FILM

Jutro będzie futro (2010)

Hot Tub Time Machine

Pressbook

JUTRO BĘDZIE FUTRO opowiada historię przyjaciół, którym znudziło się dorosłe życie. Adama (John Cusack) rzuciła dziewczyna; Lou (Rob Corddry) to balangowicz, który nie może trafić na balangę, Nick (Craig Robinson) ma żonę, która kontroluje każdy jego ruch, a Jacob (Clark Duke) ma bzika na punkcie gier komputerowych i nie wychodzi z piwnicy. Po szalonej, ostro zakrapianej nocy w kurorcie narciarskim, zakończonej w jacuzzi, skacowani budzą się w ... 1986 roku. Uzyskują w ten sposób szansę, żeby wrócić do przeszłości i odmienić przyszłość. Jeden z nich znajdzie nową miłość, drugi życiową pasję, a trzeci upewni się, że nadal żyje!

John Cusack i jego produkcyjna partnerka, Grace Loh, bez wahania podjęli decyzje o realizacji filmu JUTRO BĘDZIE FUTRO. "MGM szukało aktora, który zagrałby Adama, i pomógł rozwinąć jego postać oraz fabułę filmu – mówi Loh – A kto lepiej by się nadawał do podróży do roku 1986 niż jeden z gwiazdorów lat 80-ych? John i ja podchwyciliśmy ten pomysł – absurdalna lokalizacja, bohaterowie i opowieść o ich przyszłości. Przecież powrót do lat 80-ych to wielka frajda".

Projekt okazał się dla Johna Cusacka i Steve'a Pinka (reżyser) bardzo osobistym przedsięwzięciem, ponieważ przyjaźnią się od czasów nauki w Township High School w Evanston, w stanie Illinois. Dodatkową atrakcję stanowił fakt, że ich pierwszy wspólny film to komedia, rozgrywająca się w latach 80-ych. "Umieszczenie Johna w sytuacji, gdy wraca do lat 80-ych, zarówno jako bohater filmu, jak również jako aktor, to fantastyczna sytuacja, ponieważ to lata jego największej aktywności. Zabawnie było patrzeć, jaka to dla niego przygoda – mówi Pink. John to gwiazdor lat 80-ych. Chcemy, żeby zabrał nas do tamtej dekady i był naszym przewodnikiem w tej nostalgicznej podróży, na dobre i na złe. Znaleźliśmy się w dobrych rękach. John sobie z tym poradzi, ponieważ nadal jest kochany".

Na lata 80-te przypadał dynamiczny rozwój światowej gospodarki. Polityczna poprawność w życiu społecznym (i filmie) była w powijakach. Każdy marzył o własnej komórce - cegle i Nintendo. W modzie dominowały jaskrawe kolory, dżinsy Jordache, buty L.A. Gear i włosy upięte w kucyki. Otwarto stację MTV, która napędziła karierę takich artystów jak Michael Jackson i Madonna, a długowłose zespoły rockowe uzyskały status supergwiazd. "JUTRO BĘDZIE FUTRO odtwarza tamtą dekadę w każdym drobiazgu – mówi Cusack. Innymi słowy, przygotujcie się na szok – film powraca do politycznej niepoprawności tamtych czasów. Może być trochę sprośny, ale w niewiarygodnie zabawny sposób".

"Garderoba i scenografia stanowiły decydujący czynnik w osiągnięciu nastroju z lat 80-ych – mówi Loh. Nasza projektantka kostiumów, Dayna Pink, spisała się znakomicie, przygotowując stroje zarówno dla głównych bohaterów, jak i drugoplanowych". Dayna Pink (niespokrewniona z reżyserem) okazała wielki entuzjazm, przygotowując kostiumy z tego okresu. "Jeśli realizujemy film historyczny, lata 80-te stanowią szczególną okazję – mówi Dayna. Wariackie kolory, naramienniki, dekatyzowane dżinsy, to wielka frajda, bez względu na podejście".

Pink spędziła całe tygodnie, szukając autentycznych ubrań w zatęchłych magazynach i na aukcjach internetowych.

Kiedy przyjaciele budzą się w przeszłości, trafiają na "Winterfest '86", w którym uczestniczą bardzo kolorowe postaci. Początkowo nasi bohaterowie nie zdają sobie sprawy, że cofnęli się do czasów młodości i podejrzewają, że to jakiś weekend w stylu retro. Pink szukała inspiracji, oglądając filmy dokumentalne z tamtych lat, ale poszła też krok dalej, dodając do swych projektów dużo fantazji. "Dziewczyny noszą na stoku bikini, futra i torebki. A chłopaki jednoczęściowe, jaskrawofioletowe kombinezony z dużymi napisami. Mieliśmy przy tym wielki ubaw".

Może wygląda jak zwykłe jacuzzi. Może działa jak zwykłe jacuzzi. Ale wehikuł czasu w formie jacuzzi nie jest zwyczajną wanną. Clayton Orr, odpowiedzialny za efekty specjalne, otrzymał zadanie zbudowania tego niecodziennego urządzenia, które przenosi bohaterów filmu w przeszłość. "Scenariusz wymagał, żeby to jacuzzi spełniało wiele różnych funkcji – tłumaczy Orr. Musiało działać na trzy sposoby. Po pierwsze - jako zbiornik na wodę, po drugie – jako normalne jacuzzi i po trzecie – jako wehikuł czasu. Gdy widzimy je po raz pierwszy, sprawia wrażenie starego i zrujnowanego. Miało tylko utrzymać wodę. Na moment, gdy pojawiają się aktorzy, nasz zespół zainstalował system wtryskujący wodę oraz parę, który miał imitować prawdziwe jacuzzi. W wannie zainstalowano szklane dno, pod którym umieszczono żarówki.

Malownicza górska miejscowość Fernie, w Kolumbii Brytyjskiej, odgrywa dolinę Kodiak, światowy kurort narciarski, który zimą jest zasypany śniegiem i słynie z doskonałych warunków narciarskich. Na początku XX wieku miasto dynamicznie się rozwijało, a w latach 20-ych, w okresie prohibicji, stało się alkoholową enklawą zyskując barwną historię. To górnicze miasto zawdzięcza swoją nazwę Williamowi Ferniemu, który zamienił je w największe centrum górnicze w rejonie Elk Valley, gdy w 1897 roku odkrył tam wielkie złoża węgla. Ta lokalizacja stało się jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem filmowców. "Trudno było realizować zimowe zdjęcia w maju, musieliśmy się trochę nagimnastykować, żeby znaleźć trochę śniegu" – wspomina Loh.

JOHN CUSACK (Adam / Producent) zwrócił na siebie uwagę widowni w latach 80-ych takimi filmami jak "Pewna sprawa", "Nic nie mów" i "Szesnaście świeczek". Następnie stworzył kreację idola nastolatek w dramatach, dreszczowcach i komediach: "Naciągacze", "Spisek ośmiu", „Szalone lato”, „Tytuł taśmy”,„Szaleńczy pościg”. Potem zagrał w tak znaczących produkcjach, jak: „Strzały na Broadwayu”, „Ludzie miasta”, „Con Air. Lor skazańców”, „Cienka czerwona linia” . "Być jak John Malkovich", "Przeboje i podboje", „Ulubieńcy Ameryki”, "Zabijanie na śniadanie". Wystąpił także w apokaliptycznym dreszczowcu Rolanda Emmericha "2012". Jego ostatni film to obraz historyczny "Szanghaj", w reżyserii Mikaela Hastroma, w którym gra obok Gong Li i Chow Yun-Fata.

W kwietniu 2008 roku Cusack napisał, wyprodukował i zagrał w satyrze politycznej "Wojenny biznes", w reżyserii Joshuy Seftela. W filmie występują także Marissa Tomei, Hilary Duff I Sir Ben Kingsley. Cusack wyprodukował go w swojej firmie New Crime Productions. Scenariusz napisał razem z Jeremym Pikserem i Markiem Leynerem.

W 2007 roku Cusack zagrał w filmie "Grace odeszła", który miał premierę na Festiwalu Filmowym Sundance i otrzymał nagrodę publiczności. Ten obraz także wyprodukowała firma New Crime Productions. Autorem scenariusza i reżyserem był James C. Strouse. Tego samego roku Cusack wystąpił w komedii romantycznej "Chłopiec z Marsa" oraz w hicie "1408".

W 2005 roku Cusack wystąpił obok Billy'ego Boba Thorntona w filmie "Zimne dranie", w reżyserii Harolda Ramisa. Poprzedniego roku wystąpił w "Ławie przysięgłych obok Gene'a Hackmana i Dustina Hoffmana. W 2003 roku zagrał Amandą Peet, Alfredem Moliną i Rayem Liottą w dreszczowcu "Tożsamość", w reżyserii Jamesa Mangolda. Kontrowersyjny film "Przyjaciele Hitlera", w reżyserii Menna Meyjesa miał premierę w grudniu 2002 roku.

W 2001 roku Cusack został nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor za rolę w ekranizacji powieści Nicka Hornby'ego "Przeboje i podboje", którego był także współproducentem, napisał także scenariusz razem ze Steve Pink i D.V. eVincentisem.

W 1999 roku Cusack wystąpił w czarnej komedii "Być jak John Malkovich". Za swoją kreację otrzymał nominację do nagrody Independent Spirit w kategorii najlepszy nagród.

Zagrał również w tradycyjnym westernie "Bez litości", wyprodukowanym przez HBO. Scenariusz napisał jego ojciec Dick Cusack. John Cusack był producentem wykonawczym razem ze Steve Pink i D.V. DeVincentisem, pod szyldem New Crime Productions.

Inne filmy Cusacka to "Cienka czerwona linia", " Con Air – lot skazańców", "Północ w ogrodzie dobra i zła", "Ludzie miasta", "Cienie we mgle", "Strzały na Broadwayu", "Droga do Wellville", "Barwy prawdy", "Telepasja", "Stań przy mnie" i "Lepiej umrzeć". John Cusack wystąpił także w kilku komediach romantycznych, między innymi w "Igraszkach losu", "Facet z ogłoszenia" i "Ulubieńcy Ameryki".

ROB CORDDRY (Lou) zadebiutował wiosną 2002 roku, w " Daily Show" z Jonem Stewartem i szybko stał się najpopularniejszym korespondentem tego słynnego talk-show. Jesienią 2006 roku nadal edukował widzów swoimi zjadliwymi szkicami politycznymi i w kolejnych latach nadal występował w tym programie jako gość.

Corddry przeniósł się do Los Angeles, kontynuując występy w Daily Show, i w 2007 roku wystąpił w sitcomie "Winner" spółkę scenarzystów i producentów MacFarlane i Ricky Blitt. Oprócz występów w telewizji Corddry zagrał w wielu komediach, takich jak "Niezaliczona", " Blackballed: The Bobby Dukes Story" i "Ostrza chwały". Ostatnio pojawił się w komediach "Co się zdarzyło w Las Vegas" z Ashtonem Kutcherem i Cameron Diaz, „Państwo młodzi: Chuck i Larry”, "Harold i Kumar uciekają z Guantanamo" oraz jako Ari Fleischer w biografii George'a Busha "W", w reżyserii Olivera Stone'a. Corddry był jednym z pierwszych scenarzystów telewizyjnych programów internetowych. Pod egidą cyfrowej sekcji Warner Bros. TV Group - Studio 2.0 (www.thewb.com), Corddry pracował jako twórca, scenarzysta i reżyser serialu "Children’s Hospital". Serial złożony z 5-minutowych odcinków miał premierę w grudniu ubiegłego roku, zagrali w nim Corddry, Jason Sudeikis, Lake Bell, Megan Mullally i Ed Helms. Zdobył Webby Award for Comedy oraz uzyskał dwie nominacje: dla najlepszego aktora (Corddry) oraz "Komedia: pojedynczy epizod" (Epizod 4). Corddry wystąpił w takich serialach telewizyjnych jak: "Pohamuj entuzjazm", "Bogaci bankruci" i "Upright Citizens Brigade". Pojawił się także obok Bena Stillera w filmie braci Farrelly "Dziewczyna moich koszmarów", "Semi pro: Drużyna marzeń?" z Willem Ferrellem, "Patriotville", z Justinem Longiem i "Miłość na zamówienie" z Matthew McConaugheyem.

CRAIG ROBINSON (Nick) jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swej roli Darryla Philbina, sarkastycznego pracownika magazynu Dunder-Mifflin w nagrodzonym nagrodami Emmy i SAG serialu "Biuro", którego szósty sezon właśnie wszedł do produkcji.

Robinson zagrał ubiegłego lata w sprośnej komedii "Goods" z Jeremym Pivenem i komedii dla nastolatków "Absolwentka" z Alexis Bledel. Wcześniej wystąpił w filmie "Miss marca". Razem z grupą komediantów The Whitest Kids You Know zagrał epizod w filmie "Noc w muzeum 2" oraz pojawił się w odcinku serialu HBO "Mogło być gorzej". Właśnie zakończył pracę nad niezależną produkcją " Father of Invention" z Kevinem Spacey i Camilla Belle.

Rozpoczynał jako komik, pierwsze laury zdobył w 1998 roku na montrealskim festiwalu Just For Laughs. W tym samym roku zdobył także nagrodę Oakland Comedy Festival. Wkrótce zaczął występować w Jimmy Kimmel Show i Real Time. Obecnie można go podziwiać na festiwalach na terenie całych Stanów Zjednoczonych, gdzie występuje zarówno solo, jak i z grupami komików, łącząc skecze aktorskie z talentem muzycznym.

Inne filmy, w których zagrał Craig Robinson, to " Daddy’s Little Girls", "Wpadka" i "Boski chillout". Występował w licznych serialach telewizyjnych, między innymi "Przyjaciele", " Bernie Mac Show" i "Pohamuj entuzjazm".

Zanim zdecydował się na karierę komika, Robinson był nauczycielem w szkołach publicznych w Chicago. Ukończył studia na Uniwersytecie Stanowym Illinois oraz na Uniwersytecie Św. Ksawerego. Podczas studiów odkrył swój talent komiczny i przyłączył się do słynnego Second City Theatre.

CLARK DUKE (Jacob), pochodzi z Hot Springs, w stanie Arkansas. Jest współtwórcą serialu "Clark and Michael", do którego napisał scenariusz, wyreżyserował i w którym wystąpił o boku Michaela Cery. Serial ten znalazł się w 2007 roku na liście najlepszych seriali takich gazet jak Time Magazine, Entertainment Weekly, New York Times i Los Angeles Times.

Clark Duke jest utalentowanym muzykiem i prowadzi w Los Angeles własny zespół. Realizuje także rozmaite projekty jako scenarzysta, aktor, reżyser i producent. W 1992 roku został nominowany do Young Artist Award w kategorii "wybitny aktor poniżej 10 roku życia", za rolę w serialu " Hearts Afire".

W 2008 roku zagrał główną rolę komedii "Sekspedycja", wyreżyserowanej przez Seana Andersa. Obecnie odtwarza rolę Dale'a w przebojowym serialu "Greek". Użyczył także głosu bohaterom serialu animowanego " Robot Chicken".

Ostatnio wystąpił w komedii "Kick-Ass" obok Nicolasa Cage'a i Christophera Mintz-Plasse'a. A także w "Thousand Words" z Eddiem Murphym.

CHEVY CHASE (konserwator) obecnie występuje jako Pierce Hawthorne w komediowym serialu "Community". Chevy Chase to jeden najczęściej nagradzanych i ulubionych aktorów komediowych swojego pokolenia. Zasłynął jako scenarzysta i aktor oryginalnego składu programu Saturday Night Live, za co uzyskał dwie nagrody Grammy. Wkrótce zadebiutował na dużym ekranie obok Goldie Hawn w komediowym thrillerze "Nieczyste zagranie". Wśród jego pamiętnych filmów były "Caddy Shack", "Jak za starych czasów", "W Krzywym Zwierciadle: Wakacje ", "Fletch", "W krzywym zwierciadle: europejskie wakacje", "Szpiedzy tacy jak my", "Trzej amigos", "Wesoły domek", "Caddyshack 2", "Fletch żyje", "W krzywym zwierciadle: witaj święty Mikołaju", "Wspomnienia niewidzialnego człowieka", "Gliniarze i Robbersonowie", "Pan domu", "W krzywym zwierciadle: wakacje w Vegas", "Dzień bałwana", "Ellie Parker" I ostatnio "Funny Money".

W 1992 roku Harvard’s Hasty Pudding Theatricals, najstarsza grupa teatralna w kraju, uhonorowała Chevy'ego tytułem Człowieka roku.

Chevy Chase rozpoczął komediową karierę jako scenarzysta i aktor w Channel One, nowojorskiej rewii wyśmiewającej telewizję, która potem stanowiła bazę filmu "Groove Tube". Potem pisywał skecze dla "Lily Tomlin and the Smothers Brothers"/ Zdobył nagrodę Gildii Amerykańskich Scenarzystów za scenariusze do "Energy Crisis", "Rising Prices" I "Assorted Vices". Zdobył także nagrodę Emmy za scenariusz do "Paul Simon Special". W 2007 roku uzyskał uznanie krytyki za rolę w nagradzanym serialu "Prawo i porządek". Wystąpił także w dwóch odcinkach przebojowego serialu "Bracia i siostry". Ostatnio zagrał w trzech epizodach serialu "Chuck" i wystąpił w komedii "Stay Cool" z Winoną Ryder i Seanem Astinem.

STEVE PINK (reżyser) rozpoczął pracę w przemyśle filmowym w 1992 roku, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Berkeley. Był współproducentem i scenarzystą filmu "Zabijanie na śniadanie" (1997) oraz "Przeboje i podboje" (2000) i był współproducentem wykonawczym serialu HBO "Ekipa". Jest także producentem filmu " Wichita", w którym występuje Tom Cruise i Cameron Diaz. W 2006 roku wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy "Przyjęty". Przy filmie "Jutro będzie futro" ponownie spotkał się ze swoim długoletnim współpracownikiem Johnem Cusackiem. Dzieła Steve'a Pinka nominowano do kilku nagród, m.in. WGA i BAFTA, za najlepszą adaptację scenariusza do filmu "Przeboje i podboje".

JOSH HEALD (Scenarzysta) urodził się i wychował w Middletown, w stanie New Jersey. Studiował na Uniwersytecie Pensylwania i krótko pracował jako konsultant i szkoleniowiec. Wkrótce zrozumiał, że bardziej interesuje go scenopisarstwo. Podjął pracę jako analityk skryptów w New Regency. W 2004 roku sprzedał New Line Cinema scenariusze dwóch komedii. W następnym roku zaczął pisać scenariusz do "Mardi Gras", komedii studenckiej, którą wyprodukował Screen Gems.

Josh Heald zapuścił wąsy, żeby zagrać rolę strażnika lotniczego w filmie "Harold i Kumar uciekają z Guantanamo". Scenę wycięto, ponieważ wąsy rozpraszały jednego z członków grupy fokusowej. Uparty Heald zapuścił ponownie wąsy oraz kozią bródkę i wystąpił w epizodzie "Jutro będzie futro" jako Terry.

GRACE LOH (Producent / Prezes New Crime Productions) rozpoczęła karierę w rozrywce w William Morris Agency. Po krótkiej pracy w agencji przeniosła się do produkcji i współpracowała przy realizacji filmu "Jak Stella zdobyła miłość".

W 1998 roku Loh dołączyła do Johna Cusacka w New Crime Productions. Podczas pierwszych lat pracowała przy produkcji "Przebojów i podbojów" oraz "Jacka Bulla". W 2001 roku Loh wyprodukowała w New Crime swój pierwszy film " Never Get Outta the Boat", który uzyskał uznanie krytyki i zdobył kilka nagród na festiwalach. W 2004 roku została prezesem New Crime i kieruje firmą z Johnem Cusackiem, podejmując decyzje związane z finansami oraz realizacją projektów artystycznych. Cusack i Loh rozpoczęli oficjalną współpracę w 2006 roku, produkując film "Grace odeszła", który w 2007 roku zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance za "Wojenny biznes", którego dystrybucję rozpoczęła wiosną 2008 roku firma First Look Studios.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC