O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nie czekaj na weekend czyli filmowe hity tygodnia: 10-13 września

10 września 2018, Wiola Nowak

Zmierzch

W nadchodzącym tygodniu na ekranie pojawi się sporo filmów dotyczących zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Emocji dostarczą z pewnością: wzruszająca biografia Chopina, zagadkowe losy „Pana Nikt”, pewien autostopowicz oraz rodzina wampirów. Nie zabraknie oczywiście powodów do śmiechu, a to za sprawą muzyków disco-polo i pewnej zadziwiającej staruszki. Zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK, 10 września

„Fryderyk”, TVP1, 21:00
Widowisko Teatru Telewizji wyreżyserowane przez Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, z doskonałą ścieżką dźwiękową i klimatyczną scenografią, przybliża niełatwe losy najznamienitszego polskiego pianisty. Historia rozpoczyna się w Paryżu, dokąd Chopin udał się w na początku swej kariery na fali Wielkiej Emigracji. Biografia artysty przedstawiona jest na tle ówczesnych wydarzeń historycznych w Polsce oraz całej Europie. Spektakl ukazuje blaski i cienie życia za granicą. Obowiązkowy seans dla koneserów sztuki patriotycznej.

„Mr Nobody”, Ale kino+, 20:10
Film z gatunku science-fiction w reżyserii Jaco Van Dormaela z fenomenalnym Jaredem Leto w roli głównej. Rok 2092. Nemo Nobody, ma niespełna 118 lat. To ostatni śmiertelnik na Ziemi. Zaciekawiony jego niezwykłym przypadkiem psychiatra, próbuje poznać przeszłość pacjenta. Z jego wspomnień wynika, że mężczyzna żył w kilku równoległych rzeczywistościach. Okazuje się, że jest pewien „czynnik”, który łączy wszystkie przeżycia „Pana Nikt”... Czy w świecie zamieszkiwanym przez nieśmiertelnych ludzi znajdzie się miejsce na prawdziwe uczucia?


WTOREK, 11 września

„Lot 93”, TVN7, 20:00
Dramat historyczno-katastroficzny nakręcony przez Paula Greengrassa. Upamiętnia rocznicę ataku terrorystów Al-kaidy na wieże World Trade Center w Nowym Jorku 11 września 2001 roku. Stanowi próbę odtworzenia wydarzeń mających miejsce w czasie rejsu 93 z Newark do San Francisco. Lot 40 pasażerów miał trwać 5 godzin 25 minut, został jednak brutalnie przerwany przez zamachowców, którzy przejęli kontrolę nad sterami. Sceny rozgrywające się na pokładzie samolotu, w kabinie pilotów czy wieży kontroli lotów, wzbudzają w widzach nieprawdopodobne emocje.

„Autostopowicz”, TV4, 21:05
Trzymający w napięciu dreszczowiec wyreżyserowany przez Dave’a Meyersa. Para studentów, Grace oraz Jim, właśnie wyjeżdżają na beztroski urlop. Przemierzając samochodem Nowy Meksyk, w trakcie ulewnego deszczu spotykają tajemniczego autostopowicza, niejakiego Johna Rydera. Gdy podczas jazdy szaleniec grozi im nożem, cudem pozbywają się go z samochodu. Wkrótce jednak zauważają tego samego mężczyznę, podróżującego autem z pewną rodziną. Czy młodym ludziom uda się uchronić potencjalne ofiary przed morderczymi zamiarami psychopaty?


ŚRODA, 12 września

„Wróg numer jeden”, TVN7, 20:00
Thriller szpiegowski w reżyserii Kathryn Bigelow przedstawia historię dziesięcioletnich poszukiwań i ostatecznego schwytania Osamy Bin Ladena przez agentów CIA, wśród których pierwsze skrzypce gra nieugięta, bezkompromisowa Maya. Twórcy filmu korzystali z materiałów uzyskanych od wywiadowców oraz doświadczeń wojskowych biorących udział w całym przedsięwzięciu, dzięki czemu całość wypada niezwykle realistycznie. Ukazanie niemoralnych zachowań służb amerykańskich w niektórych scenach, wzbudziło ogromne kontrowersje wśród opinii publicznej na całym świecie. „Must-see” dla znawców tematyki terroryzmu.

„Disco Polo”, TVN, 23:05
„Nikt nie słucha, wszyscy znają” – to chyba najlepsze określenie tanecznej ścieżki dźwiękowej ze swojskiej komedii Macieja Bochniaka. Lata 90. ubiegłego wieku. Dwaj młodzi mężczyźni pragną wyrwać się z prowincji. Obserwując sukcesy artystów sceny discopolowej, którzy porywają serca miliony Polaków, postanawiają założyć własny zespół. Zarobione pieniądze zamieniają ich życie w przysłowiową bajkę. Sława, luksus, blichtr w mocno kiczowatym wydaniu. Dużo kolorowej tandety i jeszcze więcej śmiechu!


CZWARTEK, 13 września

„Starsza pani musi zniknąć”, TVP, 21:45
Komedia Danny’ego DeVito, która potrafi rozbawić do łez. Nancy i Alex wprowadzają się wreszcie do wymarzonego mieszkania. Ich szczęście nie trwa jednak długo. Bardzo szybko we znaki daje im się nowa sąsiadka – pani Connelly. Poczciwa (jedynie z wyglądu) babcia skutecznie uprzykrza lokatorom życie, wielokrotnie prowokując sytuacje zagrażające zdrowiu (nie tylko psychicznemu) młodych ludzi. Bezradni zakochani postanawiają wypowiedzieć jej wojnę. Doświadczenie staruszki sprawia jednak, że nawet przy przewadze liczebnej, pokonanie sąsiadki staje się arcytrudnym zadaniem.

„Zmierzch”, TVN, 22:30
Miliony widzów na całym świecie nie mogą się mylić – połączenie romansu z dreszczowcem w reżyserii Catherine Hardwicke to prawdziwy hit. Nieśmiała nastolatka, Bella Swan, przeprowadza się do niewielkiego miasta, Forks. W nowej szkole od razu wpada w oko niejakiemu Edwardowi Cullenowi. Z wzajemnością. Niebawem okazuje się, że intrygujący chłopak o wyjątkowo bladej skórze pochodzi z rodziny wampirów. Znajomość z nim sprowadza na Bellę śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy ostatecznie niepohamowana żądza krwi stanie na drodze niezwykłego uczucia?

Przyjemnych seansów!