O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nareszcie weekend czyli co warto zobaczyć w telewizji: 3-5 sierpnia

03 sierpnia 2018, Wiola Nowak

Hobbit: Niezwykła podróż

Wakacje trwają, więc nadchodzący weekend będzie obfitował w podróże – zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Piątek przyniesie apokaliptyczną wizję końca świata, fantastyczną wyprawę w nieznane oraz gorzką refleksję nad polskim wymiarem sprawiedliwości. Sobotę spędzimy we Francji, która tym razem pokaże dwa zupełnie odmienne oblicza, bądź w egzotycznej Azji. W niedzielę z kolei widzowie spragnieni humoru będą mieli okazję udać się na Lazurowe Wybrzeże. Oczywiście nie zapominamy też o fanach nieco poważniejszych produkcji. Zapraszamy!

PIĄTEK, 03.08.2018

2012 – AXN, 20:00
Film produkcji amerykańsko-kanadyjskiej w reżyserii Rolanda Emmericha przedstawia katastroficzną wizję końca świata w wydaniu science-fiction. Rok 2009. Naukowcy dokonują druzgocącego odkrycia: nasilające się burze słoneczne mają w przyszłości wywołać destrukcyjne zmiany na kuli ziemskiej, w wyniku czego sześć miliardów ludzi czeka całkowita zagłada. Wkrótce politycy zwołują szczyt G8. W trakcie obrad powstaje plan ocalenia „światowych elit”. W roku 2012 w USA dochodzi do poważnych trzęsień ziemi. Czy to początek przepowiadanej zagłady? Jedno jest pewne: efekty specjalne wykorzystane do zbudowania jak najbardziej realistycznego obrazu apokalipsy, przerażają i imponują jednocześnie.

Hobbit. Niezwykła podróż – TVN, 20:00
Baśniowy świat stworzony przez Petera Jacksona zachwyci każdego, i to nie tylko za sprawą zapierających dech w piersiach krajobrazów rodem z Nowej Zelandii. Sielskie życie pogrążonego w rutynie hobbita Bilbo Bagginsa, zostaje przerwane przez wizytę czarodzieja Gandalfa oraz zgrai trzynastu ekscentrycznych krasnoludów. Niespodziewane spotkanie staje się początkiem wielkiej podróży, prowadzącej do Samotnej Góry, gdzie rezyduje okrutny smok, Smaug. Na drodze do odzyskania zawłaszczonych przez niego skarbów, bohaterowie napotkają mnóstwo przedziwnych „stworów”, stoczą wiele zaciekłych pojedynków oraz przeżyją moc nieprawdopodobnych przygód. A wszystko to w imię odwiecznej walki dobra ze złem.

Symetria – Kino Polska, 20:00
Dramat Konrada Niewolskiego w pełni odzwierciedla piekło więziennej rzeczywistości. 26-letni Łukasz zostaje niesłusznie skazany za napaść na staruszkę i trafia do aresztu. Idąc za radą bardziej doświadczonego więźnia, postanawia przyłączyć się do grupy „grypsujących”. Na początku niewinny chłopak kompletnie nie może się odnaleźć w zdemoralizowanym świecie, gdzie przemoc psychiczna czy fizyczna jest na porządku dziennym. Odskocznią są dla niego rozmowy z matką i siostrą, nadzieją – obietnice prawnika o wyjściu na wolność. W miarę upływu czasu Łukasz coraz bardziej wtapia się w więzienne środowisko. Pewnego dnia za kratki trafia pedofil, który wedle wewnętrznego kodeksu jest najcięższym przestępcą…


SOBOTA, 04.08.2018

13. Dzielnica – TV Puls, 20:00
Francuski film akcji w reżyserii Pierre’a Morela nakręcony na podstawie scenariusza Luca Bessona. Paryż, rok 2010. Tytułowa 13. dzielnica to tak naprawdę oddzielone murem od reszty stolicy getto, rządzone przez rywalizujących o władzę kryminalistów. Krwawe przestępstwa i handel narkotykami są tutaj na porządku dziennym. Niespodziewanie okazuje się, że miejscowy gang Tahy’ego jest w posiadaniu broni nuklearnej i nie zawaha się jej użyć. By powstrzymać wszechogarniający najniebezpieczniejszą enklawę chaos, na miejsce zostaje wysłany agent specjalny – kapitan Damien Tomaso, który raczy widzów kaskaderskimi popisami. Wraz ze swym partnerem, Leïto, będą mieli za zadanie powstrzymać przestępców przed użyciem śmiercionośnej bomby.

Uwodziciel – Ale Kino+, 20:20
Pozostajemy w stolicy Francji, jednak tym razem przenosimy się do roku 1890, a więc okresu jej prawdziwej świetności, a jednocześnie moralnego zepsucia. Wówczas „najważniejszymi ludźmi w Paryżu nie są mężczyźni, tylko ich żony”. Sytuację tę postanawia wykorzystać Bel Ami – przystojny, czarujący, charyzmatyczny żołnierz, który właśnie powrócił z wojny w Afryce Północnej. Miłosne podboje oraz nieprzewidywalne intrygi dają mu upragnioną władzę, a ta ma go zaprowadzić na sam szczyt bogactwa, przepychu i luksusu. Namiętne romanse z małżonkami wpływowych mężów zbyt prędko wychodzą jednak na jaw.

Dorwać Wattsa – TVP, 21:10
Komedia sensacyjna w reżyserii Renny’ego Halina. Hong Kong. Detektyw Bennie Black od lat ściga chińskiego mafiosa, Victora Wonga. Teraz jednak schwytanie groźnego przestępcy staje się priorytetem. W grę wchodzą bowiem prywatne interesy, a zagrożone jest życie młodej dziewczyny. By raz na zawsze pozbyć się Wonga, detektyw musi odnaleźć (tytułowego) Connora Wattsa – amerykańskiego hazardzistę. Ten jednak bawi się w najlepsze w kasynach, przeżywając coraz to nowe przygody. Z opresji nieustannie ratuje go Black, narażając swoje życie i przemierzając przy okazji najdziksze tereny azjatyckiego kontynentu – łąki, stepy, pola, pustynie. Fenomenalne widoki, spora dawka humoru oraz zaskakujące zwroty akcji gwarantowane!


NIEDZIELA, 05.08.2018

Riwiera dla dwojga – Polsat Film, 19:00
Lekka i zabawna amerykańsko-francuska komedia w reżyserii Joela Hopkinsa. Richard Jones nieuchronnie zbliża się do przejścia na emeryturę. A że zamożnym biznesmenem był, wizja beztroskiej starości napawa go radością i optymizmem. Niestety, okazuje się, że przedsiębiorca padł ofiarą oszustwa pewnego Francuza, niejakiego Vincenta. Richard informuje o wszystkim swoją byłą żonę, Kate. W końcu nikt tak nie jednoczy, jak wspólny wróg! Państwo Jones w pogoni za utraconym majątkiem bez wahania udają się na Riwierę Francuską. Rzeczony Vincent nie przyznaje się jednak do winy, toteż eksmałżonkowie postanawiają sami wymierzyć sprawiedliwość. Dokonują planu kradzieży naszyjnika z diamentem należącego do żony oszusta, wartego 10 milionów dolarów…

Skazany na bluesa – TVP Kultura, 20:00
Dramat biograficzny w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego po brzegi wypełniony największymi rockowo-bluesowymi przebojami zespołu Dżem. Film opowiada o losach znakomitego polskiego wokalisty, Ryszarda Riedla. Rzecz dzieje się na Śląsku. Niełatwe dzieciństwo i konflikty z ojcem sprawiają, że Rysiek wyrasta na młodego buntownika. Największe oparcie stanowi dla niego Gola – szkolna miłość, a później także żona oraz matka ich dzieci. W międzyczasie kariera Riedla coraz bardziej rozkwita. Kolejne próby, koncerty i wyjazdy sprawiają, że Riedel częściej sięga nie tylko po alkohol, ale i narkotyki. Popada w nałóg, a naciski ze strony managerów, chcących zarobić na nim jak najwięcej pieniędzy, tylko potęgują problem. Rozpoczyna się nierówna walka całej rodziny z uzależnieniem…

Człowiek, który płakał – Ale Kino+, 22:05
Francusko-brytyjski melodramat wyreżyserowany przez Sally Porter, rozgrywający się w pierwszej połowie XX wieku na tle ogarniętej konfliktami Europy. Akcja rozpoczyna się w Rosji. Fejgele, młoda dziewczyna, cudem ocalała z pogromu Żydów. W trakcie ucieczki statkiem ma nadzieję, że trafi do Stanów Zjednoczonych, dokąd z powodu trudnej sytuacji finansowej wyemigrował niegdyś jej ojciec. Przypadkowo ląduje jednak w Wielkiej Brytanii. Tam szlifuje swój nieprzeciętny talent wokalny, stanowiący przepustkę do kariery operowej i na paryskie salony. W trakcie pobytu we Francji artystka poznaje pewnego Cygana, Ceasara. Ich znajomość przerywa wybuch II wojny światowej. Przed kobietą trudny wybór: zostać w ogarniętym chaosem mieście czy wreszcie dostać się do upragnionej Ameryki?

Przyjemnych seansów!