FILM

Rocker (2008)

Rocker, The

Pressbook

Tytułowy Rocker, to Robert "Fish" Fishman. Był perkusistą popularnego w latach osiemdziesiątych zespołu, wielką gwiazdą… dopóki go nie wykopano. Minęły dwie dekady i Fish postanawia wrócić na szczyt dołączając do zespołu swojego siostrzeńca.

Film jest komedią, w której usłyszymy dużo rocka i heavy metalu. Znany z serialu "Biuro" ("The Office") Rain Wilson wciela się w nieobliczalnego, wiecznie spoconego (i lubiącego się rozbierać) perkusistę, który postanawia znów zostać gwiazdą. Do obsady należą też Chrisina Apllegate ("Legenda telewizji" (“Anchorman: The Legend of Ron Burgundy")), Jeff Garlin ("Pohamuj entuzjazm ("Curb Your Enthusiasm")), Josh Gad ("21"), Teddy Geiger i Emma Stone ("Supersamiec" ("Superbad")).

Poznajemy Fisha, gdy jego zespół Wezuwiusz robi karierę. Chłopaki nagrywają same hity, mają absurdalne fryzury i noszą obcisłe, skórzane spodnie. Właśnie mają odnieść wielki sukces, ale… bez Fisha. Wyrzucają go z ekipy. Mija dwadzieścia lat, a Robert wciąż nie może się z tym pogodzić – żyje, oddycha (a przede wszystkim, chyba wypaca) rock’n’rolla. Pracuje jako doradca ubezpieczeniowy i mieszka ze swoją siostrą, szwagrem, i ich synem – Mattem. Jednym słowem, marnie mu się wiedzie. Na dodatek, przechodzi kryzys wieku średniego. Gdy dowiaduje się, że zespół Matta szuka perkusisty, bez namysłu zgłasza swoją kandydaturę. Jest o dwadzieścia lat starszy od pozostałych członków A.D.D, ale dziwnym trafem, idealnie pasuje do ekipy, którą tworzą Curtis – wokalista z dziwną fryzurą, Matt – znerwicowany kujon i Amelia – punkówa ze zgryźliwym poczuciem humoru.

Fish ma nawyk grania nago, dzięki czemu A.D.D stają się internetową sensacją. Ruszają w pierwszą trasę koncertową, a towarzyszy im Kim, mama Curtisa. Przed Fishem życie, za którym tęsknił. Latami marzył o powrocie do rocka, ale nowe doświadczenia uświadamiają mu, że może to już nie dla niego.

"Rocker" to historia faceta, który dostaje drugą szansę. Ma możliwość zrealizowania marzenia i zrobienia tego, do czego został stworzony. Tak my się przynajmniej wydaje. Producentami filmu są Tom McNulty (21 Laps Entertainment) i Shaw Levy – reżyser takich filmów, jak "Noc w muzeum" ("Night At the museum"), czy "Fałszywa dwunastka" ("Cheaper by the dozen").

"To film o dorastaniu, tyle że dotyczy czterdziestoletniego perkusisty" – mówi odtwórca głównej roli, Rainn Wilson. "Opowiada o drugiej szansie, ale i marzeniu większości z nas – o zostaniu gwiazdą rocka. Nawet aktorzy chcieliby grać w zespołach (a muzycy być gwiazdami filmowymi.) Sam należałem do szkolnego zespołu – byliśmy beznadziejni. Mimo fatalnego głosu zostałem wokalistą. Nazywaliśmy się Collected Moss." – dodaje.

Reżyser filmu, Peter Cattaneo, ma na swoim koncie między innymi "Goło i wesoło" ("The full monty"). O głównym bohaterze "Rockera" mówi - "Facet miał ogromne szanse na sukces. Komu, jak komu, ale jemu na pewno należy się druga szansa".

"Fish jest niedojrzały, bo wciąż żyje marzeniami z lat młodości. Dołączenie do A.D.D pozwala mu zamknąć pewien rozdział" – dodaje Ryan Jaffe, twórca historii. "Każdy z nas miał podobne marzeniami. Patrząc, jak Fish realizuje swoje, możemy wyobrazić sobie, że i my to robimy."

"Wszyscy chcieliby dostać drugą szansę. Widzowie z łatwością będą mogli identyfikować się z Fishem" – mówi Christina Applegate, która wciela się w matkę Curtisa i potencjalną dziewczynę Fisha.

Film opowiada o tym, co by było gdyby. Epizodyczną rolę zagrał w nim Pete Best, pierwszy perkusista The Beatles. Dołączył do zespołu w 1960 roku i został z niego wyrzucony po dwóch latach – dosłownie chwilę przed tym, jak Beatlesi odnieśli wielki sukces.

Twórcy podkreślają, że "Rocker" nie jest filmem biograficznym opowiadającym historię Besta, ale rzeczywiście inspirowali się nią, dlatego zaproponowali Bestowi udział w filmie.

Zanim zaczęto prace nad "Rockerem", Tom McNulty i Shawn Levy chcieli dopracować scenariusz. Poprosili o pomoc Mayę Forbes i Wally’ego Wolodarsky’ego (znanych między innymi z "The Simpsons"). "Wiedzą, jak wygląda świat muzyków rockowych. Dzięki nim, nasza historia jest prawdopodobna" – tłumaczy McNulty.

Prace nad scenariuszem trwały, a reżyserem został Cattaneo. Ucieszyło to Raina Wilsona, fana "Goło i wesoło". "Ten film jest genialny. Historię opowiedziano w sposób niezwykle prawdziwy. Gdy spotkałem się z Peterem od razu wyczułem, że "Rocker" będzie równie zabawny, jak "Goło i wesoło" – wspomina Wilson.

Shaw Levy opowiada o tym, jak główną rolę powierzono Rainowi – "Chcieliśmy, by Fish był rozpoznawalny, ale i wiarygodny. Widzowie musieli uwierzyć, że w pewnym momencie staje się wymarzoną wersją samego siebie. Rainn ma w sobie to "coś", dzięki czemu idealnie nadaje się do roli Fisha."

Wilson uważa, że film łączy ze sobą ciepłą komedię i rockowy styl, a historia byłego rockmana, a obecnego doradcę ubezpieczeniowego, który chce wrócić na listy przebojów jest wciągająca i wzruszająca zarazem.

Fish to stereotypowy, dziki rockman – jego przeciwieństwem jest Curtis, wokalista A.D.D. "To introwertyk. Żyje w swoim własnym świecie, pisze piosenki i śpiewa, ale jest skryty. Fish pomoże mu się otworzyć" - mówi wcielający się w Curtisa Teddy Geiger.

Dziewczyną Curtisa jest koleżanka z zespołu – Amelia. Takie związki nie są łatwe… Relacje panujące między członkami zespołu były tym, co skłoniło Emmę Stone do przyjęcia roli Amelii. "Czterdziestoletni perkusista ciągle chce imprezować, a nastolatki wolą odpoczywać po występach. To zabawna koncepcja, myślę że film trafi do ludzi w różnym wieku. Nastolatki obejrzą go dla przystojniaka [Teddy’ego Geigera] i rozśmieszy ich postać czterdziestoletniego bębniarza. Dorośli dostrzegą w Fishu cząstkę siebie, większość z nich zrozumie, przez co przechodzi. Wszyscy mamy marzenia."

Czwartym członkiem A.D.D jest Matt – siostrzeniec Fisha. Wujek w zespole dużo zmienia… "Matt jest bardzo nieśmiały. Dzięki Fishowi nabiera pewności siebie i zaczyna wyrażać się poprzez muzykę" – mówi o granej przez siebie postaci Josh Gad.

W pozostałych rolach wystąpili między innymi Jeff Garlin (jako szwagier Fisha, Stan), Jane Lynch (jako siostra Fisha, Lisa) i Jason Sudeikis (jako manager A.D.D).

Jak można się domyślić po samym tytule, muzyka była dla tego filmu kluczowa. Na doborze odpowiednich kawałków zależało przede wszystkim Peterowi Cattaneo. Zarówno numery grane przez A.D.D, jak i przeboje Wezuwiusza zostały skomponowane specjalnie na potrzeby filmu.

Zajęli się tym Chad Fisher (kompozytor) i Patrick Houlihan (dyrektor muzyczny). "Muzyka A.D.D musiała brzmieć świeżo." – mówi Fisher. "Jak połączenie Fountains of Wayne z Benem Kwellerem, z wyraźnymi wpływami The Cars i Weezer" – dodaje Houlihan.

Muzyka Wezuwiusza też miała być autentyczna. Ich największy hit, "Promised Land", to typowy przebój z lat osiemdziesiątych. "Ich kawałki to heavy metal z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wezuwiusz to zespół na miarę Guns’n’roses" – tłumaczy Fisher. "Na soundtracku umieściliśmy piosenki w tym stylu, między innymi "Bitter" i "Tomorrow never comes".

Żeby film był nie tylko prawdziwy, ale i zabawny, aktorzy wcielający się w role członków zespołu A.D.D brali specjalne lekcje. "Dzięki temu wypadli wiarygodnie. Teddy grał na gitarze i śpiewał, Emma grała na basie, Josh na klawiszach, a Rainn na perkusji. Stali się A.D.D" – mówi McNulty.

Wilsona szkolił legendarny Stuart Johnson. Zaczynali od podstaw, grali kawałki AC/DC, czy Smashing Pumpkins. Jednak nie chodziło o samą grę, ale także o image perkusisty. "Chcieliśmy, żeby Rainn stał się drugim Keithem Moonem [perkusistą The Who], zwierzęciem scenicznym. Szalonym i nieokiełznanym muzykiem" – tłumaczy Fisher.

Kluczową sceną jest koncert, na którym A.D.D gra u boku Wezuwiusza. Aktorzy stali w blasku świateł, a wokół wiwatowały setki "fanów". Dla tych, którzy chcieli być gwiazdami rocka, nakręcenie tej sceny było spełnieniem marzeń. "Totalny czad. Poczułem się jak rockman z krwi i kości. Niesamowite przeżycie" – opisuje Wilson.

Kostiumy były równie ważne, jak muzyka. Sceniczne ciuchy Fisha, to między innymi kimono, kowbojskie buty, skórzane spodnie, opaski, czy lamparcie wzory (szczegóły na www.IOnlyDrumNaked.com). "Wszyscy pamiętamy modę z lat osiemdziesiątych. Żeby ją odtworzyć, odwiedziłem mnóstwo sklepów z używaną odzieżą. Ciuchy Wezuwiusza musiały być śmieszne, dziwne, jakby nie do końca dopasowane." – tłumaczy kostiumograf, Christopher Hardagon - "Znane zespoły z tamtych lat zawsze miały własny styl, kreowały trendy." Jak dodaje Peter Cattaneo – "Nie wiem, skąd on wytrzasnął spodnie w cętki, ale były idealne!"

"Jeśli chodzi o charakteryzację, najważniejszy był makijaż oczu i fryzury" – mówi makijażystka, Elizabeth Gruszka. Istotnym elementem image’u Fisha był także… pot. Niełatwo było uzyskać efekt zlanego potem rockmana. Rainna Wilsona nie tylko wciąż spryskiwano wodą, smarowano go tez wazeliną. "Dzięki temu pięknie było widać skraplającą się na jego ciele wodę" – tłumaczy Gruszka – "Współczułam Rainnowi. Prawie cały czas był mokry. Na szczęście dzielnie to znosił.

Fox Atomic przedstawia "Rockera" – film w reżyserii Petera Cattaneo, w którym wystąpili Rainn Wilson, Christina Applegate, Jeff Garlin, Josh Gad, Teddy Geiger and Emma Stone. Scenariusz napisali Maya Forbes i Wally Wolodarsky, a pomysłodawcą filmu jest Ryan Jaffe. Producentami są Shaw Levy i Tom McNulty, za zdjęcia odpowiada Anthony B. Richmond, a za montaż – George Folsey. Muzyka, to dzieło Chada Fisha i Patricka Houlihana.

RAINN WILSON (Fish) właśnie skończył zdjęcia do czwartego sezonu "Biura" ("The Office") – serialu nagrodzonego między innymi przez Screen Actors Guild. Za rolę Dwighta Schrute’a nominowano go w zeszłym roku do nagrody Emmy – za najlepszą rolę drugoplanową.

Wilson prowadzi też bloga, którego pisze jako Dwight. Opisuje w nim wydarzenia związane z "biurowym" życiem, ale toczą się tam przeróżne dyskusje, na przykład na tematy damsko-męskie. Wpisy pojawiają się mniej więcej raz w miesiącu, a można je odnaleźć przez stronę NBC (www.nbc.com)

Wilson zagrał ostatnio w "Mimzy – mapie czasu" ("The last Mimzy"). Wcielił się w Larry’ego – nauczyciela, który wraz z dwójką swoich uczniów zostaje wciągnięty do innego świata. Na koncie ma także takie filmy, jak "Moja super eks-dziewczyna" ("My super ex-girlfriend"), "Sahara", "Baadasssss", "Full frontal – wszystko na wierzchu" ("Full frontal"), "U progu sławy" ("Almost famous"), "Ulubieńcy Ameryki" ("America’s sweethearts"), "Dom 1000 trupów" ("House of 1000 corpses"), czy "Galaxy Quest – Ko(s)miczna załoga" ("Galaxy quest").

Zanim zagrał w "Biurze" ("The Office") zasłynął rolą w innym, znanym serialu. Wcielił się w Arthura Martina w wielokrotnie nagradzanym serialu HBO "Sześć stóp pod ziemią". Na małym ekranie można było go oglądać także w "CSI: kryminalnych zagadkach Las Vegas", "Prawie i bezprawiu" (“Law & Order: Special Victims Unit"), "Cieniu Anioła" ("Dark Angel"), "Detektywie Monku" ("Monk") i filmie telewizyjnym "When Billie beat Bobby".

Wilson grywa także w teatrze. Można go było oglądać na Broadwayu – w "London Assurance" i "The Tempest", a także na off-Broadwayu – w “The New Bozena," “Plunge," “Venus," “Titus Andronicus," i “Twelfth Night."

Wilson mieszka w Los Angeles. Jego żoną jest pisarka, Holiday Reinhorn; mają syna Waltera i dwa pit-bulle – Oonę i Harpera Lee.

CHRISTINA APPLEGATE (Kim) to wszechstronna i dostrzeżona przez krytykę aktorka. Nagrodzono ją Emmy (za rolę w "Przyjaciołach"), nominowano do nagrody Tony (za "Sweet Charity") i Złotego Globu (za "Kim jest Samanta?")

Razem z Cameron Diaz i Selmą Blair wystąpiła w "Ostrożnie z dziewczynami" ("The sweetest thing"), po których posypały się różnorodne propozycje. Zagrała w "Przetrwać święta" ("Surviving christmas"), "Legendzie telewizji" ("Anchorman: legend of Ron burgundy"), "Wonderland", czy "Szkole stewardes" ("View from the top").

"Kim jest Samanta?" miało swoją premierę jesienią 2007 roku. To historia Samanty Newly, która w wyniku wypadku samochodowego zapadła w trwającą osiem dni śpiączkę. Po przebudzeniu okazało się, że Samanta cierpi na amnezję wsteczną – nie pamięta niczego, co miało miejsce przed wypadkiem. Wszystkiego uczy się od nowa i odkrywa, że nie należała do najmilszych… Zarówno widzowie, jak i krytycy docenili rolę Applegate – nominowano ją do Złotego Globu i nagrody SAG, a serial został okrzyknięty na People’s Choice Awards najlepszym, debiutującym serialem komediowym roku.

Największą popularność przyniosła Christinie Applegate rola Kelly Bundy ze "Świata według Bundych" ("Married with children"). Serial zszedł z anteny dopiero po jedenastu latach. W 1998 roku zagrała w "Jej całym świecie" ("Jesse") , za co nagrodzono ją People’s Choice Awards i nominowano do Złotego Globu.

W 2004 roku wystąpiła gościnnie w "Przyjaciołach" ("Friends") – wcieliła się w Amy, młodszą siostrę Rachel. Nominowano ją za to do nagrody Emmy.

W 2005 roku zadebiutowała na Broadwayu – w sztuce "Sweet Charty". Nominowano ją za to do dwóch nagród Tony. Inne przedstawienia teatralne z jej udziałem, to między innymi "The third day" w reżyserii Johna Cassavetesa ( w którym zagrała także Gena Rowlands), "The axeman’s jazz", "Nobody Leaves Empty Handel", "The Run-Through" i "The Grass Harp".

W marcu 2005 roku zagrała w "Pamiętniku pisanym miłością" (“James Patterson’s Suzanne’s Diary for Nicholas") na podstawie bestsellerowej powieści.

JEFF GARLIN (Stan), to scenarzysta, producent, reżyser, aktor i komik. Produkuje, a także występuje w "Pohamuj entuzjazm" ("Curb your enthusiasm") – nietypowym serialu komediowym HBO, w którym główną role gra Larry David, twórca "Seinfelda". Serial ma na swoim koncie wiele nagród, między innymi Złoty Glob, The Danny Thomas Producer of the Year Award przyznawaną przez Producers Guild of America, a także nagrodę AFI dla najlepszego serialu komediowego.

Urodził się w Chicago, studiował na Uniwersytecie w Miami. W czasie studiów zaczął występować jako komik, jeździł po całym kraju i miał możliwość zaprezentowania się na takich scenach, jak Second City Theatre w Chicago. Napisał trzy stand-upowe monologi (“I Want Someone to Eat Cheese With," “Uncomplicated" i “Concentrated"); na podstawie pierwszego z nich nakręcono film. Wyreżyserował kilka odcinków "Pohamuj entuzjazm", a także występy Jona Stewarta i Denisa Leary’ego w HBO.

Zagrał między innymi w "Małolatach u taty" ("Daddy day care") z Eddie’em Murphym i podkładał głos pod Kapitana w "WALL-E’em".

Razem z żoną, synami i dwoma psami mieszka w Los Angeles. Do jego hobby należą jedzenie budyniu i drzemki.

JOSH GAD (Matt) ostatnio zagrał w "Teraz ty!" ("Back to you") z Kelseyem Grammerem i Patricią Heaton. Ukończył Carnegie Mellon School of Drama, zaczynał karierę w teatrze. Zainteresował się komedią i dołączył do grupy Groundlings Improv, a potem założył własną - Lost Nomads.

Wystąpił w opartym na faktach filmie "21", razem z Kate Bosworth, Laurence’em Fishburne’em i Kevinem Spaceyem. Kolejny film z jego udziałem to "Crossing over" opowiadający o losie imigrantów w Los Angeles. Wystąpili w nim Harrisom Ford, Sean Penn, Ray Liotta i Ashley Judd.

Zagrał na Broadwayu – w wielokrotnie nagradzanej sztuce "The 25th Annual Putnam County Spelling Bee", a krytycy chwalili jego występ. Inne przedstawienia z jego udziałem, to "All in the Timing", "The Crucible", "Skin of Our Teeth" i "Axis of E". Zagrał także w "Ostrym dyżurze" ("E.R") oraz niezależnym "Uwaga Violet" ("Watching the detectives") z Lucy Liu.

TEDDY GEIGER (Curtis). Rola w "Rockerze" to jego filmowy debiut. Wcześniej zagrał w serialu "Love Monkey", ale przede wszystkim jest piosenkarzem. Samodzielnie wydał EPkę "Ladder", która cieszyła się dużą popularnością i w 2006 roku na rynku pojawiła się jego debiutancka płyta, "Underage thinking". Zajęła ósme miejsce na liście debiutów magazynu "Billboard", nagrodzoną ją na Annual Musiqtone Awards. Singiel ściągnięto ponad milion razy i był na szczytach radiowych list przebojów w kilku krajach. W lutym 2007 roku teledysk do piosenki "For you I will" zdobył nagrodę MTV Australia, a album otrzymał status złotej płyty.

Kawałki Geigera pojawiły się w wielu filmach i serialach – między innymi "Skazanym na śmierć" ("Prison break"), "Akwamarynie", "Pięknych" ("Beautiful people"). Jako pierwszy od pięciu lat mężczyzna pojawił się na okładce magazynu "Seventeen".

Obecnie jest w trasie koncertowej, na której gra kawałki pochodzące z nowego albumu.

EMMA STONE (Amelia) jest jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Ostatnio można było ją oglądać w "Supersamcu" ("Superbad") – wcieliła się w obiekt westchnień Jonah Hilla.

Trwają zdjęcia do "Ghosts of Girlfriends past", w którym występują także Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Breckin Meyer i Lacey Chabert.

Emma zagrała także z Anną Faris w "The house bunny", a na małym ekranie można było ją oglądać w "Drive" i “In Search of the Partridge Family". Gościnnie pojawiła się także w "Zwariowanym świecie Malcolma" ("Malcolm In the middle"), "Medium", "Lucky Louie", czy "Nie ma to jak hotel" ("The Suite Life of Zach and Cody").

Pochodzi z Arizony, obecnie mieszka w Los Angeles.

PETER CATTANEO (reżyseria) był dwukrotnie nominowany do Oscara, jego najpopularniejszy film, to "Goło i wesoło" ("Full monty"). Debiutował w 1991 roku krótkometrażowym "Dear Rosie". Jego najnowsze filmy, to "Opalowe marzenie" ("Opal dream") i "Szczęśliwa zrywa" ("Lucky break").

MAYA FORBES & WALLY WOLODARSKY (scenariusz) pracują w branży filmowej od dwudziestu lat. Maya Forbes była scenarzystką pierwszych czterech sezonów "Larry Landers Show", była także jego współ-producentką. Wally Wolodarsky zaczynał od "Tracey Ullman Show", był scenarzystą "Rodziny Simpsonów" ("The Simpsons"). Ma na koncie dwie nagrody Emmy; zagrał w "Pociągu do Darjeeling" ("The Darjeeling Limited"), użyczy także głosu w "Fantastic Mr. Fox Wesa Andersona. Duet pracuje obecnie nad animowanym "Monster vs Aliens" dla DreamWorks Animation.

RYAN JAFFE (pomysłodawca filmu) po trzyletniej współpracy z producentem, Nickiem Wechslerem ("Seks, kłamstwa i kasety video" ("sex, lies and videotapes"), "Gracz" ("The player"), "Narkotykowy kowboj" ("Drugstore cowboy") postanowił poświęcić się pisaniu. Wziął udział w Twentieth Century Fox's New Writer Program i zaproponowano mu realizację dwóch projektów – pierwszym z nich jest "Rocker". Obecnie pracuje nad "Don't Lean on Me" dla Fox Atomic, a także "Bonnie and Mr. Clyde", który dla ABC Family wyreżyseruje Jennifer Garner. Sprzedał pilotażowe odcinki takim stacjom, jak Fox TV, Warner Bros. TV i Touchstone Television.

Wychowywał się w Chester w New Jersey; ukończył Uniwersytet w Pensylwanii zdobywając tytuł licencjata z zakresu historii i komunikacji.

SHAWN LEVY (produkcja) wyreżyserował jedne z najpopularniejszych filmów ostatnich lat – głównie komedie. Angażuje się w każdy projekt, którego się podejmuje, a entuzjazmem i pasją zaraża całą ekipę.

Obecnie pracuje nad kilkoma filmami, które wyjdą pod szyldem 21 Laps Entertainment. W 2006 roku Levy wyreżyserował "Noc w muzeum" ("Night At the museum"), w którym zagrali między innymi Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson, Ricky Gervais, Dick Van Dyke i Mickey Rooney. Do jego najnowszych filmów należy "Noc w muzeum 2: ucieczka z wystawy" ("Night at the Museum: Battle for the Smithsonian"); Levy przymierza się także do nakręcenia drugiej części "Różowej Pantery". Wyprodukował także "Co się zdarzyło w Las Vegas" ("What happens In Vegas"), w którym zagrali Cameron Diaz i Ashton Kutcher.

W 2006 roku wyreżyserował "Różową Panterę", w której zagrali Steve Martin, Kevin Kline, Beyoncé Knowles i Jean Reno. Wyprodukował "Fałszywą dwunastkę 2" ("Cheaper by the dozen 2") – sequel przeboju ze Steve’em Martinem; wyreżyserował także komedię romantyczną "Nowożeńcy" ("Just married") z Ashtonem Kutcherem i Britanny Murphy. W 2002 roku wyreżyserował "Wielkiego, grubego kłamcę" ("Big fat liar") z Frankie’em Munzem, Paulem Giamattim i Amandą Bynes.

Ukończył wydział teatralny w Yale, studiował także na USC ( w ramach the Masters Film Production Program). Wyprodukował i nakręcił wtedy krótkometrażowe "Broken record", które nagrodzono na Chicago Film Festival.

Przez kilka lat pracował dla telewizji – nakręcił pilotażowe odcinki “The Famous Jett Jackson," “So Weird, czy" “In A Heartbeat" (dla Disney Chanel), a także “Caitlin’s Way" (dla Nickelodeon). Przez dwa lata był producentem wykonawczym "The famous Jett Jackson" na podstawie którego powstał film "Jett Jackson: the movie". Producentem i reżyserem był Levy.

TOM McNULTY (produkcja) jest przewodniczącym 21 Laps Entertainment. Pracował przy ponad dwunastu filmach dla Fox, Universal, Warner Brothers i New Line. 21 Laps Entertainment zrealizowało między innymi "Fałszywą dwunastkę 2" ("Cheaper by the dozen 2"), "Co się zdarzyło w Vegas" ("What happened In Vegas") z Cameron Diaz i Ashtonem Kutcherem i "St. Peter" z Elizabeth Banks i Samem Rockwellem. "Rocker" to pierwszy film, który produkuje wspólnie z Levym.

Zanim McNulty dołączył do 21 Laps Entertainment przez sześć lat był wiceprezesem działu produkcji w Happy Madison (firmie produkcyjnej Adama Sandlera). Pracował przy takich filmach, jak "Pan Deeds – milioner z przypadku" ("Mr Deeds"), "Dwóch gniewnych ludzi" ("Anger managment"), "Pięćdziesiąt pierwszych randek" ("50 first dates), "Daleko jeszcze?" ("Are we there yet"), "Klik i robisz co chcesz" ("Click"), czy "Dickie Roberts: kiedyś gwiazda" ("Dickie Roberts Former Child Star").

McNulty pracował także w Out Of The Blue Entertainment i był producentem takich filmów, jak "Super tata" ("Big DADDY"), czy "Boski żigolo" ("Deuce Bigalow Male Gigolo").

Karierę w Hollywood zaczynał od aktorstwa – zagrał w "Chłopaki na bok" ("Boys on the side") z Whoopi Goldbderg i "Ucieczce z Los Angeles" ("Escape from LA) z Kurtem Russellem.

McNulty pochodzi z Long Island, kształcił się w The Catholic University of America w Waszyngtonie.

ANTHONY B. RICHMOND (zdjęcia) pracuje w zawodzie od ponad trzydziestu lat. Na swoim koncie ma takie filmy, jak "Facet pełen uroku" ("Good luck Chuck"), "The comebacks", "Pokerzyści" ("Shade"), "Dirty dancing 2: havana nights", "Spacer po księżycu" ("A walk on the moon"), "Legalna blondynka" ("Legalny blonde"), "Ravenous", "Ludzie honoru" ("Men of honor"), "Ostrożnie z dziewczynami" ("The sweetest thing"), "Serce nie sługa" ("Someone like you"), "Zostańmy przyjaciółmi" ("Just friends"), "John Tucker musi odejść" ("John Tucker must die"), czy "Autopsy".

Pracował przy pięciu filmach Nicolasa Rega – "Nie oglądaj się teraz" ("Don’t look now"; nominacja do nagrody BAFTA), "Człowieku, który spadł na Ziemię" ("The man who fell to Earth"), "Zmysłowej obsesji" ("Bad timing"), "Jądrze ciemności" ("Heart of darkness") i "Masażu całego świata" ("Full body massage").

Na koncie ma między innymi "Candymana", "Stardust", "Śmiałków" ("Rough Riders"), "Orzeł wylądował" ("The Eagle Has Landem") i "The Greek Tycoon".

Odpowiadał za zdjęcia w reżyserskim debiucie Angelici Houston – "Bękarcie z Karoliny" ("Bastard out of Carolina") i filmie Seana Penna "Indiański biegacz" ("Indian runner").

Pracował też przy kilku rockowych klasykach lat sześćdziesiątych – "Sympathy For The Devil" Jean-Luca Godarda, "The Rolling Stones Rock And Roll Circus" Michaela Lindleya Hogga, "Let It Be" Beatlesów, a także "The Kids Are Alright" The Who.

Richmond pochodzi z Londynu, zainteresował się kinem w wieku piętnastu lat. Współpracował z Associate British Cinemas i Pathe-News. Asystował operatorom zdjęć przy "Call me Bwana", "Pozdrowieniach z Rosji" ("From Russia with love"), "Devil-Ship Piratem", czy "Doktorze Żywago".

Był także asystentem operatora obrazu przy "Casino Royale" i "Z dala od zgiełku" ("Far from the Madding Crown").

GEORGE FOLSEY JR. (montaż) jest synem czternastokrotnie nominowanego do Oscara George’a Fosleya. Na koncie ma takie klasyki, jak "Kentucky Fried Movie", "Menażeria"("Animal House"), "The Blues Brothers", czy "Książę w Nowym Jork" ("Coming to America").

Do jego najnowszych filmów należą "Odlotowe dzieciaki" ("Unaccompanied Minors"), "Różowa Pantera" ("The Pink Panther"), "Hostel" i "Hostel II", "Olimpiada" ("The Ringer"), "Fałszywa dwunastka" ("Cheaper By The Dozen"),"Sekcja 8."("Basic"), czy "Broken Lizard's Super Troopers".

Zajmuje się także produkcją – był producentem takich filmów, jak "Amerykański wilkołak w Londynie" ("An American Werewolf in London"), "Nieoczekiwana zamiana miejsc" ("Trading Places"), "Thriller", "Szpiedzy tacy, jak my" ("Spies Like Us"), "Trop" ("Clue"), "Sknerus" ("Grendy"), "Trzej amigos" ("The Three Amigos"), "Ucieczka w noc"("Into The Night"), "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy" ("Grumpier Old Men") i "Książę w Nowym Jorku" ("Coming to America")

LYN LUCIBELLO-BRANCATELLA (współ-produkcja) pochodzi z Toronto w Kanadzie, jest córką Tony’ego Lucibello – filmowca.

Zaczynała karierę od pracy w studiu filmowym ojca w Kleinburgu. W 1983 roku przeniosła się do Karoliny Północnej, gdzie pracowała w DEG (Delaurentiis Entertainment Group), między innymi przy takich filmach, jak "Dar" ("Tribute"), "Superman III", "Akademia policyjna III" ("Police Academy 3"), "Martwa strefa" ("The Dead Zone"), "Podpalaczka" ("Firestarter"), "Oko kota" ("Cat’s Eye"), "Blue Velvet", "King Kong żyje" ("King Kong Lives") i "Morderstwo w Białym Domu" ("Murder at 1600")

W 1999 roku została kierownikiem planu i pracowała przy filmie "Sekta"; jako kierownik produkcji pracowała przy takich filmach, jak "Królowa ringu" ("Against the Ropes"), "Czterej bracia" ("Four Brothers"), "Zatańcz ze mną" ("Shall We Dance"), "Dark Water" , "Pana Magorium cudowne emporium" ("Mr. Magorium’s Wonder Emporium"), a także filmie telewizyjnym "Grey Garden" (dla HBO),w którym wystąpiły Drew Barrymore i Jessica Lange.

CHAD FISCHER (muzyka) pochodzi z Los Angeles, jest kompozytorem i multiinstrumentalistą. Odpowiada za muzykę z "Powrotu do Garden State" ("Garden State") Zacha Braffa, "Małego Manhattanu" ("Little Manhattan"), czy "The babysitters". Napisał i zaśpiewał piosenkę "Superman" znaną z czołówki serialu "Hoży doktorzy" ("The Scrubs").

Fisher jest głównym kompozytorem na planie "Prywatnej praktyki" ("Private Practise") – spin offie serialu "Chirurdzy" ("Grey’s anatomy"). Napisał też wszystkie piosenki do serialu "Jak zostać gwiazdą" ("My Guide to Becoming a Rock Star") stacji WB. Pracował przy "Prince William: The Boy Who Will Be King" dla stacji ABC, skomponował również tyłówkę do takich filmów, jak "Bubbleboy", czy "Pierwsze dwadzieścia milionów" ("The First 20 Million is Always the Hardest") Był perkusistą zespołu School of Fish, potem założył Lazlo Bane.

Współpracował z takim artystami, jak Colin Hay, Everlast, Jude, Lisa Loeb, Liz Phair, Josh Clayton-Felt and Alexi Murdoch.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC