Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

08 grudnia 2021

 Jung-Jae Lee, Squid Game

Zwycięzca "Squid Game" stanie się czarnym charakterem?


Niedawno reżyser największego hitu Netflixa - "Squid Game", Hwang Dong-Hyuk oficjalnie potwierdził powstanie drugiego sezonu. Mimo, że poprzeczka postawiona jest wysoko, obiecał on, że kolejna część przekroczy oczekiwania widzów.
Jako, że szum wokół serialu nadal nie cichnie, Dong-Hyuk ciągle podkręca atmosferę. Ostatnio podczas wirtualnego panelu EW, opowiedział dokąd zmierza fabuła 2. serii:

"Człowieczeństwo Seong Gi-huna zostało przedstawione w bardzo pasywny sposób. Myślę, że wykorzystamy to, czego nauczył się z gier w pierwszym sezonie. Jego aktywne podejście do działania i zdobyte doświadczenie jest pomysłem, na który zwracamy uwagę."

Zaznaczył też, że zwycięzca, zawodnik z numerem 456 zostanie wystawiony na wiele prób, w tym walka z poprzednim wygranym "Squid Game":

"Jeśli chodzi o Lee Byun-huna [lider, poszukiwany brat policjanta i poprzedni zwycięzca gry], jest on jak Darth Vader. Niektórzy strzegą pokoju, tak jak Zakon Jedi, a inni stają się Darthem Vaderem, prawda? Co w takim razie z Gi-hunem? Myślę, że jako gracz 456 przejdzie przez pewien punkt krytyczny, w którym zostanie poddany próbie swojego człowieczeństwa."

08.12.2021

10 listopada 2021

Rami Malek i Pete Davidson w parodii "Squid Game"

"Squid Game" - drugi sezon potwierdzony!


"Squid Game" to największy hit Netflixa roku 2021, a zarazem serial bijący rekordy popularności wszech czasów na platformie streamingowej. Serial opowiada o 456 osobach, które w trakcie swojego życia popadły w ogromne długi, których nie mogą spłacić. Tak zostają zwerbowani przez tajemniczą organizację. Mogą zarobić fortunę uczestnicząc w grach inspirowanych koreańskimi zabawami podwórkowymi. Jednak porażka w konkurencjach oznacza śmierć.
Do tej pory nie było wiadomo czy powstanie 2. sezon serialu, jednak w jednym z wywiadów Hwang Dong-hyuk, twórca projektu potwierdził, że dostaniemy 2. serię. Zaznaczył też, że nie tylko sprosta ona oczekiwaniom – ale też je przekroczy. Póki co nie wiadomo jednak kiedy ruszą prace na planie, gdyż nowa odsłona jest jeszcze w głowie twórcy.
Na ekranie zobaczymy: Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Wi Ha-joon, Jung Ho-yeon, O Yeong-su, Heo Sung-tae, Anupam Tripathi i Kim Joo-ryoung.
Netflix nie ogłosił jeszcze daty premiery nowego sezonu.

10.11.2021

18 października 2021

Rami Malek i Pete Davidson w parodii "Squid Game"

Rami Malek i Pete Davidson w parodii "Squid Game".


Aktor Rami Malek i popularny komik Pete Davidson postanowili stworzyć wspólny projekt. Jest nim teledysk parodiujący najpopularniejszy obecnie serial giganta streamingowego Netflix, pod tytułem "Squid Game".
Emisja nastąpiła w "Saturday Night Live", popularnym programie rozrywkowym amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC. Panowie wystąpili w zielonych dresach, charakterystycznych dla serialu, ale wcielili się w role kowbojów z problemami finansowymi, którzy wchodzą do brutalnej gry. Na ekranie widzimy też inne nieodrodne dla "Squid Game" okazy: ogromną świnkę z pieniędzmi, czy przerażającą lalkę z gry "Czerwone, zielone".
Poniżej możecie zobaczyć sami, jak komik Pete Davidson i aktor Rami Malek poradzili sobie jako gracze w "Squid Game".


Rami Malek i Pete Davidson w parodii SQUID GAME

18.10.2021

13 października 2021

 Jung-Jae Lee, Squid Game

Imponujący wynik "Squid Game"!


Fenomenalni "Bridgertonowie" pokonani. Oficjalne wyniki oglądalności "Squid Game" mówią same za siebie - serial jest najpopularniejszym tytułem w historii platformy.
"Squid Game" obejrzano w 111 mln gospodarstw domowych na całym świecie! To ponad połowa globalnej liczby subskrybentów platformy! W drugim kwartale 2021 roku Netflix miał ich 209 milionów.
Najdziwniejsze jest to, że "Squid Game" nie był nigdy w żaden sposób promowany globalnie. Wystartował miesiąc temu, we wrześniu 2021 roku i to tylko i wyłącznie dzięki widzom, którzy nakręcali jego popularność w social mediach osiągnął taką popularność. Póki co nie wiadomo, czy "Squid Game" będzie miało sezon drugi, aczkolwiek osiągnięty sukces serialu zdaje się go gwarantować.

13.10.2021

01 października 2021

 Jung-Jae Lee, Squid Game

Numer telefonu w "Squid Game" jest prawdziwy!


"Squid Game" to serial o szalonej grze, który okazał się ogromnym międzynarodowym hitem. Aby zostać jej uczestnikiem, zainteresowani musieli zadzwonić na numer telefonu, który na ekranie jest wielokrotnie pokazany. Ekipa popełniła jednak błąd, zakrywając jedynie trzy pierwsze cyfry, które są numerem kierunkowym w Korei. Teraz prawdziwy właściciel tego numeru odbiera dziennie do czterech tysięcy telefonów z całego świata.
Pierwsza odpowiedź Netflixa w tym temacie nie wygląda jakby platforma szczególnie przejęła się tą sprawą:

"Nie możemy nic zrobić, skoro numer telefonu został już ujawniony. To nie tak, że zrobiliśmy to celowo. Szczerze, myślimy że jedyną opcją jest to, żebyś zmieniła swój numer."

Oświadczenie to oburzyło Koreańczyków, o czym szturmem poinformowali Netflixa w mediach społecznościowych. Gigant streamingowy zaproponował więc rekompensatę pieniężną - najpierw w wysokości 1 miliona KRW, czyli około 3380,86 złotych, a później 5 milionów KRW, czyli około 16904,31 złotych. Wykup zaproponował również polityk Huh Kyung-young, ale już za 100 milionów KRW.
Sytuacja jest o tyle trudna, że rzeczony numer telefonu powiązany jest z działalnością gospodarczą właściciela, póki co trwają więc rozmowy, jak ten problem rozwiązać.

01.10.2021