Premiery i zapowiedzi kinowe

  05 kwietnia 2019

  Shazam! online (2019) | Kinomaniak.pl

  Shazam!

  (2019)
  Fantasy , Akcja , Przygodowy   |   USA

  7.6 / 10  

  Reżyser: David F. Sandberg
  Występują:
  Zachary Levi , Michelle Borth , Mark Strong
  Billy Batson (Asher Angel) to 14-letni chłopak sierota, który sprawia kłopoty wychowawcze i ucieka praktycznie z każdej rodziny zastępczej w jakiej się znalazł. Pewnego dnia zostaje wybrany przez tajemniczego starożytnego czarodzieja. Za jego sprawą Billy może przemieniać się w superbohatera dorosłego superbohatera Shazama (Zachary Levi) jeśli tylko wypowie słowo "Shazam". Umieszczony w umięśnionym ciele herosa chłopak nadaj pozostaje dzieckiem i robi to co każdy nastolatek zrobiłby na jego miejscu - wykorzystuje supermoce do zabawy. Sprawdza czy umie latać, czy może prześwietlać wzrokiem i czy może ciskać piorunami. Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dra Thaddeusa Sivanę (Mark Strong).

  Impostor online / The hole in the ground online (2019) | Kinomaniak.pl

  Impostor

  The Hole in the Ground (2019)
  90 min. Horror   |   Irlandia

  5.7 / 10  

  Reżyser: Lee Cronin
  Występują:
  Seána Kerslake , James Quinn Markey , Simone Kirby
  Sarah chce zacząć nowe życie i uciec od przeszłości. Dlatego przeprowadza się z synkiem Chrisem do domu na wsi. Jednak pewnej nocy Chris znika gdzieś w lesie. Kiedy się odnajduje widać, że nie jest do końca sobą. Jego zachowanie staje się coraz dziwniejsze, dlatego Sarah zaczyna podejrzewać, że chłopiec który wrócił z lasu nie jest jej synem.

  Berlin, barcelona online / Les distancies online (2018) | Kinomaniak.pl

  Berlin, Barcelona

  Les distancies (2018)
  99 min. Dramat   |   Hiszpania

  6.8 / 10  

  Reżyser: Elena Trapé
  Występują:
  Alexandra Jiménez , Miki Esparbé , Isak Férriz
  Comas, Olivia, Eloy oraz Guille to czwórka przyjaciół z liceum, która zawsze trzymała się razem. Wyprowadzka Comasa z Barcelony do Berlina spowodowała, że grupa już tak często nie miała okazji do spotkań. Kiedy nadchodzą 35-te urodziny Comasa przyjaciele udają się do Berlina, aby zrobić mu niespodziankę. Powitanie Comasa nie jest jednak takie jak się wszyscy spodziewali. Podczas wspólnego weekendu ich nierozerwalna dotychczas przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę. Przyjaciele odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić.

  Jutro albo pojutrze online / Minding the gap online (2018) | Kinomaniak.pl

  Jutro albo pojutrze

  Minding the Gap (2018)
  100 min. Dokumentalny   |   USA

  8.1 / 10  

  Reżyser: Bing Liu
  Występują:
  Bing Liu , Kiere Johnson , Zack Mulligan
  W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji. Wolność otwiera drogę do odpowiedzialności i dojrzałości.

  Powrót online (2018) | Kinomaniak.pl

  Powrót

  (2018)
  106 min. Dramat   |   Polska

  0 / 10  

  Reżyser: Magdalena Łazarkiewicz

  Urszula chociaż ma dopiero 19 lat, to życie mocno ją doświadczyło. Właśnie wróciła do domu po dwóch latach nieobecności, po tym jak wbrew swojej woli przebywała w niemieckim domu publicznym. Powrót do domu nie jest jednak łatwy, a to za sprawą konserwatywnej społeczności. Urszula traktowana jest jak wyrzutek, wstydzą się jej nawet najbliżsi. Dziewczyna nie zamierza jednak odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciw hipokryzji otoczenia, które rzekomo wyznając chrześcijański system wartości, zaprzecza mu swym postępowaniem.

  Manu. bądź sobą! online / Manou the swift online (2019) | Kinomaniak.pl

  Manu. Bądź sobą!

  Manou the Swift (2019)
  88 min. Komedia , Przygodowy , Familijny   |   Niemcy

  7 / 10  

  Reżyser: Andrea Block
  Występują:
  Kate Winslet , Willem Dafoe , Rob Paulsen
  Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

  Z głową w chmurach online / Cloudboy online (2017) | Kinomaniak.pl

  Z głową w chmurach

  Cloudboy (2017)
  78 min. Familijny   |   Belgia , Holandia , Norwegia , Szwecja

  6.3 / 10  

  Reżyser: Meikeminne Clinckspoor
  Występują:
  Geert Van Rampelberg , Sara Sommerfeld , Mikkel Gaup
  Niilas ma 12 lat i mieszka z ojcem. Jego matka ma teraz nową rodzinę i mieszka w Laponii. Rodzina mamy zajmuje się hodowlą reniferów. Chłopak ma bardzo słaby kontakt z mamą, dlatego niezbyt chętnie jedzie do niej podczas letnich wakacji. Pomimo ciepłego przyjęcia Niilas zamyka się w sobie. Jedyną osobą która jest w stanie do niego dotrzeć jest jego przyrodnia siostra Sunnà. Kiedy gubi się jeden z reniferów, Niilas dołącza do poszukiwań. Chłopiec stopniowo odkrywa swoje korzenie i przeżywa największą przygodę swojego życia.

  Schyłek dnia online / Napszállta online (2018) | Kinomaniak.pl

  Schyłek dnia

  Napszállta (2018)
  142 min. Dramat   |   Francja , Węgry

  6.6 / 10  

  Reżyser: László Nemes
  Występują:
  Susanne Wuest , Juli Jakab , Vlad Ivanov
  Budapeszt u progu XX wieku. Irisz to młodziutka córka właścicieli sklepu z kapeluszami, którzy przed laty zginęli w pożarze. Poszukuje ona zaginionego brata, ale pragnie też uzyskać odpowiedzi na temat własnej tożsamości. Błądzi, zapuszcza się w zaułki i ślepe uliczki, odkrywa wnętrza eleganckich sklepów, pałaców, ale też kryjówki anarchistów i nędzne robotnicze klitki. Oto świat technologicznego triumfu i cywilizacyjnego zacofania, luksusu i niepokoju; świat, w którym o statusie świadczy twój kapelusz. Wyrafinowanie przestaje już jednak chronić przed pulsującą na obrzeżach miasta dziką energią rewolty.

  Wilcze echa online / Le chant du loup online (2019) | Kinomaniak.pl

  Wilcze echa

  Le chant du loup (2019)
  115 min. Dramat   |   Francja

  7.7 / 10  

  Reżyser: Abel Lanzac
  Występują:
  François Civil , Omar Sy , Mathieu Kassovitz
  Załoga Titane – supernowoczesnej łodzi podwodnej z napędem atomowym, wykonuje misję wojskową u wybrzeży Syrii. W pewnym momencie doskonale wyszkolony specjalista obsługi sonaru melduje niezidentyfikowany dźwięk dobiegający z morskich głębin. Chwilę później ich okręt podwodny zostaje zaatakowany, a dowódcom z trudem udaje się uratować załogę od pewnej śmierci. Gdy wszyscy bezpiecznie docierają do portu, okazuje się, że świat znajduje się na krawędzi wojny nuklearnej. Dowództwo otrzymuje wiadomość, że w stronę Francji zmierza pocisk z głowicą atomową. Załoga okrętu Titane otrzymuje rozkaz kontrataku, po czym niezwłocznie wyrusza na misję, która może doprowadzić do międzynarodowego konfliktu na niespotykaną dotąd skalę. Coś jednak nie daje spokoju specjaliście od analizy podwodnych dźwięków. Jeżeli jego podejrzenia są słuszne, to może się okazać, że najnowocześniejsza technologia przegra walkę z genialnie zaplanowanym podstępem.

  Yomeddine. podróż życia online / Yomeddine online (2018) | Kinomaniak.pl

  Yomeddine. Podróż życia

  Yomeddine (2018)
  97 min. Komedia , Dramat , Przygodowy   |   Austria , USA , Egipt

  7.2 / 10  

  Reżyser: A.B. Shawky
  Występują:
  Rady Gamal , Ahmed Abdelhafiz , Osama Abdallah
  "Yomeddine" oznacza w języku arabskim "Dzień Sądu". Fragmentem, który najbardziej nawiązuje do tego pojęcia, jest scena wschodu słońca pod mostem, gdzie Rayes mówi Beshayowi, że "na Yomeddine, wszyscy będziemy równi". Wyleczony z trądu kopt Rayes i przygarnięty przez niego sierota Beshay po raz pierwszy opuszczają granicę kolonii trędowatych i ze skromnym dobytkiem przytroczonym do grzbietu osła wyruszają w podróż przez Egipt, by odnaleźć to, co zostało z ich korzeni, z ich rodzin. Konfrontują świat ze wszystkimi jego smutkami, trudnościami i chwilami łaski, w poszukiwaniu rodziny, swojego miejsca na świecie, odrobiny człowieczeństwa.

  12 kwietnia 2019

  After online (2019) | Kinomaniak.pl

  After

  (2019)
  Dramat , Romans   |   USA

  6 / 10  

  Reżyser: Jenny Gage
  Występują:
  Swen Temmel , Meadow Williams , Hero Fiennes Tiffin
  Tessa Young właśnie zaczyna pierwszy rok college'u. Ma wielkie ambicje, jest pilna i doskonale wie co chce osiągnąć. Ma zaplanowaną przyszłość w najmniejszych szczegółach. Jednak jej uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w momencie, kiedy Tessa spotka na swojej drodze tajemniczego Hardina Scotta - buntownika z tatuażami, w którego spojrzeniu kryje się mrok. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności o jakie nigdy wcześniej, by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo… szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.

  Hellboy online (2019) | Kinomaniak.pl

  Hellboy

  (2019)
  Fantasy , Akcja , Przygodowy   |   USA

  5.4 / 10  

  Reżyser: Neil Marshall
  Występują:
  David Harbour , Milla Jovovich , Ian McShane
  Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…

  Ocalić i zginąć online / Sauver ou périr online (2018) | Kinomaniak.pl

  Ocalić i zginąć

  Sauver ou périr (2018)
  116 min. Dramat   |   Francja

  7.5 / 10  

  Reżyser: Frédéric Tellier
  Występują:
  Pierre Niney , Anais Demoustier , Vincent Rottiers
  Franck to jeden z najlepszy strażaków, który codziennie naraża życie dla ratowania innych. Ma piękną żonę, z którą spodziewa się bliźniaków. Razem tworzą bardzo szczęśliwą rodzinę. Podczas jeden z interwencji Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów z pożaru. Sam niestety wpada w pułapkę ognia i kiedy w końcu budzi się w szpitalu, okazuje się, że jego twarz niemal rozpłynęła się pod wpływem ognia, a jego ciało już nigdy nie będzie takie samo jak było. Czy teraz ktoś "uratuje" jego? Czy będzie to wciąż kochająca żona? A może młoda ciężarna kobieta, która da mu nową pracę?

  Przypływ wiary online / Breakthrough online (2019) | Kinomaniak.pl

  Przypływ wiary

  Breakthrough (2019)
  116 min. Dramat , Biograficzny   |   USA

  4.6 / 10  

  Reżyser: Roxann Dawson
  Występują:
  Topher Grace , Sam Trammell , Chrissy Metz
  Nieprawdopodobna, lecz prawdziwa historia matczynej miłości, która pokonała niewyobrażalne przeszkody. Gdy adoptowany syn Joyce Smith, John, wpada do lodowatej wody na zamarzniętym jeziorze w Missouri, wszystko wydaje się stracone. John leży bez życia w szpitalu, ale Joyce nie poddaje się. Jej niezachwiana wiara porywa wszystkich dookoła do modlitwy za uzdrowienie Johna, mimo iż nauka jest bezsilna, a lekarze nie dają mu żadnych szans.

  Porwanie online / Kidnapning online (2017) | Kinomaniak.pl

  Porwanie

  Kidnapning (2017)
  81 min. Komedia , Familijny , Kryminał   |   Dania

  5.5 / 10  

  Reżyser: Frederik Meldal Nørgaard
  Występują:
  Alfred Bjerre Larsen , Luca Reichardt Ben Coker , Samuel Jacob Hallas
  Sprawy się skomplikowały, bo za zaległości w płaceniu czynszu rodzina zostaje wyrzucona z mieszkania. Co w takim wypadku zrobić? Można kogoś porwać i zażądać okupu. Pod przewodnictwem szalonego wujka rodzinka planuje porwanie dziecka bogatego bankiera. Niestety sprawy nie idą do końca tak, jak były zaplanowane...

  Jean-luc godard. imaginacje online / Le livre d'image online (2018) | Kinomaniak.pl

  Jean-Luc Godard. Imaginacje

  Le livre d'image (2018)
  84 min. Dramat   |   Francja , Szwajcaria

  6.4 / 10  

  Reżyser: Jean-Luc Godard
  Występują:
  Jean-Luc Godard , Dimitri Basil , Buster Keaton
  Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny "The Image Book" mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca "Do utraty tchu" pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?

  Żniwa online / Die stropers online (2018) | Kinomaniak.pl

  Żniwa

  Die Stropers (2018)
  102 min. Dramat   |   Francja , Grecja , Polska , RPA

  6.4 / 10  

  Reżyser: Etienne Kallos
  Występują:
  Danny Keogh , Benré Labuschagne , Alex van Dyk
  Republika Południowej Afryki, Wolne Państwo, odcięty od reszty kraju bastion mniejszości etnicznej białych Afrykanerów. W tej konserwatywnej społeczności, obsesyjnie przywiązanej do siły i męskości żyje skryty, wrażliwy Janno. Pewnego dnia jego gorliwie wierząca matka przyprowadza do domu Pietera, sierotę z ulicy, którą chce uratować. Matka prosi Janno, by stał się bratem dla nieznajomego, doświadczonego życiem chłopaka. Rozpoczyna się rywalizacja o władzę, dziedzictwo i rodzicielską miłość.

  17 kwietnia 2019

  Belzebub online / Belzebuth online (2017) | Kinomaniak.pl

  Belzebub

  Belzebuth (2017)
  114 min. Horror   |   Meksyk

  6.3 / 10  

  Reżyser: Emilio Portes
  Występują:
  Tobin Bell , Joaquín Cosio , Tate Ellington
  Detektyw Ritter przeżył osobistą tragedię, w której stracił swoją rodzinę. Teraz zostaje wezwany do szkolnej masakry, której dokonał pewien uczeń. To co wydawało się dość łatwym przypadkiem okazuje się nie lada wyzwaniem, kiedy pojawia się ksiądz z Watykanu i przedstawia inny punkt widzenia na tą sprawę.

  19 kwietnia 2019

  Wywiad z bogiem online / An interview with god online (2018) | Kinomaniak.pl

  Wywiad z Bogiem

  An Interview with God (2018)
  97 min. Dramat   |   USA

  5.9 / 10  

  Reżyser: Perry Lang
  Występują:
  Brenton Thwaites , David Strathairn , Yael Grobglas
  Dziennikarz Paul Asher powrócił do domu po wojnie w Afganistanie. Próbuje teraz sobie poradzić z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary. Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną, który twierdzi, że jest Bogiem.

  22 kwietnia 2019

  Praziomek online / Missing link online (2019) | Kinomaniak.pl

  Praziomek

  Missing Link (2019)
  Komedia , Fantasy , Przygodowy   |  

  7.1 / 10  

  Reżyser: Chris Butler
  Występują:
  Matt Lucas , Hugh Jackman , Zoe Saldana
  Sir Lionel Frost uważa siebie za najwybitniejszego na świecie tropiciela mitów i potworów. Nikt nie traktuje go jednak poważnie, a ludzi uważają go bardziej za dziwaka niż naukowca. Dlatego kiedy nadarza się okazja, aby udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones, Frost nie waha się ani chwili. Kiedy dostaje listowne zaproszenie od pewnego tajemniczego obywatela, rusza do Ameryki Północnej, aby ujawnić najbardziej tajemnicą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Kiedy Forst dociera na miejsce odkrywa dwie rzeczy. Po pierwsze zaproszenie było podstępem, a po drugie poznaje autora tego zaproszenia. Razem z nim Sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podróż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł pomarzyć!

  25 kwietnia 2019

  Avengers: koniec gry online / Avengers: endgame online (2019) | Kinomaniak.pl

  Avengers: Koniec gry

  Avengers: Endgame (2019)
  Akcja , Science Fiction   |   USA

  0 / 10  

  Reżyser: Anthony Russo
  Występują:
  Jon Favreau , Brie Larson , Bradley Cooper
  Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.

