FILM

Żółwik Sammy (2010)

Sammy's avonturen: De geheime doorgang
Inne tytuły: Sammy’s Adventures - The Secret Passage

Recenzje (1)

Sammy jest żółwiem wodnym, który minutę po wykluciu wpada w tarapaty. Mniej więcej tyle samo czasu zajmuje mu... zakochanie się. Niestety, los rozdziela go z Karolą. Zostaje sam, na tratwie, na środku oceanu. No, prawie sam. Jest tam też Jasiek, inny młody i bardzo wygadany żółwik. Chłopcy zaprzyjaźniają się i wyruszają w pełną wrażeń podróż. Sammy wciąż ma jednak nadzieję, że spotka ukochaną.

Animacja "Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata" adresowana jest do tych naprawdę małych widzów i głównie do nich. Nie ma tu popkulturowych wtrętów, przaśnego dowcipu, nawiązań do polityki. Zresztą, taki był zamysł reżysera, Bena Stassena. - Nie chciałem stworzyć filmu, który wywoływałby salwy śmiechu, z postaciami tryskającymi humorem, niezależnie od sytuacji - wyjaśniał. - Pragnąłem dorównać jakością świetnym klasykom Disneya, takim jak "Fantazja" czy "Bambi".

Czy się udało, pokaże czas. Na razie wiadomo na pewno, że jego dzieło zawiera wszystko, co potrzebne, by zachwycić dzieciaki. Po pierwsze przygodę. Dla kilkulatka, wyprawa Sammy'ego przez Antarktydę, obóz hippisów, po Wenezuelę będzie szalenie ekscytująca. Po drugie twórca zadbał o to, by malców czegoś nauczyć. Nie tylko o podążaniu za marzeniami, słuchaniu głosu serca i prawdziwych przyjaciołach, ale również o ekologii. Przede wszystkim jednak belgijska animacja urzeka pod względem wizualnym. Mamy piękne podmorskie krajobrazy, z barwnymi koralowcami, święcącymi meduzami i rozkosznymi konikami morskimi. Technologia 3D sprawi, że maluchy naprawdę poczują się jak w głębinach oceanu, a nawet kilka razy podskoczą na fotelach.

A dorośli, którzy zaczną się na filmie nudzić, niech zerkną wtedy na córkę lub syna. Wrażenia murowane.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC