FILM

Siostry (2005)

In Her Shoes

Recenzje (1)

Bohaterkami komediodramatu Hansona są tytułowe siostry - Maggie i Rose Feller. Właściwie wszystko je dzieli, choć od czasu tragicznej śmierci matki udaje się im pozostać w nienagannej przyjaźni. Jednak kiedy Rose przyłapuje Maggie w łóżku ze swoim szefem i kochankiem, obie bohaterki zdają sobie sprawę, że wspólne życie dobiegło końca.

Mając do dyspozycji scenariusz oparty na powieści Jennifer Weiner, która historię zbudowała na prostej opozycji dwóch diametralnie różniących się sióstr, reżyser mógł łatwo popaść w sentymentalizm i banał. Tymczasem Hansonowi udaje się tak przedstawić postaci, iż z przypowieści o zwyczajnej zdradzie, konstruuje subtelne studium przywiązania i przyjaźni silniejszej od małostkowych żalów. Na sukces twórcy z całą pewnością pracują trzy wspaniałe gwiazdy. Cameron Diaz po filmach "Męska gra", "Vanilla Sky" i "Gangi Nowego Jorku" otrzymała kolejną szansę udowodnienia, iż nie jest jedynie seksownym, ale głupim kociakiem, a przede wszystkim utalentowana aktorką. I należy powiedzieć, iż nie zmarnowała okazji. Hollywoodzka piękność wspaniale kontrastuje i uzupełnia się z Toni Collette, w której zdolności aktorskie nikt nie śmie wątpić, kto widział "Wesele Muriel", "Szósty zmysł" czy "Godziny". Portret pań z rodziny Fellerów uzupełnia Shirley MacLaine. Tym razem tej statecznej damie dużego ekranu przyszło zagrać babcię młodych kobiet. To dzięki jej subtelnej ingerencji, obie bohaterki w czasie rozłąki uzmysławiają sobie, co straciły i jak ciężko muszą pracować, aby odzyskać wzajemne zaufanie.

Ostatecznie "Siostry" to kolejny film Hansona, który traktuje o dojrzewaniu, wyborach i znajdowaniu własnej drogi przez życie. A takiego obrazu nie powinno się przegapić.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC