Premiery i zapowiedzi DVD / BLU-RAY

  02 grudnia 2019

  W deszczowy dzień w nowym jorku online / A rainy day in new york online (2019) | Kinomaniak.pl

  W deszczowy dzień w Nowym Jorku

  A Rainy Day in New York (2019)
  92 min. Komedia   |   USA

  6.9 / 10  

  Reżyser: Woody Allen
  Występują: Timothée Chalamet , Kelly Rohrbach , Elle Fanning
  Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

  Wilk w owczej skórze 2 online / Volki i ovtsy. khod sviney online (2019) | Kinomaniak.pl

  Wilk w owczej skórze 2

  Volki i ovtsy. Khod sviney (2019)
  85 min. Komedia , Przygodowy , Familijny   |   Rosja

  7.3 / 10  

  Reżyser: Vladimir Nikolaev
  Występują: Vladimir Chuprikov , Graham Halstead
  Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Dzięki dobremu sercu i wielkiej odwadze udało się go jednak odczarować. Od tamtej pory wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Nie oznacza to jednak końca kłopotów. Prawdziwe tarapaty zaczną się, kiedy o tym beztroskim współżyciu dwóch z pozoru wrogich gatunków dowie się przywódca innego wilczego stada. Nowe drapieżniki zrobią wszystko, aby dopaść niewinne owieczki oraz dać nauczkę ich wyjącym do księżyca przyjaciołom. Mieszkańcy pokojowo nastawionego miasteczka będą musieli działać razem, aby obronić się przed najeźdźcami. A nie będzie to łatwe, bo złe wilki mają tajną broń. To zwariowana zajęczyca, która w małym palcu swojej wielkiej stopy ma przepisy na wszelkie magiczne mikstury. Trzeba tylko uważać, aby nie pomylić składników…

  Diablo. wyścig o wszystko online (2019) | Kinomaniak.pl

  Diablo. Wyścig o wszystko

  (2019)
  Akcja   |   Polska

  3.5 / 10  

  Reżyser: Michał Otłowski
  Występują: Tomasz Włosok , Karolina Szymczak , Rafał Mohr
  Kuba ma jedną pasję. To samochody. Kocha prędkość i ekstremalne wyścigi. Kuba ma też chorą siostrę, która musi przejść za granicą bardzo kosztowną operację. Aby zdobyć na to pieniądze Kuba postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Jego talent i brawurę szybko zauważa Max - wpływowy gangster. Proponuje on Kubie udział w nielegalnym wyścigu, w którym niejeden kierowca udział przypłacił zdrowiem, a nawet życiem. Nagrodą w wyścigu jest tytuł "Diablo" oraz kilkaset tysięcy euro w gotówce. Kuba decydując się na start wkracza w niebezpieczny świat - pełen dużych pieniędzy, pięknych kobiet, ale i szemranych interesów. Poznaje on Ewę - piękną dziewczynę, która również bierze udział w wyścigu. Kiedy jednak na jaw wyjdzie prawdziwa tożsamość dziewczyny, udział w rajdzie dla Kuby nie będzie już jedynym zagrożeniem dla jego życia.

  03 grudnia 2019

  Pavarotti online (2019) | Kinomaniak.pl

  Pavarotti

  (2019)
  114 min. Biograficzny , Muzyczny , Dokumentalny   |   USA , Wielka Brytania

  7.5 / 10  

  Reżyser: Ron Howard
  Występują: Luciano Pavarotti , Spike Lee , Phil Donahue
  Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

  04 grudnia 2019

  I znowu zgrzeszyliśmy, dobry boże! online / Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon dieu? online (2019) | Kinomaniak.pl

  I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

  Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu? (2019)
  99 min. Komedia , Dramat   |   Francja

  6.1 / 10  

  Reżyser: Philippe de Chauveron
  Występują: Christian Clavier , Chantal Lauby , Ary Abittan
  Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!

  Świat w ogniu online / Angel has fallen online (2019) | Kinomaniak.pl

  Świat w ogniu

  Angel Has Fallen (2019)
  114 min. Akcja , Thriller   |   USA

  6.4 / 10  

  Reżyser: Ric Roman Waugh
  Występują: Gerard Butler , Morgan Freeman , Jada Pinkett Smith
  Po tragicznych wydarzeniach jakie rozegrały się w Londynie rozpoczęła się walka z terroryzmem, która w końcu zaczyna przynosić efekty. Agent Mike Banning jest przekonany, że najgorsze już za nim. Nie wie jednak, że najbliżsi ludzie prezydenta chcą zmienić porządek panujący na świecie i dlatego planują zamach na prezydenta z użyciem najnowocześniejszych technik wojskowych. Ginie dziesiątki agentów rządowych, a życie głowy państwa jest w wielkim niebezpieczeństwie. Co gorsze o zaplanowanie zamachu zostaje oskarżony sam Banning, który teraz ścigany jest przez wszystkie służby i który musi nie tylko udowodnić swoją niewinność, ale przede wszystkim udaremnić kolejny atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec, unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.

  Brudna gra online / Official secrets online (2019) | Kinomaniak.pl

  Brudna gra

  Official Secrets (2019)
  112 min. Dramat , Wojenny , Biograficzny   |   USA , Wielka Brytania

  0 / 10  

  Reżyser: Gavin Hood
  Występują: Keira Knightley , Matthew Goode , Matt Smith
  Rok 2003. Katharine Gun (Keira Knightley) pracuje jako cywilna analityczka brytyjskiego wywiadu zajmująca się przetwarzaniem informacji niejawnych. Pewnego dnia otrzymuje e-mail z informacją o współpracy USA i Wielkiej Brytanii w gromadzeniu kompromitujących informacji na temat członków Rady Bezpieczeństwa ONZ. Mają one posłużyć do uzyskania odpowiedniej liczby głosów dotyczących rezolucji w sprawie wojny z Irakiem. Oburzona nielegalnym procederem Gun w imię wyższych wartości decyduje się przekazać notatkę prasie. Skandal, który wywoła, ujawni międzynarodowy polityczny spisek, a ją i jej rodzinę narazi na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

  05 grudnia 2019

  Szybcy i wściekli: hobbs i shaw online / Fast & furious presents: hobbs & shaw online (2019) | Kinomaniak.pl

  Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

  Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw (2019)
  Akcja , Przygodowy   |   USA

  6.5 / 10  

  Reżyser: David Leitch
  Występują: Dwayne Johnson , Idris Elba , Eiza González
  Powiedzieć, że Luke Hobbs (Dwayne Johnson) czyli lojalny agent Ochrony Służb Dyplomatycznych oraz były pracownik elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii a dziś społeczny wyrzutek Deckard Shaw (Jason Statham) nie przepadają za sobą, to nic nie powiedzieć. Panowie pozostają z sobą w nieustannej walce na słowa, czyny i ciosy. Kiedy jednak sytuacja tego wymaga, bo anarchista Brixton (Idris Elba) przejmuje kontrolę nad bronią biologiczną i zaczyna zagrażać światu, Hobbs i Shaw muszą zjednoczyć siły by pokonać gościa, który jest gorszy od nich obu i który w każdej chwili może zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi. W słusznej sprawie pomaga im nieustraszona agentka MI6 Hattie Shaw (Vanessa Kirby), która jest siostrą Shawa.

  10 grudnia 2019

  Królowe zbrodni online / The kitchen online (2019) | Kinomaniak.pl

  Królowe zbrodni

  The Kitchen (2019)
  Dramat , Akcja , Kryminał   |   USA

  5.2 / 10  

  Reżyser: Andrea Berloff
  Występują: Elisabeth Moss , Tiffany Haddish , Melissa McCarthy
  Trzy żony gangsterów (Melissa McCarthy, Tiffany Haddish i Elisabeth Moss) pozostają bez środków do życia po tym, jak w 1978 roku FBI aresztuje ich mężów, którzy od lat terroryzowali nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen. Kobiety nie mając wiele do stracenia postanawiają przejąć sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce. Co więcej - idzie im świetnie w każdym aspekcie przestępczej działalności poczynając od przeprowadzania kolejnych przekrętów, a na wykańczaniu konkurencji kończąc.

  11 grudnia 2019

  Toy story 4 online (2019) | Kinomaniak.pl

  Toy Story 4

  (2019)
  100 min. Komedia , Fantasy , Przygodowy   |   USA

  7.9 / 10  

  Reżyser: Josh Cooley
  Występują: Tom Hanks , Tim Allen , Annie Potts
  Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

  Pewnego razu... w hollywood online / Once upon a time ... in hollywood online (2019) | Kinomaniak.pl

  Pewnego razu... w Hollywood

  Once Upon a Time ... in Hollywood (2019)
  159 min. Dramat   |   USA , Wielka Brytania

  7.9 / 10  

  Reżyser: Quentin Tarantino
  Występują: Margot Robbie , James Marsden , Leonardo DiCaprio
  Akcja filmu "Pewnego razu... w Hollywood" rozgrywa się latem 1969 roku w Los Angeles. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) grał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym i dzięki niemu stał się sławny. Teraz chciałby spróbować swoich sił w filmie. Podobną karierę chciałby zrobić jego przyjaciel - kaskader Cliff Booth (Brad Pitt). Tyle, że przemysł filmowy znacząco różni się teraz od tego sprzed lat. Pomimo to Rick zamieszkuje w luksusowej dzielnicy, gdzie jego sąsiadką zostaje między innymi słynna aktorka Sharon Tate (Margot Robbie). Zabójstwo Sharon Tate i czwórki jej przyjaciół przez członków sekty Charlesa Mansona jest tłem historii Ricka i Cliffa.

  13 grudnia 2019

  Na bank się uda online (2019) | Kinomaniak.pl

  Na bank się uda

  (2019)
  Komedia   |   Polska

  4.3 / 10  

  Reżyser: Szymon Jakubowski
  Występują: Adam Ferency , Lech Dyblik , Marian Dziędziel
  Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

  16 grudnia 2019

  Upiorne opowieści po zmroku online / Scary stories to tell in the dark online (2019) | Kinomaniak.pl

  Upiorne opowieści po zmroku

  Scary Stories to Tell in the Dark (2019)
  111 min. Horror   |   Kanada

  6.2 / 10  

  Reżyser: André Øvredal
  Występują: Zoe Margaret Colletti , Michael Garza , Gabriel Rush
  Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu Sarah. Ignorując ostrzeżenia uwolnią oni złowrogą moc księgi i przebudzą do życia istoty z najgorszych koszmarów.