FILM

Underworld 2 - Ewolucja (2006)

Underworld: Evolution
Inne tytuły: Underworld 2

Recenzje (1)

Jedyną atrakcją produkcji jest wciąż nieprzyzwoicie obcisły lateksowy kostium Kate Beckinsale. W końcu ileż do diabła można patrzeć na brutalne mordy? Doprawdy niewiarygodne, że można nakręcić tak straszny film. Nie chodzi o to, że dzieło przeraża mrożącą krew w żyłach atmosferą. Bynajmniej. Poraża słabością, chociaż to niezwykle kurtuazyjne określenie na to, co obserwujemy na ekranie.

Absolutnie pozbawiona polotu fabuła jest kompletnie nieistotna. Przynajmniej dla twórców obrazu. Z tego, co wywnioskowałam po obejrzeniu "Underworld: Evolution", za nadrzędny cel postawili oni sobie ukazanie jak największej liczby obrzydliwych, ociekających dziwnymi płynami ustrojowymi trupów z pourywanymi wszelakimi częściami ciała. Brawo, misja wykonana!

Krótko mówiąc obserwujemy powszechną rzeź Wampirów i Lykanów, podczas której główna bohaterka, dzielna Selena (Beckinsale), oczywiście mężnie daje sobie z nimi wszystkimi radę. Ach, jest jeszcze wątek miłosny. Chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy, pisząc, że Selena oddaje serce (i siebie) znanemu już z pierwszej części Michaelowi (Scott Speedman). Całości dopełnia poruszający do głębi finał. Podsumowując – koszmar.

Podczas gdy "Underworld" stanowił niezłe kino akcji w mrocznej, nieco romantyczno-gotyckiej estetyce, tak sequel jest wyłącznie bezsensowną serią bijatyk. Na domiar złego zanosi się na trzecią część.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC