Oprócz aktorów, tylko auta i bronie nie były stworzone komputerowo.
Tymi samymi mieczami, którymi walczy Devon Aoki, walczyła także Uma Thurman w "Kill Bill".
Reżyser widział w obsadzie między innymi Christophera Walkena, Willema Dafoe i Steva Buscemiego.
Jessica Alba tańczyła do całkiem innej muzyki. Reżyser dodał oryginalny utwór później.
Film został nakręcony w Austin w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych.
Jessica Alba chciała skorzystać w scenie tańca z pomocy choreografa. Jednakże reżyser nie wyraził na to zgody.
Jessica Alba przygotowując się do roli Nancy, podglądała w klubach rozbierające się tancerki.
ukcja scenariusza "Sin City" przypomina nieco składające się również z trzech rozdziałów "Pulp Fiction". Ostatnia część filmu Rodrigueza jest kontynuacją wątku zawartego w prologu - podobnie jest w obrazie Tarantino.
Pierwszą aktorką jaka była rozpatrywana do roli Gail była Kate Bosworth.
Nancy podczas tańca w klubie w wersji komiksowej była topless. Jessica Alba się na to nie zgodziła. Rodriguez i Miller przystali na jej warunki.
Dwóch aktorów otrzymało propozycję zagrania Senatora Roarka. Byli to Christopher Walken i Willem Dafoe.
Ekipa w celu uzyskania na ekranie śnieżnobiałej krwi użyła fluorescencyjnego czerwonego płynu. Został on zmieniony w biel w etapie post-produkcji.
Sposób w jaki kręcono film spowodował iż Mickey Rourke i Elijah Wood spotkali się po raz pierwszy na premierze Sin City.
Pomimo iż Brittany Murphy pojawia się we wszystkich trzech głównych odsłonach filmu, sceny z jej udziałem zotały nakręcone jednego dnia.
Zarówno Robert Rodriguez jak i Quentin Tarantino pojawiają się na chwilę na ekranie. Pierwszego z nich widać w białym kowbojskim kapeluszu w barze Kadiego, do którego wchodzi Hartigan szukający Nancy. Natomiast Tarantino widać w innej scenie, kiedy siedzi obok Marva i ogląda taniec Nancy.
Jedna z używanych przez hardigana broni to Beretta M93R. Ta sama broń była uzyta w RoboCopie. Frank Miller napisał RoboCopa 2 (1990) i RoboCopa 3 (1993).
Frank Miller zagrał epizodyczną rolę księdza, u którego spowiada się Marv.
Rodriguez uparł się, że Frank Miller musi być umieszczony w filmie jako współreżyser. The Directors' Guild of America (Związek Reżyserów Amerykańskich) nie pozwolił na to, ze względu na to, że Miller nie ma reżyserskiego wykształcenia. I z tego powodu, Rodriguez odszedł ze związku żeby nie wzbudzać kłótni. W efekcie zostałodsunięty o reżyserowania filmu "John Carter of Mars", który miałkręcić zaraz po "Sin City".
Mimo, że aktorzy Bruce Willis, Mickey Rourke, Benecio Del Toro i Nick Stahl byli bardzo podobni do swoich postaci, zdecydowali się na dodatkowy makijaż i protezy żeby jeszcze bardziej upodobnić się do bohaterów z komiksu.
Jessica Simpson pojawiła się na przesłuchaniu do roli Nancy.
Kształt brody Elijah Wooda była poprawiona podczas post-produkcji, by nadać mu bardziej niewinny wygląd.
Anthony Michael Hall był brany pod uwagę przy obsadzie roli Dwighta.
Jedną z ról zaproponowano Michaelowi Douglasowi, jednak nie przyjął on propozycji zagrania w filmie.
Do roli Jackie Boya przymierzany był Adrien Brody.
Steve Buscemi otrzymał propozycję zagrania w Sin City rolę Juniora, później Żółtego Drania.
Do roli Dwighta przymierzany był Anthony Michael Hall.
Jessica Alba nie wiedziała jak pikantnie predstawiona jest jej postać w komiksie przed decyzją zagrania w filmie.
Początkowo muzykę do filmu miał zrobić Hans Zimmer. Niemiecki kompozytor nie miał czasu, gdyż zajmował się filmem "Batman Begins", więc polecił Robertowi Rodriguezowi swoich kolegów John Debneya i Graeme Revella.
Johnny Depp odrzucił rolę Jackie Boya, którą otrzymał w końcu Benicio Del Toro.
Leonardo DiCaprio miał oryginalnie zagrać rolę Juniora, ale ostatecznie odrzucił propozycję, rolę później przyjął Nick Stahl.
Quentin Tarantino zaproponował Rodriguezowi nakręcenie krótkiego epizodu "Sin City" w zamian za jednego dolara. Była to też forma odwdzięczenia się za pracę Rodrigueza przy "Kill Bill: Vol.2", za którą Rodriguez otrzymał 1$. Mimo, iż Tarantino do zwolenników cyfrówek nie należy, ciekawość i pochwały Rodrigueza dla tego typu kamer HD (High Definition) zachęciły go do pracy. Gdy już po wszystkim Rodriguez spytał Quentina o doświadczenia, Tarantino odpowiedział: "Mission accomplished" (w wolnym tłumaczeniu "Zadanie wykonane").
Frank Miller, po złych doświadczeniach w Hollywood w latach 90-tych, postanowił nie sprzedawać praw do sfilmowania swoich komiksów (w szczególności praw do "Sin City"). Robert Rodriguez, wieloletni fan komiksów, na początku 2004 roku nakręcił w tajemnicy krótki materiał filmowy z udzialem Josha Hartnett i Marley Shelton. Była to krótka opowiastka z "Sin City" pt. "The Customer is Always Right" (klient ma zawsze rację). Gotowy materiał Rodrigues przedstawił Miller'owi ze słowami: "If you like this, this will be the opening to the movie. If not, you'll have your own short film to show your friends." (Jeśli ci się spodoba, będzie to początek filmu. Jeśli nie, będziesz miał własny krótki filmik do pokazywania przyjaciołom). Miller'owi się spodobało i prace nad filmem ruszyły.
Sin City jest jednym z niewielu filmów, które w całości kręcono na "zielonym tle". Plan, na którym grają aktorzy pokryty jest specjalnym, zielonym materiałem, na miejsce którego wkleja się w fazie post-produkcyjnej odpowiednie tło. Biorąc pod uwagę to oraz fakt, iż Sin City kręcono cyfrowymi kamerami HD (High Definition) - Rodriguez stworzył jeden z pierwszych, w całości "zdigitalizowanych" filmów.