O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nareszcie weekend czyli co warto zobaczyć w telewizji: 25 - 27 stycznia

25 stycznia 2019, Wiola Nowak

Fernando

Ostatni weekend stycznia zapowiada się wyjątkowo mroźnie, toteż spędzenie go przed telewizorem brzmi wyjątkowo kusząco. W piątek proponujemy spotkanie z niewinnym byczkiem Fernando, słynnymi Kargulami i Pawlakami oraz parą (nie)szczęśliwych singli. W sobotę będziemy śledzić losy autora "Piotrusia Pana", odwiedzimy wciąż podzielone społecznie Indie, a także poznamy historię sprawiedliwego prawnika. W niedzielę natomiast czekają nas: śledztwo w sprawie nazistowskich zbrodni, uzdrawiająca wędrówka z pewnym cudotwórcą, a także wspomnienia burzliwego romansu w świecie showbiznesu. Zapraszamy!

PIĄTEK, 25 stycznia

"Fernando", Canal+ Family, 19:40
Dowcipny, kolorowy film animowany w reżyserii Carlosa Saldanhy to idealna propozycja na wieczorny seans rodzinny. Młody byczek Fernando to wyjątkowy "marzyciel" wśród przedstawicieli swego gatunku. Pewnego dnia przyjacielski zwierzak omyłkowo staje się ofiarą porwania. Uznany za mistrza popularnych walk, trafia do samego Madrytu. W sercu Hiszpanii czeka go udział w walkach, do których wedle tradycji i ku uciesze publiczności przystępują jego ziomkowie. Sympatyczny byczek zrobi wszystko, by tego uniknąć oraz szczęśliwie wrócić do w rodzinne strony.

"Sami swoi", POLSAT, 20:10
Kultowa polska komedia nakręcona przez Sylwestra Chęcińskiego, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a wszystkim można śmiało polecić. Przenosimy się na Kresy Wschodnie, do czasów przed II wojną światową, by poznać losy dwóch zwaśnionych rodzin - Karguli i Pawlaków. Bezpośrednią przyczyną "śmiertelnego" sąsiedzkiego sporu było "zagarnięcie" niewielkiej ilości ziemi, w wyniku czego doszło do pożaru dwóch stodół i krwawej bójki. W jej następstwie Jaśko Pawlak musiał wyjechać za ocean. Gdy wraca z emigracji, czeka go nieprzyjemna niespodzianka. Czy mężczyźnie uda się podtrzymać sąsiedzki konflikt?

"Lobster", TVP Kultura, 20:20
Przepełniony czarnym humorem thriller wyreżyserowany przez Yorgosa Lanthimosa. Rzecz dzieje się w przyszłości, w której nie ma miejsca dla szczęśliwych singli. Każdy obywatel The City musi bowiem dzielić swoje życie z partnerem. W przeciwnym razie samotny "nieszczęśnik" trafia do specjalnego ośrodka. Od tej pory ma 45 dni na znalezienie drugiej połówki. Jeżeli tego nie zrobi, czeka go przemiana w zwierzę i dalsze życie w dzikim lesie, gdzie trudna walka o przetrwanie jest codziennością. Jednym z rezydentów hotelu zostaje porzucony przez żonę David. Wkrótce pewna rebeliantka odmieni jego życie...


SOBOTA, 26 stycznia

"Marzyciel", HBO, 18:25
Poruszający dramat biograficzny w reżyserii Marca Forstera. Londyn, początek XX wieku. Sir James Matthew Barrie to dramatopisarz, który właśnie przechodzi kryzys twórczy. Ostatnie utwory autora nie przypadają do gustu odbiorcom. Cierpi na tym zarówno on, jak i jego rodzina. Sytuacja zmienia się, kiedy podczas spaceru mężczyzna niespodziewanie poznaje Sylvię. Młoda wdowa i matka czwórka dzieci okazuje się być natchnieniem dla autora, a jej introwertyczny syn, Peter, inspiracją do stworzenia postaci Piotrusia Pana - wiecznego chłopca zamieszkującego baśniową Nibylandię.

"Triszna. Pragnienie miłości", TVP Kultura, 20:20
Wzruszający melodramat nakręcony przez Michaela Winterbottoma, którego akcja rozgrywa się w niewielkiej wiosce w Indiach. Mieszka tam młoda, piękna i czarująca Triszna. W czasie wakacji dziewczyna poznaje uroczego Jaya Singha. Bogaty, wykształcony chłopak przyjechał do kraju z Wielkiej Brytanii, by na miejscu prowadzić hotel swoich rodziców. Niewinne zauroczenie prowadzi do wybuchu płomiennego romansu pomiędzy dwójką młodych ludzi. Szybko okazuje się, że dzielą ich spore różnice obyczajowe, kulturowe i ekonomiczne. Czy okażą się one silniejsze niż gorące uczucie?

"Roman J. Israel", HBO, 20:10
Zaskakujący dramat sądowy nakręcony przez Dana Gilroya. Tytułowy bohater to doświadczony, nieco ekscentryczny prawnik z Los Angeles. Czarnoskóry idealista szczególnie mocno angażuje się w sprawy dotyczące mniejszości społecznych. Niespodziewana choroba właściciela kancelarii, w której pracuje Roman, zmusza go do znalezienia nowego miejsca zatrudnienia. Znajduje je w firmie niejakiego George'a Pierce'a. Praca okazuje się być skokiem na głęboką wodę i jednocześnie zderzeniem z realiami prawdziwego prawniczego świata, w którym nie ma miejsca na wartości moralne.


NIEDZIELA, 27 stycznia

"Labirynt kłamstw", TVP 2, 22:25
Dramat obyczajowy w reżyserii Giulia Ricciarelliego. Jest rok 1958. Niemcy rosną w siłę po zakończeniu II wojny światowej. Młody prokurator, Johann Radmann, odkrywa, że wielu zbrodniarzy z Auschwitz nie zostało pociągniętych do odpowiedzialności za swe brutalne czyny. Żadna z instytucji państwowych nie wykazuje woli ukarania zbrodniarzy wojennych, którzy beztrosko żyją w społeczeństwie. Prawnik postanawia zmienić ten stan rzeczy, narażając się tym samum swoim przyjaciołom. Sprzymierzeńcem Radmana zostaje prokurator generalny Fritz Bauer.

"Jańcio Wodnik", TVP Kultura, 18:10
Dramat obyczajowy nakręcony przez Jana Jakuba Kolskiego. W niewielkiej wiosce mieszka pewien Jańcio. Miejscowy filozof żyje w przyjaźni z Bogiem i otoczeniem, kochając przy tym nad życie swą ciężarną żonę, Weronkę. Niebawem okazuje się, że mężczyzna ma cudowny dar uzdrawiania ludzi. Wyrusza więc w świat, by nieść ulgę chorym i cierpiącym. Obiecuje przy tym ukochanej, że wróci nim ta pocznie na świat ich wyczekiwanego potomka. W trakcie wędrówki Jańcio uświadamia sobie, że bezinteresowną pomoc może zamienić w intratny biznes...

"Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu", Cinemax, 20:00
Akcja dramatu obyczajowego wyreżyserowanego przez Paula McGuigana toczy się w 1978 roku w Liverpoolu. Uwielbiana przez widzów zdobywczyni Oscara, Gloria Grahame, wdaje się w romans z Peterem Turnerem. Związek ikony kina oraz aktora młodego pokolenia zostaje z góry przekreślony przez opinię publiczną. Niespodziewanie jednak powierzchowna relacja zamienia się w głęboką więź, a mężczyzna staje się powiernikiem najgłębszych sekretów swej partnerki. Niebawem jednak namiętnym kochankom przyjdzie stawić czoła niespodziewanym problemom. Czy para przetrwa kryzys?

Przyjemnych seansów!

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC