FILM

Wszystko o Stevenie (2009)

All About Steve

Recenzje (1)

Wspomniana Mary (Sandra Bullock) układa krzyżówki. Całe dnie spędza na tworzeniu słownych łamigłówek. Nie chadza na imprezy, nie ma chłopaka, nosi czerwone lakierkowe kozaczki i choć jest już zdecydowanie dorosła wciąż mieszka z rodzicami. Mary jest po prostu inna. Życie wypełniają jej rozmowy z chomikiem i krzyżówki. Pewnego dnia zgadza się w końcu na randkę w ciemno. Ku jej miłemu zaskoczeniu, Steve (Bradley Cooper) jest ciachem. Dziewczyna, nie wiele myśląc, dosłownie rzuca się na faceta a co gorsze wmawia sobie, iż jest jej przeznaczony. Kiedy ten, jak mu się zdaje, subtelnie ją spławia, Mary ponownie niewiele myśląc, rusza za biednym kamerzystą w pogoń przez Amerykę.

Proszę wyobrazić sobie spotkanie z neurotyczną, ekscentryczną kobietą, zupełnie nieobytą w kontaktach międzyludzkich, za to strzelającą encyklopedyczną wiedzą niczym z karabinu maszynowego. Wiecznie uśmiechniętą i prowadząca surrealistyczne monologi. Taka osoba jest po prostu irytująca. Dokładnie taka jest też Mary i nawet śliczna buzia Sandry Bullock niewiele pomaga. W niektórych momentach filmu, człowiek ma po prostu nadzieję, że nieszczęsny Steve w końcu tę świrniętą laskę czymś zdzieli. Niestety, w wyniku pewnych zaistniałych sytuacji dostrzega, że jest wyjątkowa. Na domiar złego, twórcy łopatologicznie tłuką nam, że inny nie znaczy nienormalny, że bez impulsywnych ludzi nie byłoby bohaterów, a każdy ma w sobie ukryte piękno. Jakby i tego było mało, robią wykład z metod pracy współczesnej telewizji, nieudolnie siląc się na jej ośmieszanie.

Ponieważ mamy do czynienia z komedią, bywa wesoło. Niektóre gagi (nie ma co liczyć na wysublimowane dialogi) bez wątpienia rozbawią. Ponadto znakomity jest Thomas Haden Church, w swojej najbardziej komicznej roli od czasu Lowella w "Skrzydłach". Reżyser Phil Traill nie zdołał jednak ogarnąć całości. Próbuje jednocześnie uczyć i bawić, opowiedzieć romantyczną historię, ale i dać niektórym prztyczek w nos, tymczasem "Wszystko o Stevenie" to film nieprawdopodobne, kosmicznie przerysowany, chaotyczny i zwyczajnie drażniący.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC