FILM

Kac Vegas w Bangkoku (2011)

Hangover Part II, The
Inne tytuły: Hangover 2, Kac Vegas 2

Recenzje (1)

"Kac Vegas w Bangkoku" to specyficzny rodzaj sequela. Nie do końca bowiem chodzi o dalsze poczynania bohaterów, ale o te same problemy, z tym, że w innym otoczeniu. Już na początku Todd Phillips daje nam wyraźny znak, że rewolucji nie będzie. Jego nowa komedia zaczyna się dokładnie tak jak poprzednia. Panna młoda czeka, Phil (Bradley Cooper) dzwoni załamany do Tracy, wchodzą pierwsze takty Danzig. Później cofamy się o kilka dni, panowie ruszają w podróż i znów słychać Kanye Westa.

Zasady są te same. Burzliwy w wydarzenia wieczór kawalerski (choć w pierwotnym zamyśle miał być niewinny kawalerski brunch), zagubiony kolega i próby odtworzenia wydarzeń z upojnej nocy. Ponownie mamy aluzje do Jonas Brothers, przekonywanie Stu (Ed Helms), że dentysta to nie doktor, nagiego Chowa, nieznajomych atakujących na ulicy, rozklejającego się Alana (bezbłędny Zach Galifianakis), Mike'a Tysona (yesss!), Stu uprawiającego seks z prostytutką i starającego się nie panikować Phila. Nowe jest natomiast miejsce (Bangkok), niemy mnich, małpa-diler, policyjna akcja.

Ponieważ film stanowi w zasadzie wariację na temat oryginału, rożni się detalami. Trzeba jednak przyznać, że to zdecydowanie bardziej hardcore'owa opowieść, chwilami mocno niesmaczna (Galifianakis nie chciał, by jego rodzice to oglądali) i nieco bliższa sensacyjnej konwencji (chociażby przez pościgi). Mniej tu sympatycznie absurdalnych momentów, a więcej takich z kategorii absurd kosmiczny, typ szaletowy. Niemniej, wciąż czeka nas niezła zabawa i frajda w odkrywaniu kolejnych szalonych wyczynów naszych drogich bohaterów. "Kac Vegas w Bangkoku" to bowiem wartka, kapitalnie zagrana, zmyślna i pikantnie przyprawiona porcja rozrywki.

Z "Kac Vegas" jest trochę jak z "American Pie" czy "Akademią policyjną" - albo pochodzi wam takie poczucie humoru i będziecie rechotać, oglądając po raz n-ty każdą część, albo nic i nikt na świecie nie przekona was, że jest to zabawne. Niżej podpisana z niecierpliwością czeka na kolejne przygody watahy.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC