FILM

Jaja w Tropikach (2008)

Tropic Thunder

Pressbook

Ben Stiller, Jack Black i Robert Downey Jr. stoją na czele gwiazdorskiej obsady najnowszej komedii akcji “Jaja w tropikach” /Tropic Thunder/, opowiadającej historię grupy egocentrycznych aktorów, wyruszających na plan zdjęciowy, żeby nakręcić najlepszy w historii kina film wojenny. Kiedy rosnące w zastraszającym tempie koszty (a także rozdmuchane ego hollywoodzkich pieszczoszków) zaczynają zagrażać wstrzymaniem pracy na planie, sfrustrowany reżyser próbując ratować swoje dzieło chwyta się ostatniej deski ratunku - wysyła ekipę filmową w dzikie tereny południowowschodniej Azji, co z jednej strony ma przynieść korzystny efekt realizmu w stylu ‘partyzanckich podchodów’, a z drugiej nieuchronnie naraża nie przywykłych do niewygód aktorów na spotkanie z prawdziwymi czarnymi charakterami. Bez asystentów, całej gwiazdorskiej oprawy, czy nawet telefonów komórkowych, nasi ‘przypadkowi bohaterowie’ akcji mają wątpliwą przyjemność zetknąć się z lokalnymi rzezimieszkami – bandą handlarzy narkotyków. Ci błędnie biorą amerykańskich aktorów za agentów wywiadu i swoimi dość konwencjonalnymi w tych kręgach metodami starają się rozwiązać problem zachodnich ‘najeźdźców’. Co może z tego wyniknąć? - świetna zabawa i mnóstwo śmiechu!!!

Wytwórnia DreamWorks Pictures we współpracy z Red Hour Production ma przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą produkcję Bena Stillera „Jaja w tropikach” /Tropic Thunder/, z udziałem samego Stillera, Jacka Blacka, Roberta Downey’a Jr., Brandona T. Jacksona, Jay’a Baruchela, Danny’ego McBride’a, Steve’a Coogana, Billa Hadera i Nicka Nolte. Wyreżyserowana przez Bena Stillera komedia powstała na podstawie scenariusza autorstwa trio: Justin Theroux & Ben Stiller & Etan Cohen. Producentami filmu są Stuart Cornfeld, Ben Stiller i Eric McLeod. W roli producenta wykonawczego wystąpił Justin Theroux. Autorem zdjęć do filmu jest John Toll, ASC; scenografii Jeff Mann, kostiumów Marlene Stewart. Muzykę skomponował Theodore Shapiro.

Na planie filmu w filmie „Jaja w Tropikach” /“Tropic Thunder”/ spotkała się cała galeria aktorskich typów, z których każdy ma rozdmuchane ego i przypomina prima donnę wielkiego ekranu. Wspólnymi siłami mają nakręcić epicki obraz wojenny, który wbrew początkowym planom przeradza się w kino akcji ‘na żywo’. Wśród naszych bohaterów są:

Tugg Speedman (Ben Stiller) gasnąca już nieco gwiazda hollywoodzkiego kina akcji. Znany szerszej widowni z udziału w serii filmów “Scorcher” jest już twarzą nieco ograną i z pewnością nie ma co liczyć na upragnioną statuetkę Oscara®. „Tropic Thunder” jest jego wielką nadzieją. Speedman liczy, że dzięki niemu z powrotem trafi do czołówki amerykańskich gwiazd złotego ekranu.

Jeff Portnoy (Jack Black) to z kolei gwiazda mało ambitnej, za to dość obrzydliwej serii komediowej “The Fatties”. Jeffowi marzy się bardziej ambitne kino wykraczające poza jego dotychczasową specjalizację – puszczanie bąków na ekranie.

Australijski aktor dramatyczny Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.), kwintesencja tego, czym powinien być znakomity artysta, ma już na swoim koncie pięć statuetek Oscara®. Zawsze gotowy jest podejmować nowe wyzwania, które pozwolą mu dokonać przemiany osobowości i udoskonalić warsztat.

W przypadku Alpa Chino (Brandon T. Jackson) sukces jest już jego udziałem. Ten multiplatynowy artysta sceny hip-hopowej ze smykałką do biznesu poważnie myśli o karierze na dużym ekranie.

A debiutujący aktor Kevin Sandusky (Jay Baruchel), no cóż, on po prostu zadowolony jest, że ma jakąkolwiek robotę na planie.

Jak mówi producent filmu Stuart Cornfeld: “Patrząc na obsadę filmu„Jaja w Tropikach” /“Tropic Thunder”/ ma się wrażenie, że mamy do czynienia z bardzo różnymi typami ludzkimi. Jeśli jednak przyjrzeć im się bliżej to mają wiele wspólnego. Wszyscy starają się osiągnąć coś nowego i przełomowego w karierze. Wszyscy mają nadzieję, że ten film wojenny będzie szczeblem w karierze, który wyniesie ich na zupełnie nowy poziom. Problem polega jednak na tym, że wszyscy oni, no może za wyjątkiem Kevina Sandusky’ego – który daje z siebie wszystko, żeby tylko zostać zauważonym i sprawdzić się w nowej roli – są tak pochłonięci samymi sobą, że tak naprawdę nigdy nie byliby w stanie osiągnąć takiego celu.” Okazję do sprawdzenia się w nowej roli podsuwa im sam los, a co z tego wyniknie będą mogli Państwo przekonać się oglądając niezwykle zabawne perypetie bohaterów „Jaj w tropikach”.

BEN STILLER (Tugg Speedman/Reżyser/Autor scenariusza/Pomysłodawca scenariusza/Producent) to niezwykle wszechstronny twórca – aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent, scenopisarz. Z przemysłem filmowym aktywnie związany od ponad dziesięciu lat. Ostatnio można go było oglądać w komedii "Dziewczyna moich koszmarów” /The Heartbreak Kid/. Wcześniejszy film z jego udziałem “Noc w muzeum” /A Night at the Museum/ dla 20th Century Fox cieszył się ogromną popularnością na całym świecie i przyniósł wpływy w wysokości 600 milionów dolarów.

Widzowie mieli okazję oglądać go niedawno także w produkcjach „Poznaj moich rodziców” /Meet the Fockers/, kontynuacji niezwykle popularnego „Poznaj mojego tatę” /Meet the Parents/, a także w “Zabawach z piłką” /Dodgeball: A True Underdog Story/, z udziałem Vince’a Vaughna.

Na początku 2004 roku Stiller wystąpił w kinowej adaptacji klasycznego policyjnego przeboju telewizyjnego stacji ABC “Starsky i Hutch” /Starsky & Hutch/. Aktor zagrał rolę Starsky’ego, a jako Hutch partnerował mu Owen Wilson. Producentem filmu była firma Red Hour Films, której Stiller jest szefem.

Wcześniej aktor wystąpił u boku Jennifer Aniston w romantycznej komedii “Nadchodzi Polly” /Along Came Polly/, oraz wyreżyserowanej przez siebie komedii wytwórni Paramount Pictures “Zoolander”.

Filmografia aktora to również takie tytuły jak: “Genialny klan” /The Royal Tenenbaums/, wielkoekranowy debiut “Orbitowanie bez cukru” /Reality Bites/, “Telemaniak” /The Cable Guy/ dla Columbia Pictures, przebojowa komedia romantyczna z 1998 roku w reżyserii braci Farrellich “Sposób na blondynkę” /There’s Something About Mary/, z Cameron Diaz i Mattem Dillonem; dobrze oceniona przez krytykę “Wieczna północ” /Permanent Midnight/ w reżyserii Davida Veloza, “Kochankowie z sąsiedztwa” /Your Friends & Neighbors/ Neila LaBute’a, “Efekt Zero” /Zero Effect/ Jake’a Kasdana, z Billem Pullmanem, “Igraszki z losem” /Flirting With Disaster/ Davida O. Russella oraz wiele innych.

JACK BLACK (Jeff Portnoy) zagrał do tej pory w wielu produkcjach wielkoekranowych, ale z pewnością pierwszą rolą, którą zwrócił na siebie szczególną uwagę widzów i krytyki była postać sarkastycznego pracownika sklepu muzycznego w komedii Stephena Frearsa “Przeboje i podboje” /High Fidelity/. Rola ta przyniosła mu w 2000 roku nagrodę Blockbuster Entertainment Award za kreację drugoplanową oraz nominację do nagrody American Comedy Award.

We wrześniu 2003 roku wszedł na ekrany kin entuzjastycznie przyjęty film z udziałem Blacka “Szkoła Rocka” /School of Rock/, wyprodukowany przez Scotta Rudina, w reżyserii Richarda Linklatera. Za rolę w nim Black nominowany był do Złotego Globu.

W kolejnych latach aktor nakręcił wyreżyserowany przez Petera Jacksona remake przeboju kinowego sprzed lat: “King Kong,” z udziałem takich gwiazd jak Naomi Watts, Adrien Brody, Andy Serkis i Colin Hanks, a także filmy “Nacho Libre”, komedię “Holiday”, w której zagrali Kate Winslet, Cameron Diaz i Jude Law oraz obraz “ Tenacious D: kostka przeznaczenia” /Tenacious D in the Pick of Destiny/. Inne obrazy z udziałem aktora to: „The Year One”, “Płytki facet” /Shallow Hal/, “Kwaśne pomarańcze” /Orange County/, “Syn Jezusa” /Jesus’ Son/ i “Twarda laska” /Saving Silverman/. Black użyczył również swojego głosu postaci Lenny’ego w animowanym przeboju komediowym DreamWorks “Rybki z ferajny” /Shark Tale/.

Na ekranach kin wyświetlany jest nadal znakomicie przyjęty film animowany “Kung Fu Panda”, w którym w wersji oryginalnej Black użyczył swojego głosu postaci tytułowej.

ROBERT DOWNEY JR. (Kirk Lazarus) należy dziś do grona najbardziej uznanych aktorów Hollywood. Ostatnio można go było oglądać w tytułowej roli w filmie “Iron Man”. Wkrótce na ekrany kin ma wejść kolejna produkcja z jego udziałem - “The Soloist” z udziałem Jamie Foxxa i Catherine Keener.

Downey otrzymał nominację do Nagrody Akademii®, a także zdobył statuetkę BAFTA za swoją kreację tytułowej roli w obrazie “Chaplin”, z 1992 roku.

W filmografii aktora są również takie tytuły jak: “Charlie Bartlett”, “Zodiac,” przebój lata 2006 “Przez ciemne zwierciadło” /A Scanner Darkly/, “Futro” /Fur/ z udziałem Nicole Kidman, nominowany do Nagrody Akademii® obraz “Good Night and Good Luck,” komedia “Kiss Kiss, Bang Bang”, “Śpiewający detektyw” /The Singing Detective/, “Gothika”, “Cudowni chłopcy” /Wonder Boys/, “Kariera Bowfingera” /Bowfinger/, “Black and White”, “Fałszywa ofiara” /The Gingerbread Man/, “Czas przemian” /Restoration/, “Ryszard III,” “Urodzeni mordercy” /Natural Born Killers/, “Na skróty” /Short Cuts/ oraz “Pound”, w którym debiutował na dużym ekranie.

JUSTIN THEROUX (Autor scenariusza/Pomysłodawca scenariusza/Producent wykonawczy) jest uznanym aktorem filmowym i dramatycznym. Zagrał niezapomnianą rolę reżysera Adama Keshera, obok Naomi Watts i Laury Eleny Harring w obrazie Davida Lyncha “Mulholland Drive”

Debiutem reżyserskim artysty był film “Dedication”, wyświetlany po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym w Sundance. Theroux był również producentem filmu i współautorem scenariusza.

STUART CORNFELD (Producent) jest partnerem Bena Stillera w firmie Red Hour Films. Wspólnie pracowali nad takimi tytułami jak: “Zoolander”, “Starsky & Hutch”, “Zabawy z piłką” /Dodgeball: A True Underdog Story/, “Kostka przeznaczenia” /Tenacious D in the Pick of Destiny/, “Ostrza chwały” /Blades of Glory/ i “Ruiny” /The Ruins/.

Przed rozpoczęciem współpracy ze Stillerem, jako producent, współproducent i producent wykonawczy Cornfeld pracował przy filmach: “Człowiek słoń” /The Elephant Man/, “National Lampoon’s European Vacation”, “Mucha” /The Fly/, “Kafka” oraz “Mutant” /Mimic/.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC