Netflix – Premiery filmów i seriali

 • sty
 • lut
 • mar
 • kwi
 • maj
 • cze
 • lip
 • sie
 • wrz
 • paź
 • lis
 • gru

Podsumowanie

W maju Netflix nie żałuje widzom produkcji oryginalnych. Spośród przygotowanych na ten miesiąc propozycji, największym zainteresowaniem może cieszyć się przejęty od innej stacji serial o pewnym niepokornym Diable, który wolny czas dzieli pomiędzy imprezy w swoim klubie a rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Uwagę przyciąga także animacja dla dorosłych twórców “Bojacka Horsemana”, produkcja dla nastolatków z gwiazdą “Riverdale” czy kontynuacja duńskiego, postapokaliptycznego hitu.

PRODUKCJE ORYGINALNE

Już nie żyjesz - Oryginalny serial Netflixa. Słodko-gorzka, komediowo-dramatyczna opowieść o dwóch zupełnie różnych kobietach, pomiędzy którymi niespodziewanie rozwija się przyjaźń zadzierzgnięta podczas spotkań grupy wsparcia. Okazuje się jednak, że jedna z bohaterek skrywa mroczną tajemnice, która może położyć się cieniem na łączącej je relacji.
Premiera: 3 maja

Tuca i Bertie - Nowa animacja twórców głośnego (zasłużenie), serialowego hitu “Bojack Horseman”. Tym razem historia ma być nieco lżejsza i bardziej optymistyczna, a także pokazywać świat z kobiecego punktu widzenia. Głównymi bohaterkami są dwie, tytułowe przyjaciółki mieszkające w jednym apartamentowcu.
Premiera: 3 maja

Ostatnie wakacje - Młodzieżowa komedia romantyczna z wakacyjnym motywem w tle. Film będzie opowiadać o miłosnych perypetiach nastolatków w trakcie ostatniego przed zakończeniem szkoły lata. W rolach głównych między innymi K.J. Apa (“Riverdale”) i Tyler Posey (“Teen Woolf”).
Premiera: 3 maja

Lucyfer: Sezon 4 - Kontynuacja losów znudzonego Diabła, który bierze sobie wolne od władania Piekłem i zamiast tego osiada w Los Angeles, gdzie pomaga tamtejszej policji w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Czwarty sezon przyniesie odpowiedź na pytanie, jak Netflix poradzi sobie z anulowanym projektem FOXa.
Premiera: 8 maja

The Society - Serial nawiązujący do nieco ogranego, ale najwidoczniej nadal popularnego motywu, zapoczątkowanego przez kultowego “Władcę much” Goldinga. W produkcji Netflixa mamy do czynienia z grupą bogatych, często rozpieszczonych nastolatków, które niespodziewanie muszą poradzić sobie w świecie, z którego znikają dorośli. W roli głównej Kathryn Newton (“Supernatural”).
Premiera: 10 maja

Gorzkie wino - Nowa komedia uwielbianej Amy Poehler. Film opowiadać będzie o grupie przyjaciółek, które organizują wyjazd na 50. urodziny jednej z nich. Okazuje się jednak, że nie wszystko idzie zgodnie z planem, a na jaw wychodzą dawne, skrywane do tej pory urazy.
Premiera: 10 maja

Samarytanin - Pogodny, inspirujący film o pewnym tajemniczym dobroczyńcy, którego tropem podąża nieustępliwa dziennikarka. Okazuje się, że na tropie prawdy kobieta odkryje znacznie więcej, niż przypuszczała.
Premiera: 16 maja

The Rain: Sezon 2 - Kontynuacja postapokaliptycznego serialu wprost ze Skandynawii. Kilka lat po tym, jak świat został spustoszony przez morderczy, przenoszący epidemię deszcz, grupy niedobitków próbują przetrwać w nowych, niebezpiecznych warunkach. Pomimo okoliczności, w społeczności ocalałych nadal rozwijają się miłości i przyjaźnie, a bohaterami targają zwykłe, ludzkie rozterki.
Premiera: 17 maja

Do zobaczenia wczoraj - Czyli kolejne podejście do tematu “nastolatki ratują świat”. Tym razem w intrygę zaangażowane będą podróże w czasie i dwójka genialnych dzieciaków, które próbują zapobiec tragicznym wydarzeniom.
Premiera: 17 maja

Slasher: Przesilenie - Antologia dla fanów opowieści grozy. Produkcja będzie składała się z odcinków, z których każdy opowiadać ma o innym seryjnym mordercy i walczących o przetrwanie ofiarach.
Premiera: 23 maja

WHAT/IF - Socjologiczny thriller w klimacie neo-noir z Renee Zellweger w roli głównej. Produkcja ma być antologią, a jej pierwsza część opowiadać będzie o losach pewnego małżeństwa z niższych sfer. Bohaterowie otrzymują od tajemniczej kobiety niezwykłą, obiecującą propozycję “pracy”, która będzie wymagała od nich wykonywania moralnie wątpliwych zadań.
Premiera: 24 maja


PRODUKCJE NA LICENCJI

The 100: Sezon 6 - Szósty już sezon opowieści o setce zrzuconych na Ziemię bohaterów - nastolatków, którzy muszą przetrwać w nowych warunkach, z dala od bezpiecznej, dryfującej w kosmosie stacji.
Premiera pierwszego odcinka: 9 maja

iZombie: Sezon 5 - Kontynuacja komediowego kryminału grozy, opowiadającego o pewnej zamienionej w zombie kobiecie. Jej paranormalne zdolności, polegające na umiejętności odczytywania wspomnień z mózgów, którymi się żywi, czynią z niej niezwykle skuteczną detektyw.
Premiera pierwszego odcinka: 10 maja

Był sobie chłopiec - Błyskotliwa, wzruszająca komedia z Hugh Grantem, Toni Collette i Nicholasem Houltem, wówczas jeszcze małym chłopcem. Nominowany do Oscara film opowiada o losach trzydziestoletniego playboya, który pod wpływem pewnej samotnej kobiety z dzieckiem przechodzi przyspieszony kurs dojrzewania.
Premiera: 16 maja

LEGO NINJAGO: FILM - Propozycja dla młodszych (przynajmniej duchem). Kolejna produkcja w stylu LEGO, tym razem z niezwykle popularnej serii Ninjago. Film opowiada o grupce zdolnych, lecz niezdyscyplinowanych wojowników ninja, którzy muszą połączyć siły i pokonać słabości w walce z wrogiem.
Premiera: 16 maja