FILM

Wybuchowa para (2010)

Knight and Day

Recenzje (1)

June (Cameron Diaz) wybiera się do siostry na ślub. Na lotnisku "przypadkiem" wpada na nią pewien przystojniak (Tom Cruise). Dwukrotnie. Szybko okazuje się, że nie jest on zwyczajnym facetem, lecz agentem, który ma przy sobie rewolucyjne źródło energii. Od tej chwili życie dziewczyny wywraca się do góry nogami.

Patrick O'Neill (scenariusz) i James Mangold (reżyseria) nie proponują niczego nadzwyczajnego, za to sumiennie (lub jak kto woli bezczelnie) czerpią z klasyki szpiegowskiego gatunku - od Bonda po "Mission Impossible". Trochę widowiskowych pościgów (m.in. w czasie corridy), nieco walk (np. przy dźwiękach Gotan Project), wybuchy, wycieczka do Europy, scena w pociągu, scena z helikopterem a nawet ostrzeliwanie maleńkiej wyspy. Do wyboru do koloru, jedna bardziej nieprawdopodobna scena za drugą. Czysta przyjemność. Może mogliby sobie darować nadmierne gmatwanie całej sprawy i wydłużanie całości jakby na siłę, ale Cruise i Diaz umilają dłużyzny. On jest (jak zwykle) chłopięco uroczy, bohaterski i zabawny, ona (jak zwykle) histeryczno-rozkoszna.

"Wybuchowa para" to solidna porcja całkiem wesołej rozrywki. Ni mniej, ni więcej. Wystarczająco, by zrelaksować się w chłodnym kinie.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC