Premiery i zapowiedzi DVD / BLU-RAY

  05 czerwca 2019

  Glass online (2019) | Kinomaniak.pl

  Glass

  (2019)
  Dramat , Science Fiction , Thriller   |   USA

  6.8 / 10  

  Reżyser: M. Night Shyamalan
  Występują: Bruce Willis , Sarah Paulson , Anya Taylor-Joy
  Film "Glass" jest jednocześnie sequelem filmu "Split" (opowiadał o Kevinie Crumbie (James McAvoy), który porwał trzy nastolatki i który wkrótce odkrywa, że dziewczyny pojmała jedna z jego 23 osobowości) oraz filmu "Niezniszczalny" (głównym bohaterem był David Dunno (Bruce Willis) ocalały z katastrofy kolejowej, który jest przekonany o swoich nadludzkich zdolnościach). W filmie "Glass" David Dunn będzie ścigał nadludzkie wcielenie Crumba – Bestię, w wyniku czego dojdzie do serii niebezpiecznych spotkań. Tymczasem z mroku wyłania się Price, znany pod pseudonimem Mr. Glass, który jest w posiadaniu sekretu istotnego dla losów obu mężczyzn.

  Władca paryża online / L'empereur de paris online (2018) | Kinomaniak.pl

  Władca Paryża

  L'Empereur de Paris (2018)
  110 min. Przygodowy   |   Francja

  6.3 / 10  

  Reżyser: Jean-François Richet
  Występują: Olga Kurylenko , Vincent Cassel , August Diehl
  François Vidocq (Vincent Cassel) to złodziej i awanturnik, który trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze. Nie zagrzewa tam miejsca zbyt długo, bo udaje mu się uciec zza krat. Postanawia ukryć się pod przykrywką handlarza tkanin. Jednak jego kryminalna przeszłość go dopada, dlatego musi wejść w układ z miejscową policją. Staje się szefem francuskiej policji i podejmuje się wyzwania oczyszczenia paryskich ulic ze złodziei i morderców.

  Zlot absolwentów 1.0 online / Klassentreffen 1.0 online (2018) | Kinomaniak.pl

  Zlot absolwentów 1.0

  Klassentreffen 1.0 (2018)
  127 min. Komedia   |   Niemcy

  2.9 / 10  

  Reżyser: Til Schweiger
  Występują: Til Schweiger , Samuel Finzi , Milan Peschel
  W 30 lat po maturze, trzech przyjaciół, Nils, Thomas i Andreas, zostaje zaproszonych na zlot absolwentów. Żaden z nich nie radzi sobie z wiekiem i ma problemy w życiu osobistym. Po weekendzie pełnym niezręcznych przypadków, hucznej zabawy i komicznych, wstydliwych momentów zdają sobie sprawę, że wiek to tylko metryka!

  Arktyka online / Arctic online (2018) | Kinomaniak.pl

  Arktyka

  Arctic (2018)
  97 min. Dramat   |   Islandia

  6.9 / 10  

  Reżyser: Joe Penna
  Występują: Mads Mikkelsen , Maria Thelma Smáradóttir
  W środku arktycznej tundry rozbija się samolot z jedną tylko osobą na pokładzie. Jest nim Overgård (Mads Mikkelsen). Udaje mu się przeżyć. Wrak samolotu stanowi jego schronienie. Powoli zaczyna przyzwyczajać się do trudnych warunków. Jednak niespodziewane wydarzenie zmusza go do opuszczenia wraku samolotu. Zbiera on z rozbitej maszyny wszystko co może być potrzebne do przeżycia i wyrusza w drogę. Podróż nie gwarantuje mi jednak niczego poza przejmującym do szpiku kości zimnem.

  06 czerwca 2019

  Anioł online / El ángel online (2018) | Kinomaniak.pl

  Anioł

  El ángel (2018)
  118 min. Dramat , Biograficzny , Kryminał   |   Argentyna , Hiszpania

  7.1 / 10  

  Reżyser: Luis Ortega
  Występują: Lorenzo Ferro , Chino Darín , Daniel Fanego
  Film "Anioł" oparty jest luźno na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci". Akcja rozgrywa się w latach 70-tych XX wieku w Buenos Aires. Carlito (Lorenzo Ferro) ma 17 lat i twarz anioła. Swój wygląd wykorzystuje do tego, aby kraść. Kiedy na swojej drodze spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona (Chino Darín), do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza.

  12 czerwca 2019

  Faworyta online / The favourite online (2018) | Kinomaniak.pl

  Faworyta

  The Favourite (2018)
  119 min. Dramat , Biograficzny   |   Irlandia , USA , Wielka Brytania

  7.6 / 10  

  Reżyser: Yorgos Lanthimos
  Występują: Olivia Colman , Rachel Weisz , Emma Stone

  13 czerwca 2019

  Donnybrook online (2018) | Kinomaniak.pl

  Donnybrook

  (2018)
  101 min. Dramat   |   USA

  5.6 / 10  

  Reżyser: Tim Sutton
  Występują: Adam Bartley , Jamie Bell , Chris Browning
  Earl (Jamie Bell) to były komandos i ojciec walczący o lepsze życie dla swojej rodziny - bez względu na to, ile go to będzie kosztowało. Angus (Frank Grillo) jest brutalnym i niestabilnym emocjonalnie handlarzem narkotyków, który zostawia za sobą jedynie śmierć i zniszczenie. A Delia (Margaret Qualley) to udręczona kobieta, gotowa na wszystko, by uciec od przestępczego życia, którego nie potrafi już znieść. W świecie, gdzie trzeba zabijać by nie zostać zabitym, wszystkie drogi prowadzą do Donnybrook: na zakazany turniej, w którym walczący w klatkach na gołe pięści zawodnicy mogą sięgnąć po nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów. To ich ostatnia szansa na ocalenie albo wyrok śmierci.

  Т-34 online (2018) | Kinomaniak.pl

  Т-34

  (2018)
  139 min. Akcja , Wojenny   |   Rosja

  6.3 / 10  

  Reżyser: Aleksey Sidorov
  Występują: Alexander Petrov , Irina Starshenbaum , Viktor Dobronravov
  ZSRR, grudzień 1941 roku. Niemcy realizują Plan Barbarossa i są bliscy wkroczenia do Moskwy. Porucznik Iwuszkin ma za zadanie osłonić wycofanie sztabu przed atakiem czołgów niemieckiego dowódcy Klausa Jagera. Dzięki jego nadzwyczajnym umiejętnościom i odwadze graniczącej z szaleństwem, udaje im się zniszczyć pluton niemieckich czołgów, jednak i tak wszyscy trafiają do niewoli. Kiedy w 1944 roku Niemcom coraz bardziej doskwierają braki kadrowe w załogach pancernych, Jager przypadkiem rozpoznaje swojego dawnego przeciwnika z pola walki wśród więźniów obozu koncentracyjnego i postanawia go wykorzystać. Pod groźbą śmierci współwięźniarki Ani, zmusza go do pokazania swoim podopiecznym możliwości bojowych zdobytego przez Niemców na polu bitwy radzieckiego czołgu T-34 – legendarnego pogromcy niemieckich Panter. Iwuszkin postanawia wykorzystać sytuację i wydostać się w trakcie ćwiczeń z na poligonie z niewoli. Mimo, że powodzenie ich planu graniczy z cudem, jego waleczny duch i miłość do Ani dodają mu sił na poprowadzenie kolejnej walki z Jagerem.

  15 czerwca 2019

  Green book online (2018) | Kinomaniak.pl

  Green Book

  (2018)
  130 min. Komedia , Dramat , Biograficzny   |   USA

  8.2 / 10  

  Reżyser: Peter Farrelly
  Występują: Viggo Mortensen , Mahershala Ali , Linda Cardellini
  Czarnoskóry wybitny pianista i muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego. Razem wyruszają w trasę koncertową po amerykańskim Południu w latach 60-tych XX wieku. Wspólna wyprawa będzie początkiem przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

  19 czerwca 2019

  Przykładny obywatel online / Cold pursuit online (2019) | Kinomaniak.pl

  Przykładny obywatel

  Cold Pursuit (2019)
  118 min. Dramat , Akcja , Thriller   |   Wielka Brytania

  6.2 / 10  

  Reżyser: Hans Petter Moland
  Występują: Emmy Rossum , Liam Neeson , Laura Dern
  Nels (Liam Neeson) to cichy i rodzinny człowiek, a do tego bardzo pracowity. Pracuje jako kierowca pługu śnieżnego w miasteczku wypoczynkowym w Górach Skalistych. Wraz z żoną mieszka w chatce zdala od turystycznego centrum. Władze miasteczka właśnie przyznały Nelsowi tytuł "Obywatela Roku". Spokojne życie Nelsa i jego żony zmienia się, kiedy dowiaduje się on o śmierci syna, za którego śmiercią stoi kartel narkotykowy. Nels jako człowiek nie mający już nic do stracenia postanawia zemścić się na narkotykowym bossie. Wykorzystując swoje umiejętności zmienia się w wykwalifikowanego zabójcę, który nie spocznie, aż nie zlikwiduje kartelu.

  Prywatna wojna online / A private war online (2018) | Kinomaniak.pl

  Prywatna wojna

  A Private War (2018)
  110 min. Dramat , Wojenny , Biograficzny   |   USA , Wielka Brytania

  6.7 / 10  

  Reżyser: Matthew Heineman
  Występują: Rosamund Pike , Jamie Dornan , Tom Hollander
  Film przedstawia historię dziennikarki i korespondentki wojennej Marie Colvin, która od 1985 roku pracowała dla brytyjskiej gazety "The Sunday Times". Marie Colvin jeździła po całym świecie i informowała o konfliktach militarnych m.in. w Czeczeni, Kosowie, Sierra Leone, Zimbabwe czy Sri Lance. W 2001 roku straciła oko podczas pracy w Sri Lance i od tego czasu chodziła z opaską. Zginęła w 2012 roku, gdy bez zgody rządu syryjskiego udała się do Hims podczas walk o miasto. Razem z nią zginał także francuski fotograf Rémi Ochlik.

  Fatum elizabeth online / Elizabeth harvest online (2018) | Kinomaniak.pl

  Fatum Elizabeth

  Elizabeth Harvest (2018)
  105 min. Thriller   |   USA

  5.8 / 10  

  Reżyser: Sebastian Gutierrez
  Występują: Dylan Baker , Matthew Beard , Carla Gugino
  Elizabeth (Abbey Lee) właśnie poślubiła genialnego naukowca Henry’ego (Ciarán Hinds). Bogaty małżonek jest w stanie zapewnić jej wszystko czego tylko Elizabeth potrzebuje. Ma tylko jedno wymaganie. Elizabeth nie może wchodzić pod żadnym pozorem do jego laboratorium. Ciekawość jednak może okazać się bardzo niebezpieczna, a tajemnica odkryta za zamkniętymi drzwiami laboratorium męża, może być gorsza niż kara za złamanie zakazu wchodzenia tam.

  24 czerwca 2019

  Mia i biały lew online / Mia et le lion blanc online (2018) | Kinomaniak.pl

  Mia i biały lew

  Mia et le lion blanc (2018)
  98 min. Dramat , Przygodowy , Familijny   |   Francja , Niemcy , RPA

  6.5 / 10  

  Reżyser: Gilles de Maistre
  Występują: Daniah De Villiers , Mélanie Laurent , Langley Kirkwood
  Film "Mia i biały lew" opowiada o niezwykłej przyjaźni dziewczynki i białego lwa. 10-letnia Mia wraz z rodzicami przenosi się z Londynu do Afryki, aby tam prowadzić niezwykłą farmę. Wkrótce na farmie na świat przychodzi jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko, które dostaje imię Charlie. Tak zaczyna się przyjaźń Mii z wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w Afryce. Mija 4 lata. Charlie staje się dorosłym i potężnym lwem. Ojciec Mii, mając na uwadze bezpieczeństwo córki, podejmuje drematyczną decyzję. Mia będzie musiała pożegnać się z lwem raz na zawsze. Dziewczynka nie chce nawet o tym słyszeć i próbując ratować Charliego decyduje się na ucieczkę z nim w nieznane w poszukiwaniu nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

  Planeta singli 3 online (2019) | Kinomaniak.pl

  Planeta Singli 3

  (2019)
  Komedia , Romans   |   Polska

  5.7 / 10  

  Reżyser: Sam Akina
  Występują: Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr , Weronika Książkiewicz
  Każdy ma problemy z rodziną. Tomek i Ania wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok. Do tego matka Ani, która przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, rozmija się z wyobrażeniami matki Tomka o statecznej teściowej dla syna. Nie zabraknie nowych problemów w życiu weselnych gości – Oli i Bogdana, których małżeństwo zostanie wystawione na ciężką próbę przez raczkującego Mikołaja, a także Zośki, która polską wieś oglądała dotychczas tylko na Instagramie. Ale prawdziwą iskrą pod beczką prochu będzie dopiero niespodziewany przyjazd na ślub od lat niewidzianego ojca Tomka.

  Kartoteka 64 online / Journal 64 online (2018) | Kinomaniak.pl

  Kartoteka 64

  Journal 64 (2018)
  119 min. Thriller , Kryminał   |   Dania , Niemcy

  7.4 / 10  

  Reżyser: Christoffer Boe
  Występują: Fares Fares , Nikolaj Lie Kaas , Nicolas Bro
  Komisarz Carl Mørck ma problemy osobiste, ale pomimo tego zabiera się za nierozwiązaną od lat sprawę zaginięcia prostytutki. Szybko okazuje się, że przypadek kobiety jest jedynie fragmentem większej układanki i dotyczy tajemniczego ośrodka, w którym na kobietach przeprowadzano eksperymenty związane z eugeniką (ulepszanie gatunku ludzkiego drogą selektywnego rozmnażania). Geneza tych praktyk sięga pół wieku wstecz i, co gorsze, wszystko wskazuje na to, że nadal mają miejsce te niecne praktyki. Nadużycia seksualne, medyczne eksperymenty, przemoc i gęstniejący mrok składają się na najtrudniejszą i jak dotąd najbardziej zawikłaną sprawą w dziejach Departamentu Q.

  Zakon świętej agaty online / St. agatha online (2018) | Kinomaniak.pl

  Zakon Świętej Agaty

  St. Agatha (2018)
  90 min. Horror   |   USA

  5.3 / 10  

  Reżyser: Darren Lynn Bousman
  Występują: Shaun Fletcher , Seth Michaels , Sabrina Kern
  Ciężarna Mary (Sabrina Kern) szuka schronienia dla siebie i dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Tak trafia do klasztoru gdzieś na prowincji stanu Georgia. Zakonnice obiecują przyjąć Mary i zająć się nią, pod warunkiem, że będzie ona przestrzegała reguł zgromadzenia i wyrzeknie się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary, widząc w klasztorze idealne miejsce do narodzin dziecka, przystaje na te warunki. Z czasem jednak to co miało być bezpiecznym miejscem zaczyna odsłaniać swoją przerażającą naturę. Czy prześladowana przez widma przeszłości i niemogąca nikomu zaufać Mary, znajdzie w sobie siłę, by wyzwolić się spod kontroli demonicznej matki przełożonej (Carolyn Hennesy) i ocalić duszę swoją oraz nienarodzonego dziecka?

  27 czerwca 2019

  Jak wytresować smoka 3 online / How to train your dragon: the hidden world online (2019) | Kinomaniak.pl

  Jak wytresować smoka 3

  How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
  104 min. Komedia , Fantasy , Akcja   |   USA

  7.6 / 10  

  Reżyser: Dean DeBlois
  Występują: Gerard Butler , Cate Blanchett , Jonah Hill
  Czkawka spełnia swoje marzenie o stworzeniu smoczej utopii, w której smoki i wikingowie żyją w pokoju. Szczerbatkek ma nawet dziewczynę - piękną, białą smoczycę. Niestety nadciąga kolejne niebezpieczeństwo. Zły Grimmel i jego wojska chcą pojmać wszystkie smoki. Czkawka wraz z Astrid i wikingami będą musieli stawić czoła potężnemu wrogowi, a przy okazji odkryją tajemniczą krainę smoków.

  Śmierć nadejdzie dziś 2 online / Happy death day 2u online (2019) | Kinomaniak.pl

  Śmierć nadejdzie dziś 2

  Happy Death Day 2U (2019)
  100 min. Thriller , Horror   |   USA

  6.3 / 10  

  Reżyser: Christopher Landon
  Występują: Jessica Rothe , Israel Broussard , Ruby Modine
  Sequel filmu Śmierć nadejdzie dziś z 2017 roku. Dwa lata po wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszym filmie, Tree Gelbman ponownie wchodzi w pętlę czasową, aby ustalić dlaczego została w ogóle w nią włączona. Będzie musiała się zmierzyć także z Lori, która szuka zemsty i która została wskrzeszona dzięki potędze pętli czasu.