FILM

Watchmen Strażnicy (2009)

Watchmen

Ciekawostki

Producenci filmu Lawrence Gordon i Lloyd Levin chcieli żeby w rolę The Comediana wcielił się Ron Perlman.

Rolą Rorschacha był zainteresowany Simon Pegg.

Rozważano danie roli Jessice Biel lecz w końcu zrezygnowano z tego pomysłu.

Na pewnym etapie przygotowań filmu krążyły plotki o tym, że w role Nocnego Puchacza/ Dana Drieberga wcieli się John Cusack, a w role Silk Spectre/Sally Jupiter wcieli się Sigourney Weaver.

Do roli Komedianta lub Nocnego puchacza rozważane było zatrudnienie Nathana Filliona.

Tom Cruise i Jude Law byli zainteresowani rolą Ozymandiasa.

Zdjęcia do filmu kręcono w Vancouver, Burnaby, New Westminster i Coquitlam (Kanada) oraz w studiu Pinewood (Anglia, Wielka Brytania).

Carla Gugino która w filmie wcieliła się w Sally Jupiter, matkę Laurie Juspeczyk (Malin Akerman) jest tak naprawdę starsza od niej tylko o 7 lat.

Paramount zrezygnował z wyprodukowania "Strażników", ponieważ budżet filmu rósł w zastraszającym tempie i wynosił około 120 mln dolarów.

Zack Snyder osobiście zwrócił się do Dave Gibbonsa, człowieka który był twórca rysunków do komiksu, by zaprojektował pierwszy plakat do filmu. Gibbons z entuzjazmem przyjął propozycje i zaprojektował plakat.

Warner Bros. to trzecie studio filmowe zaangażowane w produkcję "Strażników". Początkowo film miał powstać dla wytwórni Universal, później dla Paramount Pictures.

Zdjęcia do filmu kręcono od 17 września 2007 r. do 31 grudnia 2007 r.

Alan Moore, twórca komiksu, na podstawie którego nakręcono film, został poproszony o napisanie scenariusza już w latach osiemdziesiątych, ale odmówił.

W 2004 roku reżyser Paul Greengrass dołączył do ekipy, pisany już był scenariusz i rozpoczęła się konceptualna praca, kiedy studio Warner nagle zdecydowało odłożyć produkcję na czas nieokreślony. Krótko potem Paul Greengrass porzucił projekt na rzecz "Lotu 93".

Darren Aronofsky był brany pod uwagę jako reżyser, jednak z powodu problemów z filmem "Źródło", który wtedy kręcił, musiał zrezygnować z tej roli.

Sam Hamm napisał scenariusz, którego w końcu nie użyto.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC