Newsy o filmach, serialach i gwiazdach kina

29 listopada 2021

Akademia Pana Kleksa

Będzie nowa "Akademia Pana Kleksa"?


"Akademia Pana Kleksa" to ważna i kultowa już pozycja w Polsce, na której bajkowym świecie wychowały się miliony Polaków. Adaptacja książki powstała 35 lat temu, a reżyserował ją Krzysztof Gradowski. Teraz wszystko wskazuje na to, że możemy doczekać się nowej produkcji. Super Express dotarł do pewnych informacji na ten temat i opublikował szczegóły.
Otóż remake wyprodukować ma Maciej Kawulski, producent i reżyser takich filmów jak "Underdog" i "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". W projekt rzekomo zaangażowana jest także Dominika Kulczyk poprzez firmę dFlights. Nie jest to jednak potwierdzona informacja, Kawulski w rozmowie z SE zaznaczył, że "jeszcze jest za wcześnie, bym mógł cokolwiek powiedzieć".
Portal zdradził też, że rozpoczęto poszukiwania kandydata do głównej roli. Ponoć jest już nawet lista ewentualnych pretendentów. Wśród nich wymienia się Tomasza Kota, Pawła Deląga, Macieja Musiałowskiego oraz Rafała Zawieruchę. Nie są to oficjalne doniesienia, jednakże nie da się ukryć, że przed nowym Ambrożym Kleksem bardzo trudne zadanie. W oryginale w główną rolę wcielał się fenomenalny Piotr Fronczewski, którego kreację bardzo ciężko będzie przebić.

29.11.2021