O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nie czekaj na weekend czyli filmowe hity tygodnia: 13 - 16 sierpnia

13 sierpnia 2018, Wiola Nowak

Szkoła uwodzenia

Dobra wiadomość jest taka, że w nadchodzącym tygodniu czeka nas dzień wolny od pracy, a to fantastyczna wróżba dla wszystkich kinomaniaków – w końcu każdy powód jest dobry, by zasiąść przed ekranem. A będzie co zobaczyć! Poniższe zestawienie obfituje w filmy z udziałem gwiazd największego formatu. Sarah Michelle Gellar, Salma Hayek, Katie Holmes, Anthony Hopkins, Robert Redford, Brad Pitt czy Ryan Gosling – to tylko część z nich. Zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK, 13 sierpnia

„Pożądanie”, Ale Kino+, 20:10
„Żeby historia nigdy się nie skończyła, nie może się nigdy zacząć” – tako rzecze jeden z bohaterów francuskiego melodramatu w reżyserii Lisy Azuelos. Pierre, dojrzały mężczyzna oraz idealny mąż i ojciec, spotyka na swej drodze piękną kobietę, Elsę. Dzieje się to akurat na premierze jej książki. Pisarka robi na nim piorunujące wrażenie. Z wzajemnością. Temperatura uczuć rośnie, ale obydwoje nie chcą złamać swoich żelaznych zasad. On – boi się zranić żonę, ona – z zasady nie rozbija małżeństw. Czy pożądanie okaże się silniejsze?

„Słaby punkt”, TVN7, 20:00
Mroczny dramat sądowy w reżyserii Gregory'ego Hoblita. Inżynier Ted Crawford odkrywa, że został zdradzony przez swoją żonę. W odwecie postanawia ją zabić. Po dokonaniu zbrodni wzywa policję i zostaje aresztowany. Uchybienia w śledztwie oraz brak jednoznacznych dowodów sprawiają jednak, że mężczyzna może zostać zwolniony. Tymczasem młody prokurator Willy Beachum stawia sobie za punkt honoru udowodnić Crawfordowi winę. Zwłaszcza, że wygrana w rozprawie oznacza dla niego lukratywną posadę w znanej firmie prawniczej. Zapowiada się ostry, międzypokoleniowy pojedynek.


WTOREK, 14 sierpnia

„Porzucona”, TVN7, 20:00
Amerykański thriller wyreżyserowany przez Stephena Gaghana. Katie kształci się na prestiżowym uniwersytecie, którego ukończenie gwarantuje jej świetlaną przyszłość i wspaniałą karierę. Niebawem czeka ją obrona pracy dyplomowej. To właśnie w tym stresującym momencie dziewczynę zaczynają nękać duchy przeszłości. Dwa lata wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął jej chłopak, Embry. Jego postać nieustannie pojawia się przed oczami przerażonej Katie. W rozwiązanie zagadki tajemniczego zniknięcia młodego mężczyzny angażuje się detektyw Wade Handler.

„Czerwony kapitan”, Ale kino+, 20:10
Debiut reżyserski Michala Kollara to wyjątkowy, słowiański akcent w naszym zestawieniu. Przenosimy się do Bratysławy lat 90. XX wieku – czasu przemian ustrojowych w całej Europie. W czasie prac ekshumacyjnych na jednym z cmentarzy, pracownicy odkrywają szczątki człowieka, których stan definitywnie wskazuje, że nieboszczyk był przed śmiercią torturowany. Nieustraszony detektyw Richard Krauze rozpoczyna śledztwo. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę? Kto stoi za bestialską zbrodnią – bezwzględny aparat państwowy a może Bogu ducha winne władze kościelne?


ŚRODA, 15 sierpnia

„Bodo”, TVP1, 22:25
Musical Michała Kwiecińskiego to zrealizowana z pompą i rozmachem historia Eugeniusza Bodo – ikony polskiej kultury dwudziestolecia międzywojennego. Marzenia młodego Bodzia o karierze aktorskiej pchają go ku ucieczce z domu. Rodzice bowiem woleliby, żeby syn został lekarzem. Jednak niezrównany talent oraz niespotykany urok sprawiają, że młody artysta prędko otrzymuje możliwość występów w rewiach, a także angaż w filmie. Udziela się również jako scenarzysta i reżyser. Pomimo obyczajowych skandali staje się idolem publiczności. Pasmo sukcesów przerywa wybuch II wojny światowej…

„Mocne uderzenie”, Polsat, 23:00
Brawurowa komedia familijna nakręcona przez Franka Coraci. Nauczyciel biologii pracujący w szkole średniej, postanawia wyciągnąć instytucję z tarapatów finansowych i uratować etat swojego przyjaciela. Kiedy dowiaduje się, że w walkach na ringu nawet przegrani otrzymują sowite wynagrodzenie, decyduje się zostać zawodnikiem MMA. Wycieńczające treningi oraz początkowe porażki tylko zagrzewają go do walki. Postępowanie nauczyciela jest naprawdę godne podziwu i naśladowania, a sposób w jaki pnie się na szczyt bawi, wzrusza i imponuje jednocześnie.


CZWARTEK, 16 sierpnia

„Szkoła uwodzenia”, Polsat Film, 21:00
Dramat Rogera Kumble’a inspirowany francuską powieścią Ch. de Laclosy „Niebezpieczne związki”. Przyrodnie rodzeństwo urozmaica sobie życie uwodzeniem niewinnych „ofiar”. W świecie seksu, intryg i narkotyków wszystkie chwyty są dozwolone. Dobra zabawa kończy się jednak, kiedy Kathryn zostaje zdradzona przez swojego chłopaka. Zwraca się więc z prośbą do swego przyszywanego brata, aby jako rasowy amant, uwiódł nową dziewczyna jej byłego, Cecile. Ten jednak obiera sobie bardziej niedostępny cel – córkę dyrektora szkoły i oficjalnie zdeklarowaną dziewicę – Annette...

„Zawód: Szpieg”, TV4, 21:00
Ten solidny film sensacyjny jest dziełem reżysera Tony’ego Scotta. Rok 1991. Zasłużony agent CIA, Nathan D. Muir, właśnie planuje odejść na emeryturę. Niespodziewanie dowiaduje się, że jego dawny podopieczny, Tom Bishop, trafił do chińskiego więzienia pod zarzutem szpiegostwa. Skazano go na karę śmierci, a egzekucja ma się odbyć w przeciągu dwudziestu czterech godzin. Amerykańska dyplomacja nie ma zamiaru mieszać się w tę sprawę, by nie nadszarpnąć napiętych stosunków z Chinami. Muir mimo wszystko decyduje się działać na własną rękę. Czy mistrzowi uda się ocalić ucznia?


Przyjemnych seansów!