  26 kwietnia 2019

  Vox lux online (2018) | Kinomaniak.pl

  Vox Lux

  (2018)
  114 min. Dramat , Muzyczny   |   USA

  6 / 10  

  Reżyser: Brady Corbet
  Występują:
  Jude Law , Natalie Portman , Stacy Martin
  Akcja filmu "Vox Lux" rozciągnięta jest w czasie kilkunastu lat. Rozpoczyna się w 1999 roku, kiedy to siostry Celeste (Raffey Cassidy) i Eleanor (Stacy Martin) przeżywają osobistą tragedię. Próbą zapomnienia o tragicznych wydarzeniach ma być skomponowana przez nie piosenka o własnych doświadczeniach. Jej publiczne wykonanie sprawia jednak, że Celeste staje się gwiazdą i zdobywa sławę. Do 2017 roku 31-letnia Celeste (Natalie Portman) jest już matką nastoletniej córki i walczy o uratowanie swojej kariery pełnej skandali.

  Pewnego dnia online / Egy nap online (2018) | Kinomaniak.pl

  Pewnego dnia

  Egy nap (2018)
  99 min. Dramat   |   Węgry

  7.3 / 10  

  Reżyser: Zsófia Szilágyi
  Występują:
  Zsófia Szamosi , Leó Füredi , Ambrus Barcza
  Obserwujemy Annę (Zsófia Szamosi) zaledwie przez jeden dzień. Kamera towarzyszy jej, gdy przygotowuje jedzenie dla rodziny, a następnie rozwozi troje dzieci po szkołach, przedszkolach, kursach. Jest z nią, gdy gna do pracy w szkole językowej, gdy martwi się o pieniądze czy o własne małżeństwo - Anna właśnie dowiedziała się, że jej mąż mógł mieć romans. Wiadomość ta sprawia, że główna bohaterka czuje się jeszcze bardziej niedoceniana, tak jakby była zupełnie przezroczysta.

  Mamy talent! online / Los bando online (2018) | Kinomaniak.pl

  Mamy talent!

  Los Bando (2018)
  94 min. Komedia , Przygodowy , Familijny   |   Norwegia , Szwecja

  7.2 / 10  

  Reżyser: Christian Lo
  Występują:
  Tage Johansen Hogness , Jakob Dyrud , Jonas Hoff Oftebro
  Grim i Axel to najlepsi przyjaciele, których największym marzeniem jest udział w skandynawskim festiwalu rockowym. Grają oni w zespole Los Bando, który nie ma basisty. Co więcej Axel, który jest gitarzystą w ogóle nie nadaje się do śpiewania, bo ma fatalny głos. Kiedy zespół dostaje więc zaproszenie na udział w Festiwalu musi szybko znaleźć rozwiązanie. Postanawiają przeprowadzić przesłuchanie, ale niewiele ono pomaga. Z braku wyboru basistą w zespole zostaje 9-letnia Thildie, która gra na... wiolonczeli. Na festiwal ma ich zawieść Martin - utalentowany rajdowiec, bez prawa jazdy. Tak zespół wyrusza w szaloną podróż przez Norwegię. Ścigani przez rodziców i policję mają coraz mniej czasu aby zdążyć na festiwal i spełnić swe muzyczne marzenia.

  Terapia online / Die familie online (2017) | Kinomaniak.pl

  Terapia

  Die Familie (2017)
  90 min. Thriller   |   Niemcy

  5.8 / 10  

  Reżyser: Constanze Knoche
  Występują:
  Stephanie Amarell , Godehard Giese , Karin Hanczewski
  16-letnia Isabell niezbyt chętnie chciała dołączyć do obozu samopomocy, jednak kiedy zobaczyła, że pracuje tam przystojny terapeuta Einar, szybko zmieniła zdanie. Tymczasem jeden z uczestników obozu znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Isabell podejrzewa, że za tym zniknięciem stoi Einar.

  W rytmie kuby online / A tuba to cuba online (2018) | Kinomaniak.pl

  W rytmie Kuby

  A Tuba to Cuba (2018)
  82 min. Historyczny , Muzyczny , Dokumentalny   |   Kuba , USA

  8.1 / 10  

  Reżyser: T.G. Herrington
  Występują:
  Ben Jaffe , Walter Harris , Charlie Gabriel
  „W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić.