Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

16 kwietnia 2019

Bohemian Rhapsody

Biografia muzyczna zespołu Queen czyli film "Bohemian Rhapsody" zarobił na świecie już 900 milionów dolarów. "Bohemian Rhapsody" to teraz nie tylko najbardziej dochodowa biografia muzyczna w historii, ale także czwarty najbardziej dochodowy film wytwórni Fox. Do tej pory więcej zarobiły tylko produkcje "Avatar", "Titanic" oraz "Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo". Poza USA "Bohemian Rhapsody" zarobiło 685 milionów dolarów, z czego aż 115 milionów przypadło na Japonię. Ocenzurowana wersja chińska przyniosła do tej pory 14 milionów dolarów.

12 marca 2019

Bohemian Rhapsody

Powstanie sequel filmu "Bohemian Rhapsody". Tak przynajmniej twierdzi reżyser Rudi Dolezal, który widzi szansę na powstanie kontynuacji filmu. Powiedział on, że menadżer Queen, Jim Beach naciska na to by nakręcić drugą biografię zespołu. Tym razem akcja miałaby się zaczynać od koncertu Live Aid na Wembley.

25 lutego 2019

Oscary

W Los Angeles przyznano Oscary. W kategorii najlepszy film zwyciężył obraz "Green Book". Najwięcej statuetek (4) zdobył film Bohemian Rhapsody. "Czarna Pantera", "Roma" oraz "Green Book" zwyciężały w trzech kategoriach. Aktorskie nagrody odebrali Olivia Colman za "Faworytę", Rami Malek za "Bohemian Rhapsody", Mahershala Ali za "Green Book" oraz Regina King za "Gdyby ulica Beale umiała mówić". Najlepszym reżyserem został Alfonso Cuarón. Niestety żadnej statuetki nie zdobył polski film "Zimna wojna", który był nominowany w trzech kategoriach: najlepszy film obcojęzyczny, najlepszy reżyser i najlepsze zdjęcia.

11 lutego 2019

BAFTA

Znamy laureatów nagród BAFTA. Najlepszym filmem wybrano "Romę", a "Faworyta" została wybrana najlepszym filmem brytyjskim. Bardzo zadowolony może być Alfonso Cuarón, który otrzymał nagrody za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i za film zagraniczny. "Faworyta" otrzymała aż siedem nagród: za film brytyjski, scenariusz oryginalny, scenografię, kostiumy i charakteryzację oraz dla aktorek Olivii Colman i Rachel Weisz. Lady Gaga dostała nagrodę za muzykę do filmu "Narodziny gwiazdy", a Rami Malek został doceniony za rolę w filmie za "Bohemian Rhapsody".

22 stycznia 2019

Oscary

Znamy nominacje do Oscarów. Największymi faworytami są filmy "Roma" Alfonso Cuaróna i "Faworyta" Yorgosa Lanthimosa, które zdobyły po 10 nominacji. Po 8 nominacji zdobyły produkcje "Vice" oraz "Narodziny gwiazdy". "Czarna Pantera" ma 7 nominacji, a po pięć szans na statuetką mają obrazy "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Bohemian Rhapsody" oraz "Green Book". O miano najlepszego filmu rywalizować będą: "Czarna Pantera" , "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Bohemian Rhapsody", "Green Book", "Faworyta", "Roma", "Vice" i "Narodziny gwiazdy".

11 stycznia 2019

Bohemian Rhapsody

"Bohemian Rhapsody" to najgorszy film nagrodzony Złotem Globem od 1986 roku. Tak przynajmniej wynika z zestawienia serwisu Rotten Tomatoes, który agreguje recenzje filmowe. Muzyczna biografia Queen uzyskała 62 procent na podstawie 337 recenzji. Ostatnio gorszy wynik wśród zwycięzców Złotych Globów zyskał film "Pożegnanie z Afryką" z Meryl Streep i Robertem Redfordem. Laureat nagrody z 1986 roku ma ocenę na poziomie 60 procent na podstawie 47 recenzji.

10 stycznia 2019

Nagrody BAFTA

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BEFTA) ogłosiła swoje nominacje. Głównym faworytem jest film "Faworyta", która otrzymał 12 nominacji. Akademia doceniła również polski film. "Zimna wojna" otrzymała nominację za zdjęcia, scenariusz i reżyserię. Ponadto film Pawła Pawlikowskiego powalczy o statuetkę w kategorii najlepszy film zagraniczny. Po siedem nominacji zebrały filmy "Narodziny gwiazdy", "Roma", "Pierwszy człowiek" i "Bohemian Rhapsody".

07 stycznia 2019

Złoty Glob

W tym roku nie było zdecydowanego zwycięzcy podczas rozdania Złotych Globów. Trzy statuetki trafiły do twórców filmu "Green Book", który doceniono w kategorii film komediowy lub musical oraz za scenariusz i rolę Mahershali Alego. "Bohemian Rhapsody" zwyciężyło w kategorii film dramatyczny, a Rami Malek odebrał nagrodę aktorską. Złoty Glob otrzymał również za najlepszą rolę w komedii lub musicalu Christian Bale za film "Vice". Wśród pań za główne role nagrodę otrzymała Glenn Close i Olivia Colman. Alfonso Cuarón dostał nagrodę reżyserską i zgodnie z przewidywaniami wygrał z filmem "Roma" także kategorię film zagraniczny.

05 stycznia 2019

Lucy Boynton i Rami Malek

Rami Malek podczas przemówienia na Palm Springs Film Festival potwierdził, ze związał się z aktorką z planu "Bohemian Rhapsody", Lucy Boynton. Plotki o związku aktorów pojawiały się już od jakiegoś czasu szczególnie, że para pokazywała się wspólnie na imprezach. Lucy Boynton w filmie "Bohemian Rhapsody" zagrała Mary Austin, dziewczynę Freddiego Mercury'ego i jego "jedyną prawdziwą miłość".

02 stycznia 2019

Bohemian Rhapsody

Dystrybutor filmu "Bohemian Rhapsody" w Wielkiej Brytanii postanowił uatrakcyjnić nieco projekcje i dorobił napisy do piosenek (choć jak wiadomo większość Anglików zna teksty Queen) i dodatkowo na pokazach widzowie będą zachęcani do tego by śpiewali razem z bohaterami filmu. Pokazy "Bohemian Rhapsody" w wersji do śpiewania zaczną się 11 stycznia 2019 roku.