FILM

Strażnicy Galaktyki (2014)

Guardians of the Galaxy

Ciekawostki

Do roli Petera Quilla / Star Lorda byli brani pod uwagę: Joel Edgerton, Eddie Redmayne, Jensen Ackles, Lee Pace, Wes Bentley, Jack Huston,Cam Gigandet, Sullivan Stapleton, Logan Marshall-Green, Garrett Hedlund, Chris Lowell, James Marsden, Jim Sturgess, Joseph Gordon-Levitt, Aaron Paul, Michael Rosenbaum i John Krasinski.

Do roli Draxa Niszczyciela byli brani pod uwagę Isaiah Mustafa, Brian Patrick Wade i Jason Momoa. Postać tę chciał zagrać Djimon Hounsou, który ostatecznie wcielił się w Koratha the Pursuera.

Olivia Wilde odrzuciła propozycję wystąpienia w roli Gamory. Zanim angaż ostatecznie otrzymała Zoe Saldana, w przesłuchaniach wzięły udział Gina Carano, Rachel Nichols oraz Adrianne Palicki.

Do podłożenia głosu Rocket Raccoona brani byli pod uwagę Adam Sandler, David Tennant, Sharlto Copley, Jim Carrey i H. Jon Benjamin.

W ramach przygotowań do swojej roli Chris Pratt rozpoczął intensywne treningi i przeszedł na dietę, w wyniku czego schudł ok. 27 kg. Reżyser James Gunn wyznał, że aktor wypadł na castingu tak dobrze, że otrzymałby rolę nawet bez drastycznej diety.

Robert Downey Jr. miał gościnnie pojawić się w filmie jako Iron Man, jednak ostatecznie odmówił ponownego wcielenia się w tę postać.

Na potrzeby roli Karen Gillan ogoliła sobie głowę.

Gdy Dave Bautista, kulturysta i zapaśnik, otrzymał rolę Draxa Niszczyciela, rozpoczął dodatkowy kurs aktorstwa, aby przygotować się do swojego występu.

Zdjęcia do filmu kręcono w studiach filmowych w Shepperton i Longcross oraz w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).

Zdjęcia kręcono od 9 lipca do 11 października 2013 roku.

W filmie Peter Quill (Star Lord) urodził się w latach osiemdziesiątych i wychowywany był przez złodziei i przemytników zwanych "The Ravagers". Według komiksu natomiast był synem Ziemianki i kosmity.

W filmie "Nigdzie" jest rezydencją Kolektora. W komiksie to baza Strażników Galaktyki.

W czasie kręcenia jednej ze scen walki Zoe Saldana (Gamora) prawie połamała żebra Chrisowi Prattowi (Star Lord). Zapomniał on założyć ochraniaczy i nie wspomniał o tym aktorce, aby nie osłabiała wyprowadzanych ciosów. W wyniku kopnięcia i upadku Pratt doznał stłuczenia żeber.

Vin Diesel wyznał, iż podkładając głos do filmu ponad tysiąc razy wypowiedział kwestię: "I am Groot".

Chris Pratt (Star Lord) i Dave Bautista (Drax Niszczyciel) przygotowywali się do sceny swojej walki ponad dwa miesiące. Jednak w dniu kręcenia reżyser zdecydował, iż choreografię należy całkowicie zmienić i aktorzy mieli tylko kilka godzin na jej opanowanie.

Glenn Close zdecydowała się na udział w filmie z powodów finansowych, aby móc potem brać udział w ciekawszych dla niej, ale mniej lukratywnych produkcjach.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC