FILM

Kochaj i tańcz (2009)

Pressbook

"Ten film jest oczywiście o tańcu, o miłości i o tym, że w życiu trzeba czegoś pragnąć, do czegoś dążyć… Ale przede wszystkim chcieliśmy zrobić film dla młodych ludzi. To kino pełne energii, zabawne, dynamiczne i oczywiście wypełnione porywającym tańcem." Bruce Parramore, reżyser

"W tej historii miłość jest bardzo ważna, bo łączy wszystkie wątki i postaci. Wojtek pomaga Hani odkryć, co to znaczy naprawdę kochać. Ona ma w sobie tę miłość, ale dopiero On dostrzega w niej to uśpione piękno."

Bruce Parramore, reżyser

"To nie jest banalna, lekka komedia romantyczna. Naprawdę mam nadzieję, że ci, którzy nie są przekonani do takich komercyjnych filmów, zobaczą "Kochaj i tańcz" i powiedzą: o jej, to nie tylko film taneczny, muzyczny, ale jest w nim też poruszająca historia."

Iza Miko

"Podejrzałem scenę Mateusza i Izy na dachu i było to coś niezwykłego. Mówię to zupełnie obiektywnie, bo to była przepiękna, wzruszająca scena – rodem z najlepszych światowych produkcji filmowych."

Rafał Królikowski

"Porywające kino o tańcu, z miłością w tle."

Katarzyna Herman

"Niezwykłe w "Kochaj i tańcz" jest to, że udało nam się zgromadzić mistrzów różnych stylów tanecznych, co daje wybuchową mieszankę. Każdy wnosi coś unikalnego, wyobraźcie sobie bowiem jak to jest, kiedy na parkiecie spotkają się: salsa, taniec latynoski, street dance, break dance i capoeira!"

Jarek Staniek, choreograf

"Taniec jest tutaj sposobem wyrazu ekspresji bohaterów, buduje dramaturgię i nadaje charakterystyczny rys postaciom."

Dariusz Gąsiorowski- producent

"Taniec jest niełatwo precyzyjnie zdefiniować. Każdy z nas jest unikalny i próbuje to wyrazić, a taniec jest jednym ze sposobów, żeby ofiarować światu może jedyną rzecz jaką możemy – siebie."

Jacek Koman

"Miałem okazję podejrzeć próby taneczne i to co oni tam wyprawiali, przechodziło ludzkie pojęcie."

Rafał Królikowski

"Dla mnie taniec to forma egzorcyzmu, wyganianie złych duchów…, uprzątanie duszy."

Jacek Koman

"Taniec jest pasją mojego życia. Czuję, że się urodziłam z tańcem w sercu i na pewno jest to jeden ze sposobów, w jaki komunikuję się ze światem. Czasami śmieję się, że najpierw zaczęłam tańczyć, a dopiero potem chodzić."

Iza Miko

"Mieliśmy zdjęcia cały dzień- mniej więcej 12 godzin, a potem jeszcze próby do trzech godzin wieczorami. W weekendy ćwiczyliśmy tak długo, jak wytrzymywały nasze ciała."

Izabella Miko

"Jak się pracowało na planie? Przysłowiowe "krew, pot i łzy." Niejednokrotnie wychodziliśmy z sali prób z siniakami, a nawet z kontuzjami. Czasem puszczały ludziom nerwy, zarówno na sali jak i poza salą. I nie jednej osobie zdarzyło się popłakać sobie bądź w ciszy i spokoju, bądź na forum."

Mateusz Damięcki

"Przyszedł kryzys, który musiał przyjść w czasie prób. To było tydzień przed zdjęciami. To był taki moment, kiedy wszyscy czuliśmy napięcie, że zaraz się zacznie i Mateusz wykonując jakąś próbę ze mną, po prostu usiadł i powiedział: "Nie, ja tego nie zrobię, nie mam siły, ja tego po prostu nie powtórzę. Tego się nie da zrobić."

Jarek Staniek, choreograf

Emocje zaczynały dochodzić do głosu i kiedy ten szał pojawiał się w oczach, zaczynałem tracić nad nim kontrolę. Wtedy Jarek Staniek, tak przeze mnie ubóstwiany, tak profesjonalny i tak fantastyczny jako człowiek i jako zawodowiec, stawał się obiektem najciemniejszych myśli, jakie mi chodziły po głowie. Niejednokrotnie nie przebierałem zarówno w słowach, gestach, czy nawet czynach, za co jest mi teraz bardzo głupio."

Mateusz Damięcki

"Charakterystyczne dla Mateusza było to, że w kryzysowych sytuacjach krążył długo wokół sali koncentrując się, aż osiągał stan, w którym mówił OK mogę pracować. Tydzień przed zdjęciami był dla niego przełomowy i jednocześnie bardzo trudny, ponieważ całe zmęczenie z dwumiesięcznej pracy, dało o sobie znać. Wtedy też uświadomił sobie, że za chwilę będzie musiał zaprezentować wszystko, czego się nauczył."

Jarek Staniek, choreograf

Zdjęcia do "Kochaj i Tańcz" wystartowały 7 maja 2008 roku. Po 43 dniach zdjęciowych, 4 lipca, padł ostatni klaps.

Pierwsze słowa, jakie padły na planie brzmiały: "Remigiusz, przywitaj się z Hanią". Wypowiedział je Wojciech Mecwaldowski do Rafała Królikowskiego.

Ostatnie zdanie na planie padło z ust Izy Miko. Brzmiało: "Do zobaczenia!".

Większość scen tanecznych zrealizowano w maju, w pięknej scenografii zaaranżowanej w Modlinie szkoły tańca.

Przygotowania do rozpoczęcia zdjęć tanecznych trwały kilka miesięcy. W tym czasie tancerze, z których znakomita większość to mistrzowskie pary, spędzili na sali prób ponad 300 godzin. Wypili około 900 litrów wody, zdarli podeszwy kilkudziesięciu par tanecznego obuwia.

O wizerunek aktorów na planie dbała armia fryzjerów i wizażystów. Szczególnie skomplikowane uczesania Katarzyny Hermann, której wizerunek w stylu glamour musiał być bardzo precyzyjnie dopracowywany, zabierały czasem około 1,5 godziny. Dopiero potem Kasia oddawała się w ręce mistrzów makijażu.

Sukienki Izy Miko powstały w atelier Natalii Jaroszewskiej.

Postprodukcja obrazu oraz korekcja barwna filmu odbyła się w Olso, w Chimney Pot.

Kompozytor muzyki do filmu Łukasz Targosz zaprosił do współpracy Jennifer Batten, legendarną gitarzystkę Michaela Jacksona. Jej charakterystyczny styl muzyczny będzie można usłyszeć w filmie w nowej aranżacji światowego przeboju króla pop "Dirty Diana".

W roli jurora konkursu tanecznego European Dance Show w finale filmu, wystąpiła najsłynniejsza polska jurorka tańca Iwona Pavlovic.

HANIA /Iza Miko/

Świeżo upieczona absolwentka dziennikarstwa. Zorganizowana, nieśmiała i niewierząca w siebie, mimo swej niezwykłej urody i inteligencji. Zaręczona ze Sławkiem, dentystą, który daje jej poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Realizacja pierwszego dziennikarskiego zlecenia da naszej bohaterce szanse na odkrycie świata, jakiego nie znała - pełnego energii, uczuć i NAMIĘTNOŚCI.

"Hania jest dziewczyną, która jest nieśmiała i niepewna siebie, a poprzez taniec odkrywa w sobie kobiecość i sensualność. Budzi w sobie prawdziwą kobietę." Iza Miko

"Hania jest przyjaciółką mojego serdecznego przyjaciela. Tworzymy z Wojtkiem Mecwaldowskim duet sympatycznych nieudaczników życiowych. Świetnych zawodowców, ale prywatnie nie potrafiących sobie ułożyć relacji z kobietami." Rafał Królikowski

"Życie ze Sławkiem- moim narzeczonym jest bardzo poukładane. On ma fioła na punkcie czyszczenia, punktualności i nasze życie jest tak różne od świat Wojtka, że Hania w pewnym momencie zaczyna się czuć w tym związku, jak w klatce." Iza Miko

WOJTEK /Mateusz Damięcki/

Pasjonat street dance. Pomaga ojcu w prowadzeniu niewielkiej firmy, w głębi serca buntownik, którego największą pasją jest TANIEC. Ma wielki talent, który dostrzeże także jego zawodowy guru – Jan Kettler. W przeciwieństwie do ojca wierzy, że warto walczyć o spełnienie nawet najśmielszych marzeń, bo to właśnie one nadają życiu smak.

"Wojtek jest chłopakiem, który taniec sobie ukochał. Dla którego taniec jest pasją i sposobem na życie, ale przede wszystkim jest dla niego ogromną przyjemnością, a nie przymusem." Mateusz Damięcki

"To historia chłopaka, który pochodzi znikąd i który pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Decyduje, że będzie tańczyć, że pokaże i udowodni, że można realizować marzenia. Trzeba tylko tego chcieć i w to głęboko wierzyć." Aneta Hickinbotham, producentka

"Każde z bohaterów będzie musiało dokonać jakiegoś wyboru. Pójdą drogą, która nam widzom wyda się nie taka oczywista, ale doprowadzi nas do stwierdzenia, że warto walczyć, że warto czasami nawet coś poświęcić. Warto pamiętać, że to co podpowiada nam serce, w którą stronę nas popycha, jest ważniejsze niż rozum." Izabela Łopuch, producentka

SŁAWEK /Wojciech Mecwaldowski/

NARZECZONY Hani. Prowadzi własny gabinet dentystyczny. Jego największą pasją jest stomatologia, drugie miejsce w hierarchii ważności zajmuje ukochany pies Trusia, a dopiero na końcu plasuje się przyszła żona. Opiekuńczy, zaradny i… pedantyczny do bólu.

"Sławomir Niedzielny to jest totalny czubek. To jest facet, po którym widać, po sposobie jak się porusza, jak wygląda, jak się śmieje, że jest z nim coś nie tak. Jest precyzyjny do bólu. Zarówno w pracy, jak i w życiu musi mieć wszystko poukładane, jest przesadnie zadbany. Najważniejszy dla niego jest pies- Trusia, na drugim miejscu plasuje się praca, a na końcu dopiero narzeczona Hania." Wojciech Mecwaldowski

BASIA /Katarzyna Figura/

Mama Hani. Po rozstaniu z jej ojcem sama radziła sobie z wychowywaniem córki. Mieszka samotnie w pięknym domu na warszawskim Żoliborzu, prowadzi spokojne życie dając prywatne lekcje języka francuskiego. Przychodzi czas, gdy musi opowiedzieć córce o największej MIŁOŚCI swojego życia, Janie.

"Postać Hani granej przez Izę… jej dążenie do miłości i ucieczka od miłości są podobne do zachowania jej matki, kiedyś przed laty. Być może Hania popełni błąd, który popełniła jej matka, czyli moja postać, kiedy rozstawałam się z ojcem Hani. To historia ludzi, którzy kiedyś bardzo się kochali i jednocześnie, teraz bardzo cieszą się ze spotkania po latach, ale nie potrafią z siebie tej radości wydobyć. W ogóle nie wiedzą, co z tym dalej zrobić." Katarzyna Figura

JAN KETTLER /Jacek Koman/

Ojciec Hani, mistrz tańca. Młodość spędził w Polsce, ale kiedy pojawiła się szansa na zagraniczne stypendium, wyjechał. Wybrał karierę. W swoim zawodzie osiągnął wszystko, jest jednak nieszczęśliwy i wypalony. Wraca do kraju przy okazji European Show Dance, ale naprawdę spróbuje odzyskać to, co kiedyś stracił- RODZINĘ.

"Jan Kettler ma osobiste powody aby być w Polsce. To jest podróż jego życia. Ma tutaj córkę, której nigdy nie poznał oraz miłość życia, którą poświęcił." Jacek Koman

MONIKA /Katarzyna Herman/

Zawodowa tancerka, przyjeżdża do Polski z Janem Kettlerem i swoją kilkuletnią córką Lolą. Monika jest profesjonalna, stanowcza, ale nie tak surowa jak Jan. Dyskretnie obserwuje ludzi. Dzięki wielkiej EMPATII, dostrzega więcej niż inni.

"Taniec jest głównym bohaterem tego filmu. Taniec jest też głównym partnerem życiowym mojej bohaterki. Ona podobnie jak większość ludzi, którzy się tym zajmują, oddała tej pasji wszystko." Katarzyna Herman

KRZYSZTOF /Krzysztof Globisz/

Ojciec Wojtka. Właściciel rodzinnej firmy budowlanej. Uważa, że w życiu trzeba stąpać twardo po ziemi. Pod maską surowego człowieka skrywa jednak dobre serce. Nie rozumie pasji syna i jest jej przeciwny, ale w końcu zrozumie, że tylko wybór zgodny z głosem serca pozwala znaleźć satysfakcję i SPEŁNIENIE.

SYLWIA /Anna Bosak/

Partnerka taneczna Wojtka. Atrakcyjna, SEKSOWNA, umiejętnie wykorzystująca swoją urodę. Potrafi walczyć, gdy ktoś wejdzie jej w drogę. Taniec jest pasją, dla której gotowa jest poświęcić wszystko. Nastawiona na wygraną, dąży do celu nie zważając na cenę, jaką przyjdzie jej za to zapłacić.

"Z Wojtkiem łączą mnie relacje taneczne, jestem jego partnerką podczas warsztatów prowadzonych przez Jana Kettlera, a jeżeli chodzi o Hanię, czyli rolę odtwarzaną przez Izabellę Miko, jestem jej rywalką do serca głównego bohatera." Anna Bosak

TOMEK /Mariusz Słupiński/

Brat Wojtka. Dzieli z nim poglądy i życiową postawę. Nie rozumie Wojtka, traktując jego pasję jako rodzaj niezrozumiałej fanaberii.

REMIGIUSZ /Rafał Królikowski/

Redaktor naczelny magazynu "Colette". Bliski przyjaciel Sławka. Umożliwia Hani start w zawodzie dziennikarskim, zlecając jej przygotowanie reportażu o przygotowaniach do European Dance Show. Wielbiciel psów i brydża.

"Moja postać jako jedna z nielicznych nie tańczy w tym filmie. Myślę, że to zabieg świadomy reżysera, scenarzystów i producentów, żeby ten świat, żywy, ciekawy, barwny podkreślać tańcem, natomiast ci stetryczali, nudni faceci siedzą na kanapie i puszczają bąki." Rafał Królikowski

KASIA /Dominika Kluźniak/

Asystentka Sławka. Skrycie podkochuje się w szefie. Nie ma śmiałości wyznać ukochanemu UCZUCIA wprost, wysyła więc mylne sygnały, które Sławek odbiera jako jej zainteresowanie Redaktorem.

KUBA, MARCIN, PLATON /Wojtek Solarz, Paweł Tomaszewski, Kuba Wesołowski/

Najlepsi PRZYJACIELE Wojtka. Razem tworzą jego nieocenioną grupę wsparcia. Pierwszy jest wiecznym studentem, drugi filozofem, trzeci - zaangażowanym społecznikiem, walczącym o prawa zwierząt, kobiet, wolność Tybetu i inne słuszne sprawy.

Iza Miko

ur. 21 stycznia 1981 w Łodzi — polska aktorka i modelka. Córka aktorów Grażyny Dyląg i Aleksandra Mikołajczaka. Naprawdę nazywa się Izabella Mikołajczak. Obecnie pracuje na stałe na rynku amerykańskim, grając w międzynarodowych produkcjach filmowych.

Rola Hani w pierwszym polskim filmie tanecznym "Kochaj i tańcz" jest zarazem jej pierwszą główną rolą w rodzimej produkcji.

Jako dziecko aktorów z kinem była mocno związana już od małego. W wieku 8 lat zadebiutowała w ekranizacji "Pana Kleksa", jednakże jej prawdziwą miłością i pasją był taniec. Już w wieku 4 lat wiedziała, że chce zostać baletnicą. W szkole baletowej mogły uczyć się tylko 10-latki, więc wysłano ją do Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, gdzie uczyła się grać na fortepianie. W wieku 14-lat pojechała na wakacyjne warsztaty taneczne, gdzie wypatrzył ją amerykański choreograf i zaproponował stypendium w Nowym Jorku. Zdawała do jednej z najlepszych tanecznych szkół na świecie - The School of American Ballet. Została przyjęta, jednak jej świetnie zapowiadającą się karierę taneczną przerwała kontuzja kręgosłupa, kolana i kostki. Musiała zrezygnować z tańca i wróciła do Polski. W 1998 roku postanowiła ponownie spróbować swoich sił na rynku amerykańskim i zaczęła naukę w cenionej szkole aktorskiej The Lee Strasberg Theatre and Film Institute.

W krótkim czasie została wziętą modelką, otrzymywała także coraz więcej poważnych propozycji aktorskich. Sporą popularność przyniosła jej rola seksownej barmanki Cammie w przebojowej komedii romantycznej "Wygrane marzenia" [2000]. Kolejne ważne filmy w których zagrała to: horror "Straceni" [2001] i dramat obyczajowy "Minimal Knowledge" [2002].

Dwa lata temu zagrała główną rolę w drugiej części filmu "Save the Last Dance" ("W Rytmie Hip Hopu 2" ) – historii o baletnicy która wbrew przeciwnościom postanawia tańczyć taniec nowoczesny. Ten film okazał się dla Izy przełomem i posypały się kolejne propozycje. Od dwóch lat aktorka kręci film za filmem i podróżuje po całym świecie.

Partnerowała m.in. takim znanym aktorom, jak: Val Kilmer, Jacqueline Bisset, Wiliam Baldwin, Maria Bello, Tara Banks.

Filmografia

2009 - FAKE IDENTITY jako Katrine
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Hania
2008 - SKIP TRACER jako Ludmila
2008 - DARK STREETS jako Madelaine
2008 - REPO jako Timny
2007 - FLAKES jako Strawberry
2007 - CRASHING jako Kristen
2007 - DOM USZERÓW (THE HOUSE OF USHER) jako Jill Michaelson
2006 - W RYTMIE HIP- HOPU 2 (SAVE THE LAST DANCE 2) jako Sara Johnson
2006 - W PARKU (PARK) jako Krysta
2003 - THE SHORE jako Kaliope
2004 - 2006 DEADWOOD jako Carrie – gościnnie
2002 - MINIMAL KNOWLEDGE jako Renee
2001 - STRACENI (THE FORSAKEN) jako Megan
2000 - WYGRANE MARZENIA (COYOTE UGLY) jako Cammie

Najważniejsze pozycje z filmografii:

Fake Identity (2009) jako Katrine /reż. Dennis Dimster- Nu Image/

Film akcji, gdzie Iza gra szpiega u boku Vala Kilmera. Jej bohaterka zakochuje się w amerykańskim lekarzu (Kilmerze), który jest mylnie zidentyfikowany jako tajny agent. Katrine (Iza) musi zrobić wszystko aby ocalić jego życie nie ujawniając swojej tożsamości. Zdjęcia do filmu były kręcone w Bułgarii.

Kochaj i Tańcz (2009) jako Hania /reż. Bruce Parramore/

Opowieść o tym, że trzeba iść za głosem serca, żeby odnaleźć szczęście. Iza gra Hanię, poukładaną życiowo, początkującą dziennikarką, która odkryje, że z tańcem łączy ja znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. U boku Izy pojawia się m.in. Mateusz Damięcki, Kasia Figura oraz Jacek Koman.

Repo (2009) jako Timmy /reż. Ben Gourley- Revel Enterainment/

Szalona komedia reżyserowana przez Bena Gourleya. Iza gra Timmy rudowłosą, psycho/klepto/nimfomankę, która desperacko stara się być członkiem męskiego klubu windykatorów.

Dark Streets (2008) jako Madelaine /reż. Rachel Samuels- Capture Film Int./

Film muzyczny z gatunku "noir", z akcją osadzoną w 1930 roku. Iza Miko wciela się w rolę Madeleine, gwiazdy nocnego klubie jazzowego. W tym filmie pokazuje również swój talent wokalny.

W obsadzie: Gabriel Mann, Bijou Phillips oraz Elias Kotas.

Park (2007) jako Krysta /reż. Kurt Voelker- Mello Pictures/

Podczas przerwy na lunch dwanaście ekscentrycznych osób znajduje się w tym samym ustronnym parku w Los Angeles. Los plącze ich drogi, a spokojny park okazuje się miejscem w którym dochodzą do głosu najgłębiej skrywane ludzkie uczucia i namiętności.

Seks, miłość, samobójstwo i zdrada w doborowej obsadzie. W filmie oprócz Izy Miko występują William Baldwin, Ricki Lake, Cheri Oteri.

The House of Usher (2007) jako Jill Michaelson /reż. Hayley Cloake Think film Abernathy Productions/

Film oparty na opowiadaniu mistrza horroru i suspensu Edgara Allana Poe "Zagłada domu Usherów". Jill Michaelson (Iza Miko) wciąż nie może pogodzić się z tajemniczym zniknięciem swoich najlepszych przyjaciół - rodzeństwa Ucherów. Po 3 latach kontaktuje się z nią Rick Usher (Austin Nicholas), który był również największą miłością jej życia i informując ją o śmierci swej siostry Maddy Usher (Danielle McCarthy). Jill pojawia się w domu Usherów na pogrzebie. Powoli staje się więźniem nie tylko swych uczuć, ale także tego domu, którego okrutną tajemnicę stara się rozwikłać .

Stepping Up-Save the Last Dance 2 (2006) jako Sara Johnson /reż. David Petrarca-Paramount/MtV Films/

Sequel popularnego filmu tanecznego z 2001 roku. Sara Johnson (Iza Miko), uczennica najsłynniejszej szkoły baletowej Julliard, musi dokonać wyboru między swoją miłością do tańca hip hop, a klasyczną sztuką tańca. W filmie partneruje jej znana brytyjska aktorka Jacqueline Bisset.

Bye-Bye Blackbird (2006) jako Alice /reż. Robinson Savary – Samsa Film/

Tragiczna historia miłosna Josepha (James Thierree)– młodego pracownika cyrku, który zakochuje się w Alice Dempsey (Izabella Miko) – artystce występującej na trapezie. Aby z nią być Joseph uczy się fruwać na trapezie i tworzy popisowy numer "akt ptaka", do wykonania dla nich dwojga. Musi jeszcze zrobić wrażenie na Ojcu Alice Lordzie Dempsey (Sir Derek Jakobi). Bye-Bye Blackbird jest opowieścią o marzeniach i nieodwzajemnionej miłości, osadzoną w świecie cyrku na początku ubiegłego wieku. Wspaniała muzyka Mercury Rev.

The Shore (2003) jako Kaliope /reż. Dionysius Zervos-Ethos Ciemna/

Pragnąc spędzić trochę czasu tylko we dwoje z nowym chłopakiem samotna matka Kaliope Harris (Iza Miko) zostawia małą córeczkę pod opieką kochającej babci Mrs. Harris (Lesley Ann Warren). Idylla na plaży zamienia się w rodzinną tragedię, kiedy w mgnieniu oka ukochana mała Anna znika na wydmach. Podczas gdy Mrs. Harris nie może pogodzić się ze stratą, jej wściekły mąż (Ben Gazzara) ściga władze aby przyspieszyć poszukiwania i przeczesać plażę, desperacko śledząc każdy krok wnuczki feralnego dnia. Kaliope robi wszystko, aby odnaleźć się w tym nowym świecie. To niesamowity poemat o stracie i izolacji.

Minimal Knowledge (2002) jako Renee /reż. Gregory J. Corrado-Corrado Schoner Productions/

Zdolny detektyw Matt ( Christian de la Fuente), który w swej pracy na co dzień spotyka się ze złem, rozwiązując sprawy zabójstw, zaczyna sobie zadawać pytania o miłość, wiarę, i istnienie Boga. Wszystko się zmienia, gdy spotyka na swojej drodze dziewczynę Renee (Iza Miko), która zmienia jego spojrzenie na życie, otwierając oczy Matta na możliwość reinkarnacji.

The Forsaken (2001) jako Megan /reż. J.S. Cardone- Sony/

Sean (Kerr Smith) jedzie przez kraj, aby dostarczyć zabytkowego mercedesa na ślub swojej siostry. Po drodze zabiera autostopowicza Nicka (Brendan Fehr), który ściga grupę wampirów. Po drodze do chłopców dołącza Megan (Iza Miko), dziewczyna zaatakowana i pozostawiona przez wampiry na pastwę losu. Mimo, że traktują Megan jako przynętę, Sean zakochuje się w niej. Nieprzewidziane komplikacje ich podróży sprawiają, że Sean zostaje zainfekowany śmiertelnym wirusem i jedyną jego szansą na przeżycie jest uśmiercenie przywódcy grupy wampirów (Jonathon Schaech)…

Mateusz Damięcki

Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej: wnuk Ireny Górskiej i Dobiesława Damięckiego, syn Joanny Damięckiej i Macieja Damięckiego, brat Matyldy Damięckiej, bratanek Damiana Damięckiego, stryjeczny brat Grzegorza Damięckiego.

Jeden z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął już jako 10-latek. Nazywany "polskim Jamesem Deanem".

Pierwszym poważnym wyzwaniem aktorskim była dla Mateusza Damięckiego rola w rosyjskiej superprodukcji "Córka Kapitana" - dramacie kostiumowym zrealizowanym na podstawie powieści Puszkina. Mateusz zagrał w nim jedną z głównych ról. Filmem, który zapewnił młodemu aktorowi ogromną popularność, szczególnie wśród nastoletniej publiczności, było "Przedwiośnie" (2000) przeniesione na ekran przez Filipa Bajona. W 2004 r. dołączył do obsady filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. W filmie zagrał Wiktora Miłosza, studenta medycyny i przyjaciela Karola Wojtyły.

Aktor zagrał w popularnych serialach, takich jak "Oficer". Był również jednym z głównych bohaterów "Egzaminu z życia" w reżyserii Teresy Kotlarczyk. Ostatnio wystąpił jako Andrzej Bosz w "Teraz albo Nigdy!". Aktor Teatru Współczesnego w Warszawie (2004-2006). Zagrał w sztuce "Wasza Ekscelencja" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Izabelli Cywińskiej (prem. w 2006 r.) oraz jako MONABOZO w "Transferze" Maksyma Kuroczkina, w reżyserii Macieja Englerta (prem. w 2005 r.)

Lubi tańczyć. W 2007 roku wystąpił w VI edycji "Tańca z Gwiazdami", jego partnerką była Ewa Szabatin. Para zajęła trzecie miejsce.

Dużo czyta, w wolnych chwilach uprawia sporty: pływanie (zdobył Mistrzostwo Świata w pływaniu aktorów w Budapeszcie), jeździ konno, a w zimie na snowboardzie.

Ważniejsze daty

1981. 05. 19 - Data urodzenia (Warszawa)
2004 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (Akademia Teatralna w Warszawie)

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2008 - TERAZ ALBO NIGDY! jako Andrzej Bosz
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Wojtek
2006 - KRÓTKA HISTERIA CZASU jako Tomek
2006 - HELA W OPAŁACH gościnnie jako Tomek
2005 - AFERA NA ZAMKU BARTENSTEIN jako Zbyszko
2004 - KAROL. A MAN WHO BECAME POPE (jako Wiktor Miłosz, student medycyny, przyjaciel Karola)
2001- 2002 - PRZEDWIOŚNIE (serial(tv) jako Baryka Cezary
1999 - RUSSKIJ BUNT (CÓRKA KAPITANA) jako Piotr Griniow

Katarzyna Figura

Jest jedną z najbardziej znanych i popularnych aktorek współczesnego polskiego kina.

Ur. 22 marca 1962 w Warszawie. W 1985 roku ukończyła PWST w Warszawie, edukację kontynuowała w paryskim Conservatoire d'Art Dramatique.

Pod koniec lat 80., jeszcze przed ukończeniem szkoły aktorskiej Katarzyna Figura wystąpiła w epizodach u znanych reżyserów: Krzysztofa Kieślowskiego (Bez końca), Wojciecha Jerzego Hasa (Osobisty pamiętnik grzesznika) i Roberta Glińskiego (Rośliny trujące). Jej pierwszą dużą rolą była postać Once w Ga, ga. Chwała bohaterom Piotra Szulkina. W tej, jak i w późniejszych rolach czarowała dziewczęcym urokiem, zmysłowością oraz urodą. Po Pociągu do Hollywood (1987) Radosława Piwowarskiego, gdzie wcieliła się w postać sympatycznej, naiwnej Marioli Wafelek, marzącej o karierze aktorki w Stanach Zjednoczonych, została nazwana symbolem seksu oraz polską Marilyn Monroe. Wkrótce potem sama również spróbowała kariery międzynarodowej. Wystąpiła w rolach drugoplanowych w produkcjach węgierskich, czechosłowackich, hiszpańskich, włoskich, a także w uznanych filmach Roberta Altmana Graczu i Pret-a-porter.

W wyjątkowy sposób wprowadził aktorkę do swoich osobistych, filozoficznych filmów Andrzej Kondratiuk.

Próbkę komediowego talentu dała w Kilerze, przeboju kasowym Juliusza Machulskiego. Ostatnio częściej powierzane są jej role bogatych wewnętrznie, często udręczonych i doświadczonych życiowo kobiet – m.in. w Pianiście Romana Polańskiego, w Ubu Królu Szulkina i w Żurku Ryszarda Brylskiego.

W 2004 roku po wieloletniej przerwie wróciła do teatru. Jej rola w Alina na zachód Pawła Miśkiewicza w warszawskim Teatrze Dramatycznym została wysoko oceniona przez krytykę.

Wystąpiła w VII edycji programu Taniec z gwiazdami. Jej partnerem był Rafał Maserak.

Ważniejsze daty

1962. 03. 22 - Data urodzenia (Warszawa)
1985 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (PWST w Warszawie; dyplom 1989)
1985. 05. 29 - Debiut teatralny

Nagrody filmowe

1988 i 1998 - Nagroda ("Złota Kaczka" w kategorii: najlepsza polska aktorka)
2004 - ŻUREK Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii: główna rola kobieca; za rok 2003
2003 - UBU KRÓL Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą
1999 - AJLAWJU Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2008 - TO NIE TAK JAK MYŚLISZ, KOTKU jako Maria Morawska
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Basia, matka Hani
2008 - KAROLCIA jako sąsiadka Leśniewska
2007 - ARIA DIVA jako Joanna
2005 - NIANIA gościnnie, jako Joanna Skalska, siostra Maksymiliana
2003 - ŻUREK jako Halina Iwanek
2003 - UBU KRÓL jako Ubica
2002 - THE PIANIST/ Pianista – epizod gościnny (jako sąsiadka)
2002 - ZEMSTA jako Podstolina Hanna
2002 - KARIERA NIKOSIA DYZMY gościnnie jako pielęgniarka
2000 - ZAKOCHANI jako Edyta Bobicka
1999 - KILER-ÓW 2-ÓCH jako Ryszarda Siarzewska, żona "Siary"
1999 - AJLAWJU jako Gosia
1998 - ZŁOTO DEZERTERÓW jako Basia Gołąbek
1997 - SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO JORKU jako Teresa "Teriza
1997 - KILER jako Ryszarda Siarzewska, żona "Siary"
1997 - HISTORIE MIŁOSNE jako Kryśka, żona Filipa
1996 - AUTOPORTRET Z KOCHANKĄ jako Diana
1994 - PRET-A-PORTER jako asystentka Sissy
1987 - POCIĄG DO HOLLYWOOD jako Mariola Wafelek "Merlin"
1987 - KINGSAJZ jako Ala

Katarzyna Herman

Dzieciństwo spędziła w rodzinnym Białymstoku. O tym, że zostanie aktorką wiedziała od najmłodszych lat. Zamiast lalkami, bawiła się w teatr. Zdawała na wydział lalkarski w Białymstoku, ale w efekcie dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

W 1994 zadebiutowała w teatrze i w tym samym roku otrzymała nagrodę za rolę Iriny w "Musztra – sztuka życia" na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.. W 1995 otrzymała nagrodę za debiut za rolę Agafii Tichonowny w "Ożenku" Gogola na XXXV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, a w 1998 nagrodę - wyróżnienie za rolę Rosi w spektaklu "Zdobycie bieguna południowego" w Teatrze Powszechnym w Warszawie na XXXVIII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie.

Popularność przyniósł jej występ w kultowym polskim serialu "Magda M".

Ważniejsze daty

1971. 08. 13 - Data urodzenia (Mrągowo)
1994 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (PWST w Warszawie)

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2009 - PRAWDZIWA HISTORIA JANOSIKA jako Zuzanna
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Monika
2007 - ŚWIADEK KORONNY jako Magda Basiak, żona "Mnicha"
2007 - ODWRÓCENI Obsada aktorska (Magda Basiak, żona "Mnicha"),
2007, 2006 KRYMINALNI jako Marta Zawada, żona Adama
2007 - EKIPA jako Aleksandra Pyszny, szef Gabinetu Politycznego Premiera
2005 - SOLIDARNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ... jako Majka
2005-2007 - MAGDA M. jako Karolina Waligóra, żona Wiktora, przyjaciółka Magdy
2005 - BOŻA PODSZEWKA. CZĘŚĆ DRUGA jako Janeczka Jurewicz, siostra Marysi
1997 - BOŻA PODSZEWKA jako Janeczka Jurewicz, siostra Marysi

Jacek Koman

Syn aktorskiej pary Adama Komana i Hanny Dobrowolskiej. Ukończył wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Zadebiutował u Juliusza Machulskiego – w dramacie "Bezpośrednie połączenie", jednym z pierwszych filmów reżysera.

W 1981 roku z wizą turystyczną opuścił komunistyczną Polskę. Wyjazd przerwał jego dobrze zapowiadającą się karierę w Polsce. Przez prawie rok Jacek Koman mieszkał w Austrii, następnie przeprowadził się do Australii, gdzie mieszka i pracuje do dzisiaj. Jego droga do międzynarodowych produkcji filmowych była dość długa. Najpierw Jacek wraz ze znajomymi aktorami założył własną grupę – "Zart". W końcu przeprowadził się do Melbourne, gdzie przez kilka lat zagrał wiele świetnych ról w Anthill Theatre. Wreszcie perfekcyjnie opanowany język angielski pozwolił mu wrócić do aktorstwa i walczyć o role z najlepszymi.

Wrócił do filmu w 1988, zagrał w obrazie "The Four Mile Minute". Od tego czasu wystąpił w ponad dwudziestu filmach i serialach zarówno amerykańskich jak i brytyjskich oraz australijskich. Pracuje również na deskach australijskich teatrów.

Widzowie z całego świata zapamiętają Jacka Komana z roli narkoleptycznego Argentyńczyka w musicalu "Moulin Rouge". Jedną z najlepszych scen tego filmu jest tańczone przez Komana tango do żywiołowej piosenki śpiewanej przez niego i Ewan’a McGregora.

Jacek Koman występował z najlepszymi. W "Hamlecie" dzielił scenę z Cate Blanchett i Geoffrey Rush’em. Na planie "Moulin Rouge" pracował z Nicole Kidman, Ewanem McGregorem. W futurystycznym dramacie "Ludzkie dzieci" zagrał z Michealem Cainem, Clivem Owenem i Julianne Moore. Wreszcie w nakręconym niedawno kontrowersyjnym wojennym dramacie "Defiance" partnerował Danielowi Craigowi. Pracował z reżyserami światowej sławy takimi jak Baz Luhrman, Alfonso Cuaron, czy Ed Zwick.

Ważniejsze daty

1956. 08. 15 - Data urodzenia (Bielsko-Biała)
1978 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi)

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2008 – KOCHAJ i TAŃCZ jako Jan Kettler
2008 – DEFIANCE jako Koscik
2008 – WAKING THE DEAD jako Jovan Petropecic
2008 – AUSTRALIA jako Ivan
2007 – MÓJ OJCIEC i JA (ROMULUS, MY FATHER) jako Vacek v 2006 – LUDZKIE DZIECI (CHILDREN OF MEN) jako Tomas
2006 – TRIPPING OVER jako Magnus
2006 – TSUNAMI:THE AFTERMATH jako Peer
2006 – WAR WITH THE WORLD jako Maxim Gorky
2005 – DOŻYWOCIE(LIFE) jako Franco Cardamone
2005 – NIESAMOWITA PODRÓŹ (MARY BRYANT) jako Wanjon
2003 – HORSEPLAY jako Roman
2003 – FLOODHOUSE jako Anselm
2002 – W POGONI ZA SZCZĘŚCIEM (THE SECRET LIFE OF US) jako Dominic
2002 – MDA jako Dr. Mikhael Voronin
2001 – MOULIN ROUGE jako Argentyńczyk
1998 – AUF DER SUCHE NACH DER SCHATZINSEL jako Don Grego
1998 – STINGERS jako Donald Tedesco
1998 – OKLASKI JEDNEJ DŁONI(THE SOUND OF ONE HAND CLAPPING) jako Picotti
1997 – SIMONE DE BEAUVOIR’S BABIES jako Ryko
1997 – WILDSIDE jako Barry Lipinski
1997 – DZIĘKI BOGU SPOTKAŁ LIZZIE (THANK GOD HE MET LIZZIE) jako Raoul
1995 – WHAT i HAVE WRITTEN jako Jeremy
1994 – LUCKY BREAK jako Yuri Borodinoff
1993 – SNOWY jako Jenda
1992 – PHOENIX jako Steward
1991 – POLOWANIE (HUNTING) jako Butler
1988 – MILA W CZTERY MINUTY (FOUR MINUTE MILE) jako Emil Zatopek
1979 – BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIE jako Sławek Tietz

Teatr:

SEN NOCY LETNIEJ (Bottom)
OPERA ZA 3 GROSZE (Peachum)
MAKBET (Macbeth)

Krzysztof Globisz

Jest absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Dziś pracuje tam w charakterze wykładowcy i dziekana Wydziału Aktorskiego, od roku 2005 jako prorektor uczelni. Po uzyskaniu dyplomu wyjechał do Wrocławia. Debiutował w "Ameryce" wg Kafki, w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego, na scenie Teatru Polskiego. Szybko wrócił jednak do Krakowa. Od 1981 występuje na deskach krakowskiego Starego Teatru, w którym debiutował rolą Laertesa w "Hamlecie" w reżyserii Andrzeja Wajdy (1981).

Krzysztof Globisz zadebiutował na kinowym ekranie w filmie historycznym Andrzeja Wajdy Danton (1983) u boku Gérarda Depardieu. Przychylność krytyków zyskał rolą adwokata-idealisty Piotra Balickiego w dramacie Krzysztofa Kieślowskiego Krótki film o zabijaniu (1987). W obrazie Wszystko, co najważniejsze... (1992) zagrał postać Aleksandra Wata, słynnego polskiego poety - futurysty, który w latach 30. należał do bohemy artystycznej sympatyzującej z komunizmem. Kreacja Bogdana Lewickiego, kapelmistrza orkiestry wojskowej w telewizyjnym filmie Roberta Glińskiego Długi weekend (2004) przyniosła mu nagrodę na XXIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za pierwszoplanową rolę męską. Za postać anioła Giordano w komedii Artura Więcka Anioł w Krakowie (2002) zdobył statuetkę Jańcia Wodnika na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni. Wystąpił także w filmach Jana Jakuba Kolskiego, Marty Meszaros, Barbary Sass, Władysława Pasikowskiego, Jerzego Stuhra, Kazimierza Kutza.

Na małym ekranie grał wyraziste role drugoplanowe ojców głównych bohaterek serialu TVN Teraz albo nigdy! i kompozytora w serialu TVP 2 Egzamin z życia oraz w roli współpracownika głównej bohaterki w serialu TVN Odwróceni.

Krzysztof Globisz wystąpił w ponad stu przedstawieniach teatru telewizji.

W 1996 roku został odznaczony jako Zasłużony Działacz Kultury, a w 2005 roku odebrał Srebrny Medal Gloria Artis - Zasłużony Kulturze.

Swoją żonę Agnieszkę, absolwentkę Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, poznał w Piwnicy pod Baranami. Mają dwóch synów: Krzysztofa (ur. 1989) i Jana (ur. 1996).

Ważniejsze daty

1957. 01. 16 - Data urodzenia (Siemianowice Śląskie)
1980 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (PWST Kraków)

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2008 - JAK ŻYĆ? Jako Wujek Zbyszek
2008 - TERAZ ALBO NIGDY! Jako Janusz Nowak, ojciec Marty
2008 - LEJDIS jako Tadeusz, ojciec Moni
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Ojciec Wojtka
2008 - IDEALNY FACET DLA MOJEJ DZIEWCZYNY jako profesor Katzówna
2007 - ŚWIADEK KORONNY jako Robert Gazda, partner Sikory
2007 - RYŚ jako ksiądz Puder
2007 - ODWRÓCENI jako Robert Gazda, partner Sikory
2007 - KATYŃ jako profesor medycyny sądowej
2006 - JASMINUM jako burmistrz Jaśminowa
2005 - MAGDA M. jako ekolog Ryszard Dreszcz
2002 - SUPERPRODUKCJA jako reżyser Bartek Wypychowski
2002 - KARIERA NIKOSIA DYZMY jako Jan Maria Jaszuński, minister rolnictwa
2001 - PRZEDWIOŚNIE jako Władysław Barwicki, narzeczony Laury
2000 - TO JA, ZŁODZIEJ jako "Gomez", członek bandy Maksa
1999 - PAN TADEUSZ jako major Płut
1999 - OPERACJA SAMUM jako "Grubas", oficer polskich służb wywiadowczych
1995 - PUŁKOWNIK KWIATKOWSKI jako Moczar Mieczysław
1987 - KRÓTKI FILM O ZABIJANIU jako adwokat Piotr Balicki
1982 - DANTON jako Amar

Wojciech Mecwaldowski

Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Grał między innymi w spektaklach: "Azyl" Krystiana Lupy, "Ballady morderców" Jerzego Bielunasa, "Zabawy na podwórku" Pawła Miśkiewicza, "Kordian" Macieja Sobocińskiego.

Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w "Dniu Świra" Marka Koterskiego. Zagrał także u Romana Polańskiego w "Pianiście", w "Smutnych" Tomasza Chołuja, w "Pręgach" Magdaleny Piekorz, w 'Sztuce masażu" Mariusza Gawrysia oraz u Macieja Oleksego w "Śpij dobrze". Szerokiej publiczności znany jest z seriali "Klan", "Pierwsza miłość", "Kryminalni" oraz "39 i pół". Ostatnio zagrał w popularnej komedii Andrzeja Saramonowicza "Lejdis".

Ważne daty:

1980 - Data urodzenia
2003. 01. 24 - Debiut teatralny (w roli Tatara w "Azylu" wg Maksyma Gorkiego w reż. Krystiana Lupy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu)
2004 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (PWST we Wrocławiu)

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2008 - ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ jako Michał
2008 - LEJDIS jako Erwin Tuszyński, grafik
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Sławek
2008 - 39 I PÓŁ jako Stanisław, szef Anny
2007 - TESTOSTERON jako Yarek Depczak, krytyk
2007 - NIANIA jako Robert
2007 - JAK TO JEST BYĆ MOJĄ MATKĄ jako taksówkarz Jurek
2006 - KTO NIGDY NIE ŻYŁ... jako Artur
2004 - KRYMINALNI jako Cezary Walerczak

Rafał Królikowski

PWST w Warszawie ukończył w 1992 roku z nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Spektakli Dyplomowych w Łodzi. W tym samym roku zadebiutował jako aktor filmowy u Andrzeja Wajdy w "Pierścionku z orłem w koronie".

Kolejne lata przyniosły mu wiele ról zarówno filmowych jak i teatralnych, za które był wielokrotnie nagradzany. Wystąpił m.in. w filmach: "Lejdis", "Trzeci", "Ciało", "Wiedźmin", "Superprodukcja" oraz serialach: "Tango z aniołem", "Egzamin z życia", "Niania".

Obecnie oprócz licznych produkcji filmowych i telewizyjnych, aktora można zobaczyć na deskach teatralnych. Występował z Zespołem Janusza Wiśniewskiego (1992), związany był z warszawskim Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera (1992-2007), występował także w innych teatrach warszawskich: "Scena Prezentacje" (1995-96), Warszawskiej Operze Kameralnej (1997) i Polskim (1997-98). Za rolę drugoplanową Bartleya w przedstawieniu Martina McDonagha Kaleka z Inishmaan (1999) otrzymał nagrodę im. Jacka Woszczerowicza na XXXIX Kaliskich Spotkaniach Teatralnych oraz nagrodę Feliksa Warszawskiego (1999).

Pojawił się w teledysku zespołu T.Love do piosenki "Luźny Yanek" (2002).

Prywatnie szczęśliwy mąż Doroty, tata Piotrka i Michała. Brat aktora Pawła Królikowskiego.

Ważniejsze daty

1966. 12. 27 - Data urodzenia (Zduńska Wola)
1992 - Wykształcenie - rok ukończenia studiów (PWST w Warszawie)
1993 - Nagroda (Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego)
2000 - PÓŁ SERIO Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda Jury nagroda pozaregulaminowa dla za najlepszą rolę komediową

Najważniejsze pozycje z filmografii:

2008 - TERAZ ALBO NIGDY! jako Michał Winiarski

2008 - LEJDIS jako Tomek Kochanowski, mąż Moni
2008 - KOCHAJ I TAŃCZ jako Redaktor
2007 - RYŚ jako dyrektor Poczty Głównej w Warszawie
2007 - NIANIA jako Aleks Skalski, brat Maksymiliana
2004 - NIGDY W ŻYCIU! jako redaktor naczelny
2002 - ZEMSTA jako Wacław Milczek, syn Rejenta
2002 - SUPERPRODUKCJA jako Yanek Drzazga, krytyk filmowy
2001 - WIEDŹMIN jako król Niedamir
2000 - SYZYFOWE PRACE jako szlachcic Albert, przyjaciel Płoniewiczów
1995 - DZIEJE MISTRZA TWARDOWSKIEGO jako diabeł Balan
1993 - POŻEGNANIE Z MARIĄ jako skrzypek
1992 - PIERŚCIONEK Z ORŁEM W KORONIE jako Marcin

Jakub Wesołowski

Ur.2.07.1985 r. Aktor w tym roku kończy studia dziennikarskie w Warszawie.

W 2003 roku przypadkowo trafił na zdjęcia próbne do serialu “Na Wspólnej" i choć przyszedł jedynie dla dotrzymania towarzystwa, dwa tygodnie później nagrywał już pierwsze sceny na planie serialu. Okazał się samorodnym talentem. Mimo bardzo młodego wieku miał już okazję spotkać się na planie z wybitnymi polskimi reżyserami. Przebojowo zdobywał role w kolejnych serialach i filmach fabularnych. Wystąpił w komedii “Dlaczego nie!" Ryszarda Zatorskiego (2007), w filmie “Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego (2007) zagrał “Jerzego" - jedną z głównych ról, w serialu “Twarzą w twarz" Patryka Vegi wcielił się w postać Brazyla (2007). Kolejne duże role to spotkania z Grzegorzem Kuczeriszką na planie “Pory mroku" (2008); z Michałem Rosą, Wojciechem Wójcikiem i ponownie z Michałem Kwiecińskim na planie serialu “Czas honoru" (2008), gościnnie wystąpił w “Rozmowach nocą" Macieja Żaka (2008) oraz w serialu “"39 i pół" Łukasza Palkowskiego (2008).

Anna Bosak

Ania Bosak urodziła się w 1988 roku. Tańczy od dziecka, głównie taniec towarzyski. W 2007 roku została finalistką (jedną z trójki) pierwszej edycji programu "You Can Dance" w telewizji TVN. W 2008 roku została partnerką i nauczycielką Roberta Janowskiego w siódmej edycji "Tańca z gwiazdami". Jest siostrą Marcina Bosaka, znanego aktora.

Ania tańczy od 8 roku życia. Do niedawna trenowała głównie taniec towarzyski i w tej dziedzinie odnosiła sukcesy: trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w stylu latynoamerykańskim i szóste miejsce w stylu standardowym w 2001 r., a także wielokrotne mistrzostwo i Puchar Łodzi. Poza tym brała udział w produkcjach telewizyjnych koncertach, teledyskach i festiwalach muzycznych. Jest także autorką choreografii do najnowszej polskiej produkcji filmowej "Dziecko".

Bruce Parramore- reżyser

Urodzony w Genewie w 1961 roku, syn Amerykanki i Belga. Wychowany na Bliskim Wschodzie, spędził pierwsze 14 lat życia w Iranie i Libanie. W 1975, kiedy w Bejrucie wybuchła wojna domowa, rodzina przeniosła się najpierw do USA, a później do Grecji, Szwajcarii a w końcu do Francji.

W 1982 roku rozpoczął dwuletnie studia na uczelni artystycznej Commercial Art. School of Westerdahls w Oslo w Norwegii. Przez kolejne lata był dyrektorem artystycznym w znanych agencjach reklamowych FCB Publics i Mc Cann Ericsson. W tym samym czasie pracował jako twórca komiksów i malarz. Pomiędzy 1988 a 1994 rokiem Bruce miał trzy wystawy swoich obrazów olejnych.

Swoją pierwszą firmę "Parramore Pictures" założył w 1987 roku i przez następne 10 lat pracował jako freelancer dla norweskiego przemysłu filmowego oraz firm reklamowych jako rysownik storyboardów i twórca koncepcji artystycznych. Był zaangażowany w ponad 1250 projektów komercyjnych, jak również stworzył 21 storyboardów do pełnometrażowych filmów skandynawskich.

Od 1992 do 1996 Bruce wykładał w Commercial Art. School of Westerdahls w Oslo jako nauczyciel komunikacji wizualnej i sztuki filmowej. W 1994 został zatrudniony jako twórca koncepcji artystycznej aby przy współpracy z reżyserem Benteinem Baardsonem i scenografem Krystianem Alsakerem stworzyć oprawę artystyczną ceremonii otwarcia i zamknięcia zimowych Mistrzostw Olimpijskich w Lillehammer.

Zlecenie, które trwało 14 miesięcy zaowocowało ponad 1400 pracami, zarówno obrazami olejnymi jak i szkicami, które w olbrzymiej mierze wpłynęły na charakter tej spektakularnej produkcji.

Następnie kontynuował współpracę z Benteinem Baardsonem przy wystawieniu "Per Gynta" Henryka Ibsena w teatrze telewizji dla norweskiego kanału NRK. W 2002 ponownie połączyli siły by przenieść "Per Gynta" do piramid w Gizie, co przyniosło im międzynarodowy rozgłos.

W ciągu ostatnich 9 lat Bruce Parramore reżyserował filmy reklamowe, klipy muzyczne i krótkie filmy jak również pisał scenariusze do filmów fabularnych. Wyreżyserował również ponad 200 reklam, z których wiele nagrodzono międzynarodowymi nagrodami.

W 2001 roku pracował jako drugi reżyser filmu "Aberdeen" w reżyserii Hansa Pettera Molanda, w którym wystąpili min. Charlotte Rampling, Stellan Skarsgaard i Lena Heady.

Wyreżyserował trzy filmy krótkometrażowe, a ostatni z nich "Zenith" wyprodukowany przez norweską firmę Prawda, w 2003 roku uczestniczył w konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i wygrał Grand Prix na festiwalu w Trevignano.

W styczniu 2004 roku Bruce Parramore poznał swoją partnerkę i towarzyszkę życiową Barbarę Borkałę i założył firmę " Par Amore" . Od tego czasu wyprodukowali wspólnie około 100 reklam i klipów muzycznych.

Bartosz Prokopowicz -operator

Przez wielu krytyków i reżyserów uważany za najzdolniejszego młodego operatora w Polsce. Pracował z najwybitniejszymi polskimi twórcami: Andrzejem Wajdą, Tadeuszem Różewiczem, Krzysztofem Krauze, Filipem Bajonem i Feliksem Falkiem. Autor zdjęć do najgłośniejszych współczesnych polskich filmów: "Długu'’, "Przedwiośnia", "Komornika".

Urodził się w 1972 roku w Łodzi. Film był obecny w jego życiu od początku - ojciec Waldemar jest cenionym reżyserem drugiego planu.

Bartosz w szkole średniej grał na perkusji, fotografii nauczył się samodzielnie w trzy miesiące. Egzaminy na Wydział Operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej zdał za pierwszym razem. Studenckie etiudy realizował z operatorem Witoldem Sobocińskim oraz reżyserem Wojciechem Jerzym Hasem. W czasie nauki wyjechał na stypendium do telewizyjnej szkoły w Leeds w Wielkiej Brytanii. Studia ukończył w 1996 roku. Asystował znanym operatorom, by zaledwie rok później, mając 25 lat zadebiutować jako samodzielny autor zdjęć do filmu "Darmozjad Polski" w reżyserii Łukasza Wylężałka. Po trzech latach Filip Bajon powierzył mu zdjęcia do wielkiej produkcji – "Przedwiośnie".

W czasie pracy nad "Długiem" Krzysztofa Krauzego większość zdjęć kręcił z ręki. W finałowej scenie morderstwa biegł za aktorami z kilkudziesięcioma kilogramami sprzętu na ramieniu. Przypłacił to bólami kręgosłupa, ale efekt końcowy był znakomity - zdjęcia świetnie podkreślały paradokumentalny charakter opowiadanej historii. Ambitny, pracowity, czasem szalony. Gdy zgodzi się na realizację projektu, jest w stanie oddać całego siebie, by dzieło dokładnie odpowiadało założeniom reżysera.

Pracował z wieloma zagranicznymi reżyserami w Irlandii, Rosji, Nowej Zelandii, Portugalii czy Libanie. Bartka interesują różne formy - nie boi się zarzutów o chałturę i podejmuje prace przy wielu teledyskach i filmach reklamowych. Zaś typowo polski charakter daje mu ogromną energię do pracy, wyobraźnię, serdeczność i co w tym zawodzie rzadkie - poczucie humoru. W jego zdjęciach nie widać typowych dla współczesnego kina zimnych, technicznie perfekcyjnych zdjęć. Jego świat jest plastyczny, lekko niedoskonały, a przez to bliższy widzowi. Wolę zdjęcia, które są bardziej emocjonalne i gorsze technicznie niż jakieś super obrazki, które nie mają nic wspólnego z nastrojem, emocjami, grą – mówi. - Żonglowanie emocjami, wzruszanie widza, doprowadzenie go do łez, do strachu, do śmiechu - to mnie najbardziej interesuje. Artystyczny talent łączy z chłopięcą chęcią poznawania świata i nowych przygód. Towarzyszył Bogusławowi Lindzie w najbardziej egzotycznych zakątkach świata w serialu "Projekt X". Wraz z ekipą polskich himalaistów wyruszył na zimową wyprawę na szczyt K2. Za zdjęcia do "Długu" otrzymał Specjalną Złotą Kaczkę od miesięcznika Film i nominację do Polskiej Nagrody Filmowej. W 2005 roku praca przy "Komorniku" przyniosła mu nagrodę w kategorii najlepsze zdjęcia na Festiwalu w Gdyni. Reklamówka "Meteor" ze zdjęciami Bartka została nominowana do nagrody na festiwalu w Cannes.

Jarosław Staniek - reżyser, choreograf, tancerz

Urodzony w Sandomierzu. Karierę zaczynał od tańca ulicznego, co przyniosło mu tytuł pierwszego Mistrza Polski w stylu breakdance. Swoje umiejętności taneczne wciąż rozwijał, ucząc się innych stylów, m.in. tańca współczesnego, klasycznego, pantomimy, akrobatyki, dzięki czemu mógł reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w 1988 roku. Kilka lat po otrzymaniu dyplomu tancerza estradowego założył legendarną grupę taneczną P'89, której lideruje, tworzy choreografię i tańczy. W 1992 roku wraz z zespołem został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy za koncert Debiuty w Opolu.

Pierwszym jego wielkim osiągnięciem teatralnym była choreografia do West Side Story w Teatrze Muzycznym w Gdyni w 1992 roku. Potem nastąpiły kolejne prace choreograficzne pokazywane z licznymi sukcesami w Polsce i Europie m.in.: Hair, Szachy, Dracula. Tworzył choreografię licznych spektakli muzycznych i musicalowych oraz koncertów Przeglądu Piosenki Aktorskiej: Ballady morderców, Weil 2000, Kombinat. Współpracował przy realizacjach koncertów znanych gwiazd muzyki: Nick Cave, Dee Dee Bridgewater oraz musicalu Ethan Freeman /USA/.

Reżyserował takie hity musicalowe jak: Jesus Christ Superstar, Chicago, Hair - szwajcarska premiera /Zurych 2004/. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt realizacji teatralnych, programów TV, teledysków.

Jest twórcą pierwszego polskiego show tanecznego Opentaniec, transmitowanego "na żywo" podczas koncertu Welcome Europe dla 300 milionów widzów w całej Europie oraz na specjalnych pokazach w Brukseli i Atenach. Stworzył choreografię do filmu fabularnego - Ubu Król w reżyserii Piotra Szulkina, z którym współpracował wcześniej przy produkcji filmu Mięso.

Jest autorem i reżyserem hip-hopowego projektu teatralnego 12 ławek. Ten spektakl to powrót do początków kariery, oraz fascynacji tańcem ulicznym, freestylem i rytmem miasta. We wrześniu 2005 roku w Krakowie w ramach festiwalu Sacrum - Profanum odbyła się premiera baletu Romeo i Julia do muzyki S. Prokofiewa z choreografią Jarosława Stańka, a w 2006 roku w ramach tego festiwalu wyreżyserował i stworzył choreografię widowiska Carmen TV na podstawie opery Bizeta.

Wielokrotnie opracowywał ruch sceniczny do spektakli dramatycznych współpracując m.in. z Jerzym Jarockim i Grzegorzem Jarzyną. Wraz z grupą P'89 zdobył Pierwszą Nagrodę w konkursie na skecz telewizyjny w Szwecji. Nagrodzony został Nagrodą Prezydenta Miasta za choreografię do West Side Story w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Taką samą nagrodę otrzymał za choreografię do trans-opery Sen Nocy Letniej z muzyką Leszka Możdżera. Niemieckojęzyczna wersja musicalu Chess / Szachy / z jego choreografią została wybrana najlepszą musicalową realizacją roku 2000 w Niemczech. W 2003 roku został wyróżniony Złotą Maską za choreografię do spektaklu Footloose, a rok póżniej Opentaniec otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną za spektakl roku.

W 2006 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za reżyserię spektaklu 12 ławek. Ten sam spektakl był również nominowany do nagrody Sztorm Roku przez Gazetę Wyborczą.

Jeden z jego ostatnich projektów to spektakl taneczny Chodnik 05, którego premiera teatralna odbyła się w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a wersja specjalna miała swą premierę kilkadziesiąt metrów pod ziemią w opuszczonej kopalni Luiza w Zabrzu. Wyreżyserował i stworzył choreografię do pierwszej w Polsce tango operity - Szare Kwiaty z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego do tekstu Romana Kołakowskiego.

W 2006 roku w Bratysławie, Pradze i Warszawie, miały miejsce premierowe pokazy multimedialnego widowiska muzyczno-tanecznego Wichry, którego reżyseria i choreografią się zajął. Widowisko oparte na podaniach i legendach trzech krajów z choreografią i muzyką inspirowaną folklorem Śląska Cieszyńskiego zostało entuzjastycznie przyjęte przez widzów i krytykę.

Łukasz Targosz- kompozytor

Kompozytor, gitarzysta, muzyk sesyjny i aranżer. Autor muzyki do filmów Świadek koronny, Limo driver i Być kwiatem, a także seriali: 39 i pół, Naznaczony, Odwróceni, Niania, Hela w opałach, Anioł Stróż.

Laureat kategorii Nowa Nadzieja plebiscytu Guitar Top czasopisma "Gitara i Bas" w roku 2002. Ceniony gitarzysta, występował m.in. z Renatą Przemyk, Robertem Janowskim.

Jego płyta z muzyką do filmu "Świadek koronny" osiągnęła status złotej płyty już po 4 dniach. Płyta z muzyką do serialu "39 i pół" w pięć tygodni po premierze uzyskała status płyty platynowej.

Na zaproszenie Łukasza, gościem specjalnym jednego z utworów do filmu "Kochaj i tańcz", została Jennifer Batten, gitarzystka znaną z wieloletniej współpracy z Michaelem Jacksonem.

Maciej Kowalewski- scenarzysta

Absolwent PWST w Krakowie. Aktor, reżyser, dramaturg, scenarzysta. Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie. Jako aktor występował na scenach Legnicy, Wałbrzycha, Wrocławia, Warszawy i Gdyni. Laureat XVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Napisał kilka scenariuszy do filmów (m.in. "Kochaj i tańcz" w reż. Bruca Parramore'a czy "Maraton tańca" wspólnie z Magdaleną Łazarkiewicz), seriali i dramatów teatralnych. Jest współautorem "Ballady o Zakaczawiu" (2000), najlepszego spektaklu według jury VII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej; autorem "Obywatela M – historyi" oraz "MISS HIV" (2005), nagrodzonej na XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i na gdyńskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port.

"MISS HIV" obecnie jest w repertuarze Teatru Polonia Krystyny Jandy. W 2008 r. wyreżyserował swoją sztukę "Okolice bikini" dla Teatry Radia Tok FM oraz sztukę Remigiusza Grzeli "Oczy Brigitte Bardot" na jubileusz 80.lecia Barbary Krafftówny w Teatrze Na Woli.

Dramaty Macieja Kowalewskiego były publikowane m.in. w antologii "Made in Poland" pod redakcją Romana Pawłowskiego, tłumaczone na język angielski, węgierski i rumuński.

Marcin Kot Bastkowski- montażysta

Członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów

Jako montażysta filmu fabularnego debiutował w polskiej mega produkcji Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana. Jego wkład przy tamtym filmie został doceniony nagrodą za montaż na XXIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1999 roku. Oprócz filmów fabularnych w swoim dorobku ma doskonale znany polskiej publiczności serial Oficer w reżyserii Macieja Dejczera.

Montował również wiele filmów dokumentalnych, muzycznych i teatrów telewizji.

W 2002 roku za spektakl Pielgrzymi został wyróżniony nagrodą za montaż na II Festiwalu Teatrów " Dwa Teatry" w Sopocie. Od ponad dziesięciu lat pracuje z Brucem Parramorem przy filmach reklamowych.

Barbara Borkała- dyrektor artystyczny filmu

Urodziła się w Cieszynie w 1968 roku. W 1988 zaczęła studia na warszawskiej Akademi Sztuk Pięknych. Podczas studiów spędziła rok w Nowym Jorku, pracując w pracowni rzeźbiarskiej (Italian Sculpture House).

Po powrocie do Warszawy kontynuowala studia. W 1992 roku, zaczęła pracę jako Art Director w rodzącym się reklamowym biznesie. Pierwszą agencją reklamową było D’Arcy, gdzie pracowała dla wielkich klentów takich jak: Coca-Cola, Master Foods, Avon. Zdobyła parę ważnych międzynarodowych nagród w Nowym Jorku i Londynie, (dla Avonu i Blend-a-med).

Dziesięć lat później jako Senior Art Director, przeniosła się do Agencji DDB i kontynuowała kreatywną pracę, zdobywając nagrody na festiwalach za kampanie prasowo-billboardowe, które nadzorowała.

Podczas wszystkich tych lat, spędzonych w reklamie, kontynuowała swoją indywidualną pracę jako designer, projektowała książki, grafiki, CD, strony internetowe, wnętrza.

Jej miłość do filmu i teatru zaowocowala w 2004 roku powstaniem duetu reżyserskiego, w składzie: Barbara Borkała i Bruce Parramore. Razem z Brucem wyreżyserowała około 100 filmów reklamowych na całym świecie i wiele teledysków muzycznych.

Wiosną 2008 roku pracowała jako Dyrektor Artystyczny przy filmie kinowym "Kochaj i Tańcz“, ktory reżyserował Bruce Parramore. W filmie była odpowiedzialna za całą stronę wizualną, (scenografia, kostiumy, casting).

Aneta Cebula Hickinbotham - producentka

Urodzona w 1974 roku. Absolwentka WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Ostatnie lata spędziła za granicą, pracując przy produkcji największych kinowych tytułów.

Dariusz Gąsiorowski- producent

Dyrektor Działu Produkcji Fabularnych TVN. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze na PWST, oraz studiów MBA przy Uniwersytecie Warszawskim. Pracę zawodową zaczynał jako dziennikarz Życia Warszawy. W 1996 roku rozpoczął pracę w ITI Cinema, gdzie zajmował się reklamą filmów niezależnych. Rok później zaczął pracować w TVN w Dziale Zakupu Programów, którego został dyrektorem.

Nadzorował realizację seriali telewizyjnych i filmów fabularnych TVN: "Król przedmieścia", "Kasia i Tomek", "Na Wspólnej", "Camera Cafe", "Kryminalni", "Nigdy w życiu!", "Vinci", "Anioł Stróż", "Magda M.", "Niania", "Hela w opałach", "Tylko mnie kochaj", "Świadek koronny", "Odwróceni", " Twarzą w twarz", " Teraz albo nigdy!", "Naznaczony".

Ewa Szabatin (Wiwka)

Ur. w 1979 – polska tancerka.

Naukę tańca rozpoczęła jako dziesięcioletnia dziewczynka, a zainspirował ją film "Dirty Dancing". Oznajmiła rodzicom, że musi tańczyć i tego postanowienia już nie zmieniła. Reprezentuje klasę taneczną "S" (najwyższą klasę międzynarodową) w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.

Trzykrotnie wystąpiła w programie Taniec z gwiazdami: w IV (z Przemysławem Sadowskim, 4. miejsce), w V edycji (z Rafałem Olbrychskim, 8. miejsce) i w VI edycji (z Mateuszem Damięckim, 3. miejsce).

Laureatka wielu polskich i międzynarodowych konkursów tanecznych.

Jest dwukrotną finalistką Mistrzostw Świata, wicemistrzynią Pucharu Świata (IDSF Word Cup Latin), półfinalistką Mistrzostw Świata w 10 tańcach, zajęła I miejsce na United Kingdom Championships, jest również półfinalistką festiwalu w Blackpool (najbardziej prestiżowy turniej taneczny na świecie).

Marcin Olszewski (Maciek)

Tancerz znany szerszej publiczności przede wszystkim z udziału w "Tańcu z gwiazdami" od paru lat pracuje na deskach warszawskich teatrów muzycznych. Przez wiele lat był przekonany, że zostanie pilotem.

Odkąd pamięta zawsze interesowało go lotnictwo, sklejał modele samolotów, chodził na pokazy lotnicze, a nawet zaliczył dwa lata ITWL ucząc się zawodu elektromechanika awioniki pokładowej. Jednak jego prawdziwym powołaniem okazał się taniec, chociaż do dzisiaj widok samolotu budzi w nim emocje. Na lekcje tańca zapisała go mama, kiedy miał 9 lat, szybko okazało się, że ma talent. Nie jeden raz był zły, że zamiast biegać z piłką po podwórku, ćwiczy przed lustrem, ale teraz może powiedzieć, że było warto. Jego najważniejsze osiągnięcia taneczne to udział w finale Vienna Open, V-ce Mistrzostwo Polski Par Zawodowych i V-ce Mistrzostwo Okręgu Warszawskiego. Reprezentuje klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich i klasę "A" w tańcach standardowych. Od paru lat pracuje na deskach warszawskich teatrów muzycznych. Występował w Buffo ("Metro" w reż. J. Józefowicza) w teatrze Roma ("Grease", "Koty" w reż. J. Kępczyńskiego). Wygrał taż casting do "Tańca Wampirów" Romana Polańskiego.

Reprezentuje klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich i klasę "A" w tańcach standardowych.

Monika Grzelak

Choreografka, tancerka, pedagog, instruktorka tańca towarzyskiego, salsy, hip-hopu, street dance, funk jazzu.

Pierwsze kroki na parkiecie stawiała w 1987r. Od najmłodszych lat trenowała pod okiem największych sław tanecznych kraju i świata m.in. Iwony i Arkadiusza Pavlowic, Romana i Moniki Pawelec, Dagmary Rutkowskiej, Piotra Borkowskiego, Hansa Galke, Collina Jamesa, Richarda Portera. Monika dzięki niewyobrażalnemu zapałowi szybko zdobyła doświadczenie jako tancerka i instruktorka. Wspólnie z partnerem Przemkiem Wereszczyńskim otworzyli jedną z pierwszych w kraju profesjonalnych szkół tańca promujących głównie salsę - "The Salsa Kings". Tym samym przyczynili się niewątpliwie do rozpowszechnienia w kraju mody na tańce latynoamerykańskie.

Przemysław Wereszczyński

Zawodowy tancerz klasy S. Od wielu lat sam i wspólnie z partnerką Moniką Grzelak prowadzi liczne szkolenia i warsztaty. Nowojorskie doświadczenia i inspiracje nabyte latami ćwiczeń stawiają go w czołówce międzynarodowej sceny tanecznej. Perfekcjonizm, warsztat artystyczny, otwartość na nowe kierunki ruchu tanecznego prowokują jego ciągły rozwój i chęć dotknięcia nowych form artystycznych. W latach 2005 - 2006 Przemek szkolił swój warsztat z afro funk i mambo pod okiem Eddie'go Torresa i Frankie'ego Martineza oraz techniki Dunhamm u Neda Williams'a.

Jania Lesar

Pochodzi ze Słowenii. Naukę tańca rozpoczęła bardzo wcześnie. Już jako małe dziecko lubiła ruch i muzykę. Już jako jedenastolatka w parze z Matejem Krajcerem zdobyła I miejsce podczas Mistrzostw Słowenii w 10 tańcach, dzisiaj ma na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich, a najważniejsze z nich to I miejsce na Mistrzostwach Świata w tańcach latynoamerykańskich oraz I miejsce na najbardziej prestiżowym turnieju tanecznym w Blackpool w Anglii (miała wtedy 18 lat, a zawody odbywały się w kategorii do 21 lat). Pięć lat temu zaczęła tańczyć w parze z Polakiem – Krzysztofem Hulbojem. Jako amatorzy wspólnie byli wielokrotnymi finalistami IDSF Competition, zdobyli I miejsce na IDSF Italian Open w Rimini, a także tytuł Mistrza Polski na turnieju w Gliwicach 2008. Po ostatnich mistrzostwach postanowili przestać startować w turniejach i zostać parą zawodową. Od tego czasu razem z innymi parami tanecznymi ze Słowenii przygotowali taneczne show pt.: "The 50’s Show". Występuje też w "Tańcu z gwiazdami".

Krzysztof Hulboj

Naukę tańca rozpoczął w wieku 9 lat w warszawskim klubie. Kiedy miał 14 lat po raz pierwszy zdobył tytuł Mistrza Polski. Od tamtej pory zdobywał go w sumie osiem razy, był jednym z najmłodszych tancerzy, z taneczną "S" klasą (najwyższa klasa międzynarodowa) i to w obu stylach tanecznych.

Krystian Radziejowski i Sylwia Maczek

Zaczęli razem tańczyć w roku 2004. Reprezentują Polskę w kategorii amatorów. Ostatnio zdobyli drugie miejsce w Lithuanian Open 2008, które odbyło się na Litwie 6 grudnia 2008.

Michał Szuba

Miał 15 lat kiedy koleżanka z liceum namówiła go, żeby poszedł z nią na naukę tańca. Od tamtej pory taniec to najważniejsza rzecz w jego życiu. Osiągnął klasę taneczną "S" (najwyższa klasa międzynarodowa) w tańcach latynoamerykańskich.

Jego osiągnięcia to Mistrzostwo Śląska, Wicemistrzostwo Akademickie Polski, Grand Prix Polski. Wielokrotny finalista turniejów IDSF. Prowadzi studio tańca "Iskra". Uczy tańczyć, jest również współzałożycielem zespołu tanecznego.

W II edycji "Tańca z Gwiazdami" partnerował Hannie Śleszyńskiej.

Dorota Thomas

Partnerka taneczna Michała Szuby, wraz z nim wystąpiła min. na Blackpool Dance Festival 2007. Zdobyli 1 miejsce Amateur Open Latin, w turnieju "Golden Lion" 2007 w Legnicy, maj 2007.

Konrad i Joanna Dąbscy

Zawodowa para taneczna, choreografowie oraz trenerzy wielu par sportowych. Tańczą razem od 17 lat. Od 1997 roku posiadają najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S". Należą do ścisłej czołówki zawodowych par Polski w tańcach latynoamerykańskich, reprezentują barwy narodowe na wielu prestiżowych turniejach za granicą. Posiadają zawodowe uprawnienia - instruktora tańca freestyle i sędziego IDO freestyle. W 2006 wygrali casting taneczny i następnie w 2007 roku byli tancerzami niemiecko - amerykańskiego musicalu "Dirty Dance Fever" wraz z którym podróżowali po Europie występując w najsłynniejszych teatrach Europy. Współtwórcy choreografii w programie "You Can Dance".

Rafał Kubungwe

Rafał James Kabungwe "KaBu" Uczestnik I edycji You Can Dance. Instruktor tańca HIP - HOP, tancerz tańca towarzyskiego. Vice mistrz Polski w 10 tańcach. Finalista Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Brał udział w wielu warsztatach z największymi sławami światowego HIP HOPu.

Swoją pasją i uśmiechem inspiruje uczestników zajęć w Szkole Mistrzów Tańca PAVLOVIĆ w Olsztynie.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC