FILM

Mysi agenci (2008)

Ratón Pérez 2, El
Inne tytuły: Stefan Malutki 2

Pressbook

Sympatyczni bohaterowie, wartka, przeskakująca z kontynentu na kontynent, akcja; porywające latynoskie rytmy; zabawne dialogi z nawiązaniami do najsłynniejszych agentów świata - Jamesa Bonda i Kapitana Klossa, w tłumaczeniu Kuby Wecsile, współtwórcy sukcesów „Ratatuja", „Pioruna" i „Disco Robaczków" oraz wokalne popisy mistrzów dubbingu – Tomasza Kota („Dżungla”, „Mikołajek”, „Rodzinka Robinsonów”), Cezarego Morawskiego („Renifer Niko ratuje święta”, „Pocahontas”) oraz Brygidy Turowskiej („Kung fu Panda”, „Alicja w Krainie Czarów”) - witajcie w kolorowym świecie „MYSICH AGENTÓW”!

Tej jesieni agent Zero Zero z Serem Stefan Malutki, nieustraszony poszukiwacz zaginionych mleczaków, powraca w nowej misji, która udowodni, że nie takie z niego małe miki i zawiedzie go na wszystkie kontynenty naszego globu! Tym razem supergryzoń wpada w sidła perfidnego rekina show-biznesu Don Podlova, który chce zbić fortunę, ujawniając światu mysiego agenta mówiącego ludzkim głosem. Co gorsza, wyrachowany biznesmen przejmuje także prezenty, wręczane przez supermyszkę dzieciom, które właśnie pożegnały się z pierwszym ząbkiem. Na ratatunek Stefanowi rusza niezawodna ekipa jego mysich agentów: rozśpiewany Stachu - król estradowego obciachu, bystra Mariola, której talenty są wieczne, maleńki Bratek - superspec od myszkowania oraz piękna Lola - roztańczona Myszsz Świata 2010.

Jesienią Stefan Malutki udowodni, że niezły z niego agent, a MYSZje niemożliwe są nie tylko dla orłów!

STEFAN MALUTKI - legendarny agent zębowych ruchomości. Ten nieustraszony krewniak Ratatuja przemierza cały świat, podrzucając monety dzieciom, które utraciły cenne mleczaki. W swoich MYSZjach NIEMOŻLIWYCH jest skuteczniejszy od Jasona Bourne’a, Jamesa Bonda i kapitana Klossa, bo... STEFAN NIE ZAWODZI NIGDY. Zawsze może liczyć na wsparcie milionów mysich członków swojej niezawodnej agencji. Chodzą słuchy, że sekretem jego skuteczności są tajemne konszachty z pewnym sławnym Kotem...

MARIOLA – bystra asystentka Stefana Malutkiego, która nieraz udowodniła, że nie wypadła kotu spod ogona. Mysia wersja panny Moneypenny ma wyraźną słabość do swojego szefa i talenty, które zaiste są wieczne. Wszystkie gryzonie małe i duże na pokładzie statku Stefana wiedzą, że Marioli nigdy nie mówi się nigdy!

LOLA - tajna agentka mysiego wywiadu, równie sprytna, co urodziwa. Zagorzała wielbicielka talentu Stefana Malutkiego, dzielnie asystuje mu w poszukiwaniach zaginionych mleczaków. Specjalistka w rzutach lassem w stylu Indiany Jonesa oraz ekstremalnej jeździe na... wrotce. Świetnie tańczy, a za sprawą niebanalnej urody zasłużyła na miano Myszsz Świata 2010!

BRATEK – wielka odwaga w mikrym ciałku, najmniejszy supergryzoń świata, zdobywca prestiżowego tytułu „Posłaniec Roku”, który dla swojego idola Stefana jest niczym Robin dla Batmana i dzielnie staje do najgroźniejszych zadań. Wciska się w najmniejsze dziury i - gdy trzeba - potrafi groźnie pisnąć na wrednego porywacza mleczaków. Jego idol to myszka Jerry.

STACH – prawdziwe zwierzę estrady, zwycięzca (i to wielokrotny) konkursów „Futrzaka ta melodia” i „Mysz Can Dance”, założyciel i szef mysiego fanklubu Stachursky’ego. Swoim niskim głosem uwiódł już niejedną mysz agent, choć najbardziej zależy mu na sympatii nieczułej na jego sceniczny image Marioli. To dla niej porzuci leniwy styl życia gwiazdy i - ratując z opresji Stefana - udowodni, że Stachu jest kimś więcej niż królem estradowego obciachu.

DON PODLOV – w jego przypadku nazwa zimny drań to za mało, on jest lodowatym draniem! Ekscentryczny producent telewizyjny z zamiłowaniem do jaskrawych garniturów, który poluje na najsłynniejszego mysiego agenta i nałogowo kradnie dzieciom mleczaki. Jego pomocnicy to mrukliwy wielkolud Dymitrij i zgryźliwa frau Adelajda. Pan i Pani Myszka udowodnią mu, że bycie geniuszem zła wymaga talentu, którego akurat u Don Podlova tyle, co kot napłakał...

TOMASZ KOT (Stefan Malutki) Urodzony 21 kwietnia 1977r. w. Legnicy. Debiutował na scenie Centrum Sztuki Teatru Dramatycznego w Legnicy w przedstawieniu „Panna Tutli-Putli" S. I. Witkiewicza (1996) w reżyserii Wiesława Cichego. Po ukończeniu krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej w 2001r. związał się z Teatrem Bagatela w Krakowie. Zagrał także tytułowego bohatera "Hamleta, Księcia Danii" Williama Szekspira (2001), w reżyserii Kopki. Pierwszym wielkim sukcesem Kota była rola Tytusa w „Testosteronie" Andrzeja Saramonowicza (2005), w reżyserii Piotra Urbaniaka. Już w 1996 roku został uhonorowany nagrodą dla najlepszego adepta sztuki aktorskiej na scenach polskich na Barbórkowych Spotkaniach Teatrów w Dąbrowie Górniczej. Za rolę Ojca w dyplomowym przedstawieniu "Sześć postaci szuka autora" Luigi Pirandella na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2001 roku otrzymał wyróżnienie prezydenta miasta Łodzi. Na dużym ekranie debiutował główną rolą Ryszarda Riedla, wokalisty i lidera zespołu Dżem, w filmie "Skazany na bluesa" (2005) Jana Kidawy-Błońskiego. Za tę kreację został wyróżniony nominacjami do Polskiej Nagrody Filmowej – Orła oraz Złotej Kaczki. Inne przeboje kinowe z udziałem Tomasza Kota to „Testosteron”, „Lejdis”, „To nie tak jak myślisz, kotku”, „Operacja Dunaj”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Ciacho” i „Randka w ciemno”. Miliony widzów TVN-u śledziło jego zabawne perypetie w serialu „Niania”. Aktor użyczył także głosu bohaterom wielu popularnych filmów familijnych – „Mikołajek”, „Asterix na olimpiadzie”, „Rodzinka Robinsonów”, „Don Chichot” i „Dżungla”.

CEZARY MORAWSKI (Don Podlov)

Urodzony w 1954 roku aktor związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym i Powszechnym. W 1977 roku ukończył studia na PWST w Warszawie, na której obecnie wykłada. W 2000 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz środowiska artystycznego. Najważniejsze kinowe role Morawskiego to „Europa, Europa”, „Komediantka”, „Dom wariatów”, „Constans”, „Spirala” oraz „Akcja pod Arsenałem”. Użyczył głosu postaciom w popularnych kreskówkach „Lato Muminków”, „Wojownicze żółwie ninja”, i dwóch aktorskich adaptacjach „7 krasnoludków”, był także reżyserem ich polskich wersji językowych.

JACEK LENARTOWICZ (Stach)

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC