FILM

Jak w niebie (2005)

Just Like Heaven
Inne tytuły: If Only It Were True

Recenzje (1)

Główną bohaterką jest Elizabeth Martinson - zapracowana, ale obdarzona wielkim sercem i dużą cierpliwością do swoich pacjentów, stażystka pewnego szpitala w San Francisco. Całe dnie spędza poza domem, nie ma czasu na utrzymywanie kontaktów z rodziną, a co dopiero na randki. Kiedy jednak siostra po raz kolejny ją swata, Elizabeth kapituluje i zgadza się na spotkanie. W drodze na kolację bierze udział w wypadku samochodowym, który w decydujący sposób wpłynie na jej przyszłość.

Mark S. Waters, autor takich przebojów dla młodzieży, jak "Wredne dziewczyny" i "Zakręcony piątek", z dużą wprawą nakręcił wzruszającą komedię romantyczną. Z lekkością i finezją reżyser łączy ze sobą wątki opowieści o duchach z historią budzącej się miłości. W jego najnowszym filmie nie brakuje również humoru i dobrze odegranych głównych postaci. Reese Witherspoon od dłuższego czasu pracuje nad zdetronizowaniem Meg Ryan jako królowej komedii romantycznej i trzeba przyznać, że z każdą rolę jest tego coraz bliżej. Wielkim atutem Marka Ruffalo jest natomiast nie tylko jego nadal niezbyt znana twarz, ale przede wszystkim doskonały warsztat aktorski, którym wykazał się m.in. grając w produkcjach "Szyfry wojny", "Tatuaż" czy "Zakochany bez pamięci". Dzięki doświadczeniu nabytemu w dramatach, postać nieszczęśliwego, ale zdolnego do poświęceń w imię przyjaźni mężczyzny, wypada przekonująco nawet w tak błahym gatunku, jakim jest komedia romantyczna.

"Jak w niebie" to nakręcona w świeży sposób przypowieść oparta na banalnym, ale jakże prawdziwym porzekadle, iż trzeba uczyć się kochać ludzi, gdyż szybko odchodzą.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC