FILM

Silent Hill (2006)

Ciekawostki

Zdjęcia do filmu były kręcone w Brantford (Kanada), miejscu bardzo przypominającym z wyglądu miasteczko Silent Hill.

Film początkowo miał nosić tytuł "Centralia" jednak postanowiono go zmienić po reakcji wiernych graczy serii.

W filmie rzadko używany jest obraz generowany komputerowo. Najbardziej zauważalnym przykładem użycia efektów komputerowych jest mgła unosząca się nad miastem. Większość potworów to żywi aktorzy, pokryci lateksem i odpowiednio ucharakteryzowani.

Według pierwszej wersji scenariusza, w filmie miały występować same kobiety. Scenariusz ten wrócił do Gansa z załączoną notką "tam nie ma mężczyzn!". Wtedy została dodana postać grana przez Seana Beana i scenariusz został zaakceptowany.

Podczas pisania scenariusza Roger Avary odwiedził miasteczko Centralia, w stanie Pennsylvania (USA). Jest ono określane mianem Real Silent Hill (Prawdziwe Silent Hill). Wszystko przez to, iż do złudzenia przypomina miasto z filmu i gier - jest opustoszałe (ok. 15 mieszkańców) ale to nie wszystko. Brak mieszkańców jest spowodowany pożarem złóż węgla znajdujących się pod powierzchnią ziemi.

W filmie wykorzystano 165 lokacji.

Muzyka z filmu jest wzięta prosto z trzech części gry "Silent Hill".

Telefon, który używa Chriss to Sony-Ericsson Z600.

Początkowo rolę Cybil miała grać Cameron Diaz.

Francuski reżyser Nicolas Boukhrief pracował na scenariuszem filmu.

Radha Mitchell została przypadkowo uderzona w oko przez jedną z pielęgniarek.

Początkowo film trwał aż trzy i pół godziny, ale szefowie wytwórni TriStar kazali Christophe'owi Gansowi, skrócić czas jego trwania do 127 minut.

Większość potworów widocznych w filmie nie są wytworem komputera, lecz są to aktorzy pokryci lateksem i odpowiednio ucharakteryzowani.

Na potrzeby filmu kostium głównej bohaterki został zrobiony w ponad stu różnych wersjach. Na początku ubiór Rose jest w jasnych kolorach, lecz z rozwojem akcji zmienia się on na coraz bardziej szary i zakrwawiony. Zmiany te są tak subtelne, że trudno jest je zauważyć.

Reżyserowi filmu zabrało prawie pięć lat na otrzymanie praw by sfilmować grę. Dostał je zaraz po tym jak wysłał kasetę video firmie Konami, zawierającą jego wypowiedź o tym jak ważna jest dla niego gra. Na załączonej kasecie znajdował się również filmik, w którym użyta została muzyka z gier.

By stworzyć niepokojące ruchy potworów, które wymagały niezwykłej giętkości ciała, ich role odtwarzali tancerze.

Prawa do dystrybucji w Stanach i w Ameryce łacińskiej firma Sony nabyła za 14 milionów dolarów.

Zdjęcia do filmu zaczęły się 27 kwietnia, a skończyły się 22 lipca 2005 roku.

"Naoczni świadkowie" na obrazie palenia wiedźmy w kościele to ekipa filmu.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC