Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

02 września 2020

Adam Driver

Gwiazda ostatniej trylogii Gwiezdnych Wojen - Adam Driver zagra w nowym filmie studia Sony pod tytułem " 65". Scenariuszem oraz reżyserią nowego projektu zajeli się Scott Beck i Bryan Woods - współautorzy fabuły " Cichego miejsca". Stanowisko producenta objął Sam Raimi. Na razie fabuła filmu nie jest znana. Aktualnie aktor pracuję nad " The Last Duel" - nowym filmem Ridleya Scotta, do którego scenariusz przygotowali Matt Damon, Ben Affleck i Nicole Holofcener - – twórczyni m.in. "Czy mi kiedyś wybaczysz" z nominowaną do Oscara Melissą McCarthy.

13 stycznia 2020

1917

Najchętniej oglądanym filmem minionego weekendu w USA była wojenna opowieść "1917". Film, który był jednym z największych zwycięzców podczas rozdania Złotych Globów zarobił w trzy dni 36,5 miliona dolarów spychając na drugie miejsce dotychczasowego lidera czyli film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" (15 milionów dolarów przychodu). Trzecie miejsce przypadło produkcji "Jumanji: Następny poziom" (14 milionów dolarów przychodu). W tym tygodniu w zestawieniu Box Office pojawiły się dwie nowości. Na czwartym miejscu zadebiutowała komedia "Like a Boss" z Rose Byrne, Tiffany Haddish i Salmą Hayek, którzy przyniosła 10 milionów dolarów ze sprzedaży biletów w trzy dni. Na siódmym miejscu z kolei znalazł się thriller "Głębia strachu", którzy przyniósł twórcom 7 milionów dolarów. Pełne zestawienie Box Office z tego tygodnia znajdziecie tutaj.

07 stycznia 2020

Disney

Na początku grudnia Disney przekroczył 10 miliardów globalnego przychodu bijąc wszelkie rekordy. Nikt wcześniej nie osiągnął takiego wyniku w światowym box office. Teraz jednak okazuje się, że wynik Disneya jest znacznie lepszy. Dochody firmy na całym świecie po połączeniu z wytwórnią Fox wyniosły w 2019 roku aż 13,1 miliardów dolarów. Analitycy przewidują, że powtórzenie takiego wyniku w przyszłości będzie trudne. Disney tak ogromne pieniądze zarobił dzięki filmom "Avengers: Koniec gry" (numer 1 w światowym box office), "Toy Story 4", "Kraina lodu 2", "Król Lew", "Kapitan Marvel" czy "Aladyn". Wszystkie te filmy przekroczyły miliard dolarów dochodu, a za chwilę do klubu dołączy też produkcja "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

30 grudnia 2020

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to nadal najchętniej oglądany film w kinach na całym świecie. W miniony weekend produkcja zarobiła kolejne 72 miliony dolarów w USA, a na całym świecie 166 milionów. Tym samym całkowity przychód ostatniej części gwiezdnej sagi to już 725 milionów dolarów. W zgoła odmiennych nastrojach są producenci musical "Koty". Film w miniony weekend zarobił tylko 4,8 miliony dolarów, co przy budżecie 90 milionów i podobnej kwocie wydanej na promocję filmu oznacza milionowe straty (producenci spodziewają się 70 milionów dolarów strat). W zestawieniu Box Office USA w ten weekend pojawiły się dwie nowości. Na trzecim miejscu znalazł się film "Małe kobietki" czyli ekranizacja powieści Louisy May Alcott. Film w trzy weekendowe dni zarobił 16,5 miliona dolarów. Na piątym miejscu z kolei pojawiła się animacja "Tajni i fajni", która przyniosła twórcom 13,2 milionów dolarów. Pełne zestawienie Box Office minionego weekendu znajduje się tutaj.

23 grudnia 2019

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Zgodnie z oczekiwaniami film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" znalazł się na pierwszym miejscu Box Office. Producenci nie będą jednak do końca zadowoleni, gdyż szacunki mówiły o otwarciu nawet powyżej 200 milionów dolarów. Tymczasem najnowszy film z serii "Gwiezdnych wojen" zarobił w USA "tylko" 175 milionów dolarów w trzy weekendowe dni. Choć poniżej oczekiwań ciągle jest to trzecie największe otwarcie w tym roku. Na całym świecie dochód z weekendu to 374 miliony dolarów. Producenci "Gwiezdnych wojen" może nie są zachwyceni, ale przecież ich problemy są niczym w porównaniu do kłopotów twórców musicalu "Koty". Film, który kosztował 95 milionów dolarów zarobił w ten weekend jedynie 6,5 miliona dolarów. Przed nim w zestawieniu znalazły się jeszcze filmy: "Jumanji: Następny poziom" (26,1 mln dolarów) i "Kraina lodu 2" (12,3 mln dolarów). Pełne zestawienie Box Office jest tutaj.

28 listopada 2019

John Boyega

Co można kupić na eBayu? Okazuje się, że nawet scenariusz od filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker - odrodzenie". I nie trzeba na to wydać fortuny, bo scenariusz został wystawiony na aukcji za 85 dolarów. O tym, że scenariusz był możliwy do kupienia poinformował reżyser filmu J.J. Abrams, który powiedział, że jeden z aktorów zostawił go w pokoju hotelowym pod łóżkiem. Okazuje się, że tym aktorem był John Boyega, który zresztą sam się do tego przyznał w programie "Good Morning America". Scenariusz bardzo szybko odkupił jednak na eBayu Disney, więc Boyega może spać spokojnie.