FILM

Zemsta futrzaków (2010)

Furry Vengeance

Recenzje (1)

Sam Sanders (Brendan Fraser) wraz z rodziną przyjeżdża do położonego na skraju lasu miasteczka, gdzie ma za zadanie nadzorować prace budowlane nowoczesnego osiedla. Teren na którym ma ono powstać stanowi rezerwat przyrody, a rozpoczęcie robót jest równoznaczne z jego likwidacją. Plan ten, z oczywistych względów nie przypada do gustu zamieszkującym las tytułowym futrzakom, dlatego za wszelką cenę próbują nie dopuścić do jego realizacji.

Oś filmu stanowią działania zwierzaków mające na celu uprzykrzenie życia Sandersowi. Trzeba przyznać, że wachlarz akcji dywersyjnych, którymi dysponują, jest zdumiewający. Od stukania w szyby przez sroki, co uniemożliwiło zmrużenie oka, po zasadzki gromady skunksów w celu zagazowania bohatera. Nieskromni producenci zachwalają swój produkt jako prześmieszna komedię familijną. Jednak sceny, w których Sam skrada się w damskich fatałaszkach albo jest gryziony przez szopa pracza w przyrodzenie, zamiast wywoływać uśmiech, budzą zażenowanie. Sytuację mogłoby uratować ekologiczne przesłanie, przez co film stałby się czymś więcej niż głupawą komedią. Mogłoby, gdyby scenarzyści zechcieli jakieś przesłanie ekologiczne w produkcji przekazać.

"Zemstę futrzaków" z czystym sumieniem można sobie odpuścić, zarówno z korzyścią dla własnego zdrowia psychicznego, jak i dobra dzieci. A pieniądze zaoszczędzone na biletach lepiej zainwestować w rodzinną wycieczkę do zoo czy choćby najbliższego lasu.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC