FILM

Facet z ogłoszenia (2005)

Must Love Dogs

Recenzje (1)

Główną bohaterką filmu jest 37-letnia Sarah, którą niedawno opuścił mąż. Wspierana przez kochającą ją rodzinę postanawia zaryzykować i znów zaczyna się umawiać na randki. Kolejnych kandydatów poznaje dzięki anonsowi zamieszczonemu przez jej troskliwą siostrę w internecie.

Druga w karierze reżyserskiej Gary'ego Davida Goldebrga komedia ma zabawne dialogi, wiele zaskakujących i rozbrajających momentów, jak na przykład scena poszukiwania prezerwatyw, powracające motywy "Doktora Żywago" oraz zakupów w supermarkecie, ale przede wszystkim doskonałą obsadę. Odtwórcom głównych ról, Diane Lane i Johnowi Cusackowi, udało się wytworzyć tę unikalną ekranową "chemię" właściwą zakochanym, a aktorom wcielającym się w członków rodziny głównej bohaterki - niezwykle interesujące, zróżnicowane i zapadające w pamięć portrety.

"Facet z ogłoszenia" jednak jest nie tylko rozbrajającą komedią romantyczną, ale przede wszystkim ciekawym zbiorem spostrzeżeń na temat kobiet i mężczyzn, którzy nie są już najmłodsi, mają za sobą nieudane związki, jednak nadal poszukują prawdziwej miłości. Na ekranie obserwujemy losy kobiety porzuconej, która ma niewiele wspólnego z pięknymi paniami z okładek poczytnych magazynów. Lane po raz kolejny po udziale w filmowej adaptacji powieści "Pod słońcem Toskanii" udało się stworzyć przekonujący portret bohaterki nieco zdesperowanej i zakompleksionej, ale nietuzinkowej i godnej uwagi.

Ostatecznie "Facet z ogłoszenia" nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla żeńskiej części widowni, czy też wielbicieli gatunku. To również świetny film instruktażowy jak w dzisiejszym świecie poznać odpowiedniego partnera.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC