FILM

Nasza niania jest agentem (2010)

Spy Next Door, The

Pressbook

Niezdarny sprzedawca długopisów, Bob Ho, okazuje się być tak samo niewydarzony i nudny jak jego praca. Jednak ten przyjazny i z pozoru nieszkodliwy mężczyzna, pracuje jako zawodowy agent CIA, regularnie ratuje świat. Skromny i bezpretensjonalny Jackie Chan jest niedoścignionym mistrzem sztuk walki, międzynarodową gwiazdą filmową, bezinteresownym filantropem i artystą kochanym przez fanów na całym świecie. Na początku był gwiazdą azjatycką. Dopiero po latach został doceniony na arenie międzynarodowej, dzięki takim filmom jak: Godziny szczytu, Godziny szczytu 2, Kowboj z Szanghaju, Smoking czy Rycerze z Szanghaju.

“Jackie Chan jest ikoną”, mówi producent Bob Simonds. “Jest niesamowitym artystą, który zachwyca publiczność na całym świecie”.

Chan natychmiast przekonał się do scenariusza. Ujęła go komediowość zadania Boba Ho, czyli przekonanie do siebie sceptycznie nastawionych dzieci ukochanej. “Scenariusz zawiera w sobie różne gatunki”, przekonuje Chan. “Jest akcja, komedia, romans i przygoda –prawie wszystko”. Simonds dodaje, że “jest to idealna rola dla Chana. Wykonuje wyczyny kaskaderskie, z których jest znany, ale też odsłania bardziej wrażliwe oblicze. Film zawiera dużo zabawnych i chwytających za serce scen”.

Przy pracy nad filmem Nasza niania jest agentem, Chan miał okazję spróbować swoich sił w komedii familijnej, która ukazuje jego relacje z dziećmi. “Uwielbiam rozśmieszać dzieci”, mówi Chan. “Cieszę się, gdy dzieci dobrze się bawią, oglądając moje filmy”. Zapytany o ulubione sceny w filmie wspomina tę, gdy Bob szczerze rozmawia ze swoją przyszłą pasierbicą na temat rozwodu jej rodziców. “Usiedliśmy i rozmawialiśmy o nas samych”, przypomina Chan. “To bardzo wzruszająca scena. Sądzę, że dużo rodzin przechodzi przez to samo, dlatego musimy poruszać takie problemy w filmach”.

Gdy nazwisko Chana weszło do projektu z łatwością pozyskano plejadę utalentowanych aktorów i filmowców. “Wszyscy z obsady i zespołu chcieli pracować z Jackie Chanem”, wspomina producent filmu, Ira Shuman. “Jest żywą legendą. Ale to jego dobre serce i wielki urok pomogły zwerbować aktorów i filmowców”.

W poszukiwaniu reżysera Simonds zwrócił się do sprawdzonego kolegi po fachu, Briana Levanta, który specjalizuje się w kinie familijnym. Jest znany z takich hitów jak: Śnieżne psy, Filinstonowie i współpracował z Simondsem przy czterech poprzednich filmach. “Jest wyśmienitym reżyserem komedii, a do tego ma świetne podejście do dzieci”, mówi Simonds. „Wiedziałem, że idealnie się sprawdzi”.

Levant zgodził się na współpracę, gdy tylko usłyszał o udziale Chana. “Jackie Chan jest wyjątkowo utalentowany”, mówi Levant. “Potrafi wykonać wymyślne figury, sprawiając wrażenie, jakby to nie było nic trudnego. Dla niego to rzeczywiście łatwizna. Jest niezwykle pomysłowy i ma w sobie ogromne pokłady energii. Z nim każdy dzień jest ekscytujący. Do tego zna się na komedii. Dzięki niemu ludzie na planie nie czuli się skrępowani czy zestresowani. To pomaga przy kręceniu filmu komediowego”.

Entuzjazm Levanta podzielał scenarzysta, Greg Poirier. Jest wieloletnim fanem Chana. W latach 90-tych dostosował scenariusz specjalnie na potrzeby swojego idola. “Pisanie dla Jackiego Chana to spełnienie marzeń”, ekscytuje się Poirier.

Czas realizacji produkcji Nasza niania jest agentem był ograniczony innymi zobowiązaniami Chana. “Mieliśmy zaledwie kilka miesięcy by wszystko przygotować i wybrać resztę obsady. Z kręceniem zdjęć musieliśmy się zamknąć w 38 dniach”, mówi Shuman. “Myślałem, że postradaliśmy zmysły decydując się na taki napięty plan”, przyznaje Levant. “Mimo walki z burzami śnieżnymi, grypą i innymi obrażeniami udało nam się skończyć projekt na czas”.

Grający kolegę po fachu Billy Ray Cyrus, gwiazda muzyki country i aktor, twierdzi, że scenariusz jest kluczowy przy wyborze roli. “Scenariusz jest jak przebój na płycie. Ten polubiłem od pierwszych linijek. Zapowiadał się na hit”.

Cyrus był podekscytowany wizją pracy z Chanem. “Chan ma bardzo wysoką etykę pracy”, mówi Cyrus. “Jest niesamowity, nigdy się nie poddaje. Jeśli coś mu nie wychodzi, nie spocznie dopóki nie osiągnie perfekcji. Gdy mamy przerwę na planie, Chan od razu zabiera się za pomoc obsłudze. Nigdy nie spotkałem się z kimś tak zaangażowanym i dobrze przygotowanym do pracy”.

“Byliśmy bardzo zadowoleni z możliwości pracy z Billym Rayem Cyrusem. Nie kojarzyłem go z ekranu, ale znałem jego muzykę. Świetnie pasował do roli”, mówi Shuman.

George Lopez, gwiazda sitcomu “George Lopez”, tłumaczy, dlaczego zdecydował się na udział: “Dwa słowa – Jackie Chan”. Początkowo Lopez miał być obsadzony w roli, którą otrzymał Cyrus. Jednak idealnie łączy ze sobą komediowość i enigmatyczność, dlatego otrzymał rolę Glaze’a, zaufanego szefa Boba Ho. To był strzał w dziesiątkę. “Oboje, Billy Ray i George, są gwiazdami w swoich dziedzinach. Cieszyli się z możliwości wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. A dla nas oznacza to dotarcie do jeszcze większej publiczności”.

Wybór ukochanej Boba, Gillian, był decydujący. Silne uczucie pomiędzy tą dwójką powoduje, iż Bob jest gotów znieść wiele, by przekonać do siebie dzieci. “Szukaliśmy kobiety, która wiarygodnie zagra mamę trójki dzieci, a przy tym zostanie zmysłowa”, mówi Shuman. “Amber Valletta pasowała idealnie”.

Valletta, która ma na koncie karierę modelki i aktorki, tak mówi o filmie. “Miałam dużo zabawy, grając Gillian. Polubiłam tę postać. To dla mnie nowy kierunek. Chciałam w końcu zrobić lekki film, na który zabiorę syna”.

Valletta cieszyła się z możliwości pracy z dziećmi. “Współpracowanie z dziećmi jest nieprzewidywalne i to jest fantastyczne”, mówi. “Ludzie zawsze przestrzegają przed dziećmi i zwierzętami na planie, ponieważ kradną uwagę widzów, a ja polubiłam to napięcie. Dzieci nie pozwalają zwolnić tempa”.

Casting do roli dziecięcych wiązał się z wyborem trzech młodych aktorów w wieku od 4 do 14 lat, które miały już doświadczenie w komedii i w dramacie. Do roli Ferren, 14-letniej córki Gillian, która nie akceptuje związku matki, wybrano wschodzącą gwiazdę Madeline Carroll. Udowodniła, że jest zdolna do ciężkiej pracy podczas kręcenia nowego filmu Kevina Costnera Najważniejszy głos.. Przy filmie Nasza niania jest agentem Carroll miała możliwość odkrycia dwóch nowych gatunków. “Musiałam sprawdzić się w scenach akcji i komedii. Bardzo mi się to podobało”, mówi Carroll.

“Myślę, że Madeline Carroll będzie jedną z najlepszych aktorek swojego pokolenia”, wyznaje Levant. “Dąży do najwyższej jakości swojej pracy. Wszyscy byliśmy nią oczarowani”.

Kolejnym zaskoczeniem dla filmowców był Will Shadley, który zagrał 12-letniego Iana. Debiutując w filmie fabularnym, Shadley był pełen energii i entuzjazmu każdego dnia. “Uwielbiam pracę na planie”, wykrzykuje Shadley. “Grając tę rolę, musiałem uwolnić wewnętrznego głupka. Używałem szpiegowskich gadżetów, jak paska, który może zamienić się w miecz. Było świetnie, ale nie chciałbym zostać prawdziwym szpiegiem. Zbyt wiele złych ludzi kręciłoby się wokół mnie”.

“Will Shadley jest wyjątkowy. Ma niezwykłe umiejętności wtopienia się w dialog. Jest dojrzalszy niż wskazuje na to metryka”, opowiada Shuman.

Podczas pracy na planach filmów familijnych, Levant rozwinął metody współpracy z bardzo młodymi aktorami. Jednak większość z tych metod zawiodła w przypadku 5-letniej Aliny Foley, która gra Norę - najmłodszą z rodzeństwa. “Kręciłem filmy z wieloma dziećmi. To zawsze jest walka”, wspomina Levant. “Podczas pracy z Aliną po prostu włączałem kamerę i pozwalałem jej grać. Nigdy nie wiedzieliśmy, co wywinie. Jest zabawna i wyjątkowa. Kamera ją kocha”.

Magnus Scheving, aktor, który gra Poldarka, największego i najgroźniejszego wroga Boba, jest znany wśród młodej widowni z popularnego serialu telewizyjnego “Leniuchowo”. “Przyzwyczaiłem się do scen akcji, ponieważ jest ich dużo w serialu, w którym gram od pięciu lat”, mówi Scheving. “Największym wyzwaniem było dla mnie lawirowanie pomiędzy graniem miłego faceta i łajdaka. To sprawiało mi sporo trudności”.

Na potrzeby roli pochodzący z Islandii Scheving świetnie opanował angielski z rosyjskim akcentem. Jednak czasami miał kłopoty z porozumieniem się z Chanem, który mówi głównie po chińsku. “Podczas jednej ze scen nie rozumiałem czy mam podejść, czy się odsunąć i w efekcie dostałem prosto w twarz”, śmieje się Scheving.

Nasza niania jest agentem to film familijny, jednak nie zabraknie typowych dla Jackiego Chana scen akcji i wyczynów kaskaderskich. Miejski krajobraz posłużył Chanowi jako tło do akrobacji. “W filmie wykonujemy ‘standardowe’ akrobacje w stylu Jackiego Chana”, tłumaczy aktor. “Wykorzystywałem do nich rzeczy codziennego użytku, jak: lodówka, mikrofalówka czy popielniczka. Chcieliśmy, by na ten film mogły wybrać się całe rodziny”.

Chan przystosował swoje ewolucje, by pasowały do Boba Ho. “Moja postać to zwykły szpieg, żaden superbohater. Chciałem, żeby widzowie uwierzyli Bobowi, więc dostosowałem do niego moją kaskaderkę”, mówi. “Bez przerwy zadawałem sobie pytanie: Czy to na pewno wygląda wiarygodnie? Czy widownia to zaakceptuje?”.

Szef kaskaderów, Bob Brown, prowadził własny zespół kaskaderów, równolegle współpracując z grupą Jackiego Chana prowadzoną przez Wu Ganga. Pomimo wielu lat doświadczenia jako kaskader oraz szef zespołu, Brown był pod wrażeniem sprawności Chana. Cieszył się, że mogą połączyć ze sobą dwa odrębne style. “Praca z nim to prezent od losu dla każdego kaskadera. A miksowanie ze sobą elementów Wschodu i Zachodu sprawiało mi dodatkową satysfakcję”, mówi Brown.

“Mają zupełnie inne metody pracy”, Levant opowiada o pracy z Chanem i jego osobistym zespołem kaskaderskim. “Najczęściej rozrysowujesz kadry na storyboardzie. Chan ze swoją grupą po prostu improwizowali. Jackie i jego sześciu kaskaderów, każdy z innego kraju, każdy wyróżniający się unikalnym talentem, budowali na planie sekwencje od zera. Inaczej też filmują sceny – robią to kawałek po kawałku. Poziom perfekcji, jakiego wymagają od siebie w tych krótkich ujęciach, jest oszałamiający. Dopracowują ruch, wykorzystując 100% swoich możliwości w każdej sekundzie. Nie zależy im, żeby się pobić. Ich celem jest zabawianie widowni podczas wykonywania kaskaderki”.

“Jackie wie wszystko o komedii i pracy kaskaderskiej. Nigdy nie pracowałam z podobną osobą. Wymyśla ruchy, które mogłyby być zabawne”, mówi Valletta.

Obecność dzieci nie pozostała bez wpływu na układy wykonywane na planie. Chan wyjaśnia: “To jest proste, kiedy sam wykonuję sekwencję kaskaderską. Gdy wokół są dzieci, muszę być niezwykle ostrożny. Przygotowuję układy z myślą o dzieciach, by być pewnym, że nic im nie grozi. Przy okazji ćwiczę swoją cierpliwość – dzieci często mnie nie słuchają”.

Cała trójka przetestowała swoją sprawność fizyczną podczas pierwszych prób kaskaderskich. “Uwielbiam wykonywać sztuczki”, mówi Carroll. “To niezła zabawa, jedynie uprząż jest niewygodna. Ale się nie boję, ponieważ Jackie zawsze sprawdza, czy jestem bezpieczna. Wszyscy kaskaderzy są bardzo mili, wygłupiają się z nami”.

Dni zdjęciowe w plenerze zbliżyły do siebie całą ekipę. “To nie była ciężka praca”, wspomina Shuman. “Jackie często zabierał ekipę na rodzinne obiady”. “Ciężko było się rozstać. Bardzo się ze sobą zżyliśmy”, mówi Carroll.

Zespół szybko znalazł sposoby na zajęcie sobie czasu pomiędzy ujęciami. Levant nie ruszał się bez piłki do siatkówki, Chan jeździł na segwayach, a dzieciaki grały w koszykówkę. “Jeśli mamy przerwę, gramy w piłkę nożną lub siatkówkę. Pierwszy raz pracowałem z reżyserem, który trzymał piłkę, krzycząc: Akcja!”.

Reżyser szybko dodaje, że jest bardzo zadowolony z efektu. “Gdy tylko zebraliśmy całą grupę, wszelkie problemy przestały istnieć. Udało nam się zbudować warunki, by Jackie mógł współgrać z dziećmi, Amber Vallettą, Georgem Lopezem i Billym Rayem Cyrusem. Aktorzy byli jak półprodukty, wymieszaliśmy je. Teraz podajemy komedię”.

Chociaż fabuła jest błaha, film zrealizowano z ogromną werwą i poczuciem humoru. Nasza niania jest agentem to film, który wywoła uśmiechy na twarzach dzieci – oraz ich rodziców.
/Philadelphia Iquirer/

Rzetelność recenzenta każe mi donieść, iż Nasza niania jest agentem jest dokładnie tym, czego można się spodziewać po komedii z Jackie Chanem bez ograniczenia wieku, z taką a nie inną fabułą. Jeśli tego właśnie szukacie, nie będziecie zawiedzeni.
/Chicago Sun Times/

Dowcipna mieszanka spektakularnych wyczynów kaskaderskich i pomylonych kwestii – to zawsze dobra zabawa.
/New York Times/

JACKIE CHAN (Bob Ho) przez ponad 20 lat był azjatycką megagwiazdą. Po latach został doceniony na arenie międzynarodowej. Wyprodukował, wyreżyserował i wystąpił w kilkudziesięciu azjatyckich filmach, jak: Draka w Bronksie, Pierwsze uderzenie, Pijany mistrz, czy Przyjemniaczek oraz ostatni Nowa policyjna opowieść.

Chan urodził się w Hong Kongu, w rodzinie robotniczej. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę w Szkole Opery Pekińskiej (Peking Opera School), gdzie trenował akrobatykę, gimnastykę, sztuki walki, władanie bronią oraz uczył się śpiewu, tańca i aktorstwa. Gdy kończył szkołę w wieku siedemnastu lat, chińska opera traciła na popularności, dlatego Chan rozpoczął pracę przy filmach.

We wczesnych latach siedemdziesiątych, Chan pracował jako epizodysta i kierownik kaskaderów. Inspirując się znanymi komikami, jak Buster Keaton czy Harold Llyod, Chan stworzył unikalny styl. Łącząc humor i wyczyny kaskaderskie przeczące prawom fizyki, wyniósł tę sztukę na wyżyny, do których aspirują amerykańskie filmy. Wybitny artysta sztuk walki i akrobata, Chan, stworzył własną legendę. Dla dobrych efektów specjalnych nie raz wystawił swoje życie na niebezpieczeństwo. Jednak oglądając montaż odrzutów wrzucanych na koniec filmów Jackiego Chana, fani mogą się przekonać, że on sam jest największym efektem specjalnym.

Chan jest bohaterem animowanego serialu telewizyjnego “Przygody Jackiego Chana”. Otrzymał nagrodę MTV (Lifetime Achievement Award). W 2002 roku został uhonorowany gwiazdą w Alei Gwiazd w Hollywood. Poza pisaniem scenariuszy, aktorstwem i reżyserią, Chan ma za sobą udaną karierę piosenkarską. Działa na rzecz wielu organizacji charytatywnych. Powołana do życia w 1998 roku w Hong Kongu Fundacja Charytatywna im. Jackiego Chana (JCCF) pomaga ubogim dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz starszym, a także studiującym przedmioty ścisłe oraz sztukę widowiskową i tym, którzy ulegli wypadkom podczas pracy na planie filmowym. Chan ofiarował 1,5 miliona dolarów na walkę z epidemią SARS (zespół ostrej niewydolności oddechowej). Przekazał pieniądze na Fundację Tsunami Relief oraz zorganizował w Hong Kongu i wziął udział w charytatywnym koncercie “Przekraczając granice”, który miał na celu zebranie funduszy na rzecz ofiar tsunami. Jest także Ambasadorem Dobrej Woli UNICEFu.

Chan był oficjalnym ambasadorem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie. Obecnie jest ambasadorem turystyki w Hong Kongu, a już niedługo zostanie ambasadorem Expo 2010 w Szanghaju oraz Azjatyckich Igrzysk 2010.

AMBER VALLETTA (Gillian) jest zjawiskiem o wielu talentach – to energiczna aktorka, matka, filantropka i modelka. Ostatni jej projekt to thriller z Gerardem Butlerem pt. Gamer. Amber wystąpiła również obok Harveya Keitela i Frankiego Muniza w filmie My Sexiest Year.

Pojawiła się w wielu wysokobudżetowych hitach, jak: Mama na obcasach, Transporter 2 oraz Family Man. Valletta również wystąpiła u boku Harrisona Forda i Michelle Pfeiffer w Co kryje prawda. Filmy z jej udziałem zarobiły na świecie ponad 1,1 miliarda dolarów.

Dorastając w Oklahomie, marzyła o karierze socjologa. Jednak jej życie obrało inny kurs. Gdy Amber miała 15 lat, matka zapisała ją do szkoły modelingu. Jej zdjęcia szybko ukazały się we włoskim Vogue’u i na okładce francuskiego Elle. Od tego czasu Valletta wzięła udział w ogromnej liczbie prestiżowych kampanii reklamowych, m.in.: Versace, Escape Calvina Kleina, DKNY, Prada, Valentino, Jill Sander, Gucci czy Chanel. Współprowadziła razem z modelką Shalom Harlow program “House of Style” w telewizji MTV, a także została twarzą reklamową marki Elizabeth Arden.

MADELINE CARROLL (Farren) urodzona 18 marca 1996 roku w Los Angeles.

Madeline wprawiała się w pracy modelki od trzeciego roku życia. Szybko przeskoczyła do gościnnych występów w serialach telewizyjnych, takich jak: “Night Stalker”, “Wanted”, “All of Us” czy “Zagubieni”. Ostatnie jej gościnne występy to spektakularne role w hitach, jak: “The Cleaner”, “Dowody Zbrodni” i “Chirurdzy”.

W 2006 roku Madeline wkroczyła na duży ekran rolami w:Kiedy dzwoni nieznajomy i Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj. Następnie została zaangażowana do roli Białej Królowej w kultowym filmie Resident Evil: ZagładaA. Rok 2008 przyniósł Madeline główną rolę w filmie Kevina Costnera Najważniejszy głos. W minionym roku Madeline podkładała głos do filmu animowanego Astro Boy. Wystąpiła także u boku Jennifer Love Hewitt i Alex Vegi w Café.

Urodzony w Winter Park na Florydzie, WILL SHADLEY (Ian), stawiał swoje pierwsze zawodowe kroki w wieku 3 lat jako model, pracując dla takich gigantów jak Eddie Bauer i Disney. Jednak rola ‘Tima’ w wyprodukowanej przez Equity Theatre “Opowieści wigilijnej” pochłonęła go bez reszty. Od tej pory liczy się tylko aktorstwo.

W 2007 roku Will przeskoczył kolejne stopnie w drodze na szczyt, otrzymując rolę Briana Juniora w serialu “Seks, kasa i kłopoty”. Przez dwa sezony serialu Will miał okazję podpatrywać najlepszych, takie gwiazdy jak: Donald Sutherland, Peter Krause, Glenn Fitzgerald, Jill Clayburgh i Sheryl Lee. Will nie ogranicza się do występowania w filmach. Podkładał już głos do kilku filmów animowanych, m.in.: filmu Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five, seriali “Chowder”, “Avatar: Legenda Aanga” czy filmu Klopsiki i inne zjawiska pogodowe.. Ostatnio pracował nad dziecięcą narracją w zapowiedzianym serialu Stevena Spielberga “Untitled Alien Invasion Project”.

ALINA FOLEY (Nory) pochodzi z artystycznej rodziny. Jej ojcem jest Dave Foley, aktor komediowy; a matką – Crissy Guerrero, aktorka i piosenkarka. Alina od młodego wieku była przygotowana do występów. Gdy miała trzy lata, towarzyszyła mamie na przesłuchaniu. Wygrała rolę, przy okazji podbijając serca wszystkich zgromadzonych. Ostatnio Alina wystąpiła w filmie wyprodukowanym dla telewizji FX - “The League”. Jest to częściowo improwizowana komedia o wymyślonej lidze futbolowej. Udział w Nasza niania jest agentem to pierwsza tak poważna rola Aliny w filmie pełnometrażowym.

MAGNUS SCHEVING (Poldark) jest uznanym sportowcem, przedsiębiorcą, pisarzem i producentem w jednym. Stworzył serial dla dzieci, “Leniuchowo”, który zdobył popularność na całym świecie. Magnus jest jego autorem, reżyserem i odgrywa rolę ‘Sportacusa’. Jest również cenionym wykładowcą i doradcą.

Magnus został mistrzem Europy w gimnastyce w roku 1994 i 1995 oraz zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 1994 roku. W 1995 roku został wybrany Sportowcem Roku w swojej ojczystej Islandii. Do dziś pozostaje sportowcem światowej klasy.

KATHERINE BOECHER (Creel) w 2008 roku zagrała drugoplanową rolę w The Last Word obok Wesa Bentleya, Winony Ryder i Raya Romano. Film został uznany na Festiwalu Filmowym w Sundance. Ta wszechstronna aktorka znana jest telewidzom z powracającej roli Lilith w serialu “Nie z tego świata”. Występowała gościnnie również w serialach “The Closer”, “Mad Men” i “CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Tej jesieni pojawi się gościnnie w dramacie telewizji FOX - “Past Life”.

LUCAS TILL (Larry) występuje u boku Miley Cyrus w disnejowskim hicie Hannah Montana. Film. Obecnie pracuje nad rolą Kaprala Graystona w Battle: Los Angeles. Zagrał również młodego Jacka Casha w oscarowym filmie Spacer po linie. Ostatnio Lucas wystąpił gościnnie obok Hugh Lauriego w popularnym serialu “Dr House”.

Piosenkarz BILLY RAY CYRUS (Colton James) ma na koncie ponad 25 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, około 30 jego utworów znalazło się na liście przebojów, a 15 z nich na amerykańskiej liście przebojów Top 40. Równolegle jest cenionym aktorem filmowym i telewizyjnym. Jego debiutancki album, Some Gave All, był ogromnym sukcesem. Wpisał się do historii jako najdłużej notowany na listach przebojów album country, znajdując się 34 tygodni w zestawieniu listy Billboard w kategorii albumów country (Billboard Top Country Albums). Album Cyrusa z roku 2007, Home At Last, wszedł do 20 najlepiej sprzedających się albumów listy Billboard 200, zdobywając trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych albumów country (Top Country Album). Utwór “Ready, Set, Don’t Go” - poruszający duet z córką, Miley Cyrus – znalazł się na liście 5 największych przebojów country. W roku 2009 Cyrus wydał jedenasty album, Back to Tennessee, na którym połączył ulubione gatunki muzyczne: blues, południowy rock, bluegrass, gospel i country. Tytułowy utwór znalazł się na albumie ze ścieżką dźwiękową do filmu Hannah Montana. Film, który wspiął się na miejsce pierwsze list przebojów.

W disnejowskim serialu “Hanna Montana” Cyrus gra Robbiego Raya Stewarta, ojca postaci granej przez Miley Cyrus. Był gospodarzem programu telewizji NBC - “Nashville Star”. Ponadto wystąpił w uznanym przez krytyków filmie Davida Lyncha Mulholland Drive.

GEORGE LOPEZ (Glaze) jest gospodarzem programu rozrywkowego “Lopez Tonight” emitowanego w telewizji TBS i jednym z pięciu najlepiej zarabiających artystów komediowych na świecie. Stworzony przez niego sitcom, “George Lopez”, był ogromnym hitem, który pomógł kanałowi Nick at Nite znaleźć się w dziesiątce najpopularniejszych kanałów telewizyjnych dostępnych w telewizji kablowej. Jego program komediowy z 2009 roku, “George Lopez: Tall, Dark and Chicano”, został uznany za najlepszy stand-up stacji HBO na przestrzeni ostatnich 5 lat. W roku 2009 Lopez otrzymał nagrodę przyznawaną przez nastolatki Teen Choice Award dla najlepszego artysty komediowego.

Od czterech dekad BRIAN LEVANT (Reżyser) bierze udział w produkcji największych seriali i sitcomów z gatunku kina familijnego, m.in. napisał i wyprodukował “Happy Days” i “Mork i Mindy”. Po otrzymaniu nagrody Cable Ace Award w 1989 roku dla najlepszego reżysera seriali komediowych, Levant przerzucił się na pisanie i reżyserowanie filmów pełnometrażowych. W skład jego filmografii wchodzą: Beethoven, dwie części filmu o Flinstonach, które zostały wyprodukowane przez Stevena Spielberga, Wiercipięta, Śnieżne psy oraz “Scooby-Doo! Strachy i Patałachy”.

JONATHAN BERNSTEIN (Scenarzysta) jest scenarzystą, pisarzem i dziennikarzem. Współtworzył scenariusze do filmów Całe szczęście oraz Wielka misja Maxa Keeble'a.

Powieściopisarz i scenarzysta JAMES GREER (Scenarzysta) - jego powieść Artificial Light zdobyła nagrodę California Book Award dla najlepszej powieści-debiutu. Poza pracą nad filmem i literaturą, obecnie przygotowuje musical rockowy w produkcji Stevena Spielberga z Catherine Zeta-Jones w roli głównej.

GREGORY POIRIER (Scenarzysta) – Gregory zdobył nagrodę imienia Paula Selvina przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Scenarzystów (Writers Guild of America) za swój pierwszy film studyjny, ROSEWOOD, w reżyserii Johna Singletona. Nagroda Paula Selvina co roku wyróżnia scenariusz, który najlepiej podnosi problematykę praw i swobód obywatelskich. W skład filmografii Gregory’ego wchodzą: Skarb narodów: Księga tajemnic; Plotka; Agencie podaj łapę; Król Lew II: Czas Simby oraz Kocurek, który także wyreżyserował.

Jeden z najwybitniejszych operatorów DEAN CUNDEY, członek American Society of Cinematographers oraz Canadian Society of Cinematographers. Przez 35 lat pracy współtworzył filmy, które wpisały się do ligii najsławniejszych i najbardziej uwielbianych hollywoodzkich filmów. Jego przełomowym filmem był Halloween, nad którym pracował z Johnem Carpenterem w 1978 roku. W kolejnych latach pracował nad wieloma horrorami, takimi jak: Mgła, Coś, Ucieczka z Nowego Jorku. Jego pierwszym popularnym filmem był Miłość, szmaragd i krokodyl z roku 1984 w reżyserii Roberta Zemeckisa. Kamieniem milowym w karierze Cundeya była trylogia Powrót do przyszłości oraz Kto wrobił królika Rogera, który przyniósł mu nominację do Oscara. Filmografię Cundeya z lat 90-tych wypełnia eklektyczna mieszanka filmów science-fiction, przygodowych, akcji oraz komedii, jak: Nie wierzcie bliźniaczkom, Park Jurajski, Flubber, Apollo 13, Czego pragną kobiety oraz Garfield.

LAWRENCE JORDAN (Montaż) Uczył się u montażowych legend: Dede Allen, Richarda Marksa czy Lynzee Klingman. Filmy, nad którymi pracował podczas praktyk, zostały licznie nagrodzone przez Akademię Filmową. Należą do nich: Czułe słówka, pierwsza część filmu Powrót do przyszłości. Jordan współpracował przy filmie Danny’ego DeVito Wojna państwa Rose oraz Tate – mały geniusz w reżyserii Jodie Foster. Inne filmy Jordana to: W sieci zła, Ostatni skok, Bosk żigolo, Jack Frost.

DAVID NEWMAN (Kompozytor) skomponował muzykę do ponad 40 filmów pełnometrażowym, m.in. do: Jak stracić chłopaka w 10 dni, Sposób na teściową, Moja wielka grecka wycieczka, Spirit – Duch miasta, Epoka lodowcowa i wiele innych. W 1998 roku został nominowany przez Akademię Filmową do nagrody za najlepszą muzykę oryginalną do filmu Anastasia. David pochodzi z rodziny utalentowanych muzyków i pisarzy.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC