FILM

Król Skorpion (2002)

Scorpion King, The

Ciekawostki

Mimo wspaniałej tężyzny fizycznej i wysokiego poziomu sprawności Dwayne Johnson w niektórych scenach był zastępowany przez dublera.

W filmie jest scena, w której toczy się walka między Mathayusem a Balthazarem. W rolę tych bohaterów wcielili się The Rock i Michael Clarke Duncan. Podczas kręcenia sceny The Rock niechcący dość mocno uderzył swojego przeciwnika łokciem w twarz. Na szczęście skończyło się bez większych obrażeń.

W filmie za pustkowia Egiptu posłużyły pustynie w południowo-wschodniej części USA. Film był kręcony także w Simi Valley, Los Angeles, Yumie i Arizonie.

Targowisko w Gomorze, było wykorzystane także jako scenografia do "Spartakusa". Zostało ono jednak trochę zmienione dla potrzeb filmu.

W jednej ze scen filmu, widzimy jak The Rock używa wielkiego gongu jako tarczy. Jest to nawiązanie do filmu "Indiana Jones i świątynia przeznaczenia" z 1984 roku.

Imię czarodziejki, Cassandra, odnosi się do córki Priama, króla Troi, która otrzymała dar widzenia przyszłości od swojego kochanka, greckiego boga Apollo. Później sprawił on, że im bliżej Cassandra była prawdy, tym mniej ktokolwiek jej wierzył.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC