Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

29 kwietnia 2020

X-Men: Mroczna Phoenix

Serwis Deadline zrobił zestawienie największych klap kinowych w 2019 roku. Wbrew pozorom to nie musical "Koty" jest największa wpadką ubiegłorocznego box office. Choć z filmu kpiono praktycznie na każdej imprezie największe starty przyniosła Sophie Turner i produkcja "X-Men: Mroczna Phoenix". Straty obliczane są biorąc pod uwagę z jednej strony globalny dochód z kin, a w kosztach są nie tylko pieniądze wydane na produkcję, ale także na reklamę oraz dystrybucję. Pierwsza piątka finansowych porażek wygląda następująco:
1. "X-Men: Mroczna Phoenix" strata: 133 milionów dolarów
2. "Terminator: Mroczne przeznaczenie" strata: 122 milionów dolarów
3. "Koty" strata: 113 milionów dolarów
4. "Bliźniak" strata: 111 milionów dolarów
5. "Praziomek" strata: 101 milionów dolarów

20 sierpnia 2019

Mroczna Phoenix

Film "Mroczna Phoenix" okazała się najmniej dochodową produkcją spośród wszystkich filmów o mutantach. O tym, że "Mroczna Phoenix" nie osiągnie wielkiego sukcesu wiadomo było od dnia premiery i po przeczytaniu pierwszych recenzji. Wystarczy wspomnieć, że w serwisie Rotten Tomatoes produkcja zyskała tylko 23 procent. Dziś wiadomo, że "Mroczna Phoenix" to film, który zarobił najmniej spośród wszystkich dwunastu produkcji o mutantach. "Mroczna Phoenix" w kinach na całym świecie zarobiła 252 miliony dolarów. Szacowane straty Foxa to około 100 milionów dolarów. Jak do tej pory najlepszym wynikiem może pochwalić się "Deadpool" (783 miliony dolarów) oraz "Deadpool 2" (778 miliony dolarów).

10 czerwca 2019

Sekretne życie zwierzaków domowych 2

Dwie nowości były najchętniej oglądanymi filmami w amerykańskich kinach w miniony weekend. Na pierwszym miejscu Box Office w USA zadebiutowała animacja "Sekretne życie zwierzaków domowych 2". Kontynuacja przygód psa Maksa i jego przyjaciół zarobiła z biletów 47,1 miliony dolarów. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się film "X-Men: Mroczna Phoenix" . Produkcja w trzy dniu przyniosła twórcom 33 miliony dolarów, co jest najgorszym wynikiem spośród wszystkich filmów o Mutantach. Podium z 24,5 milionami dolarów zamyka poprzedni lider czyli film "Aladyn". A oto pełne zestawienie Box Office USA.