FILM

Podwodne życie ze Stevem Zissou (2004)

Life Aquatic with Steve Zissou, The

Ciekawostki

Bill Murray nie mógł osobiście odebrać nagrody BAFTA za role w "Między słowami", ponieważ w tym czasie był we Włoszech kręcąc "The Life Aquatic".

Jeden z bohaterów nosi imię Wooldarsky na cześć przyjaciela Wesa Andersona - Wallace'a Wooldarsky'ego, scenarzysty serialu "Simpsonowie".

Gwyneth Paltrow miała początkowo dostać rolę Jane Winslett-Richardson, ale nie mogła zagrać ze względu na inne swoje projekty. Nicole Kidman zgłosiła swe zainteresowanie i reżyser Wes Anderson zatrudnił ją. Nicole musiała jednak zrezygnować ze względu na pozostałe zobowiązania i o rolę zaczęła ubiegać się Julianne Moore. W końcu w postać Jane dostała Kate Blanchett. Z powodu konfliktu z innymi filmami w "Life Aquatic" nie mógł także zagrać Jason Schwartzman.

Podczas kręcenia filmu, Bill Murray otrzymał certyfikat profesjonalnego nurka.

Skafander astronauty, który wisi w Klubie Przygód, został wcześniej wykorzystany przy tworzeniu filmu "Misja na Marsa".

Film dedykowany jest Jacques'owi Cousteau, legendarnemu filmowcowi życia podwodnego. Jest mnóstwo odniesień do jego postaci, chociażby czerwone czapeczki noszone przez członków załogi Zissou.

Statek Zissou, "Belafonte", to w rzeczywistości stary statek służący do odminowywania oceanu, odkupiony przez ekipę filmu od rządu RPA.

Zdjęcia do filmu kręcono we Włoszech (Rzym, Florencja, Neapol) oraz Francji (Marineland, Lazurowe Wybrzeże).

Postać Steve Zissou pisana była z myślą o Billu Murray'u.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC