FILM

Fighter (2010)

Fighter, The

Recenzje (1)

Micky (Mark Whalbehrg) jest obiecującym pięściarzem. Ciężko pracuje, ma talent, ale nie może się wybić. Rodzina niby mu kibicuje, tak naprawdę na nim żeruje. Jest jeszcze jeden problem - jego przyrodni brat, Dicky Eklund, duma miasteczka Lowel. Chłopak jest lokalną legendą boksu. Niestety, zaprzepaścił karierę, pogrążając się w nałogu.

"Fighter" to oparty na faktach film o tym, jak wychowujący się w trudnych warunkach chłopak pokonuje kolejne przeciwności losu i zostaje mistrzem. Obraz Davida O. Russella ma wszystko, czego trzeba, by jednocześnie wzruszać i dodawać wiary. Mamy toksyczną rodzinę z zaborczą matką na czele. Braterską rywalizację i braterską miłość. Jest też kobieta, która odmienia życie Micky'ego. Dzięki niej staje się bardziej pewny siebie i bardziej waleczny nie tylko na ringu. To z jednej strony historia upadku, zmarnowanych okazji, z drugiej opowieść o dążeniu do celu pomimo wszystko. Oczywiście jest też dramatyczna walka w finale.

Ponadto, czekają nas znakomite kreacje aktorskie. Wahlberg jest świetny, szczególnie, że przypomina siebie samego z czasów, gdy jeszcze jako Marky Mark śpiewał "Good Vibrations". Tak naprawdę błyszczy jednak Bale. Jest antybohaterem i bohaterem w jednym. Nie sposób go polubić, ale i trudno nie docenić. Amy Adams imponuje natomiast uporem i szczerym oddaniem.

Dzieło O. Russella to świetne, pozbawione taniej egzaltacji połączenie dramatu o spełnianiu marzeń z bardzo męskim kinem, gdzie leją się pot i krew, gdzie lojalność i rodzina znaczą więcej niż duma.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC