FILM

Anioły i Demony (2009)

Angels & Demons
Inne tytuły: Angels and Demons

Pressbook

Twórcy fenomenalnego "Kodu Da Vinci" /The Da Vinci Code/ powracają tym razem na ekrany kin z nową, długo oczekiwaną produkcją "Anioły i demony" /Angels & Demons/, nakręconą na podstawie bestsellerowej powieści Dana Browna pod tym samym tytułem. Widzowie ponownie zobaczą na ekranie Toma Hanksa w roli światowej sławy historyka i badacza symboli - profesora uniwersytetu Harvarda Roberta Langdona. Profesor i tym razem odkryje tropy prowadzące do stowarzyszenia o wielowiekowej tradycji, które w realizacji swoich celów nie cofnie się przed niczym, nawet morderstwem. Obraz powstał przy udziale takich znakomitości świata filmu jak reżyser Ron Howard oraz producenci Brian Grazer, Ron Howard i John Calley. Autorami scenariusza są David Koepp i Akiva Goldsman.

Jakież to przerażające odkrycie może sprawić, że Watykan zwróci się o pomoc do Roberta Langdona, człowieka, który złamał najbardziej strzeżony w historii ludzkości kod, kryjący prawdę o podwalinach Kościoła? Kiedy Langdon odkrywa dowody wskazujące na odrodzenie się wielowiekowego braterstwa znanego pod nazwą Iluminaci – najbardziej wpływowej organizacji podziemnej w historii ludzkości - wskazują one niezbicie na zagrożenie odwiecznego wroga organizacji – Kościoła Katolickiego. Zegar na ustawionej przez Iluminatów bombie zaczyna już tykać. Mając na to niezbite dowody i chcąc zapobiec katastrofie Langdon udaje się do Rzymu, gdzie zagadkę pomaga mu rozwiązać Vittoria Vetra, piękna i tajemnicza włoska badaczka pracująca dla instytutu CERN. Przy udziale tych dwojga rozpoczyna się zapierająca dech w piersiach podróż, wiodąca przez krypty wiecznego miasta, tajemnicze katakumby Watykanu, opuszczone katedry, aż do najbardziej tajemniczego na świecie grobowca. Langdon i Vetra będą podążać śladami liczącej sobie 400 lat organizacji Iluminatów, a ich działania mogą okazać się jedyną szansa Watykanu na przetrwanie.

Columbia Pictures i Imagine Entertainment mają przyjemność zaprezentować Państwu najnowsza produkcję Briana Grazera, Johna Calley’a i Rona Howarda „Anioły i demony" /Angels & Demons/. W wyreżyserowanym przez Rona Howarda filmie wystąpili: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgard, Pierfrancesco Favino, Nikolaj Lie Kaas oraz Armin Mueller-Stahl. Autorami scenariusza, powstałego w oparciu o powieść Dana Browna pod tym samym tytułem, są David Koepp i Akiva Goldsman. Producentami wykonawczymi obrazu są Todd Hallowell i Dan Brown, autorem zdjęć - Salvatore Totino, ASC. W gronie twórców filmu znaleźli się również scenograf Allan Cameron, montażyści Dan Hanley, A.C.E. i Mike Hill, A.C.E. i projektant kostiumów Daniel Orlandi. Muzykę skomponował Hans Zimmer.

Film "Anioły i Demony" rozpoczyna się od momentu, w którym umiera papież i zbiera się konklawe, podczas którego Kolegium kardynalskie dokonuje wyboru nowej głowy Kościoła. Wśród kardynałów znajdują się tzw. preferiti, kardynałowie uważani za najbardziej liczących się kandydatów przy wyborze na nowego papieża. Proces konklawe owiany jest mgłą tajemnicy i odbywa się w całkowitym odosobnieniu od zewnętrznego świata. Jedyna forma komunikacji ze światem następuje w momencie, kiedy nad Kaplica Sykstyńską pojawia się biały dym znamionujący dokonanie wyboru nowej głowy Kościoła. Towarzyszy mu dźwięk bijących dzwonów.

Osoba na stanowisku kardynała kamerlinga pełni w Watykanie szczególne obowiązki. To właśnie on oficjalnie stwierdza śmierć papieża i dokonuje zniszczenia papieskiego pierścienia, zwanego Pierścieniem Rybaka, wraz z oficjalną pieczęcią. Do czasu wyboru nowego papieża kamerling jest oficjalnie głową państwa Watykańskiego.

Gwardia Szwajcarska nieprzerwanie pełni rolę straży przybocznej papieża oraz kolegium kardynałów od 22 stycznia 1506. Aby móc służyć w Gwardii należy spełniać określone warunki – mogą tam trafić jedynie niezamężni mężczyźni, katoliccy obywatele Szwajcarii w wieku od 19 do 30 lat, o wzroście powyżej 174 cm. Muszą też oni odbyć wcześniej zasadniczą służbę wojskową w armii swego kraju.

Ogólne obowiązki policyjne w Watykanie sprawuje Żandarmeria. Zajmuje się on utrzymaniem porządku, kontrolą ruchu ulicznego, a także prowadzeniem śledztw w sprawie porwań i morderstw.

W "Aniołach i demonach" wszystkie te grupy zostają zmuszone do podjęcia działań w momencie, kiedy Iluminaci dokonują porwania kilku kardynałów i straszą, że będą zabijać każdego z nich co godzinę, doprowadzając do kulminacji w postaci eksplozji podłożonej bomby w Watykanie.

Oficjalnie, przyjmuje się, że prawdziwi Iluminaci byli tajnym stowarzyszeniem o charakterze masońskim założonym w Bawarii w 1776 roku, a wśród jego członków było około 2.000 "wolnomyślicieli" wywodzących się z najwyższych kręgów sztuki, nauki i polityki. Za cel stawiali sobie szerzenie oświaty i propagowanie idei oświeceniowych oraz powstrzymywanie działalności jezuitów. Działalność Iluminatów została oficjalnie zlikwidowana pod koniec XVIII wieku.

Wielu jednak jest przekonanych, że korzenie tego tajnego stowarzyszenia sięgają dużo głębiej – Iluminaci mogli istnieć już od XVI wieku, a ich ruch mógł być zrodzony z potrzeby przeciwdziałania niesłusznej naukowo działalności Kościoła w tym czasie. W „Aniołach i demonach" ci krzewiciele "Idei Oświeconych" zostali zmuszeni do prowadzenia działalności podziemnej ponad sto lat temu. Od tego czasu grupa stała się zagorzałymi przeciwnikami Watykanu, czego świadectwem stało się oddawanie czci czterem żywiołom natury – ziemi, powietrzu, ogniu i wodzie. W takiej scenerii osadzona jest przedstawiona w filmie historia, która rozwija się w zawrotnym tempie i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.

Są osoby przekonane, że Iluminaci nadal istnieją – w Internecie można znaleźć wiele artykułów, materiałów filmowych i historii sugerujących, że osoby powiązane z Iluminatami sprawują kontrolę nad światem, zajmują wysokie, wpływowe stanowiska i tworzą nowy porządek świata, zmierzający do zastąpienia rządów krajowych, nowym zjednoczonym rządem „oświeconych".

W filmie "Anioły i demony" na ekranie ponownie widzimy profesora Roberta Langdona, który po wydarzeniach związanych z obaleniem leżących u podstaw kościoła katolickiego przekonań sprzed 2000 lat naszej historii, tym razem w samym sercu Watykanu stara się uratować ten sam Kościół przed jednym z jego odwiecznych wrogów: zakonem Iluminatów.

Jak mówi Tom Hanks, ponownie grający rolę profesora: "Langdon wchodzi w świat "Aniołów i demonów" utrzymując z Watykanem bardzo chłodne relacje z uwagi na wydarzenia, które miały miejsce w związku ze złamaniem ‘kodu Da Vinci’. Posiada on ogromną wiedzę na temat organizacji Kościoła i jego rytuałów, ale nie jest do końca osobą, na która czekano by tu z otwartymi ramionami. Zasadniczo rzecz biorąc w Watykanie toczy się bezprecedensowa walka o władzę, w której jedna ze stron nie przebiera w środkach, a Langdon, pomimo swoich tarć z Kościołem wydaje się jedyna osobą, która może powstrzymać katastrofę.

Z kolei reżyser filmu Ron Howard zafascynowany był uczestnikami toczącej się w scenerii Watykanu rozgrywki odwiecznych wrogów – Kościoła i zakonu Iluminatów. Iluminaci z punktu widzenia filmu wydawali się być idealnym ‘czarnym charakterem’ i godnym przeciwnikiem Roberta Langdona. Jak mówi: "Kiedy przeczytałem powieść Dana Browna byłem absolutnie zafascynowany ideą i historią Iluminatów. To stowarzyszenie o czterystuletniej tradycji, do którego, jak się domniemywa, należeli Galileusz i Bernini. Zadawałem sobie pytania – Co się z nimi stało? Czy rzeczywiście zostali pokonani i zmuszeni do zaprzestania swojej działalności? Czy może nadal istnieją? Są bowiem tacy, którzy przypuszczają, że Iluminaci przetrwali jako tajne bractwo i nadal funkcjonują, wpływając na nasze codzienne życie, politykę rządów na całym świecie i strategie korporacji."

Producent filmu Brian Grazer podkreśla natomiast intelektualną wartość filmu: "W przedstawionej przez nas historii Iluminaci powracają, żeby wziąć odwet za wydarzenia, które miały miejsce cztery stulecia wcześniej. Porywają oni czterech kardynałów, którzy mają największe szanse na objęcie tronu papieskiego i otwarcie deklarują chęć zniszczenia Watykanu. W tej sytuacji Robert Langdon ma pomóc w odszyfrowaniu tajemniczych kodów Iluminatów, związanych z symbolami ziemi, powietrza, ognia i wody. Te działania w niezwykły wręcz sposób prowokują do myślenia i śledzenia przeszłości. Kiedy czyta się książkę Browna lub ogląda film rodzi się chęć zrozumienia Berniniego czy Galileusza, ich relacji z Watykanem, światem sztuki, nauki i tajemnicami Iluminatów. Niezależnie od tego, czy wierzymy w te teorie, czy nie bezsprzecznie są one niezwykle fascynujące. Bogata wyobraźnia Dana Browna prowadzi nas w kierunku rozwiązania tajemnicy kierując uwagę w stronę inteligentnych kluczy do jej rozwiązania. Dla widzów będzie to z pewnością znakomita porcja inteligentnej i trzymające j w napięciu rozrywki."

Co ciekawe film "Anioły i demony" pokazuje niezwykle intrygujące połączenie faktów i mitów historycznych z elementami najbardziej zaawansowanych teorii współczesnej nauki, czego przejawem jest obecność w filmie osoby włoskiej badaczki współpracującej z instytutem CERN - Vittorii Vetry, granej przez Ayelet Zurer.

CERN (europejska Organizacja Badań Jądrowych) to największe na świecie laboratorium jądrowe, w którym znajduje się największy na świecie akcelerator cząstek – Wielki Zderzacz Hadronów (LHC). Ten ośrodek naukowo-badawczy położony jest na terenie Szwajcarii, w pobliżu Genewy. Jak opisuje to powieść Dana Browna, eksperymenty prowadzone z użyciem LHC mają raz na zawsze zmienić nasze postrzeganie Wszechświata, przyglądając się bliżej wytwarzanej przez urządzenie antymaterii. W „Aniołach i demonach", prace prowadzone przez Vetrę w ośrodku CERN dotyczą właśnie kwestii antymaterii. Intryga opiera się na zaginięciu niewielkiego pojemnika z antymaterią, która ma zostać użyta jako broń masowego rażenia do unicestwienia Watykanu.

Dużym atutem filmu "Anioły i demony" będą z pewnością przedstawione w filmie plenery, w tym między innymi słynne rzymskie miejsca takie jak Piazza del Popolo, Piazza Navona, Castel St. Angelo, barokowy kościół Santa Susanna oraz malownicze rzymskie uliczki. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się także słynnym dziełom Raphaela, Michała Anioła i Berniniego.

TOM HANKS (Robert Langdon) Hanks należy dziś do grona najbardziej podziwianych i szanowanych artystów kina. Przypadło mu w udziale zaszczytne wyróżnienie zapisania się w historii kinematografii jako pierwszy aktor, który dwa razy z rzędu uhonorowany został najważniejszym wyróżnieniem przemysłu filmowego – Oscarem®. Przyczyniły się do tego dwie znakomite kreacje Hanksa, pierwsza - chorego na AIDS prawnika Andrew Becketta w filmie „Filadelfia" z 1993 roku oraz kolejna w obrazie „Forrest Gump". Obie kreacje przyniosły aktorowi także Złote Globy oraz liczne prestiżowe wyróżnienia.

Hanks zdobył także nominacje do Oskara®, Złotego Globu i nagrody SAG za pracę przy wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga obrazie "Szeregowiec Ryan" /Saving Private Ryan/, a także piątą nominację do Oskara® za rolę w "Cast Away." Wcześniej został uhonorowany Złotym Globem oraz nominacją do Oskara® za rolę chłopca w ciele dojrzałego mężczyzny w "Dużym" /Big/, Penny Marshall. Kolejną nominację do Złotego Globu otrzymał za rolę u boku Meg Ryan w romantycznej komedii "Bezsenność w Seattle" /Sleepless in Seattle/, w reżyserii Nory Ephron.

W 1998, Hanks, Ryan i Ephron jeszcze raz połączyli siły i zrealizowali kolejną romantyczną komedię "Masz wiadomość" /You’ve Got Mail/. Inne filmy w dorobku Hanksa to dramat Franka Darabonta "Zielona mila" /The Green Mile/ – nominacja do nagrody SAG, "Ich własna liga" /A League of Their Own/, "Turner & Hooch", "Plusk" /Splash/, "Toy Story" i "Toy Story 2 – do dwóch ostatnich filmów aktor użyczał głosu, mini-seria HBO "From the Earth to the Moon" – reżyser kilku odcinków, producent.

Jego współpraca ze Stevenem Spielbergiem rozpoczęła się dramatem z czasów II wojny światowej "Szeregowiec Ryan" /Saving Private Ryan/ i zaprowadziła ich do wyprodukowania serii HBO "Kompania braci" /Band of Brothers/ opartej na książce Stephena Ambrose. Hanks wyreżyserował jeden z odcinków, a do kolejnego napisał scenariusz. Seria otrzymała nagrodę Emmy oraz Złoty Glob. Kolejnymi zrealizowanymi wspólnie z reżyserem projektami były filmy "Złap mnie jeśli potrafisz" /Catch Me if You Can/ z Leonardo di Caprio oraz "Terminal" /The Terminal/.

W 2002 roku Hanks zdobył uznanie krytyków i publiczności dzięki roli gangstera Michaela Sullivana w filmie Sama Mendesa "Droga do zatracenia" /Road to Perdition/.

W 1996 roku Hanks zadebiutował jako reżyser filmem "That Thing You Do" , w którym także zagrał.

Ostatnio widzowie mogli zobaczyć aktora w 2007 roku, w filmie Marka Nicholsa "Wojna Charliego Wilsona" /Charlie Wilson’s War/. W planach jest kolejna realizacja z udziałem Hanksa – "The Great Buck Howard", z udziałem Johna Malkovicha i syna aktora - Colina Hanksa.

Pochodzący ze Szkocji EWAN MCGREGOR (Kardynał Kamerling) należy dziś do grona najbardziej wziętych aktorów dramatycznych i filmowych. Jego kariera aktorska rozpoczęła się od współpracy z Perth Repertory Theatre kiedy był jeszcze studentem londyńskiej Guildhall School of Music and Drama. Wtedy też zaproponowano mu jedną z głównych ról w serialu BBC w reżyserii Dennisa Pottera "Lipstick on your Collar."

Od tamtego czasu McGregor zgromadził w swoim dorobku imponująca liczbę ról filmowych. Debiutował na dużym ekranie w filmie Billa Forsytha "Być człowiekiem" /Being Human/, a następnie zagrał w wyreżyserowanym przez Danny’ego Boyle’a "Płytkim grobie" /Shallow Grave/. Z reżyserem miał ponownie okazję współpracować w 1996 roku, kiedy to zagrał w znakomicie przyjętym przez widzów i krytykę filmie "Trainspotting".

W jego filmografii są również takie tytuły jak: "Emma" z udziałem Gwyneth Paltrow, "Orkiestra" /Brassed Off/, "O mały głos" /Little Voice/ , "Życie mniej zwyczajne" /A Life Less Ordiinary/, wyreżyserowany przez Todda Haynesa "Idol" /Velvet Goldmine/.

W 2001 roku McGregor zagrał u boku Nicole Kidman w musicalowym obrazie Baza Luhrmanna "Moulin Rouge!". W tym samym roku wystąpił w filmie Ridley’a Scotta „Helikopter w ogniu" /Black Hawk Down/.

Zagrał rolę Obi-Wana Kenobi w trylogii George’a Lucasa "Gwiezdne Wojny" /Star Wars/. Wystąpił także w filmach: "Uwiedziony" /Deception/, „Sen Kasandry" /Cassandra’s Dream/ Woody’ego Allena, „Dużej rybie" /Big Fish/ Tima Burtona, „Wyspie" /The Island/ z udziałem Scarlet Johansson oraz „Zostań" /Stay/ Marca Forstera.

AYELET ZURER (Vittoria Vetra) jest jedna z najbardziej uznanych aktorek izraelskich. Po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę Hollywood rolą żony Erica Bany w nominowanym do Oscara obrazie Stevena Spielberga „Monachium" /Munich/. Od czasu przybycia do Stanów Zjednoczonych Zurer zagrała w kilku filmach, w tym „8 części prawdy" /Vantage Point/, „Ulotne fragmenty" /Fugitive Pieces/ oraz „Adam Resurrected" .

Talent Zurer został doceniony w Izraelu, gdzie aktorka została laureatką nagrody Ophir (Izraelskiej Akademii Filmowej) za główną rolę w filmie „Tragedie Niny" /Nina’s Tragedies/. W swoim dorobku ma również takie tytuły jak: "Only Dogs Run Free", "The Dybbuk from the Holy Apple Field", "Desperado" i „Rutenberg". Zurer została równieą nagrodzona za rolę w uznanym serialu telewizyjnym "In Treatment".

RON HOWARD (Reżyser/producent) należy do grona najbardziej popularnych reżyserów swojego pokolenia, wielokrotnie nagradzany był za swoje produkcje statuetkami Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Jest niezwykle wszechstronnym reżyserem, twórcą wielu wspaniałych filmów, które na trwałe weszły do historii współczesnego kina amerykańskiego - w tym między innymi "Pięknego umysłu" /A Beautiful Mind/, "Apollo 13" oraz przebojowych komedii "Plusk" /Splash/ i "Spokojnie tatuśku" /Parenthood/. Ostatnim wielkim przebojem Howarda była filmowa adaptacja bestselerowej powieści Dana Browna" /Kod Da Vinci" /The Da Vinci Code/, z udziałem Toma Hanksa, Audrey Tautou, Sir Iana McKellena, Alfreda Moliny, Jeana Reno i Paula Bettany. Prezentowany obecnie film "Anioły i demony" jest w pewnym sensie kontynuacją poprzedniej historii. Wcześniej najwyższe laury przemysłu filmowego przyniósł mu wspomniany "Piękny umysł", za który Howard otrzymał statuetkę Oscara dla Najlepszego Reżysera. Film wyróżniony został również jako Najlepszy Obraz Roku i w kategoriach Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Drugoplanowa Rola Żeńska. "Piękny umysł" uhonorowany został także Złotym Globem oraz Nagrodą Gildii Amerykańskich Reżyserów Filmowych. Howard wraz z producentem Brianem Grazerem za swoją pracę przy filmie otrzymali przyznawaną po raz pierwszy Awareness Award (Nagrodę Świadomości) od National Mental Health Awareness Campaign (Kampanię Świadomości Zdrowia Psychicznego).

Umiejętności i talent reżyserski Howarda już dawno zostały bezsprzecznie udowodnione. W 1995 roku wyreżyserował on film "Apollo 13", z Tomem Hanksem, Kevinem Baconem Billem Paxtonem, Garym Sinisem, i Edem Harrisem. Za obraz ten Howard uhonorowany został nagrodą dla Najlepszego Reżysera przyznawaną przez Gildię Amerykańskich Reżyserów Filmowych. Film nominowany był do Oscara w dziewięciu kategoriach, jak również czterech do Złotych Globów, ostatecznie otrzymał nagrodę Akademii za Najlepszy Montaż i Dźwięk. Wiele z produkcji firmowanych nazwiskiem Howarda zdobyło sobie uznanie Amerykańskiej Akademii Filmowej®, czego dowodem były nominacje do tej prestiżowej nagrody dla takich hitów jak: "Ognisty podmuch" /Backdraft/, "Spokojnie tatuśku" /Parenthood/ i "Kokon" /Cocoon/, z których ten ostatni otrzymał dwie statuetki Oscara .

W reżyserskim portfolio Howarda figurują jedne z najbardziej popularnych tytułów filmowych ostatnich 20 lat. W 1991 roku nakręcił on wspomniany już, nominowany do nagrody Akademii w czterech kategoriach film "Ognisty podmuch" /Backdraft/ z Kurtem Russelem, Williamem Baldwinem i Robertem de Niro w rolach głównych. W kolejnych latach zrealizowane zostały "Okup" /Ransom/ z Melem Gibsonem i Rene Russo oraz piękna opowieść miłosna "Za horyzontem" /Far and Away/, w której zagrały gwiazdy ekranu Nicole Kidman i Tom Cruise. Howard jest twórcą takich komedii jak: "Night Shift" z Henrym Winklerem, Michaelem Keatonem i Shelley Long, "Spokojnie tatuśku" /Parenthood/, filmu "Grinch: Świąt nie będzie" /How the Grinch Stole Christmas/ z Jimem Carrey’em, "Willow". Wyreżyserował także trzymający w napięciu western "Zaginione" /The Missing/ z Cate Blanchett i Tommym Lee Jonesem.

W 1986 roku Howard i Brian Grazer powołali do życia Imagine Entertainment. Pod szyldem tej wytwórni powstały takie filmy jak: "Gruby i chudszy" /The Nutty Professor/ oraz jego sequel "Gruby i chudszy 2" /The Nutty Professor 2: The Klumps/, "Kłamca, Kłamca" /Liar, Liar/, "Kariera Bowfingera" /Bowfinger/, "Zawód: reporter" /The Paper/ "Inventing the Abbots" oraz wiele innych. Howard razem z Grazerem i Tomem Hanksem są producentami serialu dla stacji HBO "From the Earth to the Moon". Howard i Grazer współpracowali ze sobą wcześniej przed powstaniem Imagine min. przy filmach "Night Shift" w 1982 roku oraz w 1984 roku "Plusk" /Splash/. Howard zadebiutował jako reżyser w 1978 roku zabawną komedią "Grand Theft Auto".

Z filmem i telewizją BRIAN GRAZER (Producent) związany jest od ponad dwudziestu lat, pracując w charakterze autora i producenta wielu programów i filmów. Osobiście trzykrotnie nominowany był do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, z czego raz, w 2002 roku wyróżniono go Oscarem® za film "Piękny Umysł" /A Beautiful Mind/ w kategorii Najlepszy Film Roku. Sam obraz otrzymał jeszcze trzy inne statuetki Akademii® oraz cztery Nagrody Złotego Globu.

Przez lata pracy w show biznesie Grazer otrzymał w sumie 39 nominacji do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej i 37 nominacji do nagrody Emmy. W uznaniu zasług oraz umiejętności łączenia biznesowych i artystycznych osiągnięć, Gildia Amerykańskich Producentów Filmowych uhonorowała go w 2001 roku prestiżową Nagrodą im. Davida O. Selznicka (Lifetime Achievement Award). Jego osiągnięcia docenione zostały również przez Hollywoodzką Izbę Handlową, która w 1998 roku uznała, że nazwisko Grazera powinno się znaleźć wśród innych sław hollywoodzkich na Walk of Fame (Promenadzie Gwiazd).

Oprócz "Pięknego umysłu" Grazer ma na swoim koncie inne, równie cenione filmy jak np. "Apollo 13", za który w 1995 roku został wyróżniony nagrodą Gildii Producentów im Daryla F. Zanucka , jak również otrzymał nominację do Oscara. Innym wysoko ocenionym obrazem był "Plusk" /Splash/, także nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Oryginalny Scenariusz (1986).

Nazwisko Grazera firmuje wiele filmowych przebojów ostatnich lat, jak np.: "Kod Da Vinci" /The Da Vinci Code/, "Grinch: Świąt nie będzie" /The Grinch/; "Gruby i chudszy" /The Nutty Professor/; "Kłamca, kłamca" /Liar,Liar/; "Spokojnie tatuśku" /"Parenthood"/, "Okup" /Ransom/, "Clean and Sober", "Szpiedzy tacy jak my" /Spies Like Us/, "The Cat in the Hat", "Okrucieństwo nie do przyjęcia" /Intolerable Cruelty/, "8 Mila", "Gliniarz w przedszkolu" /Kindergarten Cop/ "Ognisty podmuch" /Backdraft/, czy tez ostatnio "Frost/Nixon".

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC