FILM

Fantastyczna czwórka (2005)

Fantastic Four
Inne tytuły: Fantastic 4

Recenzje (1)

Obdarzony dobrym sercem, ale pustym portfelem doktor Reed (Ioan Gruffudd) zwraca się do zapatrzonego w siebie milionera Victora Dooma (Julian McMahon) o pomoc w sfinansowaniu rewolucyjnego projektu naukowego. Wyniki badań przeprowadzonych na burzowych obłokach nieznanego dotąd promieniowania mogą jednocześnie pomóc ludzkości, jak i przynieść wielkie zyski. Misja jednak nie idzie zgodnie z planem. Ekipa wysłana w kosmos - Reed, Doom, Susan Storm (Jessica Alba), jej brat Johnny (Chris Evans) i Ben Grimm (Michael Chiklis) - w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje poddana działaniu promieniowania. W efekcie ciała bohaterów nabywają zaskakujących mocy.

"Fantastyczna czwórka" to ekranizacja kolejnego komiksu autorstwa Stana Lee. I podobnie jak "Spider-Man" - inne dzieło filmowe oparte na przygodach postaci stworzonych przez scenarzystę, obraz Tima Story skierowany jest do młodszej widowni. Potwierdza to nie tylko fakt, iż odbiór kolejnej historii o zmutowanych bohaterach, starających się jednocześnie zapanować nad nowymi mocami, jak i próbować żyć w normalnym społeczeństwie, ułatwia polski dubbing. Filmowi brakuje przede wszystkim głębszych rozważań na temat natury ludzkiej, które obecne były w ostatnich kinowych propozycjach opartych na komiksach jak "Hulk", "X-Men", czy "Batman". Nic więc dziwnego, że mimo iż filmowi nie można nic zarzucić od strony formalnej, nie ogląda się go z zaciekawieniem. Już od pierwszych minut wiadomo jednak kto zdobędzie dziewczynę oraz kto okaże się czarnym charakterem.

Ostatecznie film przypomina pilotowy odcinek nowego serialu o przygodach superbohaterów. Co więcej, dotychczasowy sukces kasowy produkcji jest gwarantem, że powstaną kolejne części perypetii Mr. Fantastika, Niewidzialnej Kobiety, Ludzkiej Pochodni i Stwora.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC