Premiery i zapowiedzi DVD / BLU-RAY

  01 sierpnia 2019

  Szron online / Serksnas online (2017) | Kinomaniak.pl

  Szron

  Serksnas (2017)
  132 min. Dramat   |   Francja , Litwa , Polska , Ukraina

  5.7 / 10  

  Reżyser: Sharunas Bartas
  Występują: Andrzej Chyra , Mantas Janciauskas , Lyja Maknaviciute
  Film "Szron" opowiada o dwójce młodych Litwinów (Rokas i Inga), którzy zgłaszają się jako wolontariusze do poprowadzenia ciężarówki z pomocą humanitarną na Ukrainę. Kiedy dochodzi do nieoczekiwanej zmiany planów, Rokas i Inga zostają pozostawienie sami sobie. Przemierzają zaśnieżone i rozległe tereny Donbasu w poszukiwaniu pomocy i schronienia, poznając przy tym ludzi, który dotknęła wojna.

  Kurier online (2019) | Kinomaniak.pl

  Kurier

  (2019)
  Dramat , Akcja , Wojenny   |   Polska

  5.7 / 10  

  Reżyser: Władysław Pasikowski
  Występują: Philippe Tłokiński , Patrycja Volny , Julie Engelbrecht
  Film "Kurier" to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”. To właśnie samotna misja Kuriera - legendarnego Jana Nowaka-Jeziorańskiego - miała zdecydować o losach Polski i II Wojny Światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

  Bliskość online / Tesnota online (2017) | Kinomaniak.pl

  Bliskość

  Tesnota (2017)
  118 min. Dramat   |   Rosja

  6.9 / 10  

  Reżyser: Kantemir Balagov
  Występują: Atrem Cipin , Olga Dragunova , Veniamin Kac
  Fabuła filmu "Bliskość" jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i rozgrywa się w północnym Kaukazie u schyłku lat dziewięćdziesiątych, gdzie warunkiem przetrwania jest lojalność wobec "plemienia": rodziny i etnicznej wspólnoty. Nieznani sprawcy porywają młodego Żyda, który jest synem właściciela warsztatu samochodowego. Porwana też zostaje narzeczona chłopaka, która pochodzi z innego plemienia. Jedyną szansą na uratowanie chłopaka i jego narzeczonej jest jego siostra Iłana, ale będzie musiała bardzo dużo poświęcić by ocalić brata.

  Nie jestem czarownicą online / I am not a witch online (2017) | Kinomaniak.pl

  Nie jestem czarownicą

  I Am Not a Witch (2017)
  93 min. Dramat   |   Francja , Niemcy , Wielka Brytania

  6.9 / 10  

  Reżyser: Rungano Nyoni
  Występują: Janet Chaile , Martha Chig'Ambo , Loveness Chilndo
  9-letnia Shula zostaje uznana za czarownicę i zostaje wysłana do obozu dla wiedźm. W obozie tym są inne kobiety, które odizolowano od społeczeństwa i wykluczono ze wspólnoty. Musą one ciężko pracować i są traktowane jako atrakcja dla turystów. Każda z nich ma przytwierdzoną do pleców białą szarfę - po to, by nie mogła odlecieć.

  Zimowi bracia online / Vinterbrødre online (2017) | Kinomaniak.pl

  Zimowi bracia

  Vinterbrødre (2017)
  94 min. Dramat   |   Dania , Islandia

  6.6 / 10  

  Reżyser: Hlynur Palmason
  Występują: Elliott Crosset Hove , Simon Sears , Victoria Carmen Sonne
  Gdzieś na obrzeżach cywilizacji, w środku lasu mieszkają dwaj bracia. Pracują oni w kopalni wapienia. Od lat codziennie schodzą pod ziemię wraz z grupą innych mężczyzn i wykonują żmudną i niebezpieczną pracę. Każdy z nich ma swój sposób na przetrwanie i egzystowanie. Jeden z nich sięga po alkohol, drugi fantazjuje na różne tematy. Pewne tragiczne w skutkach wydarzenie doprowadza jednak do grupowego ostracyzmu jednego z braci, a to z kolei zapoczątkowuje reakcję łańcuchową, która stawia wszelkie istniejące w tym świecie na krańcu świata relacje pod znakiem zapytania.

  Kobieta, która odeszła online / Ang babaeng humayo online (2016) | Kinomaniak.pl

  Kobieta, która odeszła

  Ang babaeng humayo (2016)
  226 min. Dramat   |   Filipiny

  7.3 / 10  

  Reżyser: Lav Diaz
  Występują: Charo Santos-Concio , John Lloyd Cruz , Michael De Mesa
  Horacia to kobieta, która zostaje niesłusznie oskarżona i trafia do więzienia na 30 lat. Tuż przed wyjściem z zakładu karnego dowiaduje się, kto faktycznie popełnił zbrodnię, za którą ona trafiła za kratki. Był nim jej były kochanek. Teraz Horacia ze stoickim spokojem obmyśla plan.

  Marina abramović: artystka obecna online / Marina abramovic: the artist is present online (2012) | Kinomaniak.pl

  Marina Abramović: artystka obecna

  Marina Abramovic: The Artist Is Present (2012)
  106 min. Historyczny , Biograficzny , Dokumentalny   |   USA

  7.9 / 10  


  Występują: Marina Abramovic , Ulay , Klaus Biesenbach
  Dokument pokazujący eksperyment przeprowadzony przez serbską artystkę Marinę Abramovic dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Kobieta miała siedzieć 3 miesiące na krześle, bez ruchu i obserwować reakcję ludzi zwiedzających muzeum.

  05 sierpnia 2019

  Witajcie w marwen online / Welcome to marwen online (2018) | Kinomaniak.pl

  Witajcie w Marwen

  Welcome to Marwen (2018)
  116 min. Komedia , Dramat , Fantasy   |   USA

  6.1 / 10  

  Reżyser: Robert Zemeckis
  Występują: Steve Carell , Diane Kruger , Eiza González
  Mark Hogancamp (Steve Carell) był świetnym artystą, który tworzył makiety z II Wojny Światowej. W wyniku brutalnego pobicia stracił jednak pamięć i sprawność fizyczną. Teraz próbuje wrócić do rzeczywistości poprzez sztukę, która ma wręcz terapeutyczną moc.

  Na ringu z rodziną online / Fighting with my family online (2019) | Kinomaniak.pl

  Na ringu z rodziną

  Fighting with My Family (2019)
  Komedia , Dramat , Biograficzny   |   USA , Wielka Brytania

  7.1 / 10  

  Reżyser: Stephen Merchant
  Występują: Stephen Merchant , Dwayne Johnson , Florence Pugh
  Film opowiada prawdziwą historię byłego przestępcy Ricky'ego (Nick Frost) i jego rodziny - żony Julii (Lena Headey), córki Paige (Pugh) i syna Zaka (Jack Lowden). Pewnego dnia dzieci Ricky'ego dostają szansę wzięcia udziału w zawodach zapaśników WWE. Rodzina myśli, że w końcu uśmiechnęło się do nich szczęście i nadejdzie sukces. Rodzeństwo szybko przekona się, że wejście na szczyt nie będzie takie łatwe, bo wymaga ciężkiej pracy i masy wyrzeczeń, a naturalny talent to tylko połowa sukcesu. Próbie zostanie też poddana rodzinna relacja.

  Przepraszam, że przeszkadzam online / Sorry to bother you online (2018) | Kinomaniak.pl

  Przepraszam, że przeszkadzam

  Sorry to Bother You (2018)
  105 min. Komedia , Fantasy , Science Fiction   |   USA

  7 / 10  

  Reżyser: Boots Riley
  Występują: Lakeith Lee Stanfield , Tessa Thompson , Jermaine Fowler
  Film opowiada o telemarketerze Cassiusie Greenie (Lakeith Stanfield), który mieszka u swojego wujka w garażu wraz ze swoją dziewczyną. Praca telemarketera dla Cassiusa jest początkowo bardzo nieudana. Nie potrafi on w rozmowach telefonicznych przekonać klientów do zakupu. Dopiero pomoc kolegi z pracy Langstona (Danny Glover), który sugeruje Cassiusowi, aby zaczął w rozmowach używać "białego głosu", sprawia że młody chłopak zaczyna odnosić sukcesy w sprzedaży. W przeciągu kilku miesięcy Cassius zarabia na tyle dużo, że może wynieść się od wujka z garażu i zamieszkać we własnym apartamencie. Szybko okazuje się jednak, że pieniądze szczęścia nie dają.

  08 sierpnia 2019

  Impostor online / The hole in the ground online (2019) | Kinomaniak.pl

  Impostor

  The Hole in the Ground (2019)
  90 min. Horror   |   Irlandia

  5.7 / 10  

  Reżyser: Lee Cronin
  Występują: Seána Kerslake , James Quinn Markey , Simone Kirby
  Sarah chce zacząć nowe życie i uciec od przeszłości. Dlatego przeprowadza się z synkiem Chrisem do domu na wsi. Jednak pewnej nocy Chris znika gdzieś w lesie. Kiedy się odnajduje widać, że nie jest do końca sobą. Jego zachowanie staje się coraz dziwniejsze, dlatego Sarah zaczyna podejrzewać, że chłopiec który wrócił z lasu nie jest jej synem.

  14 sierpnia 2019

  Shazam! online (2019) | Kinomaniak.pl

  Shazam!

  (2019)
  Fantasy , Akcja , Przygodowy   |   USA

  7.2 / 10  

  Reżyser: David F. Sandberg
  Występują: Zachary Levi , Michelle Borth , Mark Strong
  Billy Batson (Asher Angel) to 14-letni chłopak sierota, który sprawia kłopoty wychowawcze i ucieka praktycznie z każdej rodziny zastępczej w jakiej się znalazł. Pewnego dnia zostaje wybrany przez tajemniczego starożytnego czarodzieja. Za jego sprawą Billy może przemieniać się w superbohatera dorosłego superbohatera Shazama (Zachary Levi) jeśli tylko wypowie słowo "Shazam". Umieszczony w umięśnionym ciele herosa chłopak nadaj pozostaje dzieckiem i robi to co każdy nastolatek zrobiłby na jego miejscu - wykorzystuje supermoce do zabawy. Sprawdza czy umie latać, czy może prześwietlać wzrokiem i czy może ciskać piorunami. Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dra Thaddeusa Sivanę (Mark Strong).

  Domino online (2019) | Kinomaniak.pl

  Domino

  (2019)
  89 min. Thriller , Kryminał   |   Belgia , Dania , Francja , Holandia , Włochy

  4.4 / 10  

  Reżyser: Brian De Palma
  Występują: Nikolaj Coster-Waldau , Carice van Houten , Guy Pearce
  Duńscy policjanci podczas interwencji przypadkiem zatrzymują w Kopenhadze groźnego islamskiego terrorystę Imrana. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by udało mu się zbiec, śmiertelnie raniąc jednego z nich. Christian (Nikolaj Coster-Waldau) przysięga, że zrobi wszystko, by go dopaść i pomścić śmierć swojego partnera. Nie ma pojęcia, że jest on przypadkową ofiarą brutalnej gry wywiadów, w której agent CIA (Guy Pearce) używa Imrana jako pionka, mającego pozwolić mu dotrzeć do przywódców ISIS. Gdy śledztwo Christiana zaczyna zagrażać tajnej operacji, pogoń za sprawiedliwością zamienia się w grę o życie.

  Koko smoko 2: przygoda w dżungli online / Der kleine drache kokosnuss - auf in den dschungel! online (2018) | Kinomaniak.pl

  Koko smoko 2: Przygoda w dżungli

  Der kleine Drache Kokosnuss - Auf in den Dschungel! (2018)
  80 min. Komedia , Fantasy , Przygodowy   |   Niemcy

  5.6 / 10  

  Reżyser: Anthony Power
  Występują: Carolin Kebekus , Dustin Semmelrogge , Max von der Groeben
  To mają być najlepsze wakacje pod słońcem. Mały smok Kokos wraz ze swoimi przyjaciółmi Oskarem i Matyldą pod opieką dorosłych wyruszają na wyprawę do dżungli. Niespodziewana awaria statku, którym płyną, to dopiero początek czyhających na nich kłopotów. Czy uda się im przekonać do siebie chłodno nastawione do ognistych kuzynów smoki wodne? I czy razem poradzą sobie z inwazją niebezpiecznych mięsożernych roślin? Kokos nie raz już udowodnił, że mimo mikrego wzrostu jest smokiem, który potrafi wyjść obronną ręką z największych tarapatów.

  Księżniczka emmy online / Prinzessin emmy online (2019) | Kinomaniak.pl

  Księżniczka Emmy

  Prinzessin Emmy (2019)
  78 min. Familijny , Animowany   |   Belgia , Niemcy , Wielka Brytania

  5.8 / 10  

  Reżyser: Piet De Rycker
  Występują: Ruby Barnhill , Kenny Blyth , Tyler Collins
  Emmy to dziewczynka jakich wiele. No może nie do końca. Po pierwsze jest księżniczką, a po drugie... posiada niezwykły dar. Jako jedyna w całym królestwie potrafi rozmawiać z końmi. Dopóki w jej życiu nie pojawiła się irytująca kuzynka Gizana, było ono pozbawione większych trosk. Teraz razem mają przygotowywać się do pełnienia oficjalnych dworskich ról. Czy bycie "dorosłą” księżniczką da się pogodzić z dziecięcymi marzeniami? Mimo niesprzyjających okoliczności Emmy zrobi wszystko, by nie utracić swojego daru i zachować najwspanialszych przyjaciół.

  Greta online (2018) | Kinomaniak.pl

  Greta

  (2018)
  99 min. Dramat , Thriller , Horror   |   Irlandia , USA

  6 / 10  

  Reżyser: Neil Jordan
  Występują: Isabelle Huppert , Chloë Grace Moretz , Maika Monroe
  Frances to młoda i samotna kobieta, która zarabia na życie jako kelnerka w Nowym Jorku. Pewnego dnia znajduje w metrze torebkę i postanawia ją oddać właścicielce. Tak poznaje Gretę - starszą kobietę i wdowę, z którą się zaprzyjaźnia. Wkrótce okazuje się, że Greta ukrywa mroczny sekret, a torebki gubi nieprzypadkowo. W ten sposób chce zwabiać ludzi do swojego domu. Frances odkrywa, że znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie.

  Hellboy online (2019) | Kinomaniak.pl

  Hellboy

  (2019)
  Fantasy , Akcja , Przygodowy   |   USA

  5.2 / 10  

  Reżyser: Neil Marshall
  Występują: David Harbour , Milla Jovovich , Ian McShane
  Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…

  After online (2019) | Kinomaniak.pl

  After

  (2019)
  Dramat , Romans   |   USA

  5.4 / 10  

  Reżyser: Jenny Gage
  Występują: Swen Temmel , Meadow Williams , Hero Fiennes Tiffin
  Tessa Young właśnie zaczyna pierwszy rok college'u. Ma wielkie ambicje, jest pilna i doskonale wie co chce osiągnąć. Ma zaplanowaną przyszłość w najmniejszych szczegółach. Jednak jej uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w momencie, kiedy Tessa spotka na swojej drodze tajemniczego Hardina Scotta - buntownika z tatuażami, w którego spojrzeniu kryje się mrok. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności o jakie nigdy wcześniej, by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo… szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.

  Kiedy się pojawiłaś online / Then came you online (2018) | Kinomaniak.pl

  Kiedy się pojawiłaś

  Then Came You (2018)
  97 min. Komedia , Dramat , Przygodowy   |   USA

  7 / 10  

  Reżyser: Peter Hutchings
  Występują: Nina Dobrev , Asa Butterfield , Maisie Williams
  Calvin (Asa Butterfield) to hipochondryk, który pracuje na lotnisku jako bagażowy. Będąc na terapii poznaje nastoletnią Brytyjkę cierpiącą na nieuleczalną chorobę. Dziewczyna przed śmiercią chce doświadczyć życia, dlatego sporządza listę rzeczy do zrobienia. W realizacji tych ekscentrycznych rzeczy ma jej pomóc Calvin.

  Dumbo online (2019) | Kinomaniak.pl

  Dumbo

  (2019)
  112 min. Fantasy , Familijny   |   USA

  6.4 / 10  

  Reżyser: Tim Burton
  Występują: Eva Green , Alan Arkin , Colin Farrell
  Holt był kiedyś gwiazdą cyrku, ale musiał wyruszyć na wojnę, gdzie został ranny i stracił rękę. Po powrocie do domu właściciel cyrku Max Medici (Danny DeVito) dał mu pracę opiekuna zwierząt. Miał się on zająć między innymi nowonarodzonym słoniem Dumbo, którego przerośnięte uszy sprawiają, że stał się on pośmiewiskiem cyrku. Dzieci Holta odkrywają jednak, że Dumbo umie latać. Dla upadającego cyrku to wielka szansa na przetrwanie. Wszyscy chcą zrobić z małego słonika gwiazdę wielkiego formatu.

  15 sierpnia 2019

  Heavy trip online / Hevi reissu online (2018) | Kinomaniak.pl

  Heavy Trip

  Hevi reissu (2018)
  92 min. Komedia , Muzyczny   |   Belgia , Finlandia , Norwegia

  7.1 / 10  

  Reżyser: Juuso Laatio
  Występują: Johannes Holopainen , Samuli Jaskio , Antti Heikkinen
  25-letni Turo mieszkający w wiosce na północy Finladnii ma tylko jedną pasję - chce śpiewać w metalowym zespole Impaled Rektum. Zespół istnieje już od 12 lata, ale do tej pory nie udało mu się zagrać ani jednego koncertu. Pewnego dnia chłopaki z kapeli spotykają szefa wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii i podejmują decyzję, aby udać się na festiwal. Porywają perkusistę ze szpitala dla umysłowo chorych, kradną furgonetkę, trumnę z ciałem i wyruszają na podbój Norwegii. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".

  16 sierpnia 2019

  Całe szczęście online (2019) | Kinomaniak.pl

  Całe szczęście

  (2019)
  109 min. Komedia , Romans   |   Polska

  5.1 / 10  

  Reżyser: Tomasz Konecki
  Występują: Roma Gąsiorowska , Piotr Adamczyk , Maksymilian Balcerowski
  Robert (Piotr Adamczyk) jest muzykiem orkiestry symfonicznej i samotnym rodzicem. Wychowuje synka Filipa, któremu poświęca większość wolnego czasu. Jego życie kręci się wokół prac domowych i lekcji syna. Wszystko zmienia się, kiedy w jego życiu pojawia się (a właściwie wbiega) pełna wigoru i uroku Marta (Roma Gąsiorowska). Dziewczyna jest popularną gwiazdą fitness i całkowitym przeciwieństwem Roberta. Jej świat to wielkie miasto, podróże, sport. Marta prowadzi swoje programy w telewizji, wydaje książki kulinarne, a jej twarz praktycznie nie schodzi z okładek najpopularniejszych magazynów. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć "Całe szczęście"?

  19 sierpnia 2019

  To my online / Us online (2019) | Kinomaniak.pl

  To my

  Us (2019)
  120 min. Thriller , Horror   |   USA

  7 / 10  

  Reżyser: Jordan Peele
  Występują: Elisabeth Moss , Lupita Nyong'o , Anna Diop
  Rodzice zabierają swoje dzieci do domku na plaży, gdzie chcą aby spędziły miło czas na zabawach z przyjaciółmi. Spokój rodziny Wilson szybko zamienia się w koszmar, kiedy pojawiają się nieproszeni goście, którzy wyglądają... dokładnie tak jak członkowie rodziny Wilsonów.

  22 sierpnia 2019

  Robaczki z zaginionej dżungli online / Minuscule - les mandibules du bout du monde online (2018) | Kinomaniak.pl

  Robaczki z Zaginionej Dżungli

  Minuscule - Les mandibules du bout du monde (2018)
  92 min. Komedia , Przygodowy , Familijny   |   Chiny , Francja

  6.8 / 10  

  Reżyser: Hélène Giraud
  Występują: Bruno Salomone , Thierry Frémont , Stéphane Coulon
  Mała biedroneczka zostaje uwięziona w pudle, a następnie trafia na Karaiby. Tata biedronki wyrusza jej na ratunek. W końcu po wielu trudach udaje mu się dotrzeć na miejsce, ale tam z zaskoczeniem odkrywa, że mała biedroneczka dzielnie sobie radzi, ma nowy dom i nowych znajomych. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że im wszystkim zagraża teraz firma budowlana, która planuje wyciąć dżunglę. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.

  Manu. bądź sobą! online / Manou the swift online (2019) | Kinomaniak.pl

  Manu. Bądź sobą!

  Manou the Swift (2019)
  88 min. Komedia , Przygodowy , Familijny   |   Niemcy

  5.5 / 10  

  Reżyser: Andrea Block
  Występują: Kate Winslet , Willem Dafoe , Rob Paulsen
  Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki. Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

  Wilcze echa online / Le chant du loup online (2019) | Kinomaniak.pl

  Wilcze echa

  Le chant du loup (2019)
  115 min. Dramat   |   Francja

  7 / 10  

  Reżyser: Abel Lanzac
  Występują: François Civil , Omar Sy , Mathieu Kassovitz
  Załoga Titane – supernowoczesnej łodzi podwodnej z napędem atomowym, wykonuje misję wojskową u wybrzeży Syrii. W pewnym momencie doskonale wyszkolony specjalista obsługi sonaru melduje niezidentyfikowany dźwięk dobiegający z morskich głębin. Chwilę później ich okręt podwodny zostaje zaatakowany, a dowódcom z trudem udaje się uratować załogę od pewnej śmierci. Gdy wszyscy bezpiecznie docierają do portu, okazuje się, że świat znajduje się na krawędzi wojny nuklearnej. Dowództwo otrzymuje wiadomość, że w stronę Francji zmierza pocisk z głowicą atomową. Załoga okrętu Titane otrzymuje rozkaz kontrataku, po czym niezwłocznie wyrusza na misję, która może doprowadzić do międzynarodowego konfliktu na niespotykaną dotąd skalę. Coś jednak nie daje spokoju specjaliście od analizy podwodnych dźwięków. Jeżeli jego podejrzenia są słuszne, to może się okazać, że najnowocześniejsza technologia przegra walkę z genialnie zaplanowanym podstępem.