Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

11 lutego 2019

BAFTA

Znamy laureatów nagród BAFTA. Najlepszym filmem wybrano "Romę", a "Faworyta" została wybrana najlepszym filmem brytyjskim. Bardzo zadowolony może być Alfonso Cuarón, który otrzymał nagrody za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i za film zagraniczny. "Faworyta" otrzymała aż siedem nagród: za film brytyjski, scenariusz oryginalny, scenografię, kostiumy i charakteryzację oraz dla aktorek Olivii Colman i Rachel Weisz. Lady Gaga dostała nagrodę za muzykę do filmu "Narodziny gwiazdy", a Rami Malek został doceniony za rolę w filmie za "Bohemian Rhapsody".

22 stycznia 2019

Oscary

Znamy nominacje do Oscarów. Największymi faworytami są filmy "Roma" Alfonso Cuaróna i "Faworyta" Yorgosa Lanthimosa, które zdobyły po 10 nominacji. Po 8 nominacji zdobyły produkcje "Vice" oraz "Narodziny gwiazdy". "Czarna Pantera" ma 7 nominacji, a po pięć szans na statuetką mają obrazy "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Bohemian Rhapsody" oraz "Green Book". O miano najlepszego filmu rywalizować będą: "Czarna Pantera" , "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Bohemian Rhapsody", "Green Book", "Faworyta", "Roma", "Vice" i "Narodziny gwiazdy".

10 stycznia 2019

Nagrody BAFTA

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BEFTA) ogłosiła swoje nominacje. Głównym faworytem jest film "Faworyta", która otrzymał 12 nominacji. Akademia doceniła również polski film. "Zimna wojna" otrzymała nominację za zdjęcia, scenariusz i reżyserię. Ponadto film Pawła Pawlikowskiego powalczy o statuetkę w kategorii najlepszy film zagraniczny. Po siedem nominacji zebrały filmy "Narodziny gwiazdy", "Roma", "Pierwszy człowiek" i "Bohemian Rhapsody".

07 grudnia 2018

Złoty Glob

Znamy już nominację do 76-tych Złotych Globów. Najwięcej szans na statuetkę ma film "Vice", który otrzymał aż 6 nominacji. Oprócz Christiana Bale'a, który w filmie gra główną rolę męską, nominowano również reżysera Adama McKaya oraz Amy Adams i Sama Rockwella. Po pięć nominacji dostali twórcy filmów "Green Book", "Narodziny gwiazdy" i "Faworyta". Niestety wśród nominowanych filmów nie na polskiej "Zimnej wojny". Wśród nominacji telewizyjnych na czoło wybiło się "Zabójstwo Versace: American Crime Story" z czterema szansami na statuetki.