Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

15 maja 2020

Sala Samobójców. Hejter

Netflix zakupił prawa do dystrybucji filmu "Sala samobójców. Hejter". Nie jest to chyba jakaś sensacyjna wiadomość, po tym jak film zdobył główną nagrodę dla filmów zagranicznych na Tribeca Film Festival. Polscy klienci Netfliksa jeszcze jednak trochę poczekają na premierę filmu. Korzystając z platformy Netfliksa będą mogli go oglądnąć nie wcześniej niż w marcu przyszłego roku. Wtedy bowiem wygasają prawa do filmu w Polsce. W innych krajach widzowie zobaczą za pośrednictwem Netfliksa film znacznie wcześniej, bo już w lipcu tego roku.

04 maja 2020

Sala Samobójców. Hejter

Film "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy otrzymała główną nagrodę dla filmów zagranicznych na Tribeca Film Festival. Co więcej film ten wygrał tą nagrodę jednogłośna decyzją jury, w skład której wchodzili Demian Bichir, Danny Boyle, Judith Godreche, Sabine Hoffman i William Hurt. To pierwszy polski film w historii, który znalazł się w konkursie głównym - International Narrative Competition - tego ważnego festiwalu, organizowanego w sercu nowojorskiego Manhattanu. I pierwszy, który zdobył najważniejszą nagrodę – za najlepszy zagraniczny. Dla reżysera, producentów i całej ekipy wygrana w Tribece to szansa na drugie życie dla filmu, który mimo entuzjastycznych recenzji i znakomitej frekwencji podczas weekendu otwarcia w kinach, zszedł z ekranów niespełna tydzień po premierze, stając się symbolem potężnych problemów, jakie przeżywa branża filmowa w obliczu epidemii. W tych okolicznościach wygrana w Tribece zyskuje szczególny wymiar i znaczenie. Tribeca Film Festival – powstały z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa – to niezwykle ważny punkt na mapie międzynarodowych festiwali filmowych i jedna z największych światowych imprez kina niezależnego. Liczba tytułów ubiegających się o udział w festiwalu przekracza 10 tysięcy, a festiwalowe pokazy gromadzą milionową widownię.

05 marca 2020

Sala Samobójców. Hejter

Polski film Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter" zakwalifikował się do głównego konkursu prestiżowego Tribeca Film Festival, który będzie się odbywać w Nowym Jorku między 15 a 26 kwietnia. Film zostanie tam zaprezentowany w ramach sekcji International Narrative Competition. Tribeca Film Festival to niezwykle ważny punkt na mapie międzynarodowych festiwali filmowych i jedna z największych światowych imprez kina niezależnego. Liczba tytułów ubiegających się o udział w festiwalu przekracza 10 tysięcy, a festiwalowe pokazy gromadzą milionową widownię. Tribeca Film Festival Festiwal powstał z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa w bezpośredniej reakcji na zamachy z 11 września. Impreza patronowała odbudowie Dolnego Manhattanu, jednak o powołaniu Tribeki De Niro myślał już wcześniej. Nowojorski festiwal miał przypominać, że kino USA to nie tylko Hollywood.