FILM

Ted (2012)

Inne tytuły: Teddy Bear

Pressbook

SETH MACFARLANE, który od ponad 10 lat stoi za popularnością animowanych seriali Głowa rodziny (Family Guy) i Amerykański tata (American Dad!) zdecydował się ostatnio wykorzystać swoje balansujące na krawędzi poczucie humoru i zrealizować pełnometrażową komedię Ted.

W filmie, który łączy żywą akcję z animacją komputerową, MACFARLANE opowiada historię Johna Bennetta (MARK WAHLBERG ), którego życzenie z dzieciństwa sprawia, że ożywa jego ukochany pluszowy miś, Ted. Prawie 30 lat później bajka dobiega końca. Ted nie ma zamiaru opuścić Johna... ku rosnącej irytacji jego dziewczyny Lori Collins (MILA KUNIS – Czarny łabędź).

Chociaż rozdrażnienie Lori stale rośnie na skutek stojącej w miejscu kariery Johna i całym dniom, które jej narzeczony spędza na paleniu trawki i piciu piwa z Tedem, tak naprawdę to nie ona jest najbardziej sfrustrowana. Kiedy John usilnie stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z dorosłością, niespodziewana pomoc nadchodzi ze strony dziecięcej zabawki.

Wspólnie z MacFarlanem scenariusz do filmu Ted napisali ALEC SULKIN (Głowa rodziny) i WELLESLEY WILD (Głowa rodziny), a wystąpiła w nim cała plejada gwiazd komedii - JOEL MCHALE (Ilu miałaś facetów?) jako Rex, bardzo bogaty i jeszcze bardziej lubieżny szef Lori; GIOVANNI RIBISI (Avatar) jako Donny, facet, który pragnie spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i także mieć własnego Teda; PATRICK WARBURTON (serial Sposób użycia) w roli Guya, kolegi Johna z salonu wynajmu samochodów; JOHN VIENER - Alix, niezbyt bystry współpracownik Johna; ALEX BORSTEIN i RALPH GARMAN – kochający, ale zupełnie zamroczeni rodzice młodego Johna oraz debiutujący BRETT MANLEY w roli 8-letniego Johna, którego świąteczne życzenie staje się początkiem niezwykłej przyjaźni.

Wielokrotna laureatka nagrody Grammy, NORAH JONES (Jagodowa miłość) pojawia się na ekranie jako jedna z byłych dziewczyn Teda, a SAM JONES (Flash Gordon) staje się żywym wcieleniem wszystkiego, co John i Ted kiedykolwiek uznawali za wspaniałe, ich bohatera Flasha Gordona. Funkcję narratora w filmie pełni uznany aktor PATRICK STEWART (X-Men, Star Trek: Następne pokolenie).

Jako producenci dołączyli do MacFarlane'a - SCOTT STUBER (Safe House), JOHN JACOBS (Ostrza chwały) i JASON CLARK (Stuart Malutki).

W skład ekipy realizacyjnej weszli - autor zdjęć MICHAEL BARRETT (Nie zadzieraj z fryzjerem), scenograf STEPHEN LINEWEAVER (Ostrza chwały), montażysta JEFF FREEMAN (Zostańmy przyjaciółmi), kostiumograf DEBRA MCGUIRE (Zła kobieta) i kompozytor WALTER MURPHY (Głowa rodziny). Funkcję producenta wykonawczego pełnił JONATHAN MONE (Wilkołak).

Narodził się miś:

poznajcie Teda

Chociaż Ted miał być początkowo serialem animowanym, reżyser szybko zdał sobie sprawę, że jego pomysł sprawdzi się lepiej na dużym ekranie szczególnie w czasach, kiedy poczyniono tak wielki postęp w dziedzinie animacji komputerowej i efektów wizualnych. MacFarlane zwrócił się o pomoc w napisaniu scenariusza do współautorów Głowy rodziny (Family Guy) Aleca Sulkina i Wellesleya Wilda i wspólnie stworzyli opowieść o samotnym chłopcu, którego świąteczne życzenie wypowiedziane w 1985 roku zostaje niespodziewanie spełnione i jego ukochany miś ożywa wywołując światową sensację. Po upływie lat okazuje się jednak, że ukochana kiedyś zabawka staje się toksycznym, wulgarnym i cynicznym towarzyszem dorosłego Johna, który zaczyna odczuwać skutki spędzonego z Tedem czasu.

Powoływanie kumpli do życia:

obsadzanie komedii

W chwili, kiedy się odnaleźli, młody John Bennett i Ted przysięgli sobie wieczną przyjaźń. Wspólnie dzielili radości dzieciństwa, jeździli na gokartach, lepili bałwany, oglądali Flasha Gordona, przebierali się na lokalną premierę filmu Gwiezdne wojny: Mroczne widmo (jako Darth Maul i Yoda), palili trawkę i... oglądali Flasha Gordona.

Reżyser tak mówi o obsadzaniu roli faceta, który nie potrafi dorosnąć: „Mark Wahlberg wydawał się być idealny. Potrafi być histerycznie zabawny, a jednocześnie jest w stanie przekazać emocje i realizm sytuacji. Kiedy rozmawia z misiem, wierzymy, że obok niego naprawdę siedzi miś.”

„John pracuje w wypożyczalni samochodów i ma piękną dziewczynę Lori,” mówi aktor. „Nie chce dorosnąć, ale jego dziewczyna naciska, aby stał się mężczyzną. Uwielbia swoje życie i jest szczęśliwy. Lori wymaga jednak większego zaangażowania.”

W roli Lori Collins, kiedyś cierpliwej dziewczyny Johna i pnącej się po szczeblach kariery specjalistki PR, wystąpiła Mila Kunis. Aktorka, która przez 13 lat użyczała głosu jednej z bohaterek serialu Głowa rodziny (Family Guy), dorastała wraz z reżyserem. „Znam Setha od czasu, kiedy miałam 15 lat,” mówi Kunis. „Jeśli możesz pracować z przyjaciółmi, trudno o lepsze warunki pracy. To film o gadającym pluszowym misiu, zresztą nie mogłam się spodziewać niczego innego po Seth'cie, Alecu i Wellesleyu. Dla mnie wszystko miało sens. Zresztą pracuję w kreskówce z gadającym psem. Dlaczego miałabym kwestionować misia?”

„Ted jest współlokatorem, który często wchodzi w drogę. Chociaż Lori kocha Johna za to, że w środku cały czas jest dzieciakiem, chce też mieć poczucie bezpieczeństwa, którego mężczyzna nie jest w stanie jej zapewnić,” mówi aktorka.

Giovanni Ribisi, wcielił się w postać Donny'ego, człowieka, którego dziecięca potrzeba posiadania kogoś takiego jak Ted zamienia się w niebezpieczną obsesję.

Jednak pierwszym obsadzonym bohaterem filmu był sam Ted. W jego rolę wcielił się reżyser Seth MacFarlane, dla którego przygotowano specjalny kostium sterowany przy użyciu techniki motion-capture.

MARK WAHLBERG (John Bennett) został uhonorowany nominacjami do nagrody Akademii® i Złotego Globu za role w filmach Fighter (The Fighter) i Infiltracja (The Departed). Inne ważne produkcje filmowe, w których wystąpił to m.in. Przetrwać w Nowym Jorku (The Basketball Diaries), Boogie Nights, Złoto pustyni (Three Kings), Gniew oceanu (The Perfect Storm), Włoska robota (The Italian Job), Strzelec (Shooter), Max Payne, Nostalgia anioła (The Lovely Bones) czy Policja zastępcza (The Other Guys).

MILA KUNIS (Lori Collins), jedna z najbardziej pożądanych aktorek Hollywood ukończyła ostatnio zdjęcia do filmu Disneya Oz: The Great and Powerful w reżyserii Sama Raimi. W 2010 roku, Kunis wystąpiła w nominowanym do Oskara® dramacie Czarny łabędź (Black Swan). Rola ta przyniosła jej m.in. nagrodę na festiwalu filmowym w Wenecji oraz nominację do Złotego Globu. Inne filmy z jej udziałem to To tylko seks (Friends With Benefits), Nocna randka (Date Night), Księga ocalenia (The Book of Eli), Chłopaki też płaczą (Forgetting Sarah Marshall) oraz Max Payne. Aktorka jest także znana telewidzom dzięki rolom w bardzo popularnych serialach: That '70s Show i Głowa rodziny (Family Guy) – głos Meg Griffin.

Laureat Emmy, SETH MACFARLANE (Ted / reżyseria / scenariusz / produkcja) jest znany rzeszom widzów jako twórca serialu telewizyjnego Głowa rodziny (Family Guy), a także aktor użyczający głosu postaci Stewiego Griffina. Inne seriale, za popularność których jest odpowiedzialny to Amerykański tata (American Dad!) oraz The Cleveland Show.

GIOVANNI RIBISI (Donny) wystąpił ostatnio w filmach Kontrabanda (Contraband), Dziennik zakrapiany rumem (The Rum Diary) i Avatar. Pozostałe produkcje w jego dorobku to m.in. Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan), Między słowami (Lost in Translation), Wzgórze nadziei (Cold Mountain), 60 sekund (Gone in Sixty Seconds), Sky Kapitan i świat jutra (Sky Captain and the World of Tomorrow), Dotyk przeznaczenia (The Gift) – nominacja do nagrody Independent Spirit.

MICHAEL BARRETT (zdjęcia) zrealizował ostatnio zdjęcia do filmu A Very Harold & Kumar 3D Christmas. Inne pozycje w jego dorobku to m.in. Heca w zoo (Zookeeper), Opowieści na dobranoc (Bedtime Stories), Nie zadzieraj z fryzjerem (You Don’t Mess With the Zohan) czy Kiss Kiss Bang Bang. Na małym ekranie jego pracę można było oglądać w serialach Kryminalne zagadki Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) – dwie nominacje do nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć (ASC) i Kryminalne zagadki Miami (CSI: Miami) – nagroda ASC.

WALTER MURPHY (muzyka) jest autorem muzyki do popularnej animowanej produkcji telewizyjnej Głowa rodziny (Family Guy). Praca nad tym serialem przyniosła mu cztery nominacje do nagrody Emmy oraz dwie do nagrody Annie. Inne produkcje w jego dorobku to The Cleveland Show, Seth MacFarlane’s Cavalcade of Cartoon Comedy, Amerykański tata (American Dad!), The Winner, Buffy – postrach wampirów (Buffy the Vampire Slayer) oraz The Commish. Murphy był także jednym z twórców muzyki do takich przebojów jak Glee, Żony ze Stepford (The Stepford Wives), Starsky & Hutch, Austin Powers i Złoty Członek (Austin Powers in Goldmember) i Simpsonowie (The Simpsons).

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC