Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

14 lutego 2020

Aladyn / Aladdin

Będzie sequel "Aladyna". Po niespodziewanym sukcesie filmu z 2019 roku wytwórnia Disney zamówiła drugą część. "Aladyn" nie spotkał się z zachwytem krytyków, widzowie natomiast zagłosowali na film kupionymi biletami. Produkcja zarobiła na świecie ponad miliard dolarów więc trudno dziwić się, że Disney chce kontynuować arabską przygodę. Scenariusz nowego filmu napiszą John Gatnis i Andrea Berlof. Za projekt ponownie odpowiada Dan Lin, który będzie namawiał do powrotu reżysera Guya Ritchiego oraz przede wszystkim gwiazdy pierwszego filmu, czyli Willa Smitha jako Dżinna, Menę Massouda jako Aladyna i Naomi Scott jako księżniczkę Dżasminę.

07 stycznia 2020

Disney

Na początku grudnia Disney przekroczył 10 miliardów globalnego przychodu bijąc wszelkie rekordy. Nikt wcześniej nie osiągnął takiego wyniku w światowym box office. Teraz jednak okazuje się, że wynik Disneya jest znacznie lepszy. Dochody firmy na całym świecie po połączeniu z wytwórnią Fox wyniosły w 2019 roku aż 13,1 miliardów dolarów. Analitycy przewidują, że powtórzenie takiego wyniku w przyszłości będzie trudne. Disney tak ogromne pieniądze zarobił dzięki filmom "Avengers: Koniec gry" (numer 1 w światowym box office), "Toy Story 4", "Kraina lodu 2", "Król Lew", "Kapitan Marvel" czy "Aladyn". Wszystkie te filmy przekroczyły miliard dolarów dochodu, a za chwilę do klubu dołączy też produkcja "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

24 czerwca 2019

Toy Story 4

Najchętniej oglądanym filmem w USA podczas minionego weekendu był "Toy Story 4". Animacja zarobiła w Stanach Zjednoczonych 118 milionów dolarów. Zysk poza USA to kolejne 120 milionów, więc na całym świecie animacja przyniosła już 238 milionów dolarów. Na drugim miejscu zestawienia Box Office zadebiutował horror "Laleczka", który zarobił na sprzedaży biletów troszkę podnad 14 milionów dolarów. Trzecie miejsce z 12,2 milionami dolarów zajął film "Aladyn". Pełne zestawienie Box Office jest tutaj.

10 czerwca 2019

Sekretne życie zwierzaków domowych 2

Dwie nowości były najchętniej oglądanymi filmami w amerykańskich kinach w miniony weekend. Na pierwszym miejscu Box Office w USA zadebiutowała animacja "Sekretne życie zwierzaków domowych 2". Kontynuacja przygód psa Maksa i jego przyjaciół zarobiła z biletów 47,1 miliony dolarów. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się film "X-Men: Mroczna Phoenix" . Produkcja w trzy dniu przyniosła twórcom 33 miliony dolarów, co jest najgorszym wynikiem spośród wszystkich filmów o Mutantach. Podium z 24,5 milionami dolarów zamyka poprzedni lider czyli film "Aladyn". A oto pełne zestawienie Box Office USA.

03 czerwca 2019

Godzilla II: Król potworów

Najchętniej oglądanym filmem w USA minionego weekendu była produkcja "Godzilla II: Król potworów". Film, w którym dochodzi do walki pomiędzy Godzillą i innymi ogromnymi potworami, zarobił w Stanach Zjednoczonych w pierwszy weekend wyświetlania 49 milionów dolarów, a poza granicami USA 130 milionów dolarów. Na drugie miejsce zestawienia Box Office spadł film "Aladyn", który w miniony weekend przyniósł twórcom 42,3 miliony dolarów. Na trzecim miejscu zadebiutowała biografia Eltona Johna czyli film "Rocketman", który zarobił na sprzedaży biletów 25 miliony dolarów. Pełne zestawienie Box Office znajduje się tutaj.

27 maja 2019

Aladyn / Aladdin

Najczęściej oglądanym filmem w kinach w USA w minionym weekend był bajka zainspirowana opowieścią z "Księgi tysiąca i jednej nocy" czyli film "Aladyn". Produkcja Disney'a w samych Stanach Zjednoczonych zarobiła 86,1 milionów dolarów, a łącznie na całym świecie 207 milionów dolarów. Drugie miejsce w zestawieniu Box Office zajął lider z poprzedniego tygodnia czyli film "John Wick 3", który przyniósł twórcom 24,4 miliony dolarów z biletów. Na trzecie miejsce spadła superprodukcja "Avengers: Koniec gry", która w USA zarobiła 16,8 miliony dolarów dolarów. A oto najnowsze zestawienie Box Office USA.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC