Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

30 sierpnia 2022

blonde

Już niedługo premiera wyczekiwanej Blondynki!


Biograficzna produkcja o Marilyn Monroe, nad którą przygotowania rozpoczęły się jeszcze w 2010 roku w końcu trafi na ekrany. Od tego czasu koncepcja i obsada produkcji wielokrotnie ulegała zmianie, ale reżyser Andrew Dominik (od świetnego "Zabójstwa Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda") nigdy jej do końca nie odpuścił. Nawet wtedy, gdy Netflix dosyć wyraźnie okazał swoje wątpliwości wobec niektórych jej aspektów.

"Blonde" - o czym opowiada film
Scenariusz "Blonde" oparty jest na książce Joyce Carol Oates wydanej w Polsce pod tytułem "Blondynka". Jest to portret Marilyn Monroe, intymny i bezlitosny jak żaden inny: portret dziecka, kobiety, gwiazdy, nad którą zawisło fatum. W swoim, jak dotąd najambitniejszym dziele, Oates z wielką sympatią bada życie wewnętrzne kobiety, której przeznaczeniem było stać się największą legendą Hollywoodu. Blondynka to wybitny i poruszający obraz kultury zahipnotyzowanej przez własne mity, a także nadwątlonej rzeczywistości kruchych żywotów, które ta kultura pochwyciła w swój drapieżny uścisk. Andrew Dominik starał się zrealizować film przez półtorej dekady. Jego pierwszym wyborem do zagrania Monroe była Naomi Watts. Po niej angaż otrzymała Jessica Chastain. Obie zrezygnowały z roli. Ostatecznie w 2019 roku gwiazdą filmu została Ana de Armas. W obsadzie prócz Armas znaleźli się m.in. Adrien Brody, Bobby Cannavale, Garret Dillahunt i Julianne Nicholson.

Blondynka- zwiastun

30.08.2022

08 lipca 2021

Reese Witherspoon, Legalna blondynka

Google w barwach "Legalnej blondynki".


"Legalna blondynka" to hit, który zadebiutował 13 lipca 2001 roku w amerykańskich kinach i podbił serca widzów. Ta klasyczna komedia romantyczna opowiada o ślicznej Elle Woods, tereotypowej amerykańskiej dziewczyny z bogatego domu zafascynowanej światem mody, w którą wciela się Reese Witherspoon. Idealne życie, idealnej dziewczyny legło w gruzach gdy zerwał z nią jej chłopak - wtedy to Elle postanowia zapisać się na studia prawnicze, by udowodnić mu, że nie jest pospolitą dziewczyną.
W związku z 20. rocznicą debiutu "Legalnej blondynki", oraz faktem, że trzecia część serii bedzie miała swą premierę w przyszłym roku, Google postanowiło to uczcić. Elle Woods pomaluje witrynę na różowo.
Easter-egg od wyszukiwarkowego giganta aktywuje się po wpisaniu odpowiedniej frazy do pola wyszukiwania. Po wprowadzeniu hasła „Legalna blondynka” w ramce informacyjnej pojawi się ikona różowej torebki. Gdy w nią klikniemy, pojawi się z kolei filmowy chihuahua o imieniu Bruiser. Bohaterka przedstawi z offu siebie oraz swojego towarzysza, obwieści, że oboje są wegetarianinami spod znaku bliźniąt, po czym przemaluje interfejs Google na różowo. Zobaczcie sami:


Google's Legally Blonde Easter Egg

08.07.2021

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC