FILM

Szybcy i wściekli 7 (2015)

Furious 7
Inne tytuły: Fast & Furious 7, The Fast and the Furious 7

Ciekawostki

Początkowo film miał wyreżyserować Justin Lin, lecz zrezygnował z powodu zbyt szybkiego tempa pracy narzuconego przez wytwórnię. Na jego miejsce byli brani pod uwagę Jeff Wadlow, Harald Zwart i Brad Furman. Ostatecznie angaż otrzymał James Wan.

W castingu do jednej z ról wzięły udział Chitrangda Singh, Kangana Ranaut oraz Deepika Padukone, która ostatecznie została zatwierdzona. Jednak po pewnym czasie ta ostatnia wycofała się z projektu ze względu na pracę nad filmami "Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela", "Happy New Year" i krótkometrażówce "Finding Fanny". Ostatecznie scenariusz produkcji został zmieniony i angaż otrzymał Ali Fazal.

Denzel Washington odrzucił proponowaną mu drugoplanową rolę przez studio Universal.

Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA), Atlancie, Social Circle i hrabstwie Gwinnett (Georgia, USA), Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Toronto (Kanada), Woodland Park, hrabstwie Teller (Kolorado, USA) oraz w Tokio (Japonia).

Po śmierci odtwórcy roli Briana O'Connera Paula Walkera, twórcy zdecydowali, że w scenach, w których aktor nie zdążył zagrać zostanie zastosowana technologia CGI. Czterech różnych aktorów wystąpiło w tych scenach a ich twarze zostały zamienione na twarz Walkera.