O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nie czekaj na weekend czyli filmowe hity tygodnia: 27 - 30 sierpnia

27 sierpnia 2018, Wiola Nowak

Bękarty wojny

W zestawieniu na ostatni, w pełni wakacyjny tydzień, aż roi się od gwiazd, a niemal każdy z poniższych filmów okazał się być kinowym hitem. Na poniedziałek przygotowaliśmy solidne kino akcji, by dzień później zaskoczyć widzów nastrojowymi propozycjami. W środę będziemy świadkami przygód rozgrywających się na południu Europy, natomiast w czwartek szklanym ekranem zawładną dwa zgrane duety. Przyjemnych seansów!

PONIEDZIAŁEK, 27 sierpnia

„Bękarty wojny”, TV PULS, 21:50
Quentin Tarantino mistrzem swego gatunku jest i basta! Toteż przez cały seans trup ściele się gęsto, krew leje strumieniami, a przemoc wylewa z ekranu. Tym razem reżyser zabiera widzów do okupowanej Francji w czasie drugiej wojny światowej. Na terenie kraju działają wówczas „Bękarty” – grupa amerykańskich Żydów, żądnych śmierci jak największej liczby nazistów. Dowodzi nimi ultrabrutalny i niezwykle charyzmatyczny porucznik Aldo Raine. Wspólnie z Shosanną, która w dzieciństwie była świadkiem morderstwa swojej rodziny przez Niemców, planują bezwzględny zamach na przywódców III Rzeszy.

„Wejście smoka”, TNT, 21:00
Ten kultowy film wyreżyserowany przez Roberta Clouse to prawdziwy majstersztyk, który nawet po wielu latach zachwyca najbardziej wytrawnych koneserów kina akcji. Lee, mistrz kung-fu, zostaje wysłany do Hongkongu w roli tajnego agenta. Ma za zadanie zdobyć informację na temat Hana – gangstera trudniącego się handlem narkotykami oraz sutenerstwem. Przed misją mężczyzna dowiaduje się, że mafioso przyczynił się do śmierci jego siostry, co dodatkowo napędza go do działania. Aby rozpracować przestępcę, Lee musi wziąć udział w turnieju i pokonać wymagających przeciwników.


WTOREK, 28 sierpnia

„Kwartet”, TVP Kultura, 20:00
„Wesołe jest życie staruszka” – chciałoby się rzec, oglądając pogodną komedię w reżyserii Dustina Hoffmana. W domu (niezbyt) spokojnej starości przypadkowo zamieszkuje czterech najwybitniejszych muzyków w historii opery. Oczywiście emerytowanych. Kiedy ich ośrodkowi grozi zamknięcie, postanawiają dać koncert, który uchroni instytucję przed upadkiem. Robią to dla wspólnego dobra, zapominając o konfliktach i niesnaskach z przeszłości. W końcu na miłość czy przyjaźń nigdy nie jest za późno! Inspirująca historia uczy, jak wybaczać oraz czerpać radość z życia nawet w podeszłym wieku.

„Angielski pacjent”, Cinemax 2, 17:50
W klimatycznym, wojennym melodramacie Anthony Minghella przedstawia historię mężczyzny cudem ocalałego z katastrofy samolotu na Saharze w 1943 roku. Jest poważnie poparzony, a do tego cierpi na amnezję – jedyne, co sobie przypomina, to że prawdopodobnie był pilotem. Przetransportowany do szpitala nieopodal Florencji trafia pod skrzydła uroczej i nad wyraz opiekuńczej pielęgniarki, Hany. Czytane przez nią fragmenty dokumentów, powoli pomagają mu poznać własną tożsamość. Okazuje się, że „angielski pacjent” to tak naprawdę węgierski kartograf, którego przed laty łączył płomienny romans z pewną zamożną kobietą…


ŚRODA, 29 sierpnia

„Czarny kot, biały kot”, TVP Kultura, 21:40
Dbałość o szczegóły oraz warsztat reżyserski Emira Kusturicy, wspaniała słowiańska muzyka oraz niepowtarzalny jugosłowiański klimat to przepis na międzynarodowy hit. Twórcy, pod przykrywką absurdalnego, czarnego humoru, sprytnie uwypuklają problemy etniczne społeczności zamieszkujących centrum bałkańskiego kotła. Akcja filmu rozgrywa się w gangsterskim środowisku Romów, w którym każdy próbuje ugrać coś dla siebie i przechytrzyć przy tym kolegę. Grga, Zarije, Matko oraz Dadan, kręcą nielegalne interesy, pożyczają sobie pieniądze i oszukują nawzajem. Czy w tym szaleństwie jest jakaś metoda, choćby na znalezienie męża dla karłowatej siostry bossa cygańskiej mafii?

„Turysta”, 18:55, Polsat Film
Prosimy o ostrożność, bo to niezwykle emocjonujące dzieło Floriana Henckela von Donnersmarcka jednocześnie wywołuje zachwyt oraz dreszcze. I to nie tylko za sprawą niepowtarzalnych, weneckich plenerów. Przypadkowo spotkana w pociągu (a do tego oszałamiająco piękna) Elise, ściąga na amerykańskiego turystę, Franka, poważne kłopoty. Okazuje się, że jej mąż naraził się groźnemu, rosyjskiemu gangsterowi, a następnie uciekł. Kobieta przedstawia więc wszystkim nowopoznanego mężczyznę, jako swojego małżonka, jednocześnie odciągając uwagę od jej prawdziwego ukochanego. Jak długo potrwa zabawa w kotka i myszkę?


CZWARTEK, 30 sierpnia

„Strefa X”, TV4, 21:15
Thriller fantastycznonaukowy przedstawiający apokaliptyczną wizję pewnego meksykańskiego miasta, w którym doszło do katastrofy sondy kosmicznej. W jej wyniku zagrażające ludziom formy życia pozaziemskiego rozprzestrzeniły się na terenie kraju, a skażone obszary położone przy granicy ze Stanami Zjednoczonymi zostały objęte kwarantanną. Przebywający na miejscu fotoreporter otrzymuje od swojego szefa zadanie specjalne – ma odnaleźć jego córkę, a następnie bezpiecznie doprowadzić do granicy z USA. Misja okazuje się być nad wyraz trudna, zwłaszcza gdy kolejne środki transportu zawodzą, a bohaterów zewsząd atakują groźne stworzenia.

„Obdarowani”, 19:05, Canal+ Family
Podobno każde dziecko jest wyjątkowe, ale nie każde w wieku siedmiu lat zna analizę matematyczną, tak jak Mary – bohaterka przejmującego dramatu obyczajowego w reżyserii Marca Webba. Wychowywana przez wujka dziewczynka przejawia ponadprzeciętne umiejętności. Mimo to jej opiekun chce, aby miała „normalne”, szczęśliwe dzieciństwo i uczęszczała do szkoły publicznej. Stanowczo sprzeciwia się temu babcia Mary, która widzi we wnuczce prawdziwego geniusza. Konflikt o edukację dziewczynki zostaje przeniesiony na drogę sądową. Kto ostatecznie będzie decydował o losie małej, niezwykle uroczej bohaterki?

Przyjemnych seansów!