FILM

Happy Feet: Tupot małych stóp 2 (2011)

Happy Feet Two
Inne tytuły: Happy Feet 2

Recenzje (1)

Mambo i Gloria mają syna Erika, który próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie tupoczących cesarskich pingwinów. Malec nie bardzo wie jednak, po co ma tańczyć, co gorsze nie jest w tym najlepszy. Kiedy skompromitowany ucieka, odnajduje inne pingwiny, wśród, których znajduje się... latający Sven (kapitalny Cezary Pazura). W tym czasie jednak na mamę malca i resztę jego stada spływa poważne niebezpieczeństwo.

Z sequelami, wiadomo, bywa różnie. Twórcom udało się jednak utrzymać poziom oryginału. Mieszkańcy bieguna to zaskakująco barwna, różnorodna gromada, która wspólnymi siłami - oraz tańcem - potrafi przenosić góry (dosłownie, choć chodzi o te lodowe). W trzymające w napięciu przygody i wesołe gagi, George Miller wplata problemy, które wiele mogą nauczyć młodych widzów. Jest miejsce na miłość, odmienność, szlachetne czyny. Jest o prawdziwych bohaterach, o tym, że nie można tracić nadziei i że przyjaciół poznaje się w biedzie. Nie brakuje zabawnych dialogów (ty + ja = jajo), humor w dużej mierze zapewniają jednak dwa kryle, z których jeden postanawia zostać... drapieżnikiem. Sekwencje z udziałem pomarańczowych skorupiaków robią także ogromne wrażenie pod względem wizualnym.

Śpiewające i tańczące pingwiny są rozkoszne. To fakt. Przebój LL Cool J-a w wersji nielociej, nawet po polsku, jest bez wątpienia skarbem. To też fakt. "Happy Feet: Tupot małych stóp 2" to jedna z najbardziej uroczych, wesołych i mądrych animacji. Kolejny fakt.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC