FILM

Magiczna karuzela (2005)

Sprung! The Magic Roundabout
Inne tytuły: The Magic Roundabout, Pollux - Le manege enchanté

Recenzje (1)

Magicznej krainie Boi Joli zagraża niebezpieczeństwo. Więziony przez wieki król zimna, czarownik Zibad niespodziewanie wydostaje się na wolność z zamiarem zamrożenia Ziemi za pomocą specjalnych diamentów. Przerażeni mieszkańcy postanawiają go powstrzymać. Pomaga im dobry czarodziej Zebedi. Nie będzie to jednak proste. Muszą bowiem udać się w długą podróż pełną ekscytujących przygód.

Animacje w 3D stały się standardem we współczesnym kinie familijnym, budząc często więcej emocji wśród dorosłych niż dzieci. W przypadku "Magicznej karuzeli" twórcy bardzo chcieli zdobyć uznanie każdej grupy wiekowej niestety z marnym skutkiem. Podobnie jak pierwotna wersja; nowa jest równie niewinna i pełna dziecięcej wrażliwości. Dzieci natychmiast polubią pełnych uroku bohaterów: Euralię Krowę Operową, zakochanego w niej ślimaka Bartosza Pędziwiatra, kudłatego psa Dyzia czy uzależnionego od snu królika Dylana. Ich perypetie często ocierają się o banał, z którego jednak najłatwiej przekazać maluchom życiowe prawdy.

Dubbing, zwykle odgrywający istotną rolę w filmach animowanych tu wypada dość blado. Zdecydowanie brakuje wyrazisty głosów. Obiektywnie jednak "Magiczna karuzela" wydaje się być godną polecenia bajką. Wszystko niestety psują zbędne, ograne nawiązania do kultowych filmów m.in. "Pulp Fiction" i "Matrixa". Do dzieci kompletnie to nie trafi a znudzonych rodziców z pewnością nie rozbawi.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC