Ksiądz Jan (Michał Żebrowski) szerzy ewangelię wśród warszawskich narkomanów. Dzięki przykładnemu profesjonalizmowi oraz niekonwencjonalnemu podejściu do młodzieży, dosłownie przywraca tych trudnych nieletnich do życia. Tylko w jego towarzystwie miłośnicy strzykawki wychwalają Pana śpiewem i ostrą muzyką. To oczywiście nie podoba się przełożonym księdza Jana. Zawodowe niesnaski bledną jednak w obliczu hiobowej wieści, którą otrzymuje ów nietuzinkowy duchowny...
Temat ciekawy, tylko wykonanie szwankuje. Żebrowski po raz kolejny wciela się w prawego Polaka naznaczonego romantycznym piętnem tragizmu. Do złudzenia przypomina młodego Seweryna: to samo chmurne spojrzenie i pewna nerwowa sztywność ruchów. Pozostali aktorzy także nadmiernie eksploatują teatralną technikę gry, a przecież już od czasów kina niemego wiadomo, że przerysowane gesty artystów wzbudzają śmiech na widowni. Sceny z młodymi narkomanami przypominają telewizyjne migawki ukazujące bywalców Przystanku Jezus w ostatnich dniach imprezy, gdy niedomyte dzieciaki w zakurzonych, zniszczonych ubraniach śpiewają o ewangelicznej miłości bliźniego. W scenariuszu sporo nieścisłości, bo jak to możliwe, aby ksiądz odprawiał nabożeństwo tuż po dwuznacznym moralnie akcie. Czy wyspowiadał się wcześniej? Operator Piotr Wójtowicz w scenach warszawskich trzęsie kamerą, jakby zapomniał o istnieniu statywu, a gdy tylko ks. Jan wyjeżdża za miasto, oświetla twarz Żebrowskiego taką ilością ciepłego światła, że przypomina ona jesienne słońce zstępujące na ziemię.
Być może Seweryn powinien poprzestać na aktorstwie, ale... kto nigdy nie reżyserował filmów, ma prawo do popełniania błędów. W obrazie tego debiutanta można znaleźć przynajmniej jedną udaną sekwencję - tę w której ksiądz Jan spotyka Martę i jej bliskich - a to już całkiem sporo.