FILM

Grindhouse: Planet Terror (2007)

Grindhouse vol. 2
Inne tytuły: Grind House, Planet Terror, Robert Rodriguez's Planet Terror

Ciekawostki

Mickey Rourke miał początkowo zagrać postać rolę Stuntman Mike zanim pojawił się Kurt Russell.

Obaj reżyserzy postanowili “postarzyć” swoje filmy dodając do nich rysy i kurz, aby nadać im wygląd prawdziwych filmów klasy B.

John Carpenter, który skomponował muzykę do własnych filmów, miał pierwotnie skomponować muzykę do Planet Terror. Ostatecznie jednak Robert Rodriguez sam skomponował muzykę do filmu.

Film składa się z dwóch części. Jednak tylko w USA obie części będą wyświetlane jeden po drugim. Poza USA każda z części będzie osobnym filmem i będzie miała inną datę premiery.

Kal Penn i Sylvester Stallone otrzymali propozycję zagrania roli Death Proof, ale obaj ją odrzucili.

Robert Rodriguez tolę Dakoty napisał specjalnie dla Marley Shelton, po tym jak proacował z nią na planie filmu "Sin City" (2005).

Grany przez Kurta Russella bohater jeździ samochodem 1971/1972 Chevy Nova.

Zdjęcia do filmu powstały w USA w Austin, Georgetown i Luling w Teksasie oraz w Santa Clarita i Santa Ynez w Kalifornii.

Pierwotnie film miał nosić tytuł "Project Terror".

Robert Rodriguez napisał pierwsze 300 stron scenariusza do Planet Terror już w 1998 roku.

Aktorka Rose McGowan cierpi na bakteriofobię. W filmie gra striptizerkę imieniem Cherry Darling. Specjalnie na jej prośbę - przed każdym "tańcem na rurze" - metalowy drążek był dokładnie czyszczony.

Rebel Rodriguez, wcielający się w postać Tony'ego Blocka, jest w rzeczywistości synem reżysera - Roberta Rodrigueza.

El Wrey (Freddy Rodríguez) to postać, która nawiązuje do innej produkcji Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino. Tak samo nazywało się miasto, do którego zmierzali bohaterowie "Od zmierzchu do świtu" (1996).

Plan filmowej ucieczki obejmował ciężarówkę i zbiorniki z paliwem. Podobnie, jak miało to miejsce w filmie "Noc żywych trupów" (1968) - z tą jednak różnicą, że tu owy pomysł się powiódł.

Występującą tu dr Dakotę Block (Marley Shelton) można również zobaczyć w "Death Proof" Quentina Tarantino, gdzie zagrała epizod jako lekarka Kaskadera Mike'a (Kurt Russell).

Rose McGowan zasugerowała twórcom, aby to jej przyjaciel (Rey-Phillip Santos) zagrał postać El Wraya. Casting wygrał jednak Freddy Rodríguez.

Broń, którą zamiast nogi ma w późniejszej części filmu Cherry Darling (Rose McGowan), to karabin szturmowy M4A1 z granatnikiem M203.

Więcej o filmie: