FILM

Dziewczyna z Alabamy (2002)

Sweet Home Alabama

Ciekawostki

Początkowo w filmie rolę Melanie Carmichael miała zagrać Charlize Theron, ale wolała zaangażować się w film "24 godziny".

Jest to pierwszy film, który pozwolono nakręcić w Nowym Yorku po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Wbrew tytułowi ("Sweet Home Alabama"), dom, który udaje rzekomą posiadłość rodziny Melanie, znajduje się w stanie Georgia, w miejscowości Mt. Berry. Dom ten, zwany Oak Hill, jest jednym z zabytków stanu Georgia. Należał do fundatorki wcześniej wspomnianego college'u, Marthy Berry.

Film kręcony był w stanie Georgia w miejscach takich jak Atlanta oraz Berry College, Rome (służyły jako plantacją Carmichael); Conyers; Crawfordville (miasteczko pokazane na filmie); Georgia International Horse Park, Conyers (miejsce odtworzenia walk); Peachtree City oraz Starr's Mill. Poza tym, sceny na plaży kręcone były w Captiva Island, Florida. Innymi lokalizacjami były miasta Eufaula w Alabamie oraz Nowy Jork.

Dwa psy wymienione w filmie "Bear" i "Bryant", nawiązują do legendarnego trenera footballu w Uniwersytecie w Alabamie - Paula W. "Bear" Bryanta.

Zakończenie filmu było napisane i nakręcone od nowa, po tym jak publicznośc na pokazie testowym uznała je za przerażające, a nie śmieszne.

Szklanki z filmowej wytwórni "Deep South Glass" zostały wkonane przez firmę "Simon Pearce".

Gdy Andrew pyta Melanie o święta w Irlani, odpowiada mu on, że mają jeszcze 4 miesiącę, co wskazywałoby, że jest sierpień/wrzesień. Jednak przez cały film, wszyscy w Alabamie są ciepło ubrani, nie byliby gdyby było lato.

Zdjęcia do filmu trwały od 21 października 2001 do stycznia 2002 roku.

Film zajął 2 miejsce w w ankiecie programu "TV Insider" na najlepszą filmową scenę ślubną.

Więcej o filmie: