FILM

Rent (2005)

Ciekawostki

Chris Columbus poszukiwał aktorki do roli Joanne Jefferson m.in. na castingu do "American Idol: The Search for a Superstar", amerykańskiego odpowiednika polskiego "Idola". W ten sposób znalazł Frenchie Davis, ale ostatecznie w tej roli pojawiła się aktorka Tracie Thoms.

Spike Lee, Sam Mendes, Rob Marshall i Baz Luhrmann byli brani pod uwagę jako kandydaci na reżyserów filmu.

Taye Diggs (Benny), Wilson Jermaine Heredia (Angel), Jesse L. Martin (Collins), Idina Menzel (Maureen), Adam Pascal (Roger), i Anthony Rapp (Mark) wystąpili w pierwszej oryginalnej odsłonie sztuki na Broadwayu w 1996 roku. Wszyscy oni grają te same role co w 1996 roku.

Zdjęcia do filmu realizowano w: Nowym Jorku, Oakland, San Francisco oraz w studiach Warner Bros. w Burbank w Kalifornii.

Obsada filmu prawie w całości składa się z aktorów, którzy wystąpili w 1996 roku w pierwszej, oryginalnej odsłonie sztuki w New York Theater Workshop. Brakuje tylko aktorek odtwarzających role Mimi Marquez (Daphne Rubin-Vega, zastąpiła ją Rosario Dawson) oraz Joanne Jefferson (Fredi Walker). Zastąpiła ją Tracie Thoms.

Zdjęcia powstawały od 14 marca 2005 do 27 czerwca 2005.

Ponieważ pierwsza połowa filmu ma miejsce w zimie, a filmowana była na wiosnę i w lecie, para wydobywająca się z ust bohaterów na mroźnym powietrzu została dodana komputerowo podczas postprodukcji.

Niektóre z nazwisk widocznych na ścianie są nazwiskami osób pracujących dla wytwórni Warner Brothers.

Christina Aguilera była brana pod uwagę przy roli Mimi.

Justin Timberlake, Neil Patrick Harris i Joey Fatone byli brani pod uwagę do roli Marka. Harris i Fatone grali już ta postać na scenie.

Brittany Murphy była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Maureen.

Więcej o filmie: