Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

26 lipca 2022

broad peak

Netflix pokazał zapowiedź filmu "Broad Peak". Oto historia Macieja Berbeki


Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Broad Peak". Obraz, który wyreżyserował Leszek Dawid, trafi na platformę Netflix we wrześniu.

O filmie "Broad Peak"

"Broad Peak" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi.

"Broad Peak" to opowieść o pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, a autorem scenariusza Łukasz Ludkowski. W roli głównej - Macieja Berbeki - zobaczymy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. W filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk. W filmie skupiliśmy się na historii Macieja Berbeki, jednego z polskich Lodowych Wojowników. Podczas realizacji dużo zastanawiałem się nad tą tajemniczą i pociągającą siłą, która pcha człowieka w tak niebezpieczne miejsca, mimo jego świadomości, jak wiele ryzykuje - mówi reżyser.

Broad Peak- zwiastun

26.07.2022

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